pondělí 15. října 2018

SOUTĚŽ | Jak pokračuje naše rekonstrukce

Nedávno jsem vám popisovala naši cestu k vlastnímu bydlení. Článek si můžete připomenout ZDE. Popisovala jsem vám mimo jiné i strasti, které předcházely tomu všemu. Není snadné začít a není to vlastně úplně snadné ani v průběhu. Co se tedy všechno stihlo, pokazilo nebo naopak povedlo během naší rekonstrukce? Samozřejmě ještě nejsme úplně u konce, ještě pár týdnů potrvá, než bude všechno dodělané a začne ta pravá legrace, ale už to celé jde snad do finiše :)

Takže trochu ve zkratce, jak to všechno začalo. Termín začátku rekonstrukce byl plánovaný na půlku července a my se jen modlili, aby bylo teplo a nepršelo. Minimálně ne ve chvíli, kdy bude střecha sundaná. Někdo tam nahoře nás má asi ale rád a zařídil nám tropické léto prakticky bez deště. Nebudu vám ale lhát, dokud nebyla nová střecha na místě, měla jsem o čem každý večer před spaním přemýšlet :) Ale naštěstí to proběhlo bez komplikací a problémů, takže uf!Hodně se bouralo, hodně se nadezdívalo (fotky mluví za vše), pak přišla na řadu střecha, střešní okna, omítky, vyrovnávání podlah... Je toho celkem dost a v mezičase jsme se rozhodně nenudili. Vybírali jsme finální podlahu, dveře, řešili umístění zásuvek nebo vývodů pro budoucí světla. A nikdy by mě nenapadlo, jak mě bude "stresovat" určit, kde chci mít lustr nebo zásuvky :) Zní to jako prkotina, ale časem si za svoje rozhodnutí můžu pěkně nadávat a stěny kvůli tomu bourat už chtít nebudu :) 

Řešili jsme třeba i umístění klimatizace, která letos zatím sice není aktuální, ale připravit vývody na ní je třeba už teď. Aktuálně řešíme ještě výmalbu, respektive řešíme, pro jaký odstín se na určitých místech rozhodnout, protože nechci úplně každou zeď čistě bílou.A s čím jsme bojovali nebo co se pokazilo? S jedním (omylem) přeseknutým kabelem, nepříjemnou sousedkou (bojkot našeho požadavku ohledně oken směrem k jejímu pozemku) a občas i nedostatkem stavebního materiálu. Uznávám, že s tím bojovala spíš naše stavební firma a my nemuseli shánět určitý druh cihel nebo zateplení všude možně po ČR, ale i tak mi jich bylo líto. Je teď prostě absolutní stavební boom a dodací lhůty všeho možného jsou pekelné. A to nemluvím o tom, když chcete sehnat třeba dobrého truhláře nebo chcete skleněné zábradlí, které vám slíbí nejdříve v březnu 2019 :) Nechci předbíhat, rekonstrukce není ještě u konce a nechci nic zakřiknout a ťukám na dřevo, ať už se nic neočekávaného neobjeví a nic se nepokazí. Prosím!Nebudu vám lhát, s malým dítětem je to náročné, zvlášť když musíte pobývat mimo váš dům. Na stavbu jezdíme pravidelně vše kontrolovat a konzultovat se stavbyvedoucím, stavebním dozorem a naší architektkou. Přeci jen odborné oko odhalí i to, co vám přijde úplně normální a nepřijde vám to nijak divné :) Musím říct, že dosud jsme měli neuvěřitelné štěstí na lidi, kteří s rekonstrukcí souvisejí a se kterými komunikujeme prakticky každý den. Na stavbě se sešla i výborná parta dělníků, kteří jsou momentálně prakticky měsíc napřed před původním plánem. Vlastně se tedy počítalo s tím, že v polovině září bude vše hotové, ale externí dodavatelé můžou za to, že se tak nestalo a třeba jen na okna se čekalo neskutečně dlouho. Pevně doufám, že se předání už opravdu blíží a reálně je k dodělání podlaha, topení, výmalba a pak takové ty drobnosti, jako jsou stropní svítidla nebo zásuvky.


