pátek 26. října 2012

Několik provozních informací a odměna

Dneska vám dám pokoj od kosmetiky a byla bych ráda, kdyby se dnešní "článek" stal tak trochu diskuzí. Čas od času není podle mě na škodu si pohovořit o tom, co se vám líbí a nelíbí. Blog by měl být místem, kam se rády vracíte a kde případně hledáte třeba i inspiraci, takže bych byla ráda, kdyby se vám tu líbilo. Nechci tím samozřejmě naznačit, že můžu splnit každé jednotlivé přání a jsou věci, které prostě splnit nemůžu. 

Například točení videí. Mám pro to několik důvodů. Hlavním z nich je technika. Druhým je má zručnost a neznalost programů na stříhání videí atd. Tím posledním faktorem je hlavně čas. Jsem denně v práci, navíc se k tomu teď přidala i škola a netuším, kdy bych jako cokoliv točila, stříhala atd. A navíc si myslím, že jsem ta poslední, na kterou by se chtěl někdo dívat a poslouchat její řeči, takže tuhle oblast přenechávám svým blogerským kolegyním :) 

Co vám můžu slíbit je nový design blogu, kterým bych vás ráda "překvapila" už brzy. Ale s tím jak začala škola se to stále odkládá a posouvá. V hlavě ho nosím asi tak půl roku a stále nejsem schopná to dát dohromady, takže doufám, že udělám radost všem, kterým se současný vzhled nelíbí :) Tak uvidíme, jaké reakce se pak dočkám. Každopádně do konce roku bych ráda zachovala denní přispívání, po novém roce se obávám, že to s časem bude ještě víc v háji a asi budu muset přejít na školní režim. Uvidíme, nechci plašit, nechci ani slibovat, ale tahle možnost visí ve vzduchu. Bohužel poslední rok na vysoké je náročný pro všechny a nechci publikovat za každou cenu cokoliv, jen abych tu zaplácla místo. Tajně doufám, že se mi na stole kromě knížek bude i nadále povalovat spousta kosmetiky, kterou budu s láskou zkoušet a pak vám o ní vykládat :) Jako krizový měsíc bude zřejmě květen-červen, kdy jsou státnice, učení, brečení a tak :) Vysokoškoláci to znají moc dobře.

Každopádně bych ale byla moc ráda, abyste věděly, že:

1) Nebojte se kdykoliv na (téměř) cokoliv zeptat :) Já myslím, že 
ty z vás, co mi píšou např.maily s dotazy, tak vědí, že nemám problém na ně odpovědět a když vím, tak vám poradit nebo říct svůj názor. Takže opravdu když budete potřebovat, tak pište na mail, případně sem do komentářů. Mail je pro mě samozřejmě nejlepší, mám na něj přístup asi nejčastěji. Opravdu mě vaše dotazy neobtěžují a nemám problém na ně odpovědět. Pište klidně i když máte nějaký problém :) Nelíbí se vám blog/moje řeči/já? Tak mi to klidně napište, nejvíc trapné mi přijde pak spamovat jako anonym něčí diskuze a komentáře, když se tím stejně nic nevyřeší :) Pište klidně i na facebook, ale bohužel nejsem tak flexibilní a např. když jsem v práci, tak na něj přístup nemám, takže odpověď se může protáhnout. Mail je opravdu nejrychlejší cesta :) Formspring mám založený dávno, ale příliš ho nevyužíváte a píšete stejně maily, ale i tam se klidně ptejte nebo sdělujte, co máte na srdci :) Kdyby se náhodou stalo, že vaše otázka zůstává bez odpovědi, zeptejte se znovu, protože se někdy stane, že se mi komentář nebo nová zpráva neobjeví v mailu a já jí mohu přehlédnout.

2) Jak už jsem říkala, chci, aby tento prostor patřil kosmetice, věcí s ní spojených a diskuzi kolem ní. Nemá cenu tu řešit otázky, jako kde kdo bere na to, aby si tolik kosmetiky nakupoval. Je to jednoduché, chodíme do práce a vyděláváme peníze. Někdo utrácí za jídlo, někdo cestuje a někdo si rád koupí 150tý lak na nehty. Nic víc za tím nehledejte, je to koníček jako každý jiný :)

3) Do komentářů klidně napište svoje dojmy, nápady na zlepšení, co se vám líbí/nelíbí. Nikomu hlavu neutrhnu, nic se nelíbí všem a prostor pro zlepšení existuje všude :) Vyhovuje vám kvalita fotek, jejich počet atd? Na vaše přání jsem začala fotit i složení produktů, takže jestli je nějaká další část, která by vás zajímala, řekněte mi to :) 


4) Pokud je nějaké téma, které vás zajímá, klidně napište. Inspirace a námětů na články není nikdy dost. Nejde psát o všem a pro všechny, ale budu ráda, když vás články budou bavit a najdete v nich, to co chcete.

