čtvrtek 15. ledna 2015

New York - cestovatelské tipy II

Mám pro vás slibované pokračování cestovatelských tipů z New Yorku. V prvním díle jsem pro vás měla nějaké obecné informace a tipy na cestu a dneska bych se ráda zaměřila na konkrétní místa, které jsem navštívila. Mnoho z nich najdete klasicky v turistických průvodcích, některá budete znát z oblíbených seriálů nebo filmů :) Určitě doporučuji si předem sepsat, jaká místa budete chtít navštívit a udělat si takový malý plán cesty, protože toho pak stihnete vidět hodně a nemusíte zbytečně přejíždět sem a tam :) Nemám tu samozřejmě všechna známá místa, které najdete v průvodcích, ani oblíbená muzea apod. Toto jsou místa, která jsem chtěla navštívit s přítelem a která zajímala nás :)

A příště bude poslední část tipů s nakupovací tématikou :)


LOVE a HOPE statue patří trochu mezi ty novější symboly města, které můžete vídat na mnoha fotkách turistů. Pokud by vás zajímalo, kde je najdete, stačí do vyhledávače zadat "love statue New York" :)


Central park

Pokud chcete projít celý park od 110.ulice až dolů, vyhraďte si určitě pár hodin. Můžete si jít zaběhat, projet se v kočáře s koňmi nebo se jen povalovat v trávě. Je to úžasná oáza klidu a zeleně, kterou už jinde ve městě nepotkáte. My měli pokaždé štěstí na počasí a Central park je podle mě prostě nejhezčí na podzim, kdy hraje všemi barvami. Ve spodní části je i velké kluziště nebo ZOO. Rozhodně nevynechejte ani stánky s preclíky a focení veverek :)


High Lines

V mnoha průvodcích o tomto úžasném místě zatím není vidu ani slechu a je to velká škoda. High lines stojí na místě bývalé dráhy metra a je to další kouzelné místo, které jen tak někde neuvidíte. Můžete zde relaxovat na pojízdných lavičkách, kochat se výhledem na rušnou ulici pod sebou nebo si koupit něco od umělců, kteří zde vystavují svoje díla. Tohle místo rozhodně nevynechejte! Top of the Rock

Na tohle místo budu vzpomínat do smrti, protože právě tady mě přítel požádal o ruku :) Návštěva tohoto mrakodrapu patří určitě mezi největší turistické atrakce New Yorku a díky výhledu je podle mě skoro nutnost sem zajít (pokud se rozhodujete mezi Empirem a Top of the Rock). Když minete Radio City Music Hall a půjdete směrem ke kluzišti u Rockefellerova centra, objevíte vchod právě na toto úžasné místo. Ideální je samozřejmě pokud chytnete pěkné počasí a slunečno, takže se s návštěvou vyplatí počkat na pěkný den (někdo záměrně čeká na večer a chce si panorama vyfotit až za tmy, záleží na vás). Lístky si můžete koupit předem přes internet a ušetřit si čekání ve frontách. Počítejte i s bezpečnostní kontrolou, jak je to na podobných památkách běžné. Výhled je podle mě o něco hezčí z tohoto místa, protože si můžete krásně vyfotit Empire state Buiding i Central Park a další budovy v okolí.Pohled z Top of the Rock na Empire State BuildingKluziště pod Rockefellerovým centrem, kde je v období Vánoc i obrovský vánoční stromek


China Town

Až se budete pohybovat v okolí Brooklynského mostu, je to už jen kousek právě do této pestré čtvrti, kde se určitě zastavte na oběd a nasajte místní atmosféru.Socha Svobody

Popravdě řečeno jsme nikdy nejeli přímo na ostrov, na kterém je, protože nám to přišlo zbytečně drahé a hlavně se nám nechtělo čekat v těch příšerných frontách. Pokud vás zelená socha až tak nebere, ale chcete si odškrtnout, že jste jí viděly, doporučuji použít Staten Island Ferry (ten velký oranžový trajekt na fotce níže) a zadarmo jeďte na Staten Island a cestou si sochu můžete vyfotit. Plus samozřejmě pořídíte nejhezčí fotky typického New Yorského panorama s mrakodrapy a nebude vás to stát ani cent :) Možná se jen budete trochu prát s ostatními turisty o místo na přídi trajektu, ale ten výhled stojí za to, to slibuju :)Flatiron building

Věděly jste, že "žehlička", jak se této budově přezdívá, býval svého času nejvyšší mrakodrap na světě? Sice jen do roku 1909, ale i to se počítá! Nezvyklá budova s trojúhelníkovým půdorysem je dalším oblíbeným místem, které nesmíte vynechat. Můžete vyrazit třeba z Washington Square parku, projít kolem Flatironu a odpočinout si v Madison Square parku, který je hned vedle.

