neděle 14. července 2019

NEJLEPŠÍ OČNÍ KRÉMY PODLE RENDY

Najít nejlepší oční krém, to je někdy věda. Schválně jsem se dívala, kdy naposledy jsem updatovala tento typ článku a světe div se, naposledy to bylo v roce 2017! Uff, chtělo by to tedy zase oživit vzpomínky a hlavně přidat nové kousky, které jsem za ty dva roky stihla zase vyzkoušet a udělat vám aktualizovaný výběr :)

Úplně na úvod zase maličko shrnu svoje kritéria pro ideální oční krém. Mám oční okolí poměrně citlivé a zároveň sušší (i když mám smíšený-mastný typ pleti) a od očního krému požaduji, aby mi oční okolí vážně pěkně vyživil a odstranil pocit pnutí (a samozřejmě ho zároveň nijak neiritoval a nedráždil). Mám raději hutnější krémové textury a na vyloženě gelové mě úplně neužije. Netrpím na otoky okolo očí a tudíž ani žádné chladivé nebo podobně založené přípravky nepoužívám a aktivně nevyhledávám. A bohužel taky musím říct, že se mi doteď nepodařilo najít kvalitní oční krém v drogerii a "bohužel" jsou moji top oblíbenci spíše ze střední až vyšší cenové relace.

Oční krém doporučuji používat už klidně od 20 let (nejpozději od 25 let ho do své každodenní rutiny zařaďte, jestli nechcete ve 40 vypadat o dost starší). Používejte ho ráno i večer a mějte klidně lehčí na den pod make-up a výživnější na noc (mě osobně to takto vyhovuje).

U všech se budu vlastně trochu opakovat a zásadní rozdíly jsou spíš v textuře nebo konzistenci jednotlivých krémů. Některé pak používám raději na den a některé na noc. Všechny mají ale jedno společné - oční okolí dokážou velice dobře vyživit na dlouhou dobu, uleví od pocitu pnutí (který se dostaví, pokud bych krém při pečující rutině vynechala) a jejich konzistence je příjemná a pro moje oční okolí neiritující. Všechny do jednoho bych si pořídila kdykoliv znovu a vím, že mi bezvadně fungují. Na vás je, jestli se na některý z nich necháte zlákat nebo vás zaujme, ale já za ně můžu dát ruku do ohně :)


Medik8 Advanced Night eye - na druhou příčku v pomyslném žebříčku výživné textury krému, bych zařadila tento od Medik8. Je určený na noc a kromě péče o oční okolí by měl fungovat i preventivně proti vzniku vrásek a jemných linek. Opět platí to, co u krému od Bobbi Brown - stačí ho malé množství, je opravdu neskutečně výživný (nikoliv nepříjemně mastný) a jedno balení vydrží dlouhou dobu, takže se počáteční investice rozprostře na delší časové období.

Belif Moisturizing eye bomb - původně jsem jeho krémovo-gelové textuře až tolik nedůvěřovala, ale už po pár použitích mě přesvědčil, že je skvělý! I díky lehčí textuře dokáže oční okolí krásně zavlažit a zanechat ho jemné a vyživené. Pokud vám sedí spíše lehčí textury, jste mladší ročník nebo nemáte hodně suché oční okolí, tohle bude něco pro vás.

Bobbi Brown Eye repair cream - jeden z těch nejdražších, co jsem kdy vyzkoušela, ale zároveň i jeden z vůbec nejlepších. Když vezmu poměr cena-doba používání, není to zas tak zlé, protože krém vydržel opravdu dost dlouho a vždy ho stačilo malé množství. Má opravdu výživnou a hutnou texturu a já ho nejvíce používala na noc. Myslím, že uspokojí i hodně náročné uživatele a také i starší cílovku, která už potřebuje opravdu znatelnou péči.

Estée Lauder revitalizing Supreme + - textura je spíš gelovo-krémová a ne tolik hutná, ale krém je i tak opravdu výživný a myslím, že uspokojí i náročné uživatele. Vidím ho spíš na věkovou kategorii 30+ a ne pro mladší ročníky. Cenově patří mezi dražší kousky, takže je otázka, jaký máte rozpočet a kolik chcete investovat.

Benefit It´s potent! - jestli jsem od nějakého krému vypotřebovala minimálně 5 balení, tak je to tento. Textura je krémová, ale ne vyloženě hutná. Doporučila bych ho i pro mladší ročníky, starší ročníky nebo hodně náročné uživatele už asi tolik neuspokojí, ale jako kvalitní startovací krém je perfektní.


Clinique All about eyes - vyzkoušela jsem jak tuto klasickou verzi, tak i hutnější "rich" a obě jsou skvělé. Ta klasická je víc gelová, ale stále příjemně hydratační a rich je vyloženě krémová a o dost hutnější. Klasická verze mi více vyhovuje na teplejší část roku a taky bych ji doporučila mladším ročníkům nebo někomu, kdo s očními krémy teprve začíná. Pokud máte sušší oční okolí a nebo hledáte trochu víc krémové textury, tak se podívejte na verzi rich.

Kiehl´s Creamy eye treatment with Avocado - tenhle oční krém je už tak trochu legenda a jeden z nejprodávanějších produktů této značky. Má trochu netradiční texturu, která působí krémově, ale při styku s pletí se změní skoro v takovou vodičku. Hydratační schopnost je příjemná, ale opět bych ho doporučila spíše mladším ročníkům nebo někomu, kdo nemá příliš suché oční okolí.
Tohle jsou ve zkratce moje dosavadně nejoblíbenější oční krémy. Střídavě se k nim vracím a sem tam vyzkouším i nějaký nový, abych zjistila, jestli ještě najdu nějaký ultra skvělý :) Tak schválně, jestli některý z nich taky tak milujete a sami používáte? :)

3 komentáře:

 1. Myslím, že na očních krémech se nevyplatí šetřit, mně osobně navíc vydrží jedno balení celkem dlouho. Už je mi přes 30 a kolikrát jsem celkem "v šoku", že dost mých kamarádek oční krémy nepoužívá.
  scruffy@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 2. Oční krémy používám pravidelně d 20let, jinak mě trápí kruhy. Teď mám Eucerin a je skvělý.
  Beauty of pink / Knižní regál

  OdpovědětVymazat
 3. Zrovna dobiram Clinique a hledám který nový bych si pořídila

  OdpovědětVymazat

Děkuji za vaše milé komentáře! Blogger mi bohužel technicky neumožňuje odpovídat na komentáře jednotlivě, proto odpovídám vždy hromadně. Pokud se stane, že vám na váš dotaz neodpovím, kontaktujte mne prosím mailem, děkuji :)