neděle 9. června 2013

TAG: nežiju jen make-upem


Tak si dáme pro jednou zase tag. Kája mě nominovala, za což jí děkuju a vám zase prozradím něco ze svého života :) Jako bonus navíc přidám fotky z cest, konkrétně ze země, do které se chystáme a plánujeme poslední detaily cesty :) Snad se vám bude líbit a budu ráda, když budete v tagu samy pokračovat (hoďte pak do komentářů odkaz) :)

1. Koukáš se na televizi? Jaký je tvůj oblíbený pořad, případně seriál?

Na televizi se dívám minimálně. Většinou jí zapnu večer na zprávy a pak případně sem tam zkouknu nějaký seriál nebo film. Většinu dní usínám u Sexu ve městě, to je asi jediný pořad, který nevynechávám :)
(pohled z ESB - NYC)

2. Vaříš? Jaké je tvé nejoblíbenější hlavní jídlo a dezert?

Vařím ráda :) Kdo jiný by se staral o mého muže? Nemůžu tvrdit, že bych obden dělala svíčkovou, ale mám už svoje osvědčené recepty, které ráda vařím a ve kterých se cítím pevná v kramflecích. Navíc miluju různé pořady o vaření a mým tajným idolem je Jamie Oliver :)
(High Lines - NYC)

3. Vysněné povolání?

Spojení mého oboru (marketing) s kosmetikou. Ale stačil by klidně jen ten marketing :)
(NYC)

4. Ovládáš nějaký cizí jazyk? Jakým jazykem by ses chtěla dorozumět?

Myslím, že slušně už mluvím anglicky, protože se učím od školky a v práci jí používám pořád (když teda pominu některé gramatické jevy, které neuznávám :). Na základce jsem uměla i francouzsky a na střední jsem byla donucená se učit německy, ale nevzpomínám na tu dobu ráda. Fakt nejhnusnější jazyk na světě, to vám povím :) K francouzštině bych se chtěla zase vrátit, protože jí miluju, ale strašně moc jsem toho zapomněla. Snad bude po škole víc času se tomu věnovat, protože jen jeden cizí jazyk je dneska prostě málo :)                 (Chrysler Building - NYC)

5. Za co utrácíš v rámci kategorie "pro radost", když ne za makeup?

Ráda kupuju různé dárky pro přítele, knížky, pravidelně brakuju Ikeu a ráda si kupuju bedekry a plánuju, kam bych se chtěla podívat :) Pak samozřejmě nákupy oblečení, kabelek a bot - to je taková super velká kategorie "pro radost" :)
(Hotel Empire - NYC - pamatujete na Gossip Girl?)

6. Seznamuješ se snadno s neznámými lidmi?

Nemám problém se seznamováním s cizími lidmi, když mi jsou na první pohled sympatičtí. U někoho to trvá déle, než se k němu člověk dostane blíž a najde s ním třeba společnou řeč. Ale celkově problém asi nemám a seznamuju se ráda :)
(Mojave desert - CA)

7. Čteš knížky nebo preferuješ internetové čtivo?

Knížky čtu moc ráda. Na čtení jsem trochu závislá a neumím si představit, že jedu třeba ráno do práce MHD a něco si nečtu :) Pokaždé musím mít v kabelce nějakou knížku nebo alespoň časopis. Na internetu čtu nejvíc asi všemožné blogy, ale tabletům a čtení knížek z nich nefandím ani trochu. Pocitu, že v ruce držíte knížku se to prostě nevyrovná ani z desetiny :)
(Los Angeles)

8. Co je tvá nejhorší a nejlepší vlastnost?

Jen jedna špatná vlastnost? Těžko říct, která je vyloženě nejhorší, ale zřejmě to bude moje tvrdohlavost. Když jsem si něčím jistá, nehnu ani o píď a stojím si za svým (a vím, že tím dost lidí štvu :)

A ta dobrá...hm...těžko to můžu sama posoudit, ale myslím, že když mi na někom záleží, dokážu se pro něj celá rozdat a udělat pro něj cokoliv :)
(Big Sur - CA)