Empire State Buiding

Empire je podle mě vzhledově jeden z nejhezčích mrakodrapů vůbec. Byli jsme na něm při naší první návštěvě NYC a samozřejmě i pohled z něj je úžasný a okouzlující. Platí všechno, co u Top of the Rock - doporučuji též koupit lístky předem a ušetřit si klidně i hodinové fronty. Empire State Building se nachází v těsné blízkosti obchoďáku Macy´s a je i kousek od Times Square.Staten Island Ferry

Tento přívoz jsem zmiňovala už výše. Loďě jezdí v pravidelných intervalech a cesta trvá cca 25 minut. Pořídíte krásné fotky mrakodrapů a po vyjížďce můžete zamířit do finanční čtvrti a na Wall street, která je odtud kousek.
New York Aquarium

Při poslední návštěvě jsme měli dostatek času všechna zajímavá místa projít a proto jsme se poslední den vydali metrem na Coney Island, kde je i toto akvárium. Kromě úchvatné podívané na akvária s neskutečnými rybkami jsme zašli i na show cvičených lachtanů, kteří byly šikovnější než polovina lidí na téhle planetě :) Zejména pokud cestujete s dětmi, tohle je pro ně určitě zajímavá podívaná.
Okolí New Yorské Univerzity také stojí za bližší prozkoumání. Kousek od jejích kolejí se nachází Washington Square s vítězným obloukem, za kterým začíná pověstná 5. Avenue.Poznáte, v jakém seriálu se zmiňuje restaurace El Cantinero? :)
Umění na Washington Square - všimněte si, že ty holubi jsou jen hračkyConey Island

Na jeho návštěvu jsme si nemohli vybrat lepší den. I když byl listopad, teplo bylo jako v létě a slunce neuvěřitelně svítilo. Kdybych žila v NYC, v létě tady trávím každou volnou chvíli. Můžete se poflakovat na pláži, koupat se v oceánu, procházet se po krásné promenádě a večer řádit v lunaparku. Byli jsme z tohoto místa nadšení a je to úplně něco jiného, než rušný Manhattan. Tady je to spíše jak nějaké malé přímořské městečko, kam si dojedete pohodlně metrem. Pokud toužíte navštívit lunapark, včas si zjistěte, zda je otevřený. Po Halloweenu své brány zavírá a otevírá někdy na konci března. Minout nesmíte ani bistro Nathan´s, kde byl prodán úplně první hot dog na světě!Ground Zero a jeho okolí se nachází v těsné blízkosti asi nejnámějšího outletu Century 21. Jakmile vylezete obtěžkáni taškami, uvidíte zbrusu novou Freedom Tower, která stojí na místě původních "dvojčat". Otevřené je i pamětní místo s obrovskou fontánou, kde jsou napsaná jména všech obětí z 11.září. Nicméně považuji za více než neetické platit nekřesťanské peníze za to, abych šla uctít památku padlých lidí a návštěvu památníku jsme bojkotovali a byli spíše znechuceni, že zrovna Američané dopustili něco takového.Na Wall Street se mrkněte na burzu, projděte si úzké ulice lemované mrakodrapy a pro štěstí můžete sáhnout známému býkovi na jeho chloubu a vyfotit se u toho :)Times Square

Tepající a do dálky zářící ulice je pro mě takové centrum města. Kromě miliardy obchodů, o kterých se chci zmínit v dalším pokračování cestovatelských tipů, tady najdete spoustu dalších atrakcí. Lákat vás budou převlečené herečky na muzikály, plyšové postavičky se s vámi budou chtít fotit a když budete mít štěstí, můžete si sáhnout na nahého cowboye :) Vyfotit se musíte na slavných červených schodech a zajít sem musíte i za tmy, kdy celé místo září pod světly neonů a reklam.


