sobota 31. prosince 2016

Takový byl ... rok 2016

Kdybych měla popsat rok 2016 jen jedním slovem, tak řeknu, že byl náročný. A ne jen pro mě nebo členy mé rodiny, ale i pro spoustu mých přátel nebo známých. Prakticky bych spočítala na prstech jedné ruky lidi, u kterých vím, že se jim letošní rok povedl, neřešili nějakou krizi nebo tragédii. Letošní rok byl opravdu náročný a přinesl spoustu výzev i trápení či bolesti a já opravdu uvěřila, že rok opice stojí za prd. Možná to tak nevypadalo, ale tenhle rok pro mě v mnohém přinesl spoustu bolestných okamžiků a i když se o ně s vámi nedělím on-line, neznamená to, že neexistují. Nemám ráda lidi, co veřejně fňukají nebo svou tvorbu založili na citovém vydírání svých fanoušků, takže ani já tu teď nechci fňukat nebo si stěžovat. Jen konstatovat, že to byl těžký rok a že se nemůžu dočkat, až zlou opici vystřídá ohnivý kohout. Věřím v to, že příští rok bude mnohem lepší a příjemnější nejen pro mě a mé okolí, ale i pro vás. Nevím, jestli můžete souhlasit s mým výrokem, že to byl opravdu náročný rok, ale já vážně věřím, že bude mnohem lepší! Nejsem z těch, co by se příliš ohlíželi za minulostí a vždycky řeším více budoucnost, ale letos se toho stalo opravdu hodně. Jestli vás zajímá, co všechno jsem stihla, zažila nebo viděla, tak pokračujte ve čtení dál :)LEDEN


Začátek roku je vždycky jak nepříjemná kocovina. Než si zvyknete psát jinak datum, než si do diáře zapíšete všechny důležité údaje a než vám dojde, že ten předchozí rok je definitivně v háji, tak už je únor a kolotoč se začíná roztáčet. V lednu jsem oslavila 6.výročí, co jsem potkala svého manžela a navždy se můj život změnil. 

Díky vám jsme také přispěli dobré věci a jeli předat nakoupené věci z peněz z kosmetické dražby do sdružení Kaleidoskop. O všem si můžete přečíst ZDE.Pro dokreslení mé nálady si ke čtení můžete pustit i tenhle song :)ÚNOR

V únoru se začínalo s oslavami 50 let značky Dermacol. Mohla jsem se setkat se všemi tvářemi značky, zakladatelkou paní Knoblochovou a poprvé také navštívit baletní představení. Do toho jsem plánovala trasu naší svatební cesty a doufala, že cestou v Istanbulu někde nevyletíme do vzduchu.

BŘEZEN

Konal se pražský fashionweek a já měla opět možnost navštívit přehlídky i backstage se značkou M.A.C, kde jsem mohla koukat pod ruce profíkům a tajně obdivovat tuny líčidel, které pokrývaly všechny stoly vizážistů :)
Mohla jsem pro vás omrknout také všechny letní novinky ze Sephory v předstihu, všechny si osahat a pak se s vámi na blogu podělit o ty, které mě nejvíc zaujaly.Konalo se i oficiální uvedení značky NYX na náš trhDUBEN

V dubnu jsem měla tu čest a vydala se s Biodermou do francouzského Cannes, kde jsem spolu s blogerkami z celé Evropy mohla navštívit továrnu této lékárenské značky. Neuvěřitelně jsem si to užila a navštívila jsem místa, kde se procházejí hvězdy během filmového festivalu a zase poznala nový kus mé oblíbené země.
Moje oblíbená značka Kiehl´s otevřela také svůj nový butik na Chodově
KVĚTEN

Větší část května patřila naší svatební cestě na Floridě. S manželem jsme jí celkem dost procestovali a neskutečně si dovolenou užili. Cestou jsme stihli navštívit ještě Istanbul a z naší cesty jste mohly vidět několik fotoreportů, včetně různých tipů a doporučení. Splnil se mi také můj dětský sen a navštívila jsem Disneyland. Budu na to vzpomínat asi do konce života, protože to bylo neuvěřitelné! Blog oslavil své 5.narozeniny a já stále nechápu, že je možné, že jsem tu s vámi tak dlouho a vy tu jste se mnou :)