A jak jsem vám v předchozím článku psala, jsem moc vděčná, že mi v dětství rodiče založili stavební spoření s Liškou od ČMSS a tím mi pak hodně věcí ulehčili. Jsem vlastně i pyšná sama na sebe, že jsem peníze neutratila za blbosti a posloužily svému účelu úplně perfektně. A protože bych si přála, aby měl jednou Kuba ten start do vlastního života taky v něčem alespoň trochu ulehčený, přišlo nám s manželem úplně přirozené, mu založit také jeho vlastní spoření. Ideálně co nejdříve a jak říká babička, začít mu spořit už od kolébky. A ze všech různých možností nám právě stavební spoření přišlo jako nejlepší možnost, zvlášť když oba s manželem máme skvělou osobní zkušenost.

Samozřejmě nemůžu vědět, jestli peníze jednou využije na vlastní bydlení, vzdělání nebo třeba cestu okolo světa, ale ono je ve výsledku asi jedno, co z toho si vybere. Hlavně aby mu to jednou pomohlo :) A třeba pak na nás bude taky s láskou vzpomínat a bude za to vděčný. Všechny informace ohledně spoření pro děti se dozvíte ZDE.


SOUTĚŽ

A jako poděkování za váš čas a zájem o podrobnosti ohledně naší rekonstrukce mám pro vás druhou vlnu soutěžení ve spolupráci s ČMSS. I tentokrát mám 3 poukázky na nákup do IKEA a stejně jako minule, i teď bude soutěž probíhat jak zde na blogu, tak na Instagramu. A je na vás, na jaké platformě se budete chtít přidat. A jak se zapojit?


- do komentáře pod tento článek napište, jaká místnost je u vás doma vaše nejoblíbenější a proč :) Jsem vážně strašně zvědavá, jestli bude oblíbenější třeba kuchyň nebo koupelna. Možná ani jedno z toho, uvidíme!

- ke komentáři připojte i váš mail, abych vás v případě výhry mohla kontaktovat

Soutěž končí 31.10.18 o půlnoci a poté budou výherní komentáře vylosovány, tak hodně štěstí!

47 komentářů:

 1. U nás doma je nejoblíbenější místností obývák spojený s kuchyní, trávíme tam nejvíce času. Jinak držím pěsti s rekonstrukcí ať se vše zdárně povede :)

  everyday.lifecz@gmail.com

  everyday-lifecz.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
 2. No u mě je to ložnice. Doma v paneláku máme takovou miniaturní, ale na chalupě velkou, kde máme 4 postele vedle sebe jako pro trpaslíky od Sněhurky a tam se nám spí nádherně, jelikož děti, i když jsou už velký (11 a 8) jsou pořád tulivý a mají rádi, když spíme všichni dohromady. A jelikož to vyhovuje i nám rodičům, jsme tam spojení všichni.
  macu@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 3. Taky ťukáme a přejeme, ať se nic nového nevyvrbí :) už to vypadá krásně :) Taky jsme před nedávnem stavěli a člověk si myslí, že už bude klid a vždy se něco objevilo :) neboj, teď už to bude dobré a těšíme se na fotky zabydlování a "zavetešení" :* P.S. Kubíček je úžasnej model :*

  OdpovědětVymazat
 4. Koupelna, místo kde mě nikdo neruší, jenom občas se nevyhnu koukání pejska, který na mě trpělivě a někdy i netrpělivě čeká, až vylezu ze sprchy :-D
  cumanelka@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 5. U mne vede obyvaci pokoj, protoze tam jsme proste spolu :-)
  hm153@email.cz

  OdpovědětVymazat
 6. Můj nejoblíbenější pokoj teprve bude. Těším se na náš obývák spojený s jídelnou/kuchyní .. teprve jsme začali rekonstruovat a už se nemůžu dočkat do nového. :)
  lucie.spinova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 7. Momentálně mám nejraději kuchyni, ráda vařím a jsem spokojená s dispozicí. Ale právě předěláváme půdu na obývák, pokud to všechno vyjde podle našich představ, bude to nový oblíbenec. martusha@email.cz

  OdpovědětVymazat
 8. U nás je to dvůr, je to součást našeho 'doma' i když to není uvnitř.. Trávíme tam tak 9 měsíců z roku :-) Bydlíme na samotě s výhledem po pole a lesy, vidíme východ �� i západ �� slunce :-) Rekonstrukci domu máme za sebou rok, teda obytnou část, zahrada a venek domu musí počkat ;-)
  zkoukalova@pepco.cz