5) I když to bude znít jako klišé, tak si opravdu vážím všech čtenářek, za každý komentář jsem ráda a chci moc poděkovat všem, za milé zprávy nebo maily se zpětnou vazbou. 

6) Děkuji všem, co se podílí na informování o zajímavých akcích a tipech pro ostatní ze všech koutů republiky :) Jsem značně omezená tím, že většinou můžu poradit co kde sehnat jen v rámci Prahy a okolí, takže jsem ráda, když se někdo z Plzně nebo třeba Brna ozve s tím, že u nich probíhá akce na to a to :)

7) Je mi jasné, že někomu asi bude vadit můj "vykecávací" styl psaní, ale já prostě neumím fláknout jednu fotku a pod ní jednu větu. Kdybych to s délkou textu přeháněla, dejte vědět a zkusím se krotit.

8) Ráda bych také podotkla všem rýpalům, že nemám v mozku jen rtěnky a krémy, ale tohle je blog o kosmetice, takže tu řešit světový mír ani politiku nebudu :) Nic není černé nebo bílé a platí to obecně o všem. Někdy mám pocit, že někdo nechápe význam tématicky zaměřených blogů a pak spamuje diskuze tím, že nechápe, proč si někdo koupil další boty, náramek nebo tužku na oči :)

9) Pokaždé jsem moc ráda, když mi napíšete, že jste si na mé doporučení koupily nějaký produkt a jste s ním také tak spokojené :) Vážně mě to strašně těší a je to ta nejlepší odměna a vlastně i určitým způsobem pocta za práci na blogu :) Takže budu moc ráda když budete i nadále posílat svoje názory a zkušenosti s kosmetikou, o které jste si tu přečetly. Klidně i ty špatné zkušenosti, protože každá jsme jiná a reagujeme jinak a občas je fajn si počíst názor někoho dalšího. Mám v hlavě takový malý nápad, kde by pak jednou vaše zkušenosti a názory hrály hlavní roli, tak uvidíme, kdy ho dovedu na svět :)

10) Pro lepší hledání starších článků máte "štítky" úplně na konci stránky. Jsou rozdělené jak podle konkrétních značek, tak i podle části těla, na kterou je kosmetika určená (oči, rty atd.). Můžete hledat i kategoriích jako je make-up, oční krémy, rtěnky atd. Do budoucna bych to ráda více zpřehlednila, ale musím sehnat někoho, kdo mi s tím trochu poradí :) Nabízí se někdo? :)

11) Jak si už někdo z vás možná všiml, všechny fotky jsou zabezpečené a není možné je bez mého souhlasu stáhnout (klikat na ně pravým tlačítkem myší). Bohužel jsem se tak rozhodla z důvodu, že jsem své fotky potkávala na cizích blozích bez uvedení zdroje. Nemusíte se ale bát, odkazy se automaticky otevírají v nové záložce, takže klikat pravým tlačítkem vůbec nepotřebujete :)

