pátek 10. června 2016

TRAVEL DIARY Florida | Key West & Miami

Mám pro vás pokračování naší svatební cesty na Floridu. První zastávku v Istanbulu jsem vám shrnula ZDE a dneska vám ukážu naše první dny na Floridě a válecí část dovolené na Florida Keys :)Znovu musím strašně pochválit Turkish airlines, se kterými jsme letěli všechny lety tam i zpět. Catering byl skvělý a jídlo mi opravdu chutnalo, což se mi ne vždy stává. Výborná byla i nabídka filmů, což někomu taky možná přijde zbytečné, ale já si jimi na dlouhých letech zabavím nejvíce. Měli k dispozici i poměrně dost čerstvé novinky, na které jsem se chtěla podívat, ale ještě jsem to do té doby nestihla. 


Ještě na ukázku taštička, kterou jsme dostali v economy třídě. Většina společností jí dává jen v business třídě, takže další palec nahoru. Jestli budu někdy v budoucnu řešit letenky do nějaké vzdálenější destinace, jdu se jako první podívat po těch od Turkish airlines!


Miami pod námi! Po návratu domů můžu jednoznačně prohlásit, že to byl jeden z nejzajímavějších pohledů na Miami vůbec (ale o více až v příštím vydání).Po příletu do Miami nás čekala nekonečně dlouhá fronta na emigračním, která se protáhla na víc jak hodinu, což po dlouhém letu není zrovna ideál, jak trávit čas :) Pro první noc jsme si záměrně vybrali hotel na letišti (Sheraton Miami airport), protože jsme se chtěli po příletu co nejdříve dostat na pokoj a odpočívat (nebo si spíš zvykat na časový posun). Na hotel jsme se dostali shuttle busem, který nás vyzvednul před terminálem a bohužel jestli vás zajímá, jak se dostat z letiště do centra Miami, tak nemám zdání a nezjišťovala jsem si, jestli tam jezdí metro/vlak/autobus.V okolí letiště je strašně moc hotelů a je rozhodně z čeho vybírat

Ráno jsme vyrazili na snídani, zabalili věci a byl čas vyrazit na naší cestu :)


Froot loops jsou taková ikona mezi cereáliemi a v každém pořádném americkém filmu nesmí chybět. Vždycky jsem je toužila ochutnat a když se mi to letos poprvé podařilo, tak jsem je po prvním soustě musela znechuceně vyplivnout. Chutnají tak ohavně chemicky, že je to vážně jen pro silné povahy. Na fotce vypadají pěkně, ale fakt je nedoporučuju ochutnávat :)

Po snídani jsme vyrazili směr půjčovna aut. I z našich předchozích cest máme výbornou zkušenost s Hertz, takže i pro tuto cestu jsme si půjčovali auto u nich. Trochu jsme to nevychytali a když jsme dorazili na místo na čas, na který jsme si auto rezervovali, zasekli jsme se v dlouhé frontě, které se zkracovala docela pomalu. Nakonec jsme tedy vyjížděli asi o hodinu později, než jak jsme si naplánovali, takže postřeh pro někoho dalšího - počítejte s tím, že půjčovny aut na letištích můžou zabrat více času :) I když teda týkalo se to jen Hertzu, ostatní autopůjčovny okolo zely prázdnotou a nikdo tam nebyl (což jsem brala jako další znamení, že jsme si vybrali tu nejlepší firmu).

Jinak pokud plánujete půjčení auta, nezapomeňte, že si v ČR musíte zařídit mezinárodní řidičský průkaz, který vám na úřadě vystaví na počkání. Mějte i svůj normální řidičák, který vám také kontrolují a počítejte s tím, že si autopůjčovna dá do blokace na vaší kreditce vyšší částku, než co stojí půjčení auta jako takové (nám zablokovali o dalších 200 dolarů více). Je to také z důvodu toho, že se jistí, kdybyste auto vrátili třeba poničené nebo znečištěné. Pokud je po vrácení vše v pořádku, peníze se vám odblokují a do pár dnů je můžete znovu v pohodě použít.Naší další zastávkou byl Key Largo, tedy jeden z Florida Keys ostrovů, které se táhnou jižně pod Floridou. Hodně kamarádů, kteří mají Floridu procestovanou a ptala jsem se jich na jejich názor, tvrdili, že jsou srovnatelné s některými karibskými ostrovy. Minimálně co se moře (teda oceánu) týče. Při plánování naší cesty jsme chvíli i zvažovali cestu výletní lodí po některém z karibských ostrovů, ale při zjišťování podrobnějších informací a termínů jsme si to rozmysleli. Časově nám nevyhovovaly termíny, které byly ještě k dispozici a navíc se nám ve výsledku nelíbila představa, že velkou část času budeme zavření na lodi a budeme se muset řídit předem danou trasou. Takže nakonec jsme to zavrhli a na doporučení kamarádů se zaměřili na Florida Keys :) Plus jsme si tedy vyslechli i dost ne zrovna příjemných zážitků a varování, co se některých karibských ostrovů týče a ve výsledku jsem moc ráda, že jsme se rozhodli právě pro Key Largo a ne třeba Bahamy.Cesta na Key Largo trvala z Miami zhruba hodinu a výhodou je, že jakmile vyjedete z města, jedete pořád prakticky rovně a GPSku můžete klidně vypnout :)Na začátku naší cesty jsme chtěli vyloženě odpočívat a mít takovou tu relaxační a válecí část. Vybrali jsme si proto resort Hilton Key Largo, který měl výborné reference i svou vlastní pláž hned u hotelu. Vlastně tedy dvě, protože ta jedna byla taková menší v zátoce, kde byl boží klid a jedna obří houpací síť mezi stromy. Žádné řvoucí děti nebo jiné rušivé elementy :)
Přivítala nás průzračná voda a písečné pláže plné palem. Na pláži jsou volně k dispozici lehátka i osušky a na větší pláži blíže k hlavní budově hotelu, byl i menší bar. Plus možnost si vypůjčit třeba vodní skutr nebo výbavu na šnorchlování.
Oceán byl neuvěřitelně klidný a skoro nehybný, což je perfektní, pokud chcete opravdu relaxovat a ne skotačit ve vlnách (těch si užijete dost v Miami).
Hotel má i dva venkovní bazény a vířivku (i fitko a tenisové kurty pro sportovní nadšence)