Po tom, co jsem se vrátila, tak jsem se doma ohřála jen chvíli a už jsem zase balila kufr a čekala mě cesta s M.A.C do Budapešti, kde se představovaly trendy na podzim a zimu 2016. Další úžasný zážitek, který jsem díky blogu a vám mohla zažít a také si z mé cesty můžete připomenout fotoreport ZDE :) Také jsem poprvé viděla obrazy od Picassa
Nezapomenutelná byla i akce s Benefitem, na které se oficiálně představovala nová řada produktů na úpravu obočí. Jestli sledujete zahraniční blogerky, tak vám možná neušlo, že se řada představovala v Las Vegas a v podobném duchu se nesla i pražská akce. Úžasnou atmosféru z představení si můžete připomenout ZDE.Definitivně jsme se rozhodli, kde chceme žít a museli si zvolit, jestli chceme raději byt nebo dům. 


ČERVEN

Léto klepalo už pomalu a jistě na dveře. Byl pravý čas vám ukázat ty nejlepší opalováky i nejvíce osvěžující vody ve spreji nebo sprchové gely. 
Konala se i oslava 50.narozenin značky Klorane a já získala první selfíčko s Leošem Marešem :) 

Užívala jsem si začátek léta a byla turistou ve vlastním městě. Praha mě nepřestane bavit asi nikdy a z žádného pohledu 

ČERVENEC - SRPEN

Léto je tradičně spíše okurková sezóna a většinou se nepředstavují žádné novinky ani se nepořádají akce, protože všichni mají většinou dovolenou :) Letošní léto bylo taky trochu atypické a ne tak teplé a parné jako to loňské. I tak jsem si ho užila a dělala takové typické letní záležitosti. Stihla jsem se dojmout na svatbě mé malé sestřičky (která teda už moc malá není :) a dojala se i nad plánovanými svatbami svých přátel, které nás čekají v roce 2017! Jsem tak trochu cíťa a plačka, když jde o svatby). A koneckonců jsme s manželem toto léto oslavili i naše první výročí od svatby a stihli se zas a znovu dojmout nad tím, jak neskutečný den to byl!

Poprvé jsem navštívila také Brno a stihla zajít i do Skogu
ZÁŘÍ

V září se konal další fashion week a opět jsem měla možnost nahlédnout jak na přehlídky, tak i do backstage s M.A.C, která je pro mě upřímně mnohem zajímavější :) Miluju se dívat na profíky, jak líčí modelky, jakým způsobem používají a kombinují produkty a co říkají oni sami na jednotlivé looky nebo přehlídkové trendy ze světa. 
V září se také vyhlašovaly Cosmo beauty awards, kde jsem byla jednou z porotkyň a také se otevíral první Forever 21 u nás. S Guerlainem jsem se podívala do krásného butiku návrhářky Beaty Rajské a v předstihu omrkla jejich vánoční kolekci a novinky.Joy bikiny party
Léto uteklo tak strašně rychle a před námi bylo už jen pár prosluněných dní, které jsem se snažila užít na maximum.


ŘÍJEN


Už přestalo být pěkně a bylo jasné, že podzim je za dveřmi. Nepříjemné čekání na chladnější část roku mi zpříjemnila třeba akce s Urban Decay, která mě posunula zase o něco blíže k nebi (přesněji 93 metrů nad zem).
Mohla jsem omrknout zimní a vánoční novinky a zase si o něco naplnit wishlist spoustou krásné kosmetiky! Mít možnost zkoušet kosmetiku v předstihu je podle mě jedna z největších výhod blogování a nikdy mě to asi nepřestane bavit :) Kdybych mohla, objíždím centrály a továrny všech značek, kochám se, zkouším a fotím :)
LISTOPAD

Listopad byl asi úplně nejtěžší měsíc ze všech. Paradoxně nebyl čas ani nálada na žádné akce nebo tiskovky a řešila jsem úplně jiné problémy. Měla jsem hodně času přemýšlet a taky plánovat spoustu věcí. Třeba naše nové bydlení. Balila jsem vánoční dárky a občas měla chuť jen křičet a házet vzteky věcmi o zeď. Jak říkám, byl to náročný rok a listopad bych z něj nejraději úplně vyškrtla. Možná i protože, že jsem oslavila další narozeniny a uvědomila si, jak moc se ta třicítka blíží :) Jo a taky byla Blogerka roku, kterou jsem mohla sledovat jen skrze obrazovku monitoru, ale musím říct, že s výsledky v jednotlivých kategorií jsem byla snad nejvíce happy za celou dobu této ankety! Díky vám všem jsem měla tu čest být také součástí TOP 10 beauty blogerek, za což bych vám ráda ještě jednou poděkovala!
PROSINEC