slavný Naked cowboyBrooklyn Bridge

Co dodat, prostě další úžasné místo, které rozhodně doporučuji navštívit. Můžete si udělat procházku až do Brooklynu, kde je spousta zajímavých zákoutí s jedinečnou atmosférou a pozadím vhodným i do módních časopisů :)
Chrysler Building

Můj osobní vítěz mezi všemi mrakodrapy vůbec. Co je víc symbolem NYC, než právě on? Z výšky si ho pěkně vyfotíte z Empiru a ze země v okolí hlavního nádraží, což je jedno z dalších míst, kam se taky určitě musíte podívat a říct "Serena is back" :)
Kdyby vás zajímalo cokoliv dalšího, klidně se ptejte nebo napište mail :) Jak jsem psala, v New Yorku toho můžete vidět ještě mnohem mnohem víc a je určitě fajn si předem vytipovat místa, která chcete navštívit :) Každého zajímá trochu něco jiného a má jiné priority.

Budu ráda, když se s námi podělíte o svoje oblíbená místa v tomto úžasném městě i vy :) Případně jaké místo byste vy samy chtěly navštívit a proč? :)

28 komentářů:

 1. Naprosto skvělý článek, Rendy!! A moc gratuluju k zasnoubení, přítel ti to vymyslel moc hezky, máš nádhernou vzpomínku :)
  NY a celé východní pobřeží jsem navštívila minulé léto s přítelem a určitě se tam chci v co nejbližší době vrátit :) Když to tak čtu, tak mě to město asi nepřestane fascinovat a asi jentak neuvidím všechno, co bych chtěla :)
  A už se těším na nakupovací článek!

  OdpovědětSmazat
 2. Úžasné mesto, úprimne pochybujem, že sa tam niekedy dostanem, ale zas jeden nikdy nevie :). Reálnejšie vidím Prahu :D, kde by som po /troch?/ rokoch zasa celkom rada mrkla...
  saveonbeauty

  OdpovědětSmazat
 3. Parádní článek, díky.. Moc ráda se inspiruju a pokochám, i když se tam nejspíš nikdy nepodívám..

  OdpovědětSmazat
 4. Juuuj, New York môj milovaný (básnila som o ňom v článku o splnenom sne TU) :) Krásne fotky, mega tipy. Škoda, že som nenavštívila High Lines (nikdy predtým so o tom nepočula :-/) - aspoň viem, že sa tam musím ešte vrátiť :) Takisto aj na Coney Island a ešte si ísť pozrieť NBA zápas (prípadne aj NHL), pretože keď sme boli my, akurát sa žiadny nehral a ja by som strašne chcela zažiť tú atmosféru :)
  Katik z .BeautyMissfits.

  OdpovědětSmazat
 5. NY mě nikdy moc nelákal, ale v poslední době bych se tam chtěla hrozně moc podívat :) Nejvíc mě zaujaly ty fotky pobřeží, protože je to něco úplně jiného, než ty davy lidí, co znám z filmů a člověk by ani neřekl, že je to v NY :)

  OdpovědětSmazat
 6. Nádherný článek! Taky plánujeme s přítelem jet za oceán, ale zatím jsme ve fázi šetření. A ještě nějakou dobu budeme. Ale až to bude na spadnutí, tak tyhle články určitě využiji.

  OdpovědětSmazat
 7. Jemine ja ti tak moc závidím toto...je to krása!

  OdpovědětSmazat
 8. Perfektní článek, moc to oceňuji, v létě do New Yorku na 2týdny vyrážím, takže každé info se hodí :) zajímalo by mě, jestli jsi třeba sama nezkusila nebo neslyšela od někoho, jak to je s ubytováním přes Airbnb? Četla jsem, že v New Yorku jsou na to dost hákliví a bojují s takovým soukromým ubytováním, ještě ten imigrační pohovor, mám obavy, aby kvůli tomu nebyl problém. Ale ty ceny hotelů!