12) Poslední bod, který mám na srdci jsou články, ve kterých se objevují darované produkty. Na facebooku jsme vás nedávno vyzývala, ať se vyjádříte, jestli chcete, abych to uváděla či nikoliv. Já si stojím za tím, že to chci uvádět, přijde mi to slušné vůči tomu, kdo mi produkt daroval a nechci nic skrývat. Ale upřímně mě pokaždé trochu naštve a zároveň zamrzí, že někdo osočí z neobjektivnosti jen protože je to darovaná věc. Mám takový pocit, že pro určitou část čtenářů je jediná možnost - objektivní budu jen, pokud něco zkritizuju a pomluvím. Když napíšu, že je to kvalitní produkt, jsem hned zkorumpovaná :) Někdy tím škodím sama sobě, že napíšu, že mi byl produkt darován, protože dalších 10 blogerek to neudělá. Pak samozřejmě vypadám blbě já a přijde vám, že je to tu celé uplacené. Nechám to na vašem posouzení, pokud mi někdo věří a můj názor respektuje, tak to asi neřeší. Komu ležím v žaludku, řešit to bude pokaždé. Ale ráda bych podotkla jednu věc - pokud je mi nabídnuta nějaká spolupráce a já ji přijmu a mám možnost si k testování něco vybrat, tak si vyberu něco, o čem si myslím, že mi sedne a bude kvalitní. Když vás někdo pozve k němu do obchodu, vy si všechno osaháte a vyberete jen to co se vám líbí a vyhovuje vám, logicky asi pak přijde kladný ohlas. Proč bych si vybírala třeba stíny, co nebudou kreslit nebo suchou rtěnku? Tohle ale spousta lidí neřeší a pak mají řeči, proč člověk píše jen pozitivně. Vy byste si záměrně vybraly něco, co se vám nelíbí a zdá se vám, že je to k ničemu? Já teda ne :) Takže uvádět darované produkty budu nadále, na konci článků jak jste zvyklé, nebudu nic tajit, přijde mi to trapné a stejně si myslím, že víte, které slečny tohle dělají a tvrdí, že si něco koupily samy nebo jim to darovala maminka či přítel :) A pokud čtete tento blog už delší dobu, určitě víte, že napíšu i kritiku, když se mi něco nelíbí, nerozhoduje, jestli je to darované nebo jsem si to koupila sama. Tímto bych to ukončila a je na vás, jestli mi věříte nebo ne :)

A ne, určitě nepřijímám každou spolupráci a nebudu tu psát o psích obojcích nebo náušnicích, jen protože bych je mohla dostat zadarmo :)


Prostě dneska je diskuze otevřena všem z vás. Moc si cením zpětné vazby od vás a ráda se nechám poučit, v čem přidat a kde ubrat :) Nic není nikdy dokonalé ani nebude, ale byla bych ráda, aby tento blog byl příjemným místem pro všechny milovnice kosmetiky. 

Jestli jste dočetly až sem, tak vám upřímně gratuluju :) A protože si toho cením, vylosuji pak jeden z komentářů a dotyčná ode mě jako malý dáreček získá miniaturu řasenky They´re real od Benefitu :) Dejme tomu, zítra ve 20h vylosuji jeden komentář, zveřejním ho a dotyčná/ý mi pak pošle svou adresu :)

Sice budu mít asi celý den divný pocit v žaludku (trochu se obávám toho, co si o sobě i blogu přečtu), ale je to holt riziko a zpětné vazby si vážím :) Podle mě není nic horšího, než bloger, který si neváží svých čtenářů a nijak se nesnaží svůj blog vylepšovat nebo se zajímat o názory druhých :)

131 komentářů:

 1. Ahoj, mne sa to tu u teba veľmi páči...Každý deň si pozriem, či je tu niečo nové:-) To, že netočíš videá je úplne v poriadku, nemaj kvôli tomu migrénu...Mne sa páčia aj tie tvoje rozkecávačky, aspoň uvádzaš všetko, čo ťa napadne a ja keď hľadám na niečo recenziu, chcem predsa vedieť všetko, takže to ťa chválim teraz:-) ALE to sú naozaj veci a dôvody, prečo ťa čítam...
  To, že dostávaš veci ne recenzovanie je tvoja šikovnosť a šťastie. Ak si niekto myslí, že je to dôvod na závisť a že tá závisť mu v niečom pomôže, tak to je jeho problém...Má predsa šancu vyskúšať si to sám. Tým chcem povedať, že to či si produkt dostala alebo kúpila je tvoja vec a či máš skrinku plnú krémov na nohy, alebo riaseniek tiež nikoho tápiť nemusí...aj keď si "verejná osoba" máš nárok na súkromie (aspoň na kúsok)
  vidíš, aj ja sa rada vykecávam:-P

  OdpovědětVymazat
 2. Já myslím, že se dočteš samé pozitivní věci. Na blogu bych změnila jen lehce design. Styl psaní i fotky jsou super, hezky se čteš, líbí se mi, že odpovídáš na komentáře a nebojíš se říct svůj názor. Trochu mi někdy vadí časté gramatické chyby ve článcích, ale na tom se dá zapracovat :-)

  OdpovědětVymazat
 3. I tenhle článek se mi moc líbí, protože je vidět, že máš upřímný zájem na tom, aby se nám u tebe líbilo :) Chodím na tvůj blog moc ráda a to právě proto, že se mi líbí styl jakým píšeš a témata /kosmetika/ o kterých píšeš. Nikdy jsem neměla pocit, že bys u darovaných věcí nebyla objektivní /naopak jsem si kolikrát říkala, že se asi výrobce podiví, že ten jeho výrobek není až tak geniální, jak si myslel :D/ a myslím si, že je fér, že to je u nich napsané. Přeji ti, aby neustále přibývalo hodně milých čtenářů! :)

