čtvrtek 29. března 2018

Pampers #POWEROFBABIES

Úplně přesně si pamatuju, jak jsem šla z jedné těhotenské kontroly a byla šťastná, že mimi mělo už přes půl kila. A proč zrovna půl kila byla taková radost? Protože od této váhy je teoreticky možné miminko zachránit, když se rozhodne přijít na svět hodně brzy. Jestli jsem se v těhotenství něčeho bála, tak to, že náš malý brouček bude chtít na svět dřív. Toho se bojí asi většina těhotných a každá si přeje, aby miminko vydrželo co nejdéle uvnitř. Já byla neskutečně vděčná za každý týden, kdy byl Kuba se mnou 2v1 i za každý gram, který přibral. Nakonec nás tedy dříve překvapil, ale týden před termínem vlastně nic neznamená a miminka jsou už na život venku touto dobou připravená. Ne všechny maminky mají ale to štěstí a nepodaří se jim miminka donosit do termínu porodu.

A proč vám o tom všem píšu? Přijala jsem totiž nabídku značky Pampers pomoct šířit trochu té osvěty, která se týká předčasně narozených dětí. Jejich počet totiž rok od roku stoupá a aktuálně končí v ČR předčasně 8,3% všech těhotenství. Dost podrobně se tomu věnovali např. v této reportáži na ČT1, kdyby vás tato problematika zajímala více.

A právě pro hodně předčasně narozená miminka značka Pampers vyvinula speciální plenky P-3, které zdarma dodávají do neonatologických center po celé ČR, kde se o takto malá miminka starají. Pamatuju si, když jsem poprvé přebalovala našeho broučka a přišlo mi, že je mu plenka neuvěřitelně velká a celý v ní plandá (a to měl při narození tři kila, takže vlastně úplně normální váhu). Když se ale podíváte, jak pidi malinkatá je plenka pro předčasně narozená miminka, tak se vám skoro zatají dech. Vážně mi to jako novopečené mamince vhání skoro slzy do očí a to nemluvím o pohledu na fotky nebo videa předčasně narozených miminek.


Tuhle chobotničku vyrobila pro Kubíka moje kamarádka. Možná si říkáte, jak to souvisí s plenkami pro nedonošené děti? Když mi jí před jeho narozením dávala, netušila jsem, že má i jiný význam a není to jen hračka na hraní. Podobné chobotničky se totiž dávají i předčasně narozeným miminkům už rovnou do inkubátoru. Chapadla chobotnice jim totiž připomínají pupeční šňůru a když za ně tahají, tak je to nenutí tahat za hadičky přístrojů, ke kterým jsou připojená. Vážně mě to dojalo a do té doby jsem netušila, že něco takového existuje a že si kamarádka dala tolik práce s tím chobotničku vyrobit. 


Díky pokrokům ve zdravotnictví, které umožňují šanci na přežití čím dál tím menším miminkům, je třeba myslet i na jejich specifické potřeby. Speciální plenky pro nedonošená miminka Pampers Preemie Protection P3 byly vyvinuté ve spolupráci se zdravotními sestrami z novorozeneckých jednotek intenzivní péče. 


Plenky u nás byly uvedené ve spolupráci s rodičovskou organizací Nedoklubko a momentálně i vy můžete pomoct!


Až do 30. dubna 2018 přispěje Pampers částkou 10 Kč za každou fotografii vašeho děťátka pod tímto příspěvkem (na Facebooku) na Nedoklubko, nestátní neziskovou organizaci, která podporuje rodiče předčasně narozených dětí i miminka samotná. 

Pro vaší lepší představu, jak moc malinké plenky P3 jsou v porovnání s "normální" plenkou pro novorozence. Plenka P3 je 3x menší než plenka pro novorozence a je určená už pro miminka vážící 800g. Plenky jsou navržené tak, aby miminkům poskytovaly pohodlí a ochranu a zároveň nijak nepřekážely další lékařské péči.A jestli se chcete tuplovaně dojmout, tak mrkněte na tohle video
Jsem moc ráda, že můžu alespoň trochu podpořit tento pěkný projekt a uvedení nových plenek. Těší mě to o to víc, že Pampers byla značka plenek, pro které jsem se sama rozhodla ještě dříve, než mě s nabídkou oslovili a byla to pro mě jasná volba hned od začátku. Na Kubíčka používám řadu Premium Care úplně od narození a zatím jsme bez jediné "nehody" maximálně spokojení :)

A velký dík vám všem, co se rozhodnete podpořit i speciální akci a sdílet fotku svých dětiček, čímž organizaci Nedoklubko přispějete :)

A určitě se máte na co těšit, protože pro vás společně s Pampers chystáme něco pěkného, do čeho se budete moci zapojit i vy a já se už moc těším, až vám o tom budu moct napsat více :)

*

4 komentáře:

 1. Pampers znám a setkávám se s hodně odlišnými názory, jedni říkají, že jsou na jedničku, druzí, že nestojí za nic. Moc pěkný článek.

  OdpovědětVymazat
 2. Ani se mi nechce uvěřit, že jsou ty plenky opravdu tak malinké.
  scruffy@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 3. o chobotničkách vím, moje teta je velmi zručná na ruční práce, takže loni háčkovala plný pytel těchto chobotniček, které pak šly pro miminika :) sice na Pampers také neslyším moc chvály, ale v tomto případě je to úplně jedno, dělají něco užitečného a pěkného a to je hlavní

  OdpovědětVymazat

Děkuji za vaše milé komentáře! Blogger mi bohužel technicky neumožňuje odpovídat na komentáře jednotlivě, proto odpovídám vždy hromadně. Pokud se stane, že vám na váš dotaz neodpovím, kontaktujte mne prosím mailem, děkuji :)