pondělí 11. února 2019

CLARINS JARNÍ KOLEKCE - HOT OR NOT?

Zima ještě neřekla svoje sbohem, ale na kosmetickém stolku se mi už nějaký ten týden pomalu hromadí jarní novinky. A nebudu vám lhát, jaro vyhlížím netrpělivě už od prvního ledna :) Tentokrát mám pro vás jarní novinky od Clarins a je jich vážně hodně! Pár produktů z toho je limitovaných, ale většina se zařazuje do stálého sortimentu a nahrazuje některé stávající produkty. Tak jdeme na to, protože je toho vážně dost!

Začnu s částí jarní kolekce #SELFIEREADYWITHCLARINS 

Instant Poreless báze (stálý produkt) - 660 Kč

Vypadá jako tempera, má lehce růžovou barvu, která splyne s každou pletí a dokáže zmatnit pleť a zahladit póry. Pleť zmatní opravdu krásně a okamžitě. Zvládne lehce vyrovnat povrch pleti a trochu zamaskovat i výraznější póry a zároveň je úplně neviditelná a ani necítíte, že ji na pleti máte. A na rozdíl od většiny vyhlazujících bází, nemá takovou tu silikonovou a kluzkou texturu. Make-up na ní drží výborně a nijak se neloupe ani nedrolí. Palec nahoru!
Supra volume mascara (stálý produkt) - 690 Kč

Testování řasenek v zimě sebou nese někdy i extrémní podmínky, což je vlastně super. Kdy jindy se vám stane, že si dáte novou řasenku a za pět minut už projíždíte sněhovou vánicí a modlíte se, aby držela na místě a vy jste do obchodu nedorazila jako panda :) Kartáček je úplně jednoduchý a není na něm vlastně nic zvláštního, ale už moc dobře vím, že to bývá paradoxně velká část úspěchu. Minimálně tedy pro moje řasy, které si na různě tvarované kartáčky moc nepotrpí a klasika jim většinou udělá nejlepší službu. Nedělá sice nejvíc wow efekt na světě a pro svoje řasy dokážu vyjmenovat několik dalších "lepších" řasenek, nicméně tahle patří stále do nadprůměru. Dostala by 4 bodů z 5 možných, pokud by se jednalo o bodové hodnocení :) Kromě jednoduchého kartáčku, který moje řasy dokáže pěkně rozdělit, zvýraznit a jemně natočit, se mi líbí i výborná výdrž řasenky. Během dne se nerozmazává, nedrolí ani neopadává. Palec nahoru!
Glow 2 Go (stálý produkt) - 890 Kč

Multifunkční tyčinka, která má na jedné straně tvářenku a na druhé rozjasňovač, je k dostání ve dvou odstínech. A bohužel v tomto případě musím říct, že se mi výběr odstínů nelíbí a nesedí mi. U první verze se mi sice líbí tvářenka, ale zase namodralý rozjasňovač není nic pro mě. A u druhé tyčinky je tvářenka taky v pohodě, ale rozjasňovač zas strašně tmavý. Padnoucí odstín je základ a to v tomto případě moc neplatí. Celkově na krémové produkty až tolik nejsem a častěji sahám po těch pudrových. Texturou mi tyčinky připomínají ty od NARS a nejsou to takové ty lepivé a matlavé záležitosti. Výdrží ale nikdy pudrové tvářenky nebo rozjasňovače nepřekonají (rozhodně ne na mé mastnější pleti).
Dole: báze - duo tyčinka 01 Glowy pink01 Glowy pink


02 Golden peach
Paletka Ready in a flash (limitka) - 1110 Kč

Musím říct, že když jsem paletku poprvé uviděla, vůbec bych netipovala, že je zrovna od Clarins. Je taková nezvykle hravá a jiná, oproti jejich normálně elegantním a decentním obalům. Ne že by mi to vadilo, měňavý efekt na obalu je vtipný a paletku odlišuje. Uvnitř najdete kromě očních stínů i dva stíny na vytvarování obočí. Barevně je paletka hodně jednoduchá a až skoro nudná. Každý z odstínů bych ve své sbírce určitě našla i od jiné značky a dva pudrové stíny na úpravu obočí jsou pro mě v paletce bohužel tak nějak nadbytečné a obočí si raději upravuji gelem a tužkou. Celkově poměr cena-výkon je pro mě tak trochu neadekvátní, ale tentokrát to nesouvisí s kvalitou stínů. Ty jsou úplně v pohodě, dobře pigmentované a pěkné. Nicméně za tuto cenu můžete mít obrovskou paletku třeba s 10-12 stíny od jiné vyhlášené značky a celkový užitek bude mnohem vyšší. Kdyby paletka stála méně, asi na ní v hodnocení nebudu tak tvrdá, protože kvalitou je skvělá, ale výsledek, který za poměrně vysokou cenu dostanete, je podle mě málo. A bohužel ani krásné balení to tentokrát nezachrání.Ombre Sparkle - 650 Kč