  OdpovědětVymazat
 4. Rendy, máš to moc hezky sepsané. Každý den sem s radostí chodím, protože vím, že v 9 vychází článek. Všechny čtu a po dnešku se hrozně těším na nové změny. Já ti například ty spolupráce závidím, nemyslím si, že by jsi podávala podplacené recenze apod., souhlasím přesně s tím, jak jsi uvedla, že se snažíš si vybírat to, co ti asi bude vyhovovat, proto většinou kladné recenze. Dneska jsem si krásně početla a přeju hodně štěstí ve škole :)

  OdpovědětVymazat
 5. Holt dala si hlavu na špalek, ale z toho mého ji klidně zase zvedni:) Chodím sem ráda. Většinu článků čtu a z některých si beru i tipy pro sebe. Ve všem se neshodnem 100 lidí 100 názorů. Co se týče uvádění, jestli Ti někdo nějaký produkt k recenzi daroval. Příjde mi fér to uvést. Nijak mě to nepohoršuje a je mi jasné, že pokud máš možnost výběru, že sáhneš po tom, co by se Ti mohlo hodit a chtěla vyzkoušet. Nemám s tím jediný problém.
  Jinak přeju hodně úspěchu a taky štěstí ve studiu ať Ti vše dopadne podle Tvých představ.

  OdpovědětVymazat
 6. ja si myslim, ze blog je super, uz me to stalo hodne penez, protoze si vzdycky nutne musim vse koupit:-), ale spokojenost s vyrobky je velika.
  navic mi to hodne usetri cas,vim, co je dobry a koupim to.
  rejpalove budou vzdycky, ja rikam, ze to jsou lidi, co neumeji resit svoje osobni problemy a radsi prudej druhy.
  takze za me jednoznacne pokracovat:-) tesim se na dalsi clanky , recenze a tak.
  hanka

  OdpovědětVymazat
 7. Já jsem možná divná, ale tvůj blog mám ráda tokový jaký je... Jasně, sem tam se najdou nějaké chybičky ale vem to čert ... nikdo není dokonalý!(myslím třeba občasné míchání spisovné a nespisovné řeči, ale to je moje úchylka, coby dcera novinářky si prostě neodpustím opravovat lidi:D) Moc se těším na nový design a doufám, že se blogu bude i dál dařit aspoň tak, jako teď. :)) HODNĚ ŠTĚSTÍ V PRÁCI, ŠKOLE A I V ŽIVOTĚ ! :)

  OdpovědětVymazat
 8. Ahoj Rendy, moc ráda se do diskuze zapojím. :-)
  Je super, že dáváš možnost ptát se tě! Momentálně mě sice nenapadá na co bych se tě tak zeptala, ale když budu potřebovat s něčím poradit, moc ráda se na tebe obrátím, protože ty jsi prostě odborník na kosmetiku. To ti nikdo nevezme :-)
  Určitě nechci, aby se na blogu řešilo kdo na co má, ale alespoň u některých článků bych uvítala, kolik daná věc stojí. Vím, že to nechceš asi moc zveřejňovat, protože potom by začali anonymové rýpat jak si to může studentka dovolit atd, ale myslím si, že nejenom mě by zajímalo, za kolik si třeba ten a ten produkt pořídila např. v Douglas nebo Sephoře...ceny na internetu jsou totiž jiné...ale jestli to prostě zveřejňovat nechceš, tak to pochopím :-)
  Koukám do pravého sloupce, že chystáš plno zajímavých článků, já se teda osobně těším nejvíc na DIY a porovnání masek na vlasy. Obecně mám ráda porovnávání několika produktů, myslím si, že je to velmi dobrá cesta k tomu zjistit, co ti vyhovuje nejvíce. A ze všeho nejvíc se těším na nejlepší kosmetiku roku 2012! To bude určitě pecka! :-)
  To co jsem se dočetla v InStylu je hrůza, takže se už fakt nemůžu dočkat na tvojí nej.kosmetiku :-)
  Vykecávacý styl mi vůbec nevadí, ba naopak, mám ho moc ráda :-)
  Určitě jsem si koupila nějaký produkt, co jsi vychvalovala, jaký, to už ti neřeknu, ale když si zase něco koupím díky tobě, dám určitě vědět!
  No a v poslední řadě ti chci popřát mnohem víc spokojených a pravidelných čtenářů, protože Rendy je prostě jenom jedna a tak skvělý recenze jen tak nikde nenajdeš :-)
  A ještě bych se tě úplně na závěr chtěla zeptat...to se ty miniaturky řasenek dají normálně koupit? :-)
  Tereza♥

