úterý 2. ledna 2018

TAKOVÝ BYL ... ROK 2017

Je léto, venku je už docela dusno a začíná svítat. Sedím na gauči a upírám zrak na stolek, kde očima hypnotizuju tu plastovou tyčinku. Stále se na ní točí přesýpací hodiny a já nervozitou ani nedutám. A najednou se na tom malém displeji objeví malé plus a mě se zastaví dech a snad na sekundu i srdce. Nic nechápu, nemůžu tomu uvěřit a stále čekám, až se dotočí i ty zatracené přesýpací hodiny a na displeji se objeví počet týdnů. Konečně hodiny mizí a já to vidím černé na bílém. Vlastně ani moc nevidím, protože brečím jak malá a běžím do ložnice vzbudit manžela. "Lásko, jsem asi těhotná, podívej". Manžel nic nechápe, je rozespalý a v první chvíli netuší, co se mu to snažím ukázat. Když to pochopí, tak už jen oba brečíme a objímáme se....


Tak tohle byl rozhodně ten nejhezčí, nejvíc dojemný a nejvíc emotivní okamžik roku 2017. Okamžik, na který člověk asi nikdy nezapomene, který mu vyrazí dech i slzy v očích. Okamžik, který přebije stovku těch špatných, smutných a nešťastných, které mu předcházely. Ty, které člověka srazily na kolena, braly mu energii i víru, že se některé věci změní. Rok 2017 sice nezačal jen pohádkově, ale pro mě pohádkově rozhodně končil. Stalo se toho hodně, ne o všechno se chci dělit, protože některé věci potřebují čas (a možná i knižní vydání), ale je spousta okamžiků, které za to stojí. Tak tady máte některé z nich, jak rok 2017 plynul.


LEDEN & ÚNOR 

Rok 2017 začal celkem pozitivně. Věděla jsem, že na konci ledna letím s Make Up For Ever do Moskvy, víza jsem měla schválená a skvělou společnost v podobě Lou jistou! O celé cestě i všech zážitcích jsem vám psala ZDE, takže si to můžete připomenout.

V Moskvě jsme potkaly i neuvěřitelně talentovanou Lindu Hallberg
L´Oreal uvedl svou novou řadu na vlasy Colorista a Clarins svou inovovanou řadu Hydra Essentiel. Benefit nás pozval do Bugsy´s baru a představil nám své nové rtěnky a duo stíny.


BŘEZEN 

Navštívila jsem skvělé představení Caveman, podívala se do backstage MBPFW a užila si skvělou večeři ve Fields s týmem Make Up For Ever, se kterým jsme byla i v Moskvě.

Konala se také tiskovka Sephory, kde se představovaly letní novinky, přehlídka Reservedu, L´Oreal uvedl svou Botanicals řadu i nové jílové masky a Tom Ford svou letní limitovanou kolekci.


DUBEN

V dubnu jsem se stala trojnásobnou tetou a do naší rodiny přibyl nový člen jménem Eliška. Moje srdce si získala od první minuty, co jsem ten malý a vlasatý uzlíček viděla a chovala v náručí! Velikonoce jsme oslavili s rodinou už klasicky na chatě pod Řípem a já klasicky začínala užívat příchod jara a všechno s tím spojené.

Na konci měsíce jsem se pak vydala s DM drogerií do Vídně omrknout jejich novinky a setkat se s blogerkami z celé Evropy.


KVĚTEN 

V květnu se mi v mnohém změnil život, jenže v tu dobu jsem to ještě netušila. Zjistila jsem, že mě vzali do nové práce, diagnostikovali mi celiakii a ze dne na den jsem musela překopat spoustu věcí. Splnil se mi také sen v podobě návštěvy představení Varekai od Cirque du Soleil. S manželem jsem tradičně oslavili první máj procházkou po Petříně a první zmrzlinou venku. Na konci května pak slavím rozlučku se svobodou své skvělé kamarádky a ani netuším, že je to jedna z mých posledních party po barech na dlouhou dobu :)


První opalovačka venku 27.5.2017

 rozlučka se svobodou mé kamarádky


ČERVEN - ČERVENEC - SRPEN

Léto můžu asi shrnout celkově, protože většinou utichá takový ten šrumec okolo kosmetických novinek a tiskovek či eventů. V létě nás čekaly hned dvě svatby a zároveň jsme v srpnu oslavili naše druhé výročí svatby.