Prosinec už tak nějak tradičně patří Vánocům. Všechno k nim směřuje a ani u mě tomu nebylo jinak. Přemýšlela jsem, jestli jsem sehnala všechny dárky, jestli stihnu upéct cukroví a taky se sejít se všemi kamarády. Stihla jsem i uvedení značky Smashbox na náš trh a pak už definitivně zaklapla diář a nic neřešila. Tedy vlastně ano, musela jsem ještě řešit bolavý zub, ale to už byla jen taková třešnička na dortu toho všeho blbého, co se koncem roku odehrálo :) Vánoce jsem si s rodinou ale neskutečně užila a ani zub mi to nemohl pokazit!

Na instagramu @rendyordinarylife se s vámi celý rok dělím o střípky ze svého života, z akcí nebo třeba prodejen, kde nacházím zajímavé věci nebo slevy :) Jestli nechcete, aby vám něco uteklo, tak se na vás budu těšit i tam!


Stihla jsem nasbírat i spoustu pohledů ze svých cest i těch, co mi poslali kamarádi z dovolených. První část roku byla celkem dost cestovní a i když na poměry někoho jiného to bylo možná málo, tak já si užila každý let, procházku novým městem i ochutnávku místního jídla.Vystřídala jsem svůj starý mobil za nový a konečně už vidím všechny smajlíky na Instagramu a můžu s vámi být v kontaktu i přes videa na Insta stories :)Stihla jsem se podívat i 4x do Dráždan a pokaždé tam trochu vyplenit obchody :)Vypotřebovala jsem spoustu lepítek, bloků i tužek a taky vypálila hodně vosků a svíček Yankee Candle!Stihla jsem navštívit spoustu krásných restaurací i stylových bister.Přečetla jsem spoustu skvělých knížek a příští rok jich chci přečíst ještě víc!
Zamilovala jsem si tekuté rtěnky a nafotila pro vás desítky kusů nové a krásné kosmetiky!Vypila jsem spoustu čajů a nakoupila si spoustu pěkných hrníčků, ze kterých je pijuSvojí sukulentí zahrádku jsem rozšířila a stala se na nich závislá. A taky jsem bohužel objevila Donuter :) V překladu to znamená, ty nejlepší donuty, co jsem kdy ochutnala a vážně vám nedoporučuju je ochutnávat, protože jiné už nebudete chtít :)Snažím se vždycky ze všeho brát jen to dobré a pozitivní a proto i s vámi chci sdílet hlavně tyto zážitky. I když byl můj rok plný úžasných akcí, výletů a setkání, tak je na jeho konci taková trpká pachuť, kterou nevymaže sebehezčí rtěnka nebo tvářenka. Ale tak to občas bohužel je a nemá cenu si nalhávat, že bylo všechno boží a plné jednorožců zvracejících duhu :) Každý neúspěch nebo smutná událost ale může člověku přinést i něco pozitivního a trochu mu to změnit úhel pohledu. Je fajn se poučit z našich chyb, zvednout se a jít dál. Protože nevím jak vy, ale já cítím, že rok 2017 bude zlomový a spousta věcí prostě vyjde. Jednoduše musí a já už se teď nemůžu dočkat těch událostí, o kterých vím, že se blíží. Budu už potřetí tetou, několik mých kamarádů se bude vdávat/ženit, už brzy mě čeká jedna cesta... a taky doufám, že už brzy budu sedět ve vlastním obýváku a mít vanu! Kam naházím všechny balistiky světa a taky budu mít třeba konečně prostor pro ještě víc úžasné kosmetiky, kdo ví!

Díky za to, že tu jste se mnou, že mě podporujete a že mám díky vám možnost zažívat skvělé věci. Zní to pokaždé jako klišé, ale bez vás by se tu neobjevila velká část událostí nebo zážitků! Díky taky všem úžasným blogerkám, které nespadly do té špíny a můžou se na sebe ještě hrdě podívat do zrcadla a které chtějí být stále součástí komunity, do které se přidaly, protože chtěly sdílet stejnou vášeň a dělit se o své postřehy, nápady a tipy s vámi všemi. Díky všem partnerům, kteří podporují mé blogování, díky kterým můžu zkoušet tolik skvělých věcí a pak se o své dojmy dělit s vámi. Díky všem, co sem pravidelně chodíte, komentujete a třeba se i inspirujete. To je pro mě ta největší odměna a satisfakce a to proč to všechno dělám (i když mi to nemusíte věřit).

