středa 26. června 2013

Ukaž nám svůj blog - 1.díl

Vítám vás prvního dílu projektu Ukaž nám svůj blog. Chvíli tedy trvalo, než jsem se všemi přihlášenými blogy prokousala a bylo opravdu těžké vybrat první pětku, kterou vás dnes představím. Chystám už druhý díl a postupně se budu ozývat vybraným slečnám :) Moc děkuji všem přihlášeným a doufám, že vy ostatní načerpáte inspiraci na nové a neokoukané blogy. Budu ráda, když dáte v komentářích vědět, jestli vybrané blogy znáte, nebo jsou pro vás nové :)

EDIT: pro otevření blogů v další záložce prosím klikejte na zvýrazněná jména holek v úvodním odstavci. Odkaz hned za 1), 2) atd. není nastavený, aby se otevřel automaticky v nové záložce :) Usnadní vám to práci. Díky za pochopení


1) http://www.luxylady2.blogspot.cz/

Pro některé z vás není Terka z blogu LuxyLady možná žádným nováčkem a její stránku jste už zaregistrovaly. Podle mě si místo v tomto projektu rozhodně zaslouží a pokud k ní zavítáte, těšit se můžete hlavně na kosmetiku, tagy nebo příspěvky ze života. Vše je propojené s jejím youtube kanálem, takže pokud vás videa baví, máte se na co těšit :)Mini dotazník:


1)Kdy a proč jsi začala blog psát?
Blog jsem začala psát nějak na podzim předešlého roku z jednoho prostého důvodu - tvůrčí psaní bylo už od školních let mojí velkou vášní. A po shlédnutí několika beauty blogů jsem tomuhle tématu naprosto propadla a byla jsem schopná za jeden den shlédnout nespočet videí i článků a stále se něčemu učit. No a moje nadšení trvá do dnes :)

2)Co tě na blogování nejvíc baví?
Upřímně nejvíc mě baví celá tahle "komunita" holek, dívek a žen, které baví to stejné co mě. Dál mě baví tvůrčí psaní, které jsem zmiňovala v předešlé otázce a samozřejmě mě baví zkoušet nové a nové věci. A jako třešničku na dortu tohohle celého vidím tu kreativitu, kterou člověk do malování vkládá. Ať už je to rtěnkou za stovku nebo za tisíc.

3)Máš raději dekorativní nebo pečující kosmetiku a proč?
Určitě dekorativní. A možná se budu opakovat, ale jak už jsem říkala, u té dekorativní se můžu každý den nově a nově rozvinout a tvořit pořád nové looky a dělat ze sebe každý den někoho jiného. A je úplně na mě, jestli mám ten den náladu na tmavou provokativní rtěnku nebo na nahé rty. U té tělovky mám zase problém s pletí a kůží - která je bohužel od přírody dost suchá a hlavně citlivá, takže si moc nemůžu dovolit experimentovat. A když už najdu něco, co mi opravdu vyhovuje, ráda u toho zůstanu a moc to nepokouším.

4) Jaký je tvůj kosmetický svatý grál?
No, těžká otázka. Ale myslím, že můj kosmetický svatý grál je řasenka od Avonu SUPERShock. Možná to bude znít divně, ale přijde mi, že takhle úžasnou řasenku jsem hledala "celý" život a když jsem ji konečně našla, nechci se ji vzdát. Jistě, že zkouším i jiné, ale pořád se ráda a pokorně vracím k téhle své nejlepší.

5)Preferuješ raději dražší nebo levnější značky kosmetiky (případně tvé oblíbené značky kosmetiky)?
Myslím, že tohle je otázka, která většinu lidí zvedne ze židle. Já musím říct, že jsem tak nějak v té neutrální zóně. To znamená, že si ráda koupím kvalitní tvářenku od MAC, která vím, že je skvěle pigmentovaná a dobře drží, ale zároveň ráda zkusím tvářenku od She. A kdyby byla ta od She stejná, tak si prostě budu kupovat tu levnější. Nekoukám ani tak na značky jako spíš na funkčnost a návratnost investovaných peněz.