Užívala jsem si léta, dost odpočívala, nastoupila do nové práce a zjistila jsem, že jsem těhotná :) To byla na celém létě asi to úplně nejlepší a nejzajímavější věc! Většinu akcí nebo schůzky, které se v létě ještě konaly, jsem rovnou odpískala, protože odpoledne a večer mi bylo nejvíce zle a nebyla jsem schopná jít mezi lidi, normálně se s nimi bavit nebo se třeba jen podívat na jídlo :) Byly dny, kdy jsem byla neskutečně ráda, že je léto a já si tak k večeři můžu dát třeba půlku melounu nebo mísu jahod, protože ze všeho ostatního mi bylo blbě. Jelikož jsme věděli, že budu nastupovat do nové práce a zároveň se i stěhovat, tak jsme ani neplánovali žádnou větší zahraniční dovolenou, což se vzhledem k tomu obrovskému překvapení, stalo opravdu prozřetelným :) Jediné co jsem zvládla, byl prodloužený víkend s manželovou rodinou v ČR, který se nesl v duchu několika oslav a oznámení o tom, že čekáme miminko. Asi vám nemusím říkat, jaký to byl doják a jak brečel úplně každý, protože to nikdo z nich nečekal a vzhledem k tomu, jak jsme celou rodinu záměrně několik týdnů vodili schválně za nos, tak všichni byli totálně v šoku :) Na úplném začátku léta jsem stihla ještě oficiální uvedení značky Jo Malone v ČR, představení opalovacích novinek Avéne a také krásný a dojemný Avon pochodV červnu taky vyšla knížka Lou, což jsme s holkama oslavily a vyrazily pro první vydání rovnou do knihkupectví!Batiste mě oslovil, abych s grafičkou navrhla speciální potisk trička, který se poté prodával na Zoot.
 Ujíždím na humusu, jahodách i knížkách od Jo Nesba


ZÁŘÍ 

Začátkem září jsem vyrazila s Fordem na výlet do Berlína a doufala, že si ostatní blogerky nevšimnou, že jsem těhotná :) Začali jsme intenzivněji řešit stěhování a já začala náš pražský život balit pomalu a jistě do krabic. Na beauty scéně se začalo po letní pauze zase něco dít a mezi velké akce patřilo rozhodně uvedení značky Kat von D, které bylo opravdu velkolepé! Stihla jsem i kurz zdobení cupcaků u Lelí´s cupcakes.


Na tenhle den taky určitě nezapomenu, protože když se na nebi objevila tahle nádhera, děly se věci! Chvíli po tom, co jsem vyfotila tuhle fotku a šla si lehnout na gauč, jsem ucítila první pohyby našeho malého poklada! Náhoda? Nemyslím si!
L´Oreal v Sohu představil očekávanou řasenku Paradise Extatic, ani v Berlíně jsem nemohla vynechat návštěvu milovaného Vapiana a dala si boží bezlepkové těstoviny.Setkání s Avonem, Yemim a nejlepší bezlepkové dobroty z Bistro proti proudu.

Z eventu s Kat von D


Máme oficiálně potvrzení pohlaví našeho miminka a víme, že to bude chlapeček!
ŘÍJEN

V říjnu začínáme pomalu a jistě přesouvat některé věci do nového bydlení, protože jestli jsem něco nechtěla, tak přestěhovat se naráz a zbláznit se z vybalování tuny krabic a věcí :) Na programu toho máme hodně a kromě zařizování takových těch praktických věcí, stíháme vybírat kočárek, rodině odhalit, že čekáme chlapečka (jo, taky jsme je dost dlouho napínali) a taky zajít po dlouhé době do kina. Stihla jsem vyhlášení Cosmo Beauty Awards, kde jsem již podruhé zasedla jako porotkyně, oslavila s Essence jejich 15.narozeniny, mrkla na novinky La Mer a stihla tiskovku vánočních novinek Sephory.
Lush otevřel svůj nový obchod v OC Nový Smíchov a představil nám svoje vánoční novinkyIt´s a boy!