Budu se snažit, aby vás to tu bavilo i v roce 2017 a budu nesmírně ráda, pokud se se mnou podělíte o váš názor na blog, mé působení v blogosféře a nebo prostě třeba jen napište, co vás tady baví nebo nebaví, abych věděla, co je pro vás zajímavé a jakým směrem se mám v budoucnu ubírat!

Díky za to všechno <3

s láskou

Rendy 21 komentářů:

 1. pro mne byl zlomový rok 2016 a doufám, že rok 2017 bude alespoň tak úspěšný jako tenhle. Přeji jen to nejlepší do nového roku, hlavně zdraví a štěstí a ať se ve všem daří.

  OdpovědětVymazat
 2. Skvělý report! Musím souhlasit s tím, že rok 2016 byl hrozně těžký a už se těším, až ho vystřídá nový rok 2017. Už teď se snad blýská na lepší časy a věřím, že i pro tebe bude úspěšný a radostný :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Krasne napsane :). Rendy, preji vse nejlepsi do Noveho roku. Prosim, bud stale sva, objektivni a nepodlezava. Jsi jedna z mala na ceske scene, ktere recenze verit a kterou se nechavam inspirovat. Zrovna nedavno jsem premyslela o tom, proc se kosmwticke blogy zacaly psat. Podle mne je to castecne z duvodu, aby se vyvracela reklama a ty kecy v kleci o 100 hodinove vydrzi makeup a tak. Ted je tezke najit neplacenou nebo objektivni recenzi, kdyz produkt bloger dostal. Ale o tom bylo uz na netu napsano moc :).
  Mne minuly rok nikdy nic nevyslo, vzdy jsem planovala mesic dva nove veci a behem par dnu to popadalo. Bylo to frustrujici, to jo, ale uz jsem odolnejsi a zkusenejsi :). Pristiho roku se bojim, ceka mne toho vic nez letos, tak snad mi ten ohnivy ptak doda energii :).

  OdpovědětVymazat
 4. Ahoj Rendy, jo rok 2016 byl vazne prisernej ale tenhle clanek jsem si moc rada zrovna dnes precetla. Hodne stesti do noveho roku a at je 2017 lepsi nez tento :)

  OdpovědětVymazat
 5. Super článok :) pre mňa bol 2016 jeden z najhorších rokov vôbec, toľko plaču zo mňa nevyšlo už dlho a preto verím a viem, že 2017 bude úžasný, nakoľko 17 je moje šťastné číslo a doprevadza ma od narodenia :))

  Rendy želám veľa veľa zdravia, tu vaňu a samozrejme blogovych úspechov :))

  OdpovědětVymazat
 6. Milá Rendy,
  patřím k Tvým pravidelným čtenářkám již několik let. Přestože jsem podstatně starší než Ty, tak z Tvého blogu čerpám velice často inspiraci - díky Tobě jsem objevila kouzlo kvalitních tvářenek a propadla všem možným paletkám��. Máme podobný vkus, co se vůní týká- takže, když přemýšlím nad nějakou voňavou novinkou a nemám zrovna příležitost ji očichat a najdu pochvalné hodnocení zde, tak neváhám...takto se součástí mé voňavé sbírky staly vůně od Michaela Korse, nebo dříve od Agent Provocateur. A za to, že mě šetříš nejrůznějších omylů Ti děkuji.
  Co se týká letošního roku, tak ani mně, ani většině mých přátel se letos v nejrůznějších oblastech nedařilo a všichni čekáme s nadějí a opatrným optimismem na rok 2017.
  Milá Rendy, přeji Ti, aby i pro Tebe byl lepší, než ten končící a přinesl Ti víc radostných než smutných okamžiků.

  OdpovědětVymazat
 7. Ja tiez pevne verim, ze rok 2017 bude ovela lepsi ako rok 2016. Jednoducho musi byt.
  Prajem ti, aby ta vsetke zle veci v novom roku zdaleka obchadzali a mala si vela dovodov na usmev 😘

  OdpovědětVymazat
 8. Krásný článek, držím palce v roce 2017, přeji jen to nejlepší, hodně úspěchů, zdraví a jak píšeš; je potřeba si uvědomit, že to špatné náš charakter posiluje.
  Nadále budu věrnou čtenářkou :))

  OdpovědětVymazat
 9. Ahoj Rendy naprosto skvěle napsaný článek a shrnutí celého roku. Jde prostě vidět, že jsi profesionálka. Jsem moc rád, že přidáváš videa na Instastories a nenechám si ujít ani jedno. Přeji krásný rok 2017 a hlavně zdraví, které je to nej.

