čtvrtek 30. června 2016

TRAVEL DIARY | Disney world Florida & Orlando

Ahoj všem! Poslední den měsíce června je tu a ještě než si dáme souhrn měsíce, tak mám pro vás třetí foto report z další části naší cesty po Floridě. Dneska to bude hodně pohádkové a podíváme se, jak jsme si splnili náš dětský den!

Abych navázala na poslední cestovatelský deník - z Key Westu jsme autem vyrazili směr Orlando, což je celkem dálka a byl to nejdelší úsek naší cesty, ale úspěšně jsme dojeli do cíle a než jsme se dostali na hotel, stihli jsme ještě návštěvu jednoho obřího outletu :)

Předchozí části naší cesty si můžete připomenout ZDE a ZDE :)Jelikož byla za námi celkem dlouhá cesta, zbyla nám energie už jen na návštěvu Orlando International Premium outletu a do města samotného se nám už ani nechtělo. Podle všeho jsme o nic stejně nepřišli a Orlando je hlavně centrum zábavních parků, ve kterých by člověk mohl trávit celé dny. Outletů jsme cestou potkali několik, ale tento byl pak nejblíže k našemu hotelu a byl opravdu jeden z nejhezčích, ve kterém jsem kdy byla.

Úplně poprvé jsem byla v Yankee Candle outletu a litovala jsem, že si s sebou nemůžu dovézt nějaké svíčky ve skle. Za ty ceny bych jich chtěla tak 8 minimálně, ale platit si za další zavazadlo kvůli svíčkám se mi tedy zrovna nechtělo :) Tak snad někdy příště, ale jestli někdy nějaký potkáte, rozhodně tam běžte :)


V CCS (který je už nějaký čas i u nás) jsem si kupodivu nic nevybrala, ale obchodů s kosmetikou je v outletu několik. Trochu zklamáním byl obchod Victoria´s secret, který byl spíše o zlevněné VS kosmetice a doplňcích a sekce s oblečením byla spíše jako hrabák a vůbec jsem neměla chuť se hrabat v hromadách kalhotek s tlupou dalších ženských. Trochu to pro mě ztratilo to kouzlo, které jejich obchody mají, takže jestli taky nechcete ztratit iluze, raději tam ani nechoďte :)


Ubytovaní jsem byli v The Palms hotel & Villas, který byl jen kousek od Disney Worldu, což byl náš záměr. V ceně ubytování jsme měli zdarma i transfer do parku a večer pak z něj, takže jsme ušetřili docela dost za parkovné, které se jinak v parcích platí. Disney má na internetu i seznam podobně spřízněných hotelů, které nabízejí podobné služby, takže pokud plánujete podobnou cestu, je fajn se na seznam mrknout a třeba si podle toho hotel vybrat.


Hned po snídani nás v lobby vyzvedl řidič a do parku už to trvalo asi jen 10-15 minut. Celý komplex parků je neuvěřitelně obrovský a pokud byste chtěly projít všechno, musely byste si vyhradit ideálně tak týden a mít na kontě celkem dost peněz :) Zvlášť pokud vyrážíte s celou rodinou nebo dětmi, tak pár stovek dolarů prostě padne. Disney má i svůj resort hned vedle Magic Kingdom parku a radši ani nechci vědět, kolik tam stojí pobyt :) Pro děti to musí být ale neskutečný zážitek, takže jsme se s manželem shodli, že bysme tam ještě jednou rádi vyrazili právě s rodinou a zažili to všechno ještě jednou. Bylo strašně hezké pozorovat, jak tam vyráží celé rodiny, které mají sladěná trika, na kterých mají třeba Disneyland 2016 nebo společné fotky a jak si celá rodina užívá všechny atrakce a atmosféru parku.

Vzhledem k tomu, že začátek května se bere ještě jako mimo sezónní doba, bylo vstupné o něco málo snížené. I tak ale vyjde vstup na 1 den a pouze do Magic Kingdom parku jednoho dospělého na 130 dolarů. A to nepočítám jídlo během dne nebo nějaké suvenýry atd. Pokud si kupujete vstupenky na více dní nebo do více parků, je pak cena samozřejmě o něco výhodnější a snížená. 


Autobus nás vysadil u parku Epcot a odtud jsme nadzemní dráhou odjeli směrem k Magic Kingdom, kde jsme pak nasedli ještě na parník, který nás už dovezl přímo k parku. 


Asi vám nemusím říkat, jak je celý park krásný, kouzelný a pohádkový. Všechno je vymakané do posledních detailů a chvílemi si říkáte, že tu chcete i bydlet. Vrátila jsem se do dětství a do všech těch hodin strávených s Malou mořskou vílou nebo Sněhurkou.


