sobota 20. dubna 2019

JAK SE STAVÍ SEN - co je u nás doma nového?

Po nějaké době mám zas konečně "materiál" pro update toho, jak se u nás doma posouváme se zabydlováním. A brzy bude (snad) zase posun, protože příští týden by měla dorazit i knihovna a taky se snad do několika týdnů stihne udělat nová podlaha a výmalba v dětském pokoji. Mám pocit, že v IKEA je člověk skoro jako doma a měli by mi vystavit nějaký diplom věrného zákazníka :) Ale z každého doplňku, obrázku nebo nové vázy mám vždycky radost, protože mám pocit, že se nám to tu víc a víc zútulňuje. Za pár let to možná už bude přesně podle našich představ a pak asi začne nová etapa a vrhneme se na "zabydlování" zahrady :) Ale to myslím hodně dopředu a dneska bych se ráda věnovala několika posunům, které se udály v posledních několika dnech/týdnech.LOŽNICE

Na přesun ložnice o patro výš jsem se strašně těšila, protože mít podkrovní ložnici, byl vždycky můj sen. Jako dítě jsem měla pokojík v podkroví a pokaždé jsem milovala, když dešťové kapky bubnovaly na střešní okna a celé místnosti to dodávalo takovou speciální atmosféru. Jenže vzhledem k dosušování zdiva nebylo možné ložnici hned přesunout a museli jsme čekat, až budou rohy místnosti úplně suché a taky dát dohromady kamarády, kteří nám pomůžou naší obří manželskou postel vynést do podkroví. Nakonec jsme to zvládli a jen s menší odřeninou na rohu, šla postel přenést vcelku a bez nutnosti rozmontování. A aktuálně tedy ložnici tvoří jen naše postel, Kubíčka postýlka a polička naproti posteli. Plány mám velkolepé a zařizování je ještě hodně, ale nic z toho nespěchá a nemusí být nutně na místě za týden nebo za měsíc. Máme kde spát a to je hlavní, zbytek bude postupný a já se na to strašně těším. Upřímně jediná věc, na kterou se netěším, je vybírání klimatizace, pro kterou máme právě v ložnici připravený již vývod. Jak strašně ráda vybírám dekorace nebo nábytek, tak těhle technickým věcí se nějak bojím a mám z jejich vybírání respekt.

Ložnicí nám prochází komín, takže opticky dělí zeď naproti posteli na dva takové výklenky (niky) a v jednom z nich jsem chtěla dlouhou polici, na různé dekorace, obrázky, fotky apod. Zatím tam jsou posazené obrazy, které bych ráda co nejdříve umístila na zeď, ale jestli mě vybírání technických věcí nebaví, tak vrtání do zdí ještě míň :)


V mezičase si pořád ukládám krásný fotky různých interiérů a neustále přemýšlím, kam bych všechny ty krásný věci mohla nacpat :)
Asi před týdnem jsme byli zase v Praze na několik dní a já měla pár chvil oběhnout několik obchodů s doplňky a nějaké pořídila. A stihla jsem Jysk, Ikea i Mobelix a právě z něj jsou tyto dvě fotky. Některé jejich doplňky mě baví a je vidět, že se snaží držet tempo s posledními trendy.
Trochu jsem zútulnila koutek u křesla v obýváku a konečně pořídila trochu té zeleně :) Otázkou je, jak dlouho vydrží, než si jí Kuba všimne a bude nutné ji přesunout někam jinam. V Jysku jsem sehnala i svícen/lucernu (nevím jak to nazvat), kam jde dát svíčka a nebo ji nechat jen tak a jsem z ní nadšená. Svíčku Hygge (Mobelix) a malou dózu (Tiger) jsem dala na "něco jako betonový" tácek (Kik) a v pozadí je ještě obrázek (Desenio). A třeba za týden to zase celé změním a na stolek dám nějaké jiné věci.


Skleněná stěna

Konečně jsme se dočkali a na galerii v patře už máme skleněné zábradlí. Zase jedna z položek, kterou bylo nutné nechat udělat, ovšem bylo fakt náročné sehnat někoho schopného, kdo nám ji udělá. A zároveň nebude mít čekací lhůty půl roku a nebude chtít za metr čtvereční třeba 30 tisíc :) Ale podařilo se nám najít naprosto úžasného skláře, se kterým byla absolutně boží domluva, pracoval rychle, poradil si s lehce křivou stěnou a celé to stihnul zrealizovat asi za měsíc! Jestli někdy někoho takového budete hledat, napište mi mail, ráda vám dám kontakt :)


Pohled z galerie do obývákové části (sorry za opatlané sklo, ale Kuba se taky rád dívá dolů a ručičkama patlá po celé té stěně). V obýváku se mi konečně taky podařilo "zrealizovat" obrazovou stěnu s mapami různých měst (Desenio), kterou jsem si taky v hlavě tak nějak vysnila. Poličky na obrazy (Mosslanda Ikea) mají výhodu v tom, že nemusíte vrtat jednotlivé obrázky na zeď, ale pořád si je můžete měnit, doplňovat je i menšími dekoracemi apod. A to mě baví, protože jsem typ člověka, co rád mění věci v interiéru a po čase potřebuje změnu.


A co nás čeká výhledově? Jelikož naše ložnice je už o patro výš, uvolnil se pokoj, který bude patřit jen Kubíčkovi. Takže jsem byla konečně vybírat podlahu (vybráno) a doufám, že následujících 10 let žádnou nebudu muset vybírat :) Potom je potřeba oškrábat strop a jednu stěnu a dořešit, jestli se jen vymaluje nebo rovnou vytapetuje. A potom už snad začne ta veselejší část a to je vybavování pokojíku, dekorace, nová postýlka a tak :) Dám vám zase po čase vědět, jak práce postupují :)


3 komentáře:

  1. Máte to tam skutočne nádherné! :)

    OdpovědětVymazat
  2. Ahoj, také jsme ve fázi předělávání domu, občas z toho mám chmury :) U nás se zatím jen bourá a předělává. Také se těším nejvíc na fázi vybírání vybavení a dekorací.

    OdpovědětVymazat
  3. Máte to tam krásný ♥ Líbí se mi galerie, to je jak v nějakém filmu :-O Ani se nedivím, že je z toho Kubík nadšený :)

    OdpovědětVymazat

Děkuji za vaše milé komentáře! Blogger mi bohužel technicky neumožňuje odpovídat na komentáře jednotlivě, proto odpovídám vždy hromadně. Pokud se stane, že vám na váš dotaz neodpovím, kontaktujte mne prosím mailem, děkuji :)