Kanály, přes které můžete blog sledovat:

Youtube: KLIK
Facebook: KLIK
Instagram: KLIK2) http://baldandpale.blogspot.cz/

Druhým kosmetickým blogem, který bych ráda představila je Bald And Pale, který má na starosti 30ti letá Terka. Podle jejích slov má ve svém kosmetickém arzenálu více pečující než dekorativní kosmetiky. Co je velice zajímavé a podle mě i velmi záslužné, Terka ve svých článcích rozebírá i složení kosmetiky a představuje jednotlivé ingredience. Pro mě jako totálního neznalce je to velice užitečné a nápomocné. Mini dotazník

1)Kdy a proč jsi začala blog psát?
Poté, co jsem se stala matkou a manželkou, změnil se můj život - jak už se tak stává. Svůj předchozí blog o životě single holky, která si to singlovství dost užívá se vším, co k tomu patří, jsem tedy nechala usnout, mutter-blog jsem z něj dělat nechtěla. Zároveň jsem se nechtěla stát uhoněnou mámou z pískoviště, nenalíčenou, v teplácích a začala jsem se zajímat i o jinou kosmetiku, než je řasenka a pudr. Závislost na kosmetice prohloubil klub o kosmetických zázracích na Nyxu, který patří Černé Mooře. Psaní mi chybělo, takže tyto okolnosti vykrystalizovaly v lednu letošního roku v založení Bald and Pale blogu. První článek se ale objevil až v únoru, protože jsem na nějaký čas dopředu rozmýšlela témata, abych nenapsala první post a nevěděla, jak dál :)
 
2)Co tě na blogování nejvíc baví?
Nejvíc mě baví psaní jako takové. Mám ráda interakci se čtenářkami, ráda čtu komentáře a odpovídám na ně. V minulém týdnu mě nesmírně potěšila žádost jedné z čtenářek, zda bych se jí koukla na složení dětských micelárek. Nejsem chemik, jsem laik, ale zkoumání jednotlivých složek kosmetiky je moje vášeň a nadchlo mě, že to někdo oceňuje :)
 
3)Máš raději dekorativní nebo pečující kosmetiku a proč?
Líčím se ráda. I když ráda není to správné slovo - jsem na líčení se závislá. Mám velký problém vylézt mezi lid nenamalovaná, líčím se i když jen vedu dítko do školky. Bez nalíčení vypadám, vzhledem ke své bledosti, průhlednému obočí a řasám, jak vyblité lečo. Dekorativní kosmetika nicméně zabírá pouze :) polovinu jednoho ze dvou šuplíků v koupelně. Ujíždím na kosmetice pěstící. Micelárky, oleje, tonika, krémy, séra... to je moje :) Z dekorativky jsou u mě nejvíce zastoupeny BB krémy, make-upy a pudry. Kolonii si u mě založily též laky na nehty. Zejména černých, fialovýcha rudých není nikdy dost :)
 
4) Jaký je tvůj kosmetický svatý grál?
Tohle je sakra těžká otázka. Každodenní nutnost je vylepšení barvy pleti - nejčastěji BBčkem. Transparentní pudr. Černé linky. Řasenka. Neobejdu se bez kvalitního odlíčení, takže micelárka, tonikum. Levandulový olej od Saloos. Za svatý grál nicméně považuji vodu a to vnitřně. Bez pořádné hydratace zevnitř nemá moc cenu vylepšovat vzhled zvenku :)

5)Preferuješ raději dražší nebo levnější značky kosmetiky (případně tvé oblíbené značky kosmetiky)?
Mám make-up za čtyřcifernou částku, ale miluju i asijská BBčka za dvěstě pade. Za lak O.P.I. jsem vyplázla skoro čtyři stovky, stejnou radost mám i z laků Essence za 39,90. Nejoblíbenější pudr stál stovku. Oleje od Saloosu, bez kterých se neobejdu, stojí zhruba sto padesát korun, ale za Avène , Biodermu , Lancôme, MUFE, M.A.C a podobně, utrácím samozřejmě částky vyšší. Značky míchám, neřeším cenu, řeším funkčnost.