Okolo hotelu byla taková menší džungle (my tomu tak říkali), skrze kterou se procházelo na pláž. Všechno bylo kousek od sebe a celý resort nebyl příliš rozlehlý.

S ubytováním jsme byli maximálně spokojení a rozhodně bych Hilton resort doporučila. Splnil veškerá naše očekávání a přání a opravdu můžu říct, že jsme si dokonale odpočinuli a nic nedělali :)Na večeři jsme si zajeli vždycky do některé z restaurací v okolí a nebyl problém si dojet i do obchodu s potravinami, kterých je v okolí taky několik. Celé Key Largo je prakticky ostrov, přes který vede hlavní silnice a všechny obchody i resorty jsou po obou stranách. Pokud se na Florida Keys vydáte, můžete projet až na nejjižnější Key West, který je asi nejznámější ze všech a který je už jen kousíček od Havany. Protože jsme věděli, že nás cestování a výletů čeká ještě dost, tak jsme zůstali na Key Largu a prostě jen odpočívali a relaxovali.
Za pár dní bylo na čase říct good bye a vyrazit na sever k Orlandu :) Co všechno jsme stihli tam a jak se nám líbilo v Disney Worldu, se dozvíte zase příště :)Jestli uvažujete o cestě na Floridu a také jste třeba zvažovali plavbu lodí po karibských ostrovech a třeba vám také nevyhovovaly termíny nebo cokoliv jiného, tak Florida Keys určitě vřele doporučuji, protože si užijete trochu té exotiky, můžete tam v klidu dojet autem a hlavně budete pořád maximálně 2 hodinky od Miami. Takže není problém se dostat na úplný jih i během jednoho dne :)

Kamamrád, který na Floridě žije, nám pro návštěvu doporučit období duben-květen, kdy je tam vrchol sezóny a dá se tam ještě normálně žít. Neumím si představit tam jet později, protože bysme se tam upekli :) Už takhle mi přišlo, že vedro bylo neskutečné a bylo velké dusno a vlhko.

Každopádně příště se těšte na nálož fotek z Disney Worldu, kde jsem si zase na chvíli připadala jako malá holčička a splnila si tak jeden svůj dětský sen :)

Procestoval někdo z vás Floridu nebo Florida Keys a má nějaké zajímavé tipy pro ostatní? :)

14 komentářů:

 1. Krásné fotky. Na Floridě jsem byla asi před 10 lety, jen na pár dní, protože jsme cestovali po několika státech. A byli jsme na začátku na dubna a už v tu dobu mi přišlo, že je tam šílené vedro. Jsem vždycky v čr vděčná za naše mírné podnebí a jen cca měsíc veder :D
  Jinak mě teda froot loops hrozně chutnají. V usa jsem je teda neměla, ale mají je u nás v makru a chutnají mi. Tak možná nemají úplně stejné složení jako ty americké..
  A můžu se zeptat na ty nepříjemné zážitky z Baham? Příští rok bych chtěla na takovou cestu po karibských ostrovech a pak panama, nikaragua atd.

  OdpovědětVymazat
 2. Nádhera Reni ,taky bych tam chtěla jet.