9. Chodíš se večer bavit mezi lidi nebo preferuješ komorní společnost

Čím jsem starší, tím méně mě baví hopsat někde po diskotékách a barech :) Když se podívám zpátky a vidím, jak člověk pátek co pátek někam vyrážel, tak mi to přijde už jako dávno. To samozřejmě neznamená, že bych nikam ráda nechodila, to zas ne, ale člověk musí mít náladu :) Myslím, že je to přirozený, že člověk od určitýho věku dává přednost strávit večer s přítelem doma, než se zrubat do němoty a celý víkend pak trávit v posteli úplně mimo :)
(Big Sur - CA)

10. Kdybys neblogovala, mezi jaké činnosti bys podělila volný čas, kterého by najednou bylo nejspíš mraky?

Nemám pocit, že by mi blog zabíral tolik času, že bych neměla čas na jiné koníčky :) Když si to člověk umí časově naplánovat a má možnost se tomu věnovat třeba i v práci/škole/cestou domů, tak to zas tolik času nezabere :) Ale kdo ví, třeba bych chodila na keramiku, učila se francouzsky, pekla mufiny nebo třeba už začala plánovat svatbu :)

20 komentářů:

 1. No tak s tou němčinou si můžeme podat ruce, na střední jsem se jí taky učila, ale z donucení a byla mi tak odporná, že jsem procházela jen díky slovníku v mobilu a opisování :) Nepamatuju si ani slovo :D

  OdpovědětSmazat
 2. Hezký tag :). Sex ve městě je pořád skvělý seriál i po těch letech a Samantha obzvlášť :)..sice to už opakují na PrimLove po 120cáté, ale neva :D.
  MalaMacanda.blogspot.com

  OdpovědětSmazat
 3. Jsem ráda, že i ty, jsi ten TAG udělala :) jen mi k tomu nesedí ty fotky, na ně bych udělala samostatný příspěvek a nedávala to k tomuto TAGu.

  OdpovědětSmazat
 4. ty děláš výšku dálkově? nebo jak skloubíš výšku s prací? :)

  OdpovědětSmazat
 5. Jéé, hezký že taky pokračuješ!!! NYC miluju a věřím, že se těšíš!! Fotky mi v TAGu nevadí, naopak mi přijde fajn, že si k tomu každý přidá nějaký "svůj" prvek :)
  http://www.beautypedia-byaja.com/2013/06/tag-neziju-jen-makeupem.html

  OdpovědětSmazat
 6. Missa*: já měla trojky i když jsem to opisovala z taháků :) mě to tak strašně nebavilo a protivilo se mi to, že jsem to nedokázala ani správně opsat :) ale zázračně jsem z ní odmaturovala za 2 :)

  MalaMacanda: já se na něj vydržím dívat i po miliontý :) už i přítel si zvyknul a neremcá :)

  Mishbooon: tak já to chtěla ilustovat něčím, co tam nikdo jiný mít nebude :)

  kikisska: magistra jsem měla kombinovaně, abych u toho stíhala pracovat :)

  Aja A.:těším se moc, už se nemůžu dočkat, až budu držet v ruce letenky :)

  OdpovědětSmazat
 7. Moc pěkné odpovědi. :) Jsem za tento článek moc ráda. Takhle o Tobě zase vím více. :) A Sex ve městě je klasika, která mě snad nikdy neomrzí a to ji v televizi hrají stále dokola. :)

  OdpovědětSmazat
 8. Líbí se mi tyhle tagy:)
  Mimochodem na blogu mi právě běží Ga, tak budu ráda pokud se zapojíš:)

  OdpovědětSmazat
 9. nádherné fotky!!! těším se, že zase nějaké pěkné dovezeš :-))
  jinak tag super! mám hodně věcí podobně - třeba už taky nechodím pařit každý víkend a dávám přednost takové té domácí pohodičce :-))

  OdpovědětSmazat
 10. Krásný fotky! Podobný TAGy mě moc baví a líbí se mi, když se o mý oblíbený blogerce dozvím něco víc :))