 
Kanály, přes které můžete blog sledovat:

Facebook: KLIK
Instagram: KLIK


3) http://umaleprincezny.blogspot.cz/

U malé princezny se ocitnete, když budete číst blog Adélky. Ta si vytvořila svůj virtuální kosmetický prostor, aby se mohla dělit o svoje postřehy a názory s ostatními. Máme spolu několik oblíbených kosmetických produktů a stejně jako ona, mám strašně ráda odstín tvářenky Dainty od M.A.C.


Mini dotazník:

1)Kdy a proč jsi začala blog psát?
Blog jsem začala psát 1.února tohoto roku a s myšlenkou založit si blog jsem si pohrávala už dlouho, protože mě už dlouho bavila kosmetika a věci kolem ní a neměla jsem se o tom s kým bavit.

2)Co tě na blogování nejvíc baví?
Nejvíce mě baví čtení komentářů mých čtenářů. Vždy se hrozně moc těším na jejich reakci a je to pro mě motivující, abych tvořila zajímavé články, které budou mí čtenáři rádi číst.

3)Máš raději dekorativní nebo pečující kosmetiku a proč?
Musím říct, že je to u mě tak napůl. Miluju na sebe patlat různé olejíčky, masky, ale i vyhrát se s očními stíny nebo vybírat správnou barvu rtěnky. 

4) Jaký je tvůj kosmetický svatý grál?
Toto je hodně těžká otázka. Myslím, že těch svatých grálů mám více. Ale asi největší můj svatý grál je tvářenka Dainty od MACu, protože se k ní ráda vracím. Byla to moje první drahá tvářenka a já ji od té doby jednoduše zbožňuji.

5)Preferuješ raději dražší nebo levnější značky kosmetiky (případně tvé oblíbené značky kosmetiky)?
Nebráním se kosmetice z drogerie a ani dražší. Myslím, že v obou případech je ještě spousta produktů, které by si zasloužily mou pozornost. Pokud bych však měla vybrat jednu oblíbenou značku z drogerie a jednu dražší značku, tak by to byl Rimmel a MAC z dekorativní kosmetiky. Co se týče pečující, tak se držím spíše v těch levnějších vodách, protože se mi nechce utrácet moc peněz za věc, která mi až tak dlouho nevydrží.


Kanály, přes které můžete blog sledovat:

Facebook: KLIK


4) http://valerieswonderland.blogspot.cz/ 

Podle svých slov je Valerie perfekcionistka a na svém blogu se věnuje nejen kosmetice, ale sem tam i módě a lifestylu. Svou kosmetickou a kreativní stránku se rozhodla ventilovat na blogu, protože ve škole se primárně věnuje matematice a výpočtům (a to už taková sranda holt není :) Mě osobně se líbí, že se Valerie věnuje i dražším značkám kosmetiky, protože mě zajímají asi o něco více, než produkce drogerií.


 Mini dotazník


1)Kdy a proč jsi začala blog psát?
První článek na blogu je ze dne 10.03.2013 a věřte tomu, nebo ne, ale celé to byl nápad mého přítele. Přítel moc dobře ví, jak moc se o módu a kosmetiku zajímám, a tak se mě jednoho dne (když jsem zrovna sledovala nějaký nový tutorial na youtube) zeptal, zda bych to nechtěla dělat taky, že bych v tom určitě byla dobrá. Následovalo několikaměsíční váhání a zvažování všech pro a proti a nakonec jsem se do toho vrhla po hlavě.


2)Co tě na blogování nejvíc baví?
Na blogování mě nesmírně baví fakt, že můžu někomu poradit či někoho inspirovat. Když se o něco zajímám a aktivně zjišťuji novinky v dané oblasti, proč se o své poznatky nepodělit s ostatními?

3)Máš raději dekorativní nebo pečující kosmetiku a proč?
Dekorativní. Možná proto, že je mnohem jednodušší najít dobrý produkt. U pleťové kosmetiky musím být hodně opatrná, jelikož mám velmi citlivou pleť a většinou mě nový výrobek ve finále spíše zklame. U dekorativní kosmetiky si ale můžu dovolit mnohem více experimentovat, a tak mnohem častěji nacházím výrobky, ze kterých jsem nadšená.

