pondělí 24. února 2020

FENTY SNAP SHADOWS PALETKY - HOR OR NOT?

Začátkem roku se mezi prvními novinkami objevily tyhle maličké paletky od Fenty Beuty a já se na ně neskutečně těšila. Osm barevných variant, skladné balení a nositelné odstíny vypadaly už od začátku slibně. Bylo to tak doopravdy a jsou paletky takový hit?

Musím začít balením, které je typické pro Fenty Beauty - bílý bytelný plast, tenké balení, žádné zbytečné místo navíc ani nadbytečné aplikátory. Paletky se vždy ve dvojicích dají k sobě přicvaknout, čímž vám vznikne pěkné kombo třeba na cestování a zaberou opravdu málo místa. Uvnitř je navíc praktické zrcátko, takže po vzhledové stránce nemám co vytknout.Paletky kombinují různé finiše stínů od matných po třpytivé a co paletka, to různý mix. Vybírat můžete z 8 verzí, jak teplejších tak i studenějších odstínů a je asi na každém, jaké má barevné preference. Přiznám se, že se mi celkem líbí všechny, až na pastelovou osmičku, která mě barevně celkem míjí.

U všech společně můžu říct, že se se stíny moc pěkně pracuje. Dobře se rozmazávají do ztracena, dobře se vrství a celkově s výdrží nemám vůbec problém. Neopadávají, drží a ani pigmentaci až na pár výjimek nemůžu hanit. Vlastně se doteď zdá, že paletky skoro nemají chybu, ale to by byla chyba si myslet :) Paletka číslo 2 (Cool Neutrals) - koupíte ZDE

Začnu verzí, na kterou jsem se těšila snad úplně nejvíc a která mě ve výsledku dost zklamala. Vidíte třeba tu krásnou fialovou? No tak ta je podle mě dost tragická a pigmentací takový slabý fialový odvárek. Já vím, že fialové stíny jsou obecně náročné na výrobu, ale najdete x jiných značek, které to dokážou pořádně. Tohle je taková fialová ala Too Faced a to je prostě špatně. Když odmyslíme tu fialovou, zbývají nám příjemně neutrální odstíny, co mám obecně moc ráda, ale jakmile je dám na oční víčko, vlastně ani za hodinu nevím, jaké barvy jsem použila. Barvy de facto splynou v jeden celek a odstínově jsou si hodně podobné. Člověk když se dívá jen na fotku paletky, tak to tak třeba nevypadá, ale v reálu jsou barevné rozdíly celkem malé. Bohužel za mě je tato verze vyloženě zklamání.

Paletka číslo 5 (Peach) - koupíte ZDE

Nikdy by mě nenapadlo, že to řeknu, ale paradoxně mě teplá Peach paletka baví asi úplně ze všech vyzkoušených! U této verze nemám jedinou výtku k textuře nebo pigmentaci stínů a nejvíc si užívám zlato-růžový stín úplně nahoře vlevo! To je můj favorit a i když podobné stíny najdete i u jiných značek, mě prostě fakt baví. I spodní matné neutrální odstíny jsou pro mě využitelné a celkově je za mě tato paletka nejpovedenější.
Paletka číslo 6 (Smoky) - koupíte ZDE

Opět tu máme studenější a tmavší neutrální verzi, se kterou zvládnete jemné denní i dramatičtější večerní líčení. Kdybych si mohla vybrat, černo-černý stín z paletky vyhodím a nahradím ho nějakým světlejším. Je to věc, co mě vždycky naštve u jakékoliv paletky, protože upřímně pro uhlově černý stín prakticky nikdy využití nemám. Stačil by mi na celý život jeden mono stín a pokaždé když se v nějaké paletce objeví, mám chuť ho celý rozmlátit a ptát se, proč do každé smoky paletky značky musí černý stín nacpat?! No nic, to je jen můj osobní problém a většina lidí to tak asi nemá. Druhé slabé místo této paletky je šedo-hnědý stín ve spodní řadě. Pigmentovaný věru moc není a přijde mi, že dělá na oku šmouhy. Ovšem efektový třpytivý stín, který je mixem tmavé modré, zlaté, stříbrné i zelené je nádherný! Pocity z této paletky jsou tedy trochu smíšené, ale uznávám, že mínusové body za černý stín jsou vážně jen můj subjektivní problém :)
Paletka číslo 3 (Deep Neutrals) - koupíte ZDE

A u této paletky vám nakonec swatche neukážu, protože jsem se rozhodla, že ji schovám do nějaké soutěže pro vás. Přišlo mi trochu zbytečné jí načínat, když s paletkami celkově nejsem tolik spokojená a věřím, že někdo jiný z ní bude mít radost :)

Bohužel nemám porovnání s jinými paletkami od Fenty beauty, takže nedokážu říct, jak si tyto v rámci značky stojí. A samozřejmě mám z 8 vyzkoušené 3, takže jiné verze na tom můžou být jinak. Nechci nikoho od případného nákupu odrazovat, ale doporučuji si konkrétní verzi osahat osobně a rozhodnout se, jestli je to něco pro vás nebo máte favority u jiných značek :)


Celkově tedy musím říct, že mě paletky v některých ohledech zklamaly. Možná je laťka nastavená jen hodně vysoko a na trhu je prostě dost skvělých značek, které mají paletky lepší. Určitě nechci říct, že by byly paletky propadáky a nešly používat, to rozhodně ne. Pro někoho třeba méně náročného, někoho kdo začíná a nebo kdo chce prostě jen maličkou a skladnou paletku je to naprosto dostačující. Pokud máte doma stíny od Hudy, Urban Decay, Natasha Denona nebo třeba ABH, tak si nemyslím, že by tohle pro vás byla výhra nebo něco, co vás posadí na zadek. Příjemný průměr, praktické balení a dobrá výdrž, ale nemůžu říct, že tyhle paletky aspirují na účast v Kosmetice roku 2020...

Jak zaujaly vás? :)


*

0 komentářů:

Okomentovat

Děkuji za vaše milé komentáře! Blogger mi bohužel technicky neumožňuje odpovídat na komentáře jednotlivě, proto odpovídám vždy hromadně. Pokud se stane, že vám na váš dotaz neodpovím, kontaktujte mne prosím mailem, děkuji :)