  OdpovědětSmazat
 9. Já tam taky chciiii a nejlíp vidět všechno a hned!! :D

  OdpovědětSmazat
 10. Tak jsem se zase při čtení zasnil. A u fotek jsem si spojoval s jednotlivými místy filmy a seriály, kde se ta místa mihla..
  Děkuju.
  Michael
  www.ontheleaf.net

  OdpovědětSmazat
 11. Naprosto skvely clanek!!New York je muj velky sen a letos se tam snad uz konecne podivam:) Moc diky za super tipy,vsechny tve NY clanky si ukladam a pred odjezdem mi urcite poslouzi jako velka inspirace!

  Travel notes

  OdpovědětSmazat
 12. Na High line ted otevreli dalsi cast, ktera se tahne na uptown :-)

  OdpovědětSmazat
 13. Skvělý článek, jako ten první a těším se i na ten další! NY je na mém seznamu. Tak snad brzy! všechny tipy jsem si zapsala. K zasnoubení gratuluji! BEAUTYPUSINKA

  OdpovědětSmazat
 14. El Cantinero, El Cantinoro, El Cantinori - Sex ve městě a restaurace, kde měla Carrie slavit svoje narozeniny :3 Jeden z mých nejoblíbenějších seriálů vůbec, příjemná oddychovka, zvlášť během zkouškového :) Super report a doufám, že se tam taky jednou podívám :)

  OdpovědětSmazat
 15. Velmi povedený článek :))) Město vypadá hodně dobře :)))

  http://www.style-and-smile15.blogspot.cz/

  OdpovědětSmazat
 16. já bych chtěla moc do usa, ale zatím je to bohužel nereálné, ale tak snad časem to vyjde :) také články mám ráda :)

  OdpovědětSmazat
 17. prekrásny článok až sa mi chce plakať nad tým ako veľmi túžim navštíviť NY ! :)

  OdpovědětSmazat
 18. Krásné fotky! Úplně jsem na ten preclík dostala chuť :D V jakém seriálu to El Cantinero bylo?

  OdpovědětSmazat
 19. Nádherné fotky :-)
  Díky za super článek.

  OdpovědětSmazat
 20. SexAndTheCity, depkoidní oslava Cariiných narozenin, kde sedí sama a banda nikde, ona ale sedí v Il Cantinori a Stanford volá, že je v El Cantinero :D

  OdpovědětSmazat
 21. Můžu jen závidět, samozřejmě v dobrém.. Snad se na tato místat aky jednou podívám :))

  OdpovědětSmazat
 22. Krásné! :)) Tak moc ráda bych se tam někdy podívala.. :)

  OdpovědětSmazat
 23. Moc pěkně napsané a zdokumentované ;) když jsem byla minulý rok v NY tak jsem na památniku 11 září byla ale jelikož jsem tam byla se školou tak jsme měli slevu na vstup. Překvapilo mě jak je to decentně a vkusně. postavené ale fakt je ze vzhledem k události ke kterému se to váže znovu už bych tam nešla :)

  OdpovědětSmazat
 24. Úžasný post, teď jsi mě utvrdila v tom, že New York fakt stojí za to! ;)

  gagenka.blogspot.cz/

  OdpovědětSmazat
 25. Ta horská dráha vypadá šíleně :D a koukám, že ti tu nechybí kovboj naháč, tak to byl výlet do NY kompletní :)

  OdpovědětSmazat
 26. Óóó!!! To je nádhera!
  Jo, budu to muset taky naplánovat a zajet se tam podívat... Téééda v první řadě překecat muže na dlouhej let... hmmm?!
  Ale už se tam vidim!

  OdpovědětSmazat
 27. doufám, že si jednou splním sen a podívám se tam :)

  OdpovědětSmazat
 28. Ach, tak jsem se pokochala a představovala si nad Tvými fotkami, že tam jsem. Krása. Strašně moc se mi líbí Coney Island - bože, ta modrá obloha! Vypadá to jako úžasné místo. A procházku v Central Parku bych si taky dala líbit. A všechny ty výhledy na mrakodrapy a vůbec všechno! :-)

  OdpovědětSmazat

Děkuji za vaše milé komentáře! Blogger mi bohužel technicky neumožňuje odpovídat na komentáře jednotlivě, proto odpovídám vždy hromadně. Pokud se stane, že vám na váš dotaz neodpovím, kontaktujte mne prosím mailem, děkuji :)