4) Jaký je tvůj kosmetický svatý grál?
Určitě Take the day off balzám od Clinique, Fake up korektor od Benefitu, laky na rty Apocalips od Rimmel, termální voda Avene, HD pudr od Make Up For Ever... Snažím se v každé kosmetické kategorií najít svůj "svatý grál" a toto jsou jen některé z nich.

5)Preferuješ raději dražší nebo levnější značky kosmetiky (případně tvé oblíbené značky kosmetiky)?
V minulosti se mi vždy mnohem více osvědčila dražší kosmetika, ale jednou za čas se odhodlám a vyzkouším i nějaké dostupnější značky. Mými favority jsou Dior, NARS, MAC, Bobbi Brown. Z těch levnějších mám moc ráda Rimmel a Bourjois.
5) http://www.underthesheats.com/

Poslední z blogů, které bych vám v tomto vydání ráda představila píše 23letá Zuzka, která studuje 1.LF UK. Jejím velkým koníčkem je kosmetika a líčení a na blogu se ráda podělí i o různé akce a slevy. U Zuzky na blogu mě kromě obsahu baví i pěkné fotky a výběr značek, který je mi blízký.
Mini dotazník:


1) Kdy a proč jsi začala blog psát?

O blogu jsem přemýšlela už víc jak rok, jenže určitě to znáte, nikdy nebyla ta správná chvíle a nikdy jsem "neměla čas", a tak když jsem si jednoho dne koupila zase něco nového pro radost a opět mi bylo líto, že jí nemůžu s nikým sdílet, prostě jsem šla a blog si založila přesto, že jsem měla pár dní před začátkem zkouškového :) Vlastně jsem si dokonce už jednou blog založila, zhruba před rokem, ale když jsem potom zjistila, kolik času stojí za jedním článkem, uvědomila jsem si, že bych nebyla schopná věnovat se tomu v takové míře, jak bych chtěla.

2) Co tě na blogování nejvíc baví?
Myslím si, že nejvíc mě bude bavit ta zpětná vazba, tedy komentáře. Mezi kamarádkami bohužel nemám nikoho, kdo by kosmetiku prožíval víc než je zdrávo a proto se hrozně těším na to, že se nad tím vším budeme rozplývat společně :D a taky mě zajímá názor a tipy ostatních. Co mě ale baví na blogu nejvíce teď, je nejspíš focení, které se stalo mojí novou vášní, přestože se teprve učím. Stejně tak mě ale baví vymýšlet a sestavovat články, takže vlastně asi tak komplexně všechno :)

3) Máš raději dekorativní nebo pečující kosmetiku a proč?
Určitě dekorativní, tou bych se mohla prohrabovat od rána do večera a byla bych v nebi :P Jsem schopná strávit klidně hodinu prohlížením, rovnáním a kocháním se mé sbírky a řekla bych, že je to už trochu na diagnózu, ale doufám, že v tom nejsem sama :D A proč, jednoduše mě baví líčení, což je jediný důvod, který mě dokáže dostat po ránu z postele, jsem schopná vstát klidně o dvě hodiny dřív, abych měla čas a mohla se na líčení vyřádit. Je to pro mě po ránu relax a radost :) Pečující kosmetiku nějak extra zvlášť neprožívám, když mi dojde sprchový gel, tak si jdu holt koupit nový, ale jenom protože mi nic jiného nezbývá. Na nějaké to mazání jsem líná, takže tělových mlík mám z Ladyboxu zásobu asi až do konce života :D Stejně tak je to se šampóny na vlasy a s pleťovou kosmetikou, ráda ale zkouším nové věci, takže to pokaždé obměňuji, přestože je to pro mě spíš nutnost než vyloženě zábava.