  OdpovědětVymazat
 10. Nemůžu než souhlasit, pro mně byl letošní rok neskutečně těžký a abych pravdu řekla, jsem ráda, že za pár hodin končí a já za ním budu moc udělat tlustou čáru a doufat, že ten rok, co je před námi už bude všechno jiné a pochopitelně lepší.
  Mně tady baví úplně všechno, možná to bude znít divně, ale i když jsem měla špatnou náladu, trápení, bolest a prostě mi jakkoliv zrovna nebylo ok, tak kdykoliv jsem si u Tebe přečetla nějakou recenzi, zhlédla Lifestylové okénko nebo se třeba jen podívala co jsi Doordinovala (mimochodem, za sebe bych byla ráda, kdyby jsi s tímto formátem článku pokračovala i v dalším roce, neskutečně mně baví), tak mi prostě hned bylo o trochu líp. Proto říkám, ať dál pokračuješ v tom co děláš, neskutečně mně bavíš, inspiruješ a posouváš dál!:-)
  Přeji Ti, ať je pro tebe nový rok zlomový, ať se Ti splní všechna přání, ať se Ti daří nejen v soukromí, ale i tady na blogu a hodně zdraví:-)

  OdpovědětVymazat
 11. Nádherné čítanie! Želám Vám všetko dobré v novom roku. Môj 2016 bol dobrý, taký aký som chcela, zhruba. A verím že ďalší bude aspoň taký istý ak nie lepší. Lebo to chcem.

  OdpovědětVymazat
 12. Pro mě byl rok 2016 nejhezčí v mém životě narodil se nám Kryštof. Rendy děkuju za super články, při uspávání se velmi hodí:-) .Do roku 2017 přeji hodně splněných přání. Hanka

  OdpovědětVymazat
 13. Krásné shrnutí :) Přeji Šťastný Nový rok :)
  Miska blog

  OdpovědětVymazat
 14. Rendy, me to uplne dojalo, jsi zlata. 2016 byl pro me a me okoli super, kdyby to prevzal i 2017 aspon v teto mire, budu spokojena.

  At se ti dari ve vsech sferach, uzij si dnesek dle svych predstav...

  OdpovědětVymazat
 15. Pro me byl tento rok za posledni leta jeden z nejlepsich, mozna, aby mi vynahradil nektere z tech nepovedenych predchozich. Pamatuju si, jak jsem zacatkem roku 2012 objevila tvuj blog... vzdycky bude ten PRVNI, protoze jsem nemela o existenci "beauty sceny" do te doby ani tuseni. Mrzi me, ze te potkaly neprijemnosti, pevne verim, ze rok 2017 ti vse vynahradi. Preju tobe i cele tve rodine pevne zdravi, hodne stesti a dobre blogovaci napady! Bara

  OdpovědětVymazat
 16. Super článek! mám tyhle ohlédnutí ráda, člověk si někdy pořádně uvědomí co všechno krásného vlastně zažil

  OdpovědětVymazat
 17. článok naozaj super" a takisto aj fotky ! :))

  Tammybeaty

  OdpovědětVymazat
 18. Krásně sepsané. Šťastný nový rok 2017.:-)

  OdpovědětVymazat
 19. Nádherný článek Renčo. Dokážu si představit tu práci, jakou ti dal. Fakt super ohlédnutí. PŘEJI TI ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK! Tento rok bude mnohem lepší! Uvidíš. <3

  OdpovědětVymazat
 20. Ahoj Rendy. Tobě moc díky za tenhle blog. Objevila jsem ho až letos a stala jsem se Tvou pravidelnou čtenářkou. Články mají úroveň, zajímavý obsah, krásné fotky a věrohodné recenze, takže jen tak dále. :) Všechno nejlepší do nového roku.

  OdpovědětVymazat
 21. docela závidím, já měla hrozný rok 2016

  OdpovědětVymazat

Děkuji za vaše milé komentáře! Blogger mi bohužel technicky neumožňuje odpovídat na komentáře jednotlivě, proto odpovídám vždy hromadně. Pokud se stane, že vám na váš dotaz neodpovím, kontaktujte mne prosím mailem, děkuji :)