Popelčin zámek je rozhodně největší dominanta parku a každý se před ním fotí.
Jedna z mých nejoblíbenějších atrakcí - Under the sea Journey of the little mermaid. Sednete si do sedačky ve tvaru mušle a odplujete do podmořské říše Ariel a jejích přátel. Bylo to tak krásné, že jsem u toho ani nestíhala fotit nebo točit! Což jsem tedy nestíhala skoro pořád, ale chtěla jsem si to užít a ne se na všechno dívat jen skrze foťák :)
Další skvělá atrakce pro větší děti a dospělé je Big Thunder Mountail Railroad, což je taková lepší verze horské dráhy. Na všechny tyto atrakce doporučuji jít hned po otevření parku, protože během dne se tam pak tvoří celkem dlouhé fronty.

Park je rozdělený do několika tématických částí a i pohádkové atrakce jsou tomu přizpůsobené.Nejlepší frozen banana!


Létající Dumbo je trochu zapeklitá atrakce, protože když jsme procházeli okolo, říkali jsme si, že tam není skoro žádná fronta a šli jsme dovnitř. Bohužel ale tato atrakce funguje tak, že vstoupíte do jakéhosi cirkusu, kde je herna pro děti, kde čekáte, než na vás přijde řada a jdete na atrakci samotnou. Pokud s sebou děti máte, asi vám to tak otravné nepřijde, ale nás 20 minutové čekání v místnosti s asi 50 řvoucími dětmi moc nebavilo :) Dostali jsme do ruky takový ovladač a jakmile začal vibrovat, byl čas se jít postavit do fronty, kde jsme znovu asi 10 minut čekali a pak až konečně mohli Dumba osedlat a proletět se :) Příště už budu chytřejší a na Dumba mě už nikdo nedostane :)Jestli je nějaká atrakce, na kterou jsem se vyloženě těšila, tak to byla Mad Tea Party s otáčivými hrnečky.Splash Mountain mě bavila asi nejvíce a i když jsem manžela nejdříve musela přemlouvat, aby tam šel, tak po první jízdě si chtěl dát okamžitě repete :) Jedna rada pro vás - jestli nechcete být promočené, nesedejte si úplně dopředu té lodičky, na které plujete :)Fronty byly všude celkem velké a u všech atrakcí máte časovače, které vám ukazují, jak dlouho budete zhruba čekat. Mají to samozřejmě vymakané a všechno odsýpá celkem rychle a plynule, ale i tak někdy prostě vystojíte důlek. Některé atrakce jsou udělané tak, že celou frontu jakoby něčím procházíte (u Ariel třeba takovou jeskyní), takže staticky nestojíte na místě a máte pořád co pozorovat a jak třeba zabavit děti, takže to není tak hrozné. I tak ale vyhrají ti, co si připlatí za fast pasy a všechny fronty automaticky přeskočí a jdou hned na řadu.


Na téhle obří autodráze si splní sen nejeden chlapeček, táta nebo pirát silnic (to je asi můj případ :) Atrakce, kde byla jednoznačně nejdelší fronta byla Sněhurka a 7 trpaslíků! Fakt doporučuji jí vzít hned ráno jako první, protože během dne se čekání protáhlo i na 2 hodiny! A kdo by chtěl ve vedru čekat takovou dobu na "horskou dráhu", že? 


V části parku která se jmenuje Tomorrowland, se můžete projet nadzemní dráhou, ze které si pěkně prohlídnete všechny atrakce a podíváte se na představu budoucnosti podle Disneyho. V této části parku se asi musí líbit hlavně chlapečkům, protože tam nejsou žádné růžové kolotoče, panenky ani lítající zvířátka, ale samé rakety, příšerky a technické věci.


Na hlavní třídě parku probíhají během dne i různé promenády a show a večer všechno uzavře mega velký ohňostroj, za který by se nemusela na Nový rok stydět ani Praha :) Splnila jsem si svůj dětský sen a na jeden den se stala zase malou holčičkou, která byla jako v pohádce. Z návštěvy jsme byli naprosto nadšení a pozdě večer pak na hotelu jen padli a usnuli jak špalci :) Neumím si představit, že tam mám na krku ještě děti, které budou chtít vymetat všechny atrakce a budou chtít všechny suvenýry, které jsou na každém kroku :) Ale třeba si to jednou zažiju a pak vám řeknu, jestli je to tak moc náročné nebo ne! 