  OdpovědětSmazat
 11. S tou němčinou mě někdy mrzí, kolik lidí tvrdí, jak ji nesnáší, a že je to hnusnej jazyk. Myslím, že to hodně dělá způsob, jakým se němčina vyučuje. Většinou starý učitel/ka, kteří kdysi poslouchali leda příkazy z rozhlasu, a pak prostě nemají pro ten jazyk cit. Já žiju v Bavorsku, a lidé tady tak příjemně prozpěvují, vůbec to není tvrdý jazyk, jak si někteří myslí. Sama bych o žádném jazyku neřekla, že je odporný. A taky mě překvapuje, kolik mladých lidí umí jen jeden jazyk.

  OdpovědětSmazat
 12. Malá Elza: nezapírám, že určitou část na mém odporu k němčině měla i učitelka. Jsou prostě jazyky, které se mi líbí a které ne. Do stejné kategorie jako je němčina pro mě spadá třeba i ruština, kterou bych se neučila, i kdybych měla být do smrti nezaměstnaná! Ale tím, že jsem od mládí měla AJ a FJ, tak mi vedle toho přijde němčina prostě hnusná :) To se asi nezmění

  OdpovědětSmazat
 13. Rendy: Však neboj, já měla taky trojky a když se zadařilo a sedla si vedle někoho chytrýho, tak byla dvojka :D Naštěstí jsem z ní nematurovala, to bych nezvládla. Maturovala jsem z angličtiny a vzhledem k tomu, že jsem se jí učila 11 let, tak jsem prostě němčinu nějak nemohla přijmout ..

  OdpovědětSmazat
 14. Všichni tu zatím řeší jazyky, no mě zaujalo to poslední - už budeš chystat svatbu? :-)

  OdpovědětSmazat
 15. Pekne napísané:) ja som sa učila nemčinu pomerne dlho ale aj tak z nej nič neviem. Na jednu stranu je mi to strašne ľúto ale na druhú stranu je to naozaj hrozný jazyk :(

  OdpovědětSmazat
 16. Rendy super článek a moc se mi líbí nový desing! :)

  OdpovědětSmazat
 17. Mi se to propojení fotek a obsahu článku moc líbí. Článek jsem přečetla jedním dechem!

  Můj tag najdeš tady:

  http://bourjoisgirl.blogspot.cz/2013/06/neziju-jen-makeupem-tag.html

  OdpovědětSmazat
 18. Super článek..:)

  Můj TAG:
  http://cosmeticsisourlife.blogspot.cz/2013/06/tagneziju-jen-make-upem.html

  OdpovědětSmazat
 19. Koukám, že s němčinou jsme na tom všechny stejně :D Existuje vůbec někdo, kdo má ten jazyk rád?

  Já se konečně taky rozhoupala, tak tady je:
  http://worldinasnowglobe.blogspot.co.uk/2013/06/tag-neziju-jen-make-upem.html

  OdpovědětSmazat
 20. Tady teda vládne protiněmecká/protiněmčinová nálada! Nezbývá mi, než se přihlásit na druhou stranu, ať se to probůh trochu vyváží. Předesílám, že z němčiny vím po pěti letech výuky na gymplu houby, ale radost z toho teda nemám. Je to ostuda. Zvlášť když si člověk uvědomí, že ještě před pár desítkama let tady německy uměl každej švec – a ne proto, že by ho někdo nutil nebo kolonizoval, ale proto, že tu prostě s Němcema/Rakušanama přirozeně žil. Když se člověk trochu soustředí, zjistí, že v němčině a češtině existujou neuvěřitelný spousty stejných frází a obratů (který aby v oblíbené, ovšem zoufale abstraktní angličtině, pohledal). Což je prostě parádní a mimořádně zajímavý. Nu... na rozdíl od tohohle výlevu. Howgh :)

  OdpovědětSmazat

Děkuji za vaše milé komentáře! Blogger mi bohužel technicky neumožňuje odpovídat na komentáře jednotlivě, proto odpovídám vždy hromadně. Pokud se stane, že vám na váš dotaz neodpovím, kontaktujte mne prosím mailem, děkuji :)