  OdpovědětVymazat
 9. Ahoj Rendy,
  moje nejoblíbenější místnost v domě je aktuálně ložnice. A to s největší pravděpodobností proto, že už ji máme hotovou :D Synův pokoj pořád ladím, pracovna je koutkem spíše mého muže, kuchyň máme sice úplně novou, ale ještě podle vkusu tchýně (takže se bude rekonstruovat naposledy :( ), obývák je aktuálně v řešení co udělat dřív a vůbec nevypadá podle mých představ (snad do Vánoc!) a pokoj pro hosty je skladiště :D takže ložnice je pokoj, kam když člověk přijde, nevidí žádnou práci :D úplně s tebou soucítím :)
  kat.safarikova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 10. Dokončujeme stavbu baráčku a už teď je mou nejoblíbenější místností kuchyň, proto že je spojena s jídelnou a obývákem takže budu stále mít přehled o dění v domě i při vaření, také proto ze je odtamtud krásný výhled skrz francouzské okno na zahradu a přilehlé ovocné sady, a take proto ze mam konecne kuchyň z ikei podle mých představ kterou jsem si ted sama dostavěla a už jen čekám az mi ji konečně chlapi zkompletují ❤️... a nemohu se dočkat až tam konečně budu moct vařit našemu prckovi

  Sládková.verunka@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 11. U me ted vede ložnice - oáza spánku😊 Musím ale přiznat, že oblibena by byla jakakoliv místnost, kde by byla postel. Na materske se mi ty priority nějak pomichaly ;-)

  OdpovědětVymazat
 12. (zapomnela jsem pripojit mail: tstanikova@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 13. Pre mňa je aktuálne najlepšou miestnosťou ložnice, dopriali sme si novú posteľ s novým madracom, ktorá je o čosi drahšia, než by sa na Ikeu zdalo, ale za to spím na nej, ako na obláčiku. Dcérka má prirazenú posteľ pri posteli bez bočnice, takže si kedykoľvek ku mne prelezje na kojenie, alebo sa pritúliť, ak potrebuje; a tá blízkosť je proste najviac.
  nasechvilka@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 14. U mě je nejoblíbenější místnost ložnice, kde se po celém dnu natáhnu, zklidním se, čtu knihu, mazlím se s manželem a je mi tam krásně, co bych chtěla, ale změnit, tak to je dětský pokoj.
  Beauty by K.

  OdpovědětVymazat
 15. Ahoj Rendy,
  u nás je to celkem složitější. Máme patrový domek v rekonstrukci. Spodek je provizorně přizpůsoben bydlení (až na koupelnu, ta už je jediná definitivní :D) a patro čeká na zbytek rekonstrukce. Bude to obývák s ateliérem a kuchyňí a malá šatna. No, pro mě je to teď ta nej “jedna ooooobr místnost”, protože tam máme vše na cvičení plus ateliér. Takže to tam sice vypadá strašidelně a staře, ale s přítelem tam děláme to, co nás baví - cvičíme a fotíme ❤️
  nikola.cervinkova97@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 16. U nás v bytě, je pro mě nejoblíbenější místnost kuchyně a obývák, hrozně ráda vařím a peču, ale zas v obýváku mám knihovnu, a knížky jsou můj největší koníček :-D Sofiina volba? No ale jídlo vždycky vyhraje, takže kuchyně :-) měj se krásně a hodně štěstí s rekonstrukcí :-) Bára barbora.vagneru@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 17. Ahoj Rendy, ještě nebydlíme, ale doufám, že se tak během měsíce budeme stěhovat �� no proste do Vánoc! �� už teď je mojí nejoblíbenější místností kuchyně, protože je veliká, světlá a na míru, takže přesně podle mých představ �� jako každý, i my jsme měli počáteční spory např. se sousedy, ale vše dobře dopadlo a já už se na vaření v novém moc těším �� miroslava.lefnerova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 18. Vybavení bytu jsem si vymýšlela sama za pomoci manžela, takže mám ráda každou místnost, ale ložnice je "moje" království. Tam utíkám, když chci mít klid od dětí, zachumlám se do peřiny, tajně mlsám a čtu si.
  scruffy@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 19. I když mám momentálně k dispozici pouze jeden pokoj, jsem spokojená. Snažím se ze všech sil ho zvelebovat, i když mám často pocit, že je to nikdy nekončící boj :-) každopádně můžu říci, že jsem ráda za to, co mám a jednoho dne se snad taky dočkám svého vysněného království :-)
  e.bognarova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 20. U mňa asi kuchyňa. Nie kvôli záľube vo varení :D, ale kvôli úžasnému výhľadu z okna :).
  claireclairmont666@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 21. hezký den :) tak u mě je to "kuchyňoobývák" - zbožňuju tu propojenost, je to u nás doma místo setkávání, společenství. ostatní místnosti jsou více individuální. V mé oblíbené místnosti cvičím, vařím, čtu si, bavím se s manželem, hostíme návštěvy, sleduju kočky na škrabadle....je to prostě zóna mého žití :) cervenkova.barbora@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 22. Pro společné chvíle to je určitě obývák. Jebtobproste místo,kde trávíme společný čas, válečky u seriálu apod. Pro mě osobně je oblibena také kuchyně, protože rada vařím. Ale už se těším, az budeme ve svém a budu mít kuchyň podle svého. Ta, kterou máme v podnájmu je tak malinká, že mě dohání k šílenství. :D
  nikolik.v@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 23. Ahooj, jelikož s přítelem bydlíme v paneláku ve 2+1, tak na výběr moc nemám :-D Nejoblíbenější je tedy obývák, trávíme tu nejvíce času.
  V budoucím domečku, který (doufám) začneme na jaře stavět to bude určitě kuchyňoobývák s francouzskými okny a vchodem na terasu <3