LISTOPAD

Stěhování vrcholí a my se postupně přesouváme do našeho domečku. Vyrážíme na nákupy do Drážďan, slavíme moje narozeniny a taky kamennou svatbu mých prarodičů. Taky jsem vám po měsících utajování prozradila, že čekáme miminko a byla naprosto dojatá z vašich krásných vzkazů a reakcí.


Oslavila jsem svoje narozeniny s tím nejlepším dárkem v mým břiše a 
taky jsem s holkama stihla vyhlášení Blogerky roku.

S manželem jsme si užívali podzimní procházky Prahou a pomalu a jistě si začínali zvykat na náš nový mimopražský domov. Ke konci měsíce jsme byli již kompletně přesunutí a byl čas se rozloučit s našim krásným bytem na nábřeží. Teď už nemám po ránu výhled na Vltavu a centrum Prahy, ale na vlastní zahradu a řeknu vám, už bych neměnila.


M.A.C uvedl skvostnou vánoční kolekci, která se neskutečně povedla
Plánovala jsem nové projekty na rok 2018 a užívala si poslední dny v Praze...V listopadu znovuotevřel i předělaný butik Bobbi Brown v OC Nový Smíchov 
PROSINEC

Poslední měsíc roku 2017 už jsme začali v novém bydlení. Stále je co vybalovat, ladit a navíc nás ještě čeká předělávka jedné části domu, na kterou se neskutečně těším a zároveň z ní mám trochu hrůzu :) Ježíšek nám ale nadělil hotovou stavební dokumentaci, takže teď už to záleží hlavně na byrokracii a počasí, aby se mohlo začít.

Pekla jsem své první bezlepkové cukroví, balila dárky a snažila se stihnout potkat co nejvíc kamarádek, než Vánoce definitivně vypuknou. Celkově prosinec strašně rychle uběhnul a mám pocit, jakoby trval jen pár dní. Vánoce jsme si užili v klidu s rodinou, dojímali se nad tím, jak malé neteře rozbalují dárky a tak nějak nic neřešili.
Rozbalila jsem neskutečné množství vánočních dárků jako poděkování za spolupráci od různých firemA taky jsem začala finišovat s kompletováním výbavičky pro naše mimi


A na závěr úplně poslední okamžiky roku 2017.Wow, když se člověk takhle ohlédne, tak se mu zdá, že se toho stalo tolik. A to jsem ani nestihla moc cestovat nebo poznávat nové kraje, ale letos mi to ani vlastně nevadilo. Byl to náročný rok a to nejen pro mě nebo mou rodinu. I hodně mých dobrých kamarádů muselo čelit nečekaným výzvám nebo životním zvratům, což logicky ovlivnilo i mě. I přes všechno zlé nebo negativní, co se v uplynulém roce odehrálo, to stálo za to. Jeden okamžik, který vám změní život a zatřese s vámi od základu, stojí za to všechno. Já se neskutečně těším, co nám rok 2018 přinese a i když asi taky bude dost náročný a plný výzev, stane se pro nás s manželem přelomovým :)

Strašně ráda bych vám taky chtěla poděkovat za vaší dosavadní přízeň, podporu i to neskutečné množství zpráv a vzkazů, které mi denně píšete. Neskutečně si toho vážím a děkuju za to. Nebýt vás, strašně moc věcí a událostí, které vidíte výše, by se nestaly a já je nemohla zažít. Budu doufat, že vás blog bude bavit i v roce 2018 a že některé z vás uvítají zpestření kosmetického obsahu i o nějaké ty baby záležitosti. Protože ať se to někomu líbí nebo ne, bude to nová součást mého života :)

11 komentářů:

 1. Ať je pro Tebe rok 2018 ten nejhezčí a plný štěstí:-)

  OdpovědětVymazat
 2. podľa tohto článku som usúdila, že si mala skvelý rok <3 A to už len vĎaka tým prvým riadkom, ktoré som prečítala, Gratulujem! Veľmi sa mi páčia tvoje fotky, fakt nádherné a každá jedna niečím výnimočná :) na ten event s DM by som išla aj ja rada, wow Moskva <3

  Do nového roka ti prajem aby bol ešte lepší ako 2017 :)

  OdpovědětVymazat
 3. Krásné fotky a článek <3 Sice v dubnu zemřel manželovo tatínek na rakovinu, což bylo strašné, ale v srpnu jsme zjistili, že jsem těhotná, takže dokážu pochopit, jak tohle zamává se zlými časy :) Je to krásné!

  www.mummysweetbaby.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 4. Mám moc ráda tyhle shrnující články! Všechno nej do nového roku, Rendy, ráda Tě čtu!

  OdpovědětVymazat
 5. Krásně napsané Rendy, už jenom ten první úvodní odstavec mě dojal. Z článku je znát, jak jsi šťastná a spokojená a to je super, moc ti to přeju! :)

  OdpovědětVymazat
 6. No stihla jsi toho za celý rok celkem dost:-), já taky stihla otěhotnět, najít si práci a ještě jsem se vdala.
  scruffy@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 7. Ani jsem nevěděla, že jsi těhotná, tak gratuluji a musím říct, že byt za na nábřeží bych neměnila. :))

  OdpovědětVymazat
 8. Milá Rendy, ještě jednou gratuluji k těhotenství a přeju hodně zdraví a štěstí celé Tvé rodince.

  Je toho hodně, co jsi letos stihla. Jestli tomu dobře rozumím, k tomu chodíš do práce...:) Na plný úvazek? Já jsem zaměstnaná na plný úvazek a neustále bojuji s časem. Hodinu a půl denně teda strávím dojížděním do práce a zpět. V 6 večer málokdy dorazím domů, většinou později, hlavně nákupy, fitko, setkání přátelé rodina...

  Takže mám na Tebe otázku, jak si organizuješ svůj čas? :)
  Organizace času je zajímavé téma a ráda bych si od Tebe přečetla nějaké dobré rady tipy :)

  Držím palečky a těším se na Tvoje další posty a články!

  OdpovědětVymazat
 9. Jana: moc děkuju :) Práci mám na plný úvazek, ale teď jsem už na mateřské, takže organizace mého času je spíše ve hvězdách :) Rozhodně tedy až se narodí mimčo, které mi čas bude organizovat samo svým režimem a potřebami :) Myslím, že ani nemám žádné speciální tipy nebo rady. Vždycky se snažím si všechno předem plánovat, zapisovat si to do diáře a mít přehled o tom, co mě čeká nebo co musím zařídit. Klasicky si píšu i TO DO listy, které se snažím poctivě plnit a postupně odškrtávat :) Zrovna teď mám tedy režim volnější a po strašně moc letech je to pro mě nezvyk, že člověk nebude chodit pravidelně do práce, protože co si budeme povídat, člověk velice snadno povolí a je z něj rázem lenoch, co není tak efektivní a čím víc volného času má, tím méně toho stíhá :)

  OdpovědětVymazat
 10. Doufám, že rok 2018 bude také tak krásný jako 2017. Za mě můžu říct, že po porodu to byl takový šrumec, že jsem nevěděla kolikátého je a co bude zítra :). Naštěstí se to srovná, veř mi :). Asi nejhorší bylo 6tinedělí a poporodní blues.. Nikdy bych tomu nevěřila, dokud jsem to nezažila.. Hlavně ať dobře dopadne porod a je to rychlé..

  OdpovědětVymazat
 11. Moskva? No super, to záááávidíím ♥ Moc pěkný blog, fotky... Beru odběr a pokud jukneš i ty ke mě a vezmeš odběr budu moc ráda. Přeju hezký večer ;-)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za vaše milé komentáře! Blogger mi bohužel technicky neumožňuje odpovídat na komentáře jednotlivě, proto odpovídám vždy hromadně. Pokud se stane, že vám na váš dotaz neodpovím, kontaktujte mne prosím mailem, děkuji :)