Jestli vám nezáleží na rozpočtu, tak zpětně asi i vidím smysl v tom si pořídit fast pasy, díky kterým nemusíte čekat fronty a jdete všude automaticky dopředu. To vám ušetří doslova hodiny stání ve frontách a celou návštěvu vám to asi značně zpříjemní :) I když jsme byli v parku ve všední den a mimo sezónu, byly všude tisíce lidí a miliony kočárků, což byl občas až děsivý pohled (ne, fakt mám děti ráda, ale tohle bylo fakt moc). I tak jsme ale stihli všechny atrakce, které jsme chtěli a když si to člověk správně rozvrhne, dá se všechno za jeden den stihnout. Bylo fajn, že v parku nejsou atrakce jen vyloženě pro děti, ale zabaví se i dospělí lidé a je fajn si předem projít mapu areálu, abyste věděli, kam jít nejdříve apod. 


V Orlandu je zábavních parků strašně moc a pokud třeba na Disney věci nejste, tak si užijete třeba v Epcot parku, který zaujme asi i větší děti nebo v Hollywood studios. Rozhodně ale jestli chcete projít všechno a užít si to, tak si na každý park vyčleňte extra jeden den a nepřebíhejte z jednoho do druhého.

Magic Kingdom byl pro mě neskutečný zážitek a přála bych všem, aby se tam jednou mohli také podívat a vrátit se zpět do dětských let. Dlouho mi už asi nikdo nebude otevírat dveře a vítat mě slovy "Hello little princess" :)

A brzy čekejte poslední díl naší cesty z Naples a Miami :)

Byly jste někdy v Disneylandu (kdekoliv po světě) nebo je třeba váš sen se tam podívat?

18 komentářů:

 1. Wau, ono to je zábava a zážitok i pre dospelého človeka :) tak raz snáď sa tam dostanem i ja :)

  OdpovědětVymazat
 2. Nemam slov, to je pohadka. Park Ti uprimne zavidim, musel to byt zazitek :)
  Giveaway / Knižní regál

  OdpovědětVymazat
 3. Muj sen je se podivat do Disneylandu 😊 krasny fotky

  OdpovědětVymazat
 4. Já jsem byla třikrát a z toho jednou v tom americkém, který byl teda 100x lepší než ten ve Francii. Ale i tak je Disneyland prostě skvělý a doufám, že ho brzy znovu navštívím :)

  OdpovědětVymazat
 5. Jééé tam bych se jednou chtěla podívat, skvělé fotky a ty atrakce wow ! :)))
  Miska blog

  OdpovědětVymazat
 6. Kaji Disneyland na Floridě je jeden z mých snů. Byla jsem ve Francii a bylo to pohádkové

  OdpovědětVymazat
 7. Jeeee Orlando je právě moc hezký, já z něj mám nejhezčí fotky a tenhle Outlet miluju. My zas nestihli zábavní park protože jsme šli na americký fotbal. To si prostě můj Václav nemohl nechat ujít;D je vidět, ze jste si to moc užili. Super fotky

  OdpovědětVymazat
 8. Bohužel nebyla, ale snad se mi tenhle sen někdy splní..moc ráda jsem se pokochala aspoň fotkami:-)

  OdpovědětVymazat
 9. Super článek, to je jeden z mých snů, navštívit floridský Disneyland, až bude dcera větší, tak doufám vyrazíme.
  scruffy@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 10. Tak to je opravdu nádhera. :) Zážitek na celý život.. Krásné fotky! :)

  http://twolittleladies9.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 11. tam muselo byt vazne nadherne ! moj sen tam ist

  OdpovědětVymazat
 12. Ja som bola s detmi v Disneylande v Parizi. Rady boli vsade velmi dlhe (hodinove cakanie aj na uplne jednoduchy detsky kolotoc). Na jedenie bol vsade len fast foood (toto mojim detom az tak nevadilo :-) ) a kava bola odporna.
  Co sa mi ale velmi pacilo - animovane predstavenia pre deti a dospelych.

  OdpovědětVymazat
 13. to muselo být super, já bych z takého výletu byla nadšená. Se na těch atrakcích uplně vidím :D

  OdpovědětVymazat
 14. Zatím se vždy jen kochám Disneyland fotkama.

  zejzen@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 15. Tenhle Disneyland je můj sen, ale nejdřív bych ráda navštívila ten ve Francii. :)

  OdpovědětVymazat
 16. Také mám tento dosud nesplněný sen, tak doufám, že se jednoho dne vyplní a budu stejně nadšená jako ty :).

  OdpovědětVymazat
 17. To musela být nádhera :o) Disneyland je též můj sen a věřím, že se tam někdy podívám :o)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za vaše milé komentáře! Blogger mi bohužel technicky neumožňuje odpovídat na komentáře jednotlivě, proto odpovídám vždy hromadně. Pokud se stane, že vám na váš dotaz neodpovím, kontaktujte mne prosím mailem, děkuji :)