čtvrtek 24. listopadu 2016

Moje oblíbené štětce na oči

Nedávno jsem dělala menší update ohledně štětců na tvář, tak je čas se ještě podívat na moje oblíbené a nejvíce používané štětce na líčení očí. Svoji sbírku jsem před nějakým časem protřídila a zničené štětce vyhodila nebo nepoužívané rozdala kamarádkám, které třeba žádné neměly a tohle jsou aktuální oblíbenci :)Největší základ jsou pro mě štětce, které jsou určené hlavně k nanášení stínu na větší plochu očního víčka. Protože nemám příliš místa k manipulaci a víčka mám spíše spadnutá, tak mi vyhovují drobnější štětce, které jsou ploché a zároveň i pevné. Můj největší miláček je štětec od M.A.C, který mému tvaru očí vyhovuje asi úplně nejvíce. S ním bych si klidně vystačila už napořád a jiné prakticky nepotřebovala. Ale jelikož štětců na oči má člověk přece jen větší spotřebu a pokud je nechce po každém použití mýt, tak jich musí mít více do zásoby. Tvarově nejvíce podobný je mu štětec od Zoevy, ale ten už není tolik pevný a je maličko chlupatější, ovšem i tak patří mezi mé velké oblíbence. Ze všech největší je pak Sephora štětec, který mám snad už 5 let a vypadá pořád takhle skvěle. Po něm sahám ve chvíli, kdy jednu barvu stínu nanáším opravdu na celé víčko a nevadí mi tak, že má trochu větší průměr.

Štětce: Sephora č.22 - Zoeva č.234 Luxe smoky shader - M.A.C č.239O něco chlupatější štětce jsou pak tyto dva, které jsou pro mě něco mezi blending brushem a štětci výše. Někdo je na ztrácení přechodů používá rád, já mám raději ještě trochu více huňatější typy. Oba ale v případě potřeby poslouží dobře a jsou oba velice jemné a husté.

Štětce: M.A.C č.217 - Zoeva č.227 Luxe soft definerBlending brush nebo-li štětec na ztrácení ostrých okrajů nebo přechodů stínů patří podle mě do úplně základní výbavy štětců. 
Myslím, že ten svůj absolutně top štětec ještě hledám a pořád mám na seznamu několik značek, které bych chtěla vyzkoušet. Kdybych měla vybrat dva, které momentálně používám, tak je to Zoeva a Sephora štětec. Ten první zmiňovaný se asi nejvíce blíží k představě mého ideálního štětce, ale myslím, že určitý prostor k naprostému ideálu tam ještě pořád je. Sephora štětec je na očích maličko pichlavý, ale zase s ním člověk dokáže "ztratit" a rozmazat prakticky cokoliv. Mám ho už také několik let a pořád vypadá jako včera koupený.

Štětce: Sephora č.13 - Zoeva č.228 Luxe CreaseNevím, jestli bych všechny tři štětce mohla zařadit do kategorie pencil brush, ale řekněme, že minimálně tvarově se tomu přibližují. Tento typ štětců používám nejvíce k nanášení stínu do vnitřního koutku oka a také mi vyhovují spíše drobnější tvary. Úplně ideální má Hakuro štětec, ale ten je už dost odrbaný a bohužel z hlediska dlouhodobějšího používání u mě Hakuro štětce propadly a podle mě nejsou kvalitní. Potřebovala bych za něj sehnat náhradu, ale zatím se mi to nedaří. Sephora štětec je oficiálně určený na rty, ale neumím si představit, jak by ho k tomuto účelu používala, takže pro mě je to štětec na stíny. Zoeva štětec má největší průměr a je ultra heboučký, ale už má trochu delší štětiny a na můj malý koutek oka to není úplně ideál. Potřebovala bych najít takový hybryd těchto tří, který by ve výsledku tvořit úplně dokonalý štětec :) 

Štětce: Sephora č.110 - Zoeva č.231 Luxe petit crease - Hakuro H76Štětec na oční linky Real Techniques možná někoho překvapí svým tvarem, ale mě osobně moc vyhovuje a klasickým zkoseným štětcem se mi gelové linky nenanáší dobře. Zkosený štětec Zoeva pak nejvíce používám na některé pomády a gely na obočí.

Štětce: Real Techniques Pixel-point eyeliner brush - Zoeva č.317 Wing linerVějířový štětec používám buď na odmetení spadaných stínů pod okem nebo na rozjasňovač. Tento mi maximálně vyhovuje tvarem i hustotou štětin a svojí jemností.

Štětce: Zoeva č.129 Luxe fanPoslední kategorie stínů je takový miš maš různých spíše drobnějších tvarů. Essence štětec ráda používám k nanášení stínů na spodní víčko a k jejich rozmazání. Štětec Real Techniques je velice drobný a hodí se na jakékoliv titěrnosti nebo detaily a Sephora štětec je pro mě takový univerzální štětec na co je zrovna potřeba. 