Jestli jsem z paletky byla spíš zklamaná, tak dojem totálně vylepšily tyto nové stíny s glitrovým finišem. To je totiž pecka a vážně tajně doufám, že se nabídka odstínů brzy rozroste o další odstíny! Stíny mají vážně boží a sytou pigmentaci a vůbec nejde jen o suché glitry, které budete mít naprášené až za ušima. Samozřejmě při aplikaci je dobré být opatrný, aby drobounké třpytečky neopadaly pod oči, ale to je jediné malé negativum (ovšem typické pro všechny stíny s tímto efektem). Úžasně se nanášejí štětcem nebo i prstem, jsou syté, intenzivní, krásně se třpytí, během dne pod oči neopadávají a neblednou. Vážně pecka, co fakt vyzkoušejte, jestli glitrové stíny milujete!
Ombre Satin & Ombre Velvet - 650 Kč

Další stínovou novinkou jsou nadýchané stíny v kelímku, které mají hodně netradiční texturu. Je taková našlehaná, měkká, jemná a na oku se pak promění v pudr. Výborně drží, snadno se nanášejí a jsou vhodné buď samostatně nebo jako podklad pod pudrové stíny. Sice jsem si původně myslela, že by šly použít i jako oční linky, ale moc jsem s tímhle nápadem neuspěla. Díky té našlehané textuře se špatně nabírají tenkým zkoseným štětcem na linky, nejde je nanést tak rovnoměrně a celkový dojem není nic extra. Ale nejde jim to mít za zlé, protože to linky nejsou a jako stíny fungují skvěle. Mínus má u mě spíš jen barevná škála, která mi přijde opravdu dost netradičně sestavená. Od Clarins bych očekávala škálu hnědých, béžových nebo taupe odstínů a ne třeba baby růžovou, ale to je spíš jen takový můj dojem. Stíny mají saténový a matný finiš (podle odstínů) a celkově jsou pro mě maličko neuchopitelné díky své netradiční textuře. Palec ale nahoru za tenhle inovátorský krok!

Waterproof pencil - 500 Kč


A zakončíme to úplnou klasikou v podobě voděodolných vysunovacích tužek na oči. Jsou krásně měkké, takže aplikace je snadná a oční víčko není třeba násilně tahat nebo na něj tlačit. Barva je sytá a intenzivní, skvěle drží a barevná škála je naopak úplně perfektní. Je to základ, ze kterého si vybere asi každý a v tomto případě není podle mě třeba extra výrazných odstínů.

Novinek je vážně dost a tentokrát je to tak 70:30. Co za sebe můžu rozhodně doporučit je podkladová báze, řasenka, voděodolné tužky a nové glitrové a saténové stíny v kelímku. Paletka mě bohužel celkově neuchvátila a duo tyčinky jsou díky odstínům pro mě osobně nepoužitelné. Žádný vyložený propadák nebo něco, před čím bych vás chtěla varovat se tentokrát nekoná, ale holt není vždycky všechno úplně boží a bez chybičky!

Jak se novinky líbí vám? Zaujalo vás něco?


*

1 komentář:

  1. Tak paletka mi nezaujala.
    Ale ty glitrový stíny? Já jsem straka a tohle jsi už swatchovala na insta... já jsem od tý doby ve smyku z těch kovových odlesků, takže se na ně určitě zajdu podívat :-)
    A řasenku bych taky docela otestovala...

    OdpovědětVymazat

Děkuji za vaše milé komentáře! Blogger mi bohužel technicky neumožňuje odpovídat na komentáře jednotlivě, proto odpovídám vždy hromadně. Pokud se stane, že vám na váš dotaz neodpovím, kontaktujte mne prosím mailem, děkuji :)