4) Jaký je tvůj kosmetický svatý grál?
Zrovna dnes jsem připravovala článek o mých deseti svatých grálech a měla jsem co dělat, abych jich vybrala jen deset, takže ukázat prstem na jeden jediný, je celkem nemožné.:) Pokud bych ale vážně měla jmenovat jeden produkt, byla by to (překvapivě) Naked paletka od Urban Decay. Kvalita stínů je prostě nejlepší ze všech značek, které mám a ty barvy jsou neskutečné, zároveň jsou ale v pohodě nositelné jak na den, tak na večer. Myslím, že touto paletkou potěšíte i ty jedince, kteří líčení zase tak neřeší, protože neutrální odstíny od světlé, přes hnědou a černou, se hodí prostě vždycky všem.:)


5) Preferuješ raději dražší nebo levnější značky kosmetiky (případně tvé oblíbené značky kosmetiky)?

Bude to znít ohraně, ale jak v čem. Stojany s očními stíny v drogeriích už úplně míjím, ale abych dala za pudr víc než dvě stovky, to by musel mít jedině extrémně lákavý obal :D (pokud to čte nějaký chlap, tak si asi zrovna klepe na čelo) a stejně bych se dost rozmýšlela. Podle mě se vyplatí investovat do make-upu, protože je to přece jenom něco, co se vám "vpíjí" do pokožky obličeje a taky přestože v drogerii najdete pár kvalitních kousků, těm high-endovým se podle mě nevyrovnají. Dále jsou to oční stíny a tvářenky. Co se týče drogerky, vůbec bych se nebála tužek na oči a na rty (např. Rimmel, Maybelline), pudru nebo řasenek. Pokud bych to ale měla shrnout, víc mě baví parfumerková kosmetika, kde si často něco vysním, našetřím, potom si to jdu slavnostně koupit a celý další týden se na to chodím koukat :D U drogerky je tento proces většinou omezen na "jdu náhodou kolem drogerie/jdu tam cíleně pro pečující kosmetiku:D -> jéé, to je pěknej lak a šup s ním do košíku, nějak to postrádá tu "svátečnost", ale ani v nejmenším drogerkovou kosmetiku nezavrhuju, to určitě ne.

Kanály, přes které můžete blog sledovat:


Facebook: KLIK
Instagram: KLIK

29 komentářů:

 1. Většinu blogů znám, až teda na poslední a už ji jdu sledovat, protože vypadá zajímavě její blog. A ještě jednou moc děkuji za zveřejnění mého blogu Rendy.

  OdpovědětVymazat
 2. Bezvadná rubrika! :) I když holky taky znám, ale tak jsem se o nich něco víc dozvěděla :)

  OdpovědětVymazat
 3. tyjo, nektere jsem nezanala. Super. Diky za linky!

  OdpovědětVymazat
 4. Jé, některé blogy znám :)
  Nuda v práci -> jdu si počíst

  Blondies z My Blond World

  OdpovědětVymazat
 5. děkuji za tipy na další super blogy!:) myslím, že tohle je mooc dobrá "akce":) z 5 blogů jsem neznala 2, ale zajímavé mi přijdou rozhodně všechny:)

  OdpovědětVymazat
 6. Moc bych Ti chtěla poděkovat za tento článek, určitě jsem narazila na nové a zajímavé blogy :)

  OdpovědětVymazat
 7. Ahoj nechcela by si vzájomne sledovanie ? :)
  PS:ja ťa už sledujem ❤
  http://eeverywomen.blogspot.sk/

  OdpovědětVymazat
 8. Super, Valerii a Terezku čtu moc ráda, na ostatní děvčata mrknu. :)
  Mám ovšem jednu drobnou výhradu - nemohla bys, prosím, někde v nastavení zakliknout, aby se odkazy otevíraly v novém panelu? (Někde to tam je.) Kopírování odkazů je sice menší otrava, než neustálé vracení se tlačítkem zpět, ale otrava je to pořád, takhle by to bylo krásné a funkční. :)

  OdpovědětVymazat
 9. Děkuji za zmínku :-)

  Já osobně jsem díky tvému článku pro sebe objevila undertheheats blog a jsem nadšená!