Štětce: Real Techniques Accent brush - Essence Eyeshadow blender brush - Sephora č.23Člověku se hrozně uleví, když si protřídí věci a zbyde mu jich o dost méně. Od některých typů štětců, které používám nejčastěji, mám více kusů, právě proto abych štětce nemusela mýt tak často a vřele doporučuji tohle praktikovat. Pokud najdete svůj ideální štětec, držte se ho, protože i když člověk občas experimentuje a štětce hromadí, ve výsledku zjistí, že pak stejně dokola sahá po stejných značkách nebo tvarech a zbylé jsou spíše jen do počtu. A pokud člověk líčí jen sám sebe a není to jeho práce, tak tolik štětců vlastně ani nepotřebuje :)Jaké štětce na oči nejraději používáte vy? Jaké jsou vaše oblíbené tvary a jaké třeba považujete za úplný základ? :)

16 komentářů:

 1. Já ted plánuji po několika letech vyměnit celou štětcovou sbírku za Zoeva štětce, tak snad budu spokojená. Už se vážně těším, až mi dorazí a budu je moct používat :)

  OdpovědětSmazat
 2. Doplnila bys prosím k Zoeva štětcům i jejich čísla? Samozřejmě si je můžu dohledat, ale bylo by to myslím příjemnější i pro ostatní a ty co hledají recenzi na konkrétní štětec :).

  OdpovědětSmazat
 3. Já mám teď nově MAC 217 a jsem naprosto nadšená :)

  OdpovědětSmazat
 4. Zoeva blendící štětec je výborný <3 Je to vlastně můj první "pořádný" štětec tohoto druhu, ale nechápu, jak jsem se bez něj mohla dříve malovat:)

  OdpovědětSmazat
 5. Já používám štetce cca půl roku až na základě tvých článků. Do té doby jsem si vystačila s těma nanášedlama co jsou přiložené ke stínům. Některé, hlavně ty jakoby gumové používám pořád, protože na některé druhy stínů mi přijdou nejlepší. Zatím mám jeden drahý štětec od Sephory (ten je skvělej) a pár od essence a yves rocher. Zatím objevuji :-)

  OdpovědětSmazat
 6. kubajda: doplnila jsem tam čísla :) Ale na Zoeva eshopu je kdyžtak najdeš pod celým názvem, takže kdybys je hledala, tak je myslím najdeš v pohodě :)

  OdpovědětSmazat
 7. Hezky napsáno. Mám podobný názor. Co vyhovuje, neměnit. U štětců to platí dvojnásob.

  OdpovědětSmazat
 8. Ahoj Rendy, moc pěkný článek :o) Některé oblíbence máme stejné a to blending brush - Zoeva č.228, dále Zoeva č.227 - používám na nanesení základního stínu i na rozmazání přechodů. Můj neoblíbenější "tužkový" štětec je Zoeva č. 230 naprosto ideální do vnitřního koutku oka, na spodní linku je můj top Zoeva 320. Další oblíbenec je opět Zoeva a to č. 231 používám na vnější koutek - je z bambusové řady. Nakonec jsou to dvě jiné značky a to na nanesení základního stínu, jeden je od Real Techniques - shading brush, ten používám, když potřebuji stín hlavně naťupkávat, případně potřebuji mít namalovanou jen určitou část víčka. A pokud chci namalovat celé oko, tak jednoznačně od Ecotools, číslo tam bohužel nemá, je větší, jemný do špičky. Toť jsou mí miláčkové na oči :o) Nalákala jsi mě na Sephorácké, od nich zatím žádný štětec nemám.

  OdpovědětSmazat
 9. Naprosto souhlasím, že lepší je se držet toho co nám vyhovuje. :-) A nejraději mám Zoevu a Essence. :-)

  OdpovědětSmazat
 10. Mám ráda štětce od PLH, ale také miluju Hakuro! :)

  OdpovědětSmazat
 11. V mé sbírce člověk najde štětce od Essence až po Zoevu. Jako základ je pro mě plochý štětec a blending, beze zbytku bych se dokázala při nutnosti obejít. Mezi blending štětci je můj miláček Zoeva č. 228 a H174 od Hakura. Naopak mezi plochými štětci u mě vede PLH M71 a M74 spolu se Zoevou č. 232. Čistka je potřeba, já jsem poslední dělala cca před rokem a od té doby mi nepřibyl do sbírky nějaký, který by mi nevyhoval, takže jen roste... Se jednou budu divit, až se mi to na ten stolek nevleze :D Štetce jsou moje láska a moje nemoc. A jejich očista je nejúžasnější relax pro mě. (Prosím nevolej psychiatrii, žije se mi s tím skvěle!) :D

  OdpovědětSmazat
 12. tak základ je pro mě placák, blending, typ mac 217 a tužkový (na spodní linku), hodně ráda mám štětce sephora pro

  OdpovědětSmazat
 13. Nice items and blog. Thank you for sharing. :)

  OdpovědětSmazat
 14. Čistku jsem dělala nedávno, a vyřazovala jsem štětce, které jsem nepoužila x měsíců a ty, kterým padaly štětinky rychlostí blesku, teď mám na wishlistě štětce nové, ovšem o značce teprve uvažuji. :)

  Velká vánoční soutěž | Lifestyle and beauty

  OdpovědětSmazat
 15. Ahoj Rendy, ja také hledam svuj idealni blending brush, porad premyslim o koupi stetcu zoeva a zatim se neumim rozhoupat, jsi s nimi spokojena po dlouhodobé stránce spojené s vypadavanim stetin a mytim? Podle meho je zaklad, blending brush a plochy štětec, ps to mi pripomina, ze bych si mela protridit stetce :)

  OdpovědětSmazat

Děkuji za vaše milé komentáře! Blogger mi bohužel technicky neumožňuje odpovídat na komentáře jednotlivě, proto odpovídám vždy hromadně. Pokud se stane, že vám na váš dotaz neodpovím, kontaktujte mne prosím mailem, děkuji :)