pondělí 22. července 2019

SUMMER TIPS - PARFÉMY

Letošní léto je pro mě, co se vůní týče, trochu jiné. Mnoho let zpátky jsem si neuměla letní období představit bez lehkých, hodně citrusových a svěžích vůní. A letos je tomu úplně jinak a můj nos si žádal něco trochu jiného, možná i více rozpoznatelného a něco, co na sobě ucítím delší dobu (v tom dobrém smyslu slova). Světe div se, letošní dva favorité asi pro někoho nebudou spadat do kategorie typicky letní vůně, ale ono je to ve výsledku asi jedno, hlavní je, že se komukoliv z vás vůně líbí. 

Druhé pokračování ze série summer tips je tady, tak třeba právě tady najdete novou a neokoukanou vůni, která vás osloví :)


YSL BLACK OPIUM FLORAL SHOCK - koupíte např. ZDE

Klasickou verzi Opium Black jsem v minulosti měla a na zimu mi přijde skvělá. Floral Shock je ovocně-květinová a je trochu smyslná (i když tohle přirovnání u vůní nemám ráda, tak je to prostě pravda). Tohle je přesně ukázkový příklad, že když v něčem cítím frézie, automaticky to můj nos zaujme a to se stalo i v tomto případě. Líbí se mi na ní, že je intenzivní, ale ne moc, aby mě to v teplejší dny obtěžovalo. Cítíte z ní i trochu té svěžesti a šťavnatosti, kterou zastřešují květiny. Vůně je tak strašně těžké popisovat a vyjádřit tu náladu, kterou vám jejich používání přináší, ale rozhodně se jí nemusíte bát. Neberte ji stejně jako klasické YSL Black Opium, které je o dost silnější, sladší i těžší. Flakon je také povedený, nad tím jsem ochala už u té první verze, která je celá černá. 


Hlava
citron, hruška, bergamot, frézie


Srdce
květ pomerančovníku, bílá květina, slunečný akord, gardénie


Základ

bílé pižmo, káva, jantarové dřevo


Giorgio Armani Si Fiori - koupíte ZDE

Někdy vyplatí se počkat :) A proč? Protože i když vám nevoní třeba první verze nějaké vůně, může se stát, že časem přijde jiná, kterou si váš nos zamiluje! Přesně jako v případě Si Fiori. Úplně první Si se mi nelíbila a vlastně ani několik dalších verzí, které se během let objevily. Byla na mě těžká a ne tolik zajímavá. Ovšem Si Fiori přinesla tu kýženou kombinaci ingrediencí, nad kterou můj nos i duše zaplesá. Vůně je inspirovaná atmosférou Středomoří a je právě jako dělaná na období od jara do podzimu. S tím koresponduje i její narůžovělý flakon, který mě osobně připadá jak nějaký obrovský lak na nehty a úplně miluju jeho minimalismus. Baví mě kombinace černého rybízu, pačuli i neroli a už na prví přivonění mě vůně oslovila. Po rozležení na kůži jsem hned věděla, že je to trefa do černého a že si sedíme bezvadně! Opět pro někoho trochu netradiční letní vůně, ale mě strašně baví a užívám si jí.


Hlava
černý rybíz, zelená mandarinka

Srdce
pačuli, růže, dubový mech, neroli

Základ

vanilka, bílé pižmo

Užívám si obě dvě a vlastně se tak trochu usmívám nad tím, jak se můj čich a preference vůní lety mění. Jaké jsou vaše oblíbené letní vůně? :)
*

1 komentář:

  1. V létě podle nálady střídám bonbonkové Escady nebo naopak svěží mořské vůně.
    scruffy@seznam.cz

    OdpovědětVymazat

Děkuji za vaše milé komentáře! Blogger mi bohužel technicky neumožňuje odpovídat na komentáře jednotlivě, proto odpovídám vždy hromadně. Pokud se stane, že vám na váš dotaz neodpovím, kontaktujte mne prosím mailem, děkuji :)