čtvrtek 1. srpna 2019

LIFESTYLOVÉ OKÉNKO - VYCHYTÁVKY DO DOMÁCNOSTI

Dlouho jsem pro vás neměla pokračování lifestylového okénka, takže to dneska nahradím :) Novou kuchyň sice stále nemáme, za to máme spoustu vychytávek, které v ní každý den využíváme a já bych vám je ráda ukázala víc. Čtěte dál, mám pro vás i slevový kód :)

Díky spolupráci s Leifheit jsem si já sama rozšířila obzory, protože do určité doby jsem je vnímala jako značku, co vyrábí hlavně mopy. Nutno dodat, že skvělý mopy, díky kterým i já ráda vytírám (a to je co říct). Ale byla by chyba si myslet, že mají "jen" skvělý mopy, protože mají i hromadu super vychytávek třeba do kuchyně. A o těch to dneska hlavně bude. 
Pokud vás cokoliv z jejich sortimentu zaujme (nemusí to být jen sekce uklízení nebo kuchyně), ještě chvíli platí slevový kód rendyleifheit na 20% slevu na úplně všechno ze sortimentu na oficiálním eshopu www.leifheit-online.cz.DÓZY NA POTRAVINY


Seženete je v několika velikostech: 


0,8 litru - ZDE 
1 litr - ZDE 
0,4 litru - ZDE

Co se mi na nich nejvíc líbí je to, že je jejich otvírání praktické a hlavně, že víčko na dózu dobře doléhá. Nestane se, že se vám potraviny uvnitř mohou třeba kontaminovat, nebo že se vám dovnitř dostane třeba hmyz. Pro mě je to dvojnásob výhra, protože bezlepkové potraviny nepatří mezi nejlevnější a člověka by naštvalo, kdyby našel mola v mouce, co kilo stojí stovku :) Dózy jsou opravdu bytelné a můžete je na sebe stohovat, což je taky praktické. Hodně z vás mi psalo, že si díky slevě objednáváte právě tyhle dózy a že je doma některé už máte dlouhé roky a pořád jsou jako nové. Vlastně hlavně díky vám jsem si rozšířila obzory a dívala se i do jiné sekce, než je jen úklid :) Ale když to shrnu, tohle jsou fakt nejkvalitnější dózy na potraviny, co jsem kdy měla. A pokud by se někdo ptal, proč nemám třeba skleněné lahve na skladování potravin, tak říkám jednoduše "protože by mi to urvalo šuplíky v kuchyni" :)
KRÁJECÍ PRKÉNKO - ZDE

Už na stories, když jsem vám ho ukazovala, jsem vám vysvětlovala mojí lehkou úchylku a "profesní" deformaci, která s prkýnky souvisí. Mám vystudovanou střední hotelovku a x let jsem pracovala i v hotelnictví, kde se hygiena při přípravě pokrmů řeší hodně (samozřejmě obecně v gastro průmyslu). Kdo si tím prošel, tak moc dobře ví, že neexistuje, že na jednom prkýnku krájíte třeba ovoce i maso. Každý druh potravin má svoje speciální prkýnko a to se musí dodržovat a přes to nejede vlak. A když se nad tím zamyslíte, je to úplně logické a z hygienického hlediska nutné. A tohle prkýnko je přesně něco pro mě. Na jeho základní desku máte 4 vyměnitelné fólie, které jsou barevně odlišené podle druhu pokrmů, které na nich krájíte (maso, ryby, pečivo, ovoce atd.) Po obvodu má i takový "kanálek" na odtok štávy z pokrmů a taky je super, že prkýnko samotný je na nožičkách, takže když z něj něco chcete shrnout třeba do misky, jde to úplně skvěle a snadno. Nakrájené jídlo pak můžete vzít s celou fólií a nasypat třeba rovnou do hrnce, aniž vám okolo napadá spousta jídla (což se mi u klasického pevného prkýnka stává pořád). Fólie se samozřejmě prodávají i náhradní, takže nemusíte hned kupovat nový celý set.

KUCHYŇSKÁ VÁHA - ZDE

Bude to znít asi vtipně, ale já do svých 30 neměla pořádnou kuchyňskou váhu. Vždycky jsem měla nějaké pseudo-plastové hrůzy, které jednak zabíraly hodně místa v kuchyni a taky byly často nepřesné. Tahle digitální je vzhledově pěkná a navíc dost skladná a přesná. Samozřejmě jde "vynulovat", když na ní postavíte nádobu, do které chcete něco odměřovat a nemusíte tak odpočítávat váhu nádoby. Co víc si přát :)


Názorná ukázka v praxi, kdy jsem zpracovávala ovoce a dělala domácí marmelády :)
MLÝNEK NA SÝR - ZDE

Tak tohle už je trochu legenda a jestli sledujete na youtube Áju, asi pochopíte proč :) Do mlýnku si dáte tvrdý sýr podle vaší preference, čerstvě si ho namelete na jídlo a pak zas celé uložíte do lednice, kde na vás bude čekat. Praktické, rychlé a prostě vychytané.

KUCHYŇSKÁ MINUTKA - ZDE

Minutka by se tu možná ani neobjevila, kdyby si Kuba neoblíbil tu naší původní a jednoho dne s ní nehodil o zem tak, že byla okamžitě kaput :) Opět tady musím zmínit to, že je minutka přesná (dříve jsem měla takovou tu natahovací a špatně se tam nastavoval krátký časový úsek a nebylo to moc přesné) a navíc zároveň můžete nastavit 2 časy odpočítávání. Což je super, když toho naráz vaříte víc. Každé odpočítávání má i svůj specifický zvuk (pípání), takže je hned od sebe rozeznáte. Nastavení i používání je úplně blbu-vzdorné, takže se nemusíte bát ničeho složitého.A i když jsem původně myslela, že tyto tipy budou jen o věcech do kuchyně, tak mi to nedá, abych se s vámi nepodělila i o tuhle Leifheit vychytávku, kterou jsem objevila až po tom, co jsem vydávala ten článek o uklízení (ten najdete ZDE :)

A je to úplně boží a ušetří vám to tolik času a tahání vysavače. Je to antistatický návlek na mop, kterým úplně snadno smetete vlasy, chlupy ze zvířat nebo prach. Pro mě třeba úplně super pomocník na rychlé setření popadaných vlasů v koupelně. Nahrazuje suché stírání podlahy a jde samozřejmě prát v pračce. Seženete ho ZDE.*

1 komentář:

  1. Jojo, moc prima článek....zvláště s těmi prkýnky...dobré šířit, já to tedy vím - tím se vůbec nevychloubám, ale sama mám např. 4 různá prkénka na různé druhy potravin....jojo a jsou všechny z plastu nebo ze skla, ale tam mi vadí ten zvuk....brr.....Dozy mám také už leta letoucí, vlastně jsem to tak nějak převzala asi od mamči....mám takový mix, plast se super patentním uzavíráním a pak větší skleněné .... různě vymyté a jak se nyní hodí. ☺♥

    OdpovědětVymazat

Děkuji za vaše milé komentáře! Blogger mi bohužel technicky neumožňuje odpovídat na komentáře jednotlivě, proto odpovídám vždy hromadně. Pokud se stane, že vám na váš dotaz neodpovím, kontaktujte mne prosím mailem, děkuji :)