  top-topinka@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 24. Já mám u nás ze všeho nejraději dětský pokojíček, i když tam zatím trávíme málo času. Je takový nej, co se dekorací týče a teď se nemůžu dočkat, až tam dceři postavíme týpí. nikolka2112@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 25. Obývák, když se tam všichni sejdeme. Evusak1@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 26. Za mě je to určitě obývací pokoj, protože tam se rodina schází nejčastěji a vlastně tu probíhá náš rodinný život. Do budoucna na něj bude navazovat terasa na zahradu a to už mě odtamtud nikdo nedostane:-)))kulhanovap@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 27. Ahoj Rendy, moji nejoblíbenější místností je ložnice a to z toho důvodu, že to je jediné klidné místo, kde nejsou skoro žádné starosti :)
  adel.botwin@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 28. No...bydlíme s přítelem v bytě, kde je udělaná jen rekonstrukce jádra - rozuměj překopaná dispozice a nová "jen" koupelna, záchod a místnost na pračku a sušičku (dřívější spíž). V kuchyni je třeba nová podlaha a nachystáno na novou kuchyň, ale už roky v provizoriu je tu jen položená ta kuchyń stará. A moje nejoblíbenější místnost je právě ta komůrka s pračkou a sušičkou. Je to taková moje malá pýcha a radost. Jako fakt. Kdo má sušičku a má štěstí, že má pračku ve zvláštní místnosti, pochopí. eliska.horka@email.cz

  OdpovědětVymazat
 29. U nás bude určitě nejoblíbenější ložnice, protože kolikrát po celém dni přijdeme tak unavení, že akorát stihneme padnout do postele. Ale už se těším na tu ložnici v našem domečku, až si ji vyšperkuju doplňkami a dekoracemi z Ikey, ty u mě nikdy nesmí chybět :)
  blueberrypink@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 30. Nejraději mám náš útulný obývací pokoj, chci si koupit ještě nějaké křeslo, na kterém budu odpočívat zachumlaná v dece s čajem a knihou v ruce :)
  va.lucinka@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 31. U nás v bytě mám nejraději koupelnu a ložnici, ve kterých mohu strávit chvilku jen sama pro sebe :)
  terezazilova01@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 32. Muj nejoblibenejsi pokoj je urcite nas obyvak, propojuje celou rodinu, je to misto kde travime spolu nejvice casu. Je to take centralni misto odkud je videt do kuchyně, jidelny, haly... Proste stredobod naseho domečku.
  Muj email: elishka.nakratko@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 33. Rendy budete mit uplne nadhernej domecek, doufam,ze taky jednou budu mit vlastni. Nejoblibenejsi mistnost mam obyvak, do kterého bychom ale potřebovali novou sedacku, abychom mohli s pritelem lezet a koukat na filmy, to mame radi, obzvlast kdyz je venku osklive pocasi.
  Fantovapetra@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 34. Zitra se stehujeme z podnajmu do vlastniho baraku a jelikoz jsme vybrali tu nejpohodlnejsi sedacku,hadam,ze to bude obyvak;))Hodne sil k dokoncovani baraku.Je to sila!:) petra.pacesova87@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 35. Nejoblíbenější pokoj mám u nás je obývací pokoj. Pohoda na gauči s dobrým seriálem nebo knihou k nezaplacení. A teď i dětský pokojíček, kam během pár dní přibude nový obyvatel. Mail vea.hlavinkova[at]gmail.com