  OdpovědětVymazat
 3. Na Florida Keys se chci jednou podívat, je to nádhera. :)

  OdpovědětVymazat
 4. Janny P: moc děkuju a jsem ráda, že se ti článek líbí :) Jeden kamarád nám doporučoval zůstat pokud možno pouze v resortu a za žádných okolností ho neopouštět, zejména ne večer a neprocházet se volně, protože je to je údajně na Bahamách nebezpečné (ale sama to samozřejmě posoudit nemůžu) a jednu kamarádku tam okradli, když právě opustili resort, ve kterém bydleli, což se samozřejmě může stát kdekoliv na světě, ale celkově to nepřispělo k dobrému dojmu :(

  OdpovědětVymazat
 5. nádherný článek, sice u takových článků většinou nevím, co napsat, ale hltám je! prostě nádhera!:) i ty fotky. Úpřimně ti závidím :D

  Somethingbykate

  OdpovědětVymazat
 6. Tak to je přímo nádhera!!! :) To moře ta pláž wow! :) Těším se na další článek! .)
  Miska blog

  OdpovědětVymazat
 7. ahoj, prosím tě, mohla bych mít dotaz ohledně letenek? Kupovala si přes studenta nebo přímo přes web Turkish.. zajímalo by mě, zda si můžu vybrat kde budu sedět už při nákupu letenky nebo se to dozvím až při check-in, případně budu mít štěstí a sednu tak nějak jak mi to bude vyhovovat...a hlavně s kým chci sedět..moc s tím nemám zkušenosti, tak se omlouvám, že tě takhle zahlcuju:) díky moc

  OdpovědětVymazat
 8. Panečku, to je krása! Přesně tak si to pamatuji :-). Spousta krásných fotek opět!

  OdpovědětVymazat
 9. yunnička: letenky jsme kupovali přes momondo.com :) místa v letadle jsme si vybírali až při online check-inu, který je 24hodin před odletem. Do té doby mě to nepustilo a nebylo možné si místa vybrat, ale upřímně jsem to moc neřešila a systém nám automaticky přidělil 2 místa vedle sebe, protože jsme měli hromadnou rezervaci. Ale když jsme letěli rok předtím s Emirates, tak tam jsme si místa vybírali rovnou při rezervaci, takže to má asi každá společnost trochu jinak. Nebo možná když to bookuješ přímo přes oficiální stránky TA, tak ta možnost si místenky vybrat předem možná existuje :)

  OdpovědětVymazat
 10. Hezký článek, už se těším na další :-) Jsem na delší dobu v Americe, tak se snažíme některá místa taky projet, Miami bylo super :-D O víkendu jsme byli na Panama city beach a vedro velké, ještě že aspoň foukalo :-) Na příští článek jsem zvědavá, o Orlandu taky přemýšlím, tak alespoň pochytím inspiraci :-)

  OdpovědětVymazat
 11. Krásná "reportáž", jela bych hned. Bohužel mi letos trčíme v ČR, takže to objezdíme alespoň tady :-)

  OdpovědětVymazat
 12. Jeeejda to ta kamarat zbytocne vystrasil :) Mne Karibik prisiel bezpecnejsi ako niektore mestske casti v Bratislave. Ludia su tam mili, vdacni a urobia pre to, aby urobili radost turistovi vsetko. Skoda, ze ste na tie Bahamy nezbehli, more je tam uzasne tyrkysove a hovorim mentalita uplne ina ako v Amerike. Nesla by som vyletnou lodou ale lietadlom, letenky z Miami vychadzaju spiatocne na 100 dolarov/osoba. Tak ked niekedy pojdete precitaj si aj recenzie na nete cestovatelov, je skoda ukratit sa o take zazitky kvoli dvom zlym zazitkom :) Naozaj, nie nadarmo sa Karibik tak vsade pochvaluje, je to ako raj na zemi :)

  OdpovědětVymazat
 13. Pěkný fotky, jen příště více pláží :) jsou tam nádherný. Na Key West se mi povedlo dostat dvakrát, jednou pracovně fakt jen na 3 dny, a tak mě štvalo že jsem to tam neprozkoumal že jsem si tam pak naplánoval 14 denní dovču. A fakt je to na USA nádherné místo. Od toho se odvíjí bohužel i ceny, takže to určitě není levný pobyt. Já jsem si zamiloval místní bary a lidi. Byl jsem tam v září a počasí bylo vcelku ok, skoro příjemnější než třeba v srpnu do Chorvatska nebo na Mallorcu. Vlhkost je tam strašná, ale co čekat od malých ostrůvků obklopených oceánem. Jinak zrovna na Keysech jsou docela kamery třeba tady Florida Keys webcams. Je mnohem lepší podívat se tam online než se kochat nafocenýma vyretušovanýma fotkama. Třeba pláže jsou opravdu nádherný, ale jinak než třeba ve Španělsku.

  OdpovědětVymazat

Děkuji za vaše milé komentáře! Blogger mi bohužel technicky neumožňuje odpovídat na komentáře jednotlivě, proto odpovídám vždy hromadně. Pokud se stane, že vám na váš dotaz neodpovím, kontaktujte mne prosím mailem, děkuji :)