sobota 29. června 2019

JAK JSEM SE NECHALA OSTŘÍHAT & TIP PRO ZNIČENÉ VLASY

Už delší dobu jsem měla v hlavě myšlenku, že se chci ostříhat. A trochu víc, než jen konečky, jestli mi rozumíte. Naposledy jsem vlasy trochu víc zkracovala před porodem, aby péče a údržba byla snadnější, protože jsem netušila, jak to s malým miminkem budu zvládat. Z miminka je sice už malej rošťák, ale už tak od jara jsem si říkala, že před létem půjdou vlasy dolů. A byla jsem rozhodnutá, že se bude zkracovat hodně. Dneska vám chci z toho dne a návštěvy kadeřnického salonu Hairborn (sídlí v Praze ve Vodičkově ulici) ukázat trochu víc a dát vám i takový tip na speciální péči, kterou svým vlasům můžete dopřát. A samozřejmě nechybí ani oblíbené "před" a "po" :) Bez toho by to tentokrát opravdu nešlo!Úplně poslední foto s dlouhýma vlasama :) Hodně lidí se mě ptala, jestli to není škoda nebo mi není líto se ostříhat. Já ale razím teorii, že jsou to "jen" vlasy, které dorostou a u sebe se nebojím, že by to trvalo věky. Mám od přírody opravdu štěstí, že mám pevné, husté a rychle rostoucí vlasy a díkybohu se na nich negativně nepodepsalo ani těhotenství nebo poporodní období. Za což jsem opravdu moc vděčná a proto jsem se změny nebála. 
Nejdříve jsem se s kadeřnicí Janou domluvily, jak si představuju celkový střih, délku a taky vyzkoušela kvalitu mých vlasů, aby zjistila, jestli je pro mě Olaplexová kúra vhodná. Pak jsem se usadila do pohodlného křesla s výhledem na terásku, kde byl příjemný chládek a šlo se na věc :)OLAPLEX OŠETŘENÍ

Olaplex vám asi nemusím dlouze vysvětlovat a jestli jste posledních několik let nežili v jeskyni, určitě jste o něm slyšeli. Všechno o něm a celé proceduře se můžete dočíst ZDE. Já vyzkoušela Olaplex zábal, ale může se přidávat i do barvy během barvení/odbarvení vlasů. Olaplex a jeho receptura dokáže znásobovat a obnovovat rozbité disulfidové vazby ve vlasech. Je určený na všechny typy vlasů, ale samozřejmě pokud se chystáte třeba na zmiňovanou proceduru, vždycky jí předchází konzultace s kadeřníkem, který posoudí, jestli ji vaše vlasy potřebují. Jak jsem zjistila, i přehnaná a extrémní péče může vlasům naopak škodit. 

Mám několik kamarádek, které na něj nedají dopustit, protože si často odbarvují vlasy a jak samy říkají, bez Olaplexu už by na hlavě měly spálenou slámu :) A pokud máte hodně poničené vlasy a chcete jim dopřát péči i doma, tak Olaplex už dneska nabízí celou řadu produktů i pro domácí použití. Psala jsem vám o nich na blogu už několikrát, tak můžete mrknout do archivu :)

Jana na mé vlasy nejdříve nanesla Olaplex číslo 1, zhruba 5 minut se počkalo a poté se nanesla druhá fáze.


Potom následovalo příjemné čekání (asi 25 minut) na terásce, kde byl příjemný chládek a já si mohla v klidu dočíst časopis, což se mi doma moc často nestává :)

Poté se vlasy opláchly, nanesla se ještě hydratační péče a šlo se stříhat! A jak se můžete přesvědčit níže, půlka vlasů zůstala na zemi. 


Jak to celé shrnout do jednoho slova? ÚLEVA! Neskutečná a značná, protože mít husté a dlouhé vlasy při tropických vedrech, je trochu za trest, to mi věřte. Jana odvedla skvělou práci a já jsem z nového střihu vážně nadšená! A díky olaplexovému zábalu jsou na dotek ještě jemnější, lesklejší a tak nějak působí jak kdyby byly čerstvě nabarvené (což nejsou).


A tohle je první fotka nového účesu jen pár hodin po stříhání


A pak další po několika dnech. Tentokrát ale nejsou vlasy vyžehlené, spíš takový domácí styl (čti jako - probudila se a projela vlasy hřebenem) bych to nazvala :)
V salonu pracují s několika značkami - mrkněte kdyžtak na jejich web ZDE. Je super, že si u nich můžete produkty rovnou i zakoupit a s kadeřníkem můžete prodiskutovat, které produkty jsou vhodné na váš typ vlasů.


Celá návštěva byla neskutečně příjemná, já si chvíli zarelaxovala a měla po delší době pár hodin pro sebe. A Jana byla neskutečně milá a hlavně se mnou všechno konzultovala, všechno mi vysvětlovala a odpovídala na mé všetečné dotazy :) Takže jestli taky přemýšlíte, že si na léto přejete nový střih nebo svým vlasům chcete dopřát péči navíc, vřele doporučuji!
* Děkuji za pozvání Olaplex i Hairborn salonu *

1 komentář:

  1. Délka hezká, ale zbavila bych se konečně té ofiny. Přijde mi, že ti vůbec nesluší.

    OdpovědětVymazat

Děkuji za vaše milé komentáře! Blogger mi bohužel technicky neumožňuje odpovídat na komentáře jednotlivě, proto odpovídám vždy hromadně. Pokud se stane, že vám na váš dotaz neodpovím, kontaktujte mne prosím mailem, děkuji :)