  OdpovědětVymazat
 10. Bezvadné!! Moc hezky zpracované, super otázky, fotky i blogy. Myslím, že tohle byl opravdu bezvadný nápad, jen tak dál =o)

  OdpovědětVymazat
 11. Adelaide: nemáš vůbec zač :)

  An: všechny linky se otevřou v druhém okně, ale u těch, kde je 1)wwww.... to tak nastavit nešlo, tak klikej na jména holek v úvodním odstavci :)

  OdpovědětVymazat
 12. Aha, tak to se omlouvám. :)

  OdpovědětVymazat
 13. Tiež niektoré nepoznám, idem študovať :) a myslím, že si vybrala veeľmi dobre :)

  OdpovědětVymazat
 14. Znám a sleduji první tři, zbylé dva neznám, ale ráda k nim zavítám a dozvím se něco nového :) Skvělý nápad na zajímavé příspěvky tohoto rázu, Rendy ;)

  OdpovědětVymazat
 15. některé blogy neznám, omrknu je. tenhle projekt je super pro holky, co s blogováním začínají, moc se těším na další tipy! :)

  Little Gem

  OdpovědětVymazat
 16. Jé jsem ráda, že jsi tuto rubriku taky zavedla :) nějaký ten pátek už jí sleduji u Lenky (http://msl3nik.blogspot.cz/) tak jsem ráda, že jí máš teď na blogu taky i ty, alespoň se dozvíme o více blozích.

  OdpovědětVymazat
 17. některé blogy neznám, tak se jdu hned vrhnout do čtení :))

  OdpovědětVymazat
 18. Ráda se na nové blogy mrknu :)

  OdpovědětVymazat
 19. Ahoj Rendy, ještě jednou moc děkuju za Tvoji ochotu a super nápad!;) Jdu omrknout ostatní holky, protože jejich blogy vypadají moc lákavě!;) Z.

  OdpovědětVymazat
 20. Rendy strašně moc děkuju za uvěřejnění v tomhle článku. Zvlášť u tebe si toho hrozně vážím, protože jsi jednou z nejlepších beauty blogerek!:) Děkuji ještě jednou.

  OdpovědětVymazat
 21. Děkuju za zařazení do pilotního dílu :-)

  OdpovědětVymazat
 22. Tento projekt se mi vážně zamlouvá :) Až na jeden jsem všechny blogy znala, myslím, že jsou všechny skvělé a holky si propagai zaslouží. :)

  OdpovědětVymazat
 23. Můžu se zeptat, nějak mi to uteklo, ale kde se dalo přihlásit do tohoto projektu? A dá se to ještě? Děkuju Nikol

  OdpovědětVymazat
 24. LifeStyleN: článek zde - http://ordinarylife-my.blogspot.cz/2013/05/projekt-ukaz-nam-svuj-blog_25.html Možné je samozřejmě se ještě přihlásit :) Zatím je to stále otevřené

  OdpovědětVymazat
 25. Ahoj Rendy, tak to je paráda :-) blogy jsem projela a Terka a Terka vypadají velmi zajímavě, takže doufám, že to holky vydrží (abych měla co číst)...
  Jinak díky, byl to skvělej nápad.

  OdpovědětVymazat
 26. Jelikož jsem "nováček", tak holky neznám, ale už jdu jejich blogy omrknout:-)

  OdpovědětVymazat
 27. neznám ani jednu slečnu, tak jsem si je naklikala a jdu si je prohlédnout :)

  OdpovědětVymazat
 28. Znám skoro všechny... taky si ráda přeču i články o dražší kosmetice a ráda je i píšu. Jen mám u sebe na blogu pocit, že nemají takový úspěch. Moc lídí je nekometuje a nevím jestli vůbec čte...

  OdpovědětVymazat
 29. Já jsem z těhle pěti blogů znala jen jeden a proto jsem ráda, za takové články, člověk se alespoň podívá na nové blogy. A ve dvou z nich jsem si parádně početla, už se těším na pokračování:)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za vaše milé komentáře! Blogger mi bohužel technicky neumožňuje odpovídat na komentáře jednotlivě, proto odpovídám vždy hromadně. Pokud se stane, že vám na váš dotaz neodpovím, kontaktujte mne prosím mailem, děkuji :)