  OdpovědětVymazat
 36. Kumbál v paneláku, který se teď sama odhodlávám předělat k obrazu svému �� kajous68@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 37. U me je to kuchyň, ale musi byt spojena s obyvakem, jinak jsem nesva. Proste potřebuji mit prostor a jsem zvykla mit deti na očích, kdyz nejsou zrovna v pokojiku.

  OdpovědětVymazat
 38. Určitě kuchyně, protože miluju vaření a pečení :) Právě začínáme s přítelem rekonstruovat nový byt, tak hltám Tvoje příspěvky o rekonstrukci a děsně se těším na novou kuchyň :)
  kulhankova-klara@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 39. Stehovali jsme se do vlastniho bytu presne pred rokem a tri tydny na to se narodila nase dcera. Nejradsi mam asi loznici, protoze se tam spolu probouzime, prohlizime si tam spolu knizky, kojim ji tam a je mi tam nejprijemneji �� Kdyz bych vyhrala, nakoupila bych vybaveni do pokojicku, ktery jeste zarizeny nemame.
  ni.cermakova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 40. v našem malem byte mam rada obyvak, kde s detmi travime veskery cas, ale v domecku, ktery planujeme, se tesim na detske pokojicky a novou, velkou kuchyn a terasu 😊

  OdpovědětVymazat
 41. Ahoj Rendy. Moc držím palce, ať se vám vše podaří bez větších potíží dotáhnout ke zdárnému konci Určitě budete mít krásné bydlení. Soudím podle fotek. 👍😀 Mé nejoblíbenější místo je kuchyně. Když byly dcery malé (teď je jim 24 a 26 let, mně 44 let), tak jsme si u stolu malovaly, hrály pexeso a tak. Na základce jsme tam dělaly třeba úkoly do školy a vyráběly různé věci nejen do školy. Máme velký stůl, vždycky jsem ho chtěla. 😀 Teď jsou dcery velké, dostudovaly, pracují, žijí v Praze (já ve Strakonicích) a obě mají své partnery a pomalu se zařizují. 💞 Když všichni čtyři přijedou domů ke mně, sejdeme se jako první zase v kuchyni, uděláme kafíčko, přichystám spoustu jídla a povídáme si, co je nového a tak. Takže KUCHYNĚ. Středobod našeho rodinného dění a scházení. 👨‍👩‍👧‍👧💞💞💞 Přeji hezký den. 😀 erikarybova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 42. Obývací pokoj je centrem celého domu, kde se vždycky sejde celá rodina. Užíváme si připravených dobrot a společenských her, deskovky u nás stále vedou, takže hrajeme a užíváme si sebe navzájem. :) redeba@sezna.cz

  OdpovědětVymazat
 43. Ahojky,

  U nás v bytě mám nejraději koupelnu a ložnici.
  V koupelně když si napustím vanu tak si při relaxaci nabijím baterky.
  A ložnici nám ráda proto, že když se natáhnu a pořádně vyspím tak jsem hned v lepší náladě a fresh.

  spryslik@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 44. Ahoj Rendy, mám takový (zřejmě hloupý) dotaz. :(( Kde se dozvíme jména výherců z této soutěže?
  Jinak stále držím palečky, ať rekonstrukce pořád dobře pokračuje!
  Hezký den!

  OdpovědětVymazat

Děkuji za vaše milé komentáře! Blogger mi bohužel technicky neumožňuje odpovídat na komentáře jednotlivě, proto odpovídám vždy hromadně. Pokud se stane, že vám na váš dotaz neodpovím, kontaktujte mne prosím mailem, děkuji :)