  OdpovědětVymazat
 9. Mě se tedy líbí :) Cením si tohoto článku a myslím si, že všechno podstatné bylo řečeno. To s tou spoluprácí snad ani nemá cenu řešit, jde to vidět např. u Ceady, která dnes drsně zkritizovala řasenku Clinique, kterou ji dali na zrecenzování. Myslím si ale, že i kdybys tu měla na kvalitní produkty samou špínu, zase by se našel někdo, komu by něco vadilo. To je prostě v lidské přirozenosti na každém a na všem hledat nějaké chyby.
  Jinak jediné, co bych ti vytkla jsou asi fotky. Já si potrpím na takové ty " HQ fotografie". To je ale spíš jen takový tip do budoucna, navíc jsi sama psala, že by sis přála k Vánocům nový foťák. Jinak je to tu super, mám to tady ráda a pokračuj v tom, co tady děláš, protože objektivní recenze se vždycky hodí.

  OdpovědětVymazat
 10. ahoj, jednak jsem Ti chetla rict, ze me osobne vubec nevadi, ze nedelas videa - naopak. Miluju Tvuj zpusob psani a mam rada, ze jsou clanky dlouhe :-) Takze za me super!

  A jestli jsem si nekdy koupila neco na Tve doporuceni? no jasneeeee a spokojena jsem byla vzdycky! Taky se rada orientuju, kdyz napises clanek - co se u jake znacky vyplati a co ne.. Takze diky moc!

  Zustan takova jaka jsi, protoze je to super!

  OdpovědětVymazat
 11. Rendy na všechny anonymy a špatný komentáře se vyprdni, ti lidé jsou svým životem asi tak znudění, že rejpají do kohokoliv, kdo má nějaký úspěch. Tvoje články čtu moc ráda a každé ráno se těším jak zapnu net a přečtu si další tvůj článek :D :D Jinak přeji hodně štěstí u státnic:) jsi šikovná a v pohodě to zvládneš :)

  OdpovědětVymazat
 12. Mám tvůj blog ráda, ale jen málokdy komentuju.. Tvoje recenze jsou pro mě skoro svaté, protože jsou pro mě srozumitelné :)

  OdpovědětVymazat
 13. Je moc milé, že se o nás takhle staráš :P Nechci si z toho dělat legraci, vážně ne, fakt je to moc hezký :)
  Trošku se bojím nového vzhledu, tento se mi moc líbí a jsem na něj zvyklá - barevně i obrázkově je moc příjemný (snad to pak nebude nějaká divočina :D).
  Jinak se nadále vykecávej, obrázek a pod tím popisek o co jde - to se člověk nic nedozví.
  A co se týče darovaných produktů, tak to je na tobě, jestli to chceš uvádět, já věřím v tvojí nezkorumpovanost :D
  A fakt obdivuju tvojí frekvenci článků, je to k neuvěření kolik kvalitních a zajímavých článků dokážeš vyprodukovat :D

  OdpovědětVymazat
 14. Díky, Rendy, za to, s jakou pečlivostí svůj blog vedeš :)

  OdpovědětVymazat
 15. ty jo:-)
  ses docela rozepsala...
  jsem zvědavá na ten nový design blogu... mně se tenhle líbí, je takový jemný a pohodový... tak se na ten nový uplně moc netěším... (leda že by byl taky jemný a pohodový :D....)

  hodně úspěchů při studiu, opravdu nechápu, jak je možné pracovat, studovat, mít osobní život, denně psát, a při tom dodržovat spací režim. fakt nepochopitelné pro mě:D

  OdpovědětVymazat
 16. Mě se tvoje články moc líbí a čtu si i ty, kde píšeš o produktech, které si asi nikdy nekoupím. Moc mě baví právě tvoje recenze, že tam toho píšeš víc a já hned všemu rozumim a mám pocit, jak bych se s tebou o tom bavila normálně, ne že ten produkt jen nějak prezentuješ :) A taky jsem ráda, že píšeš, žes nějaký produkt dostala ze spolupráce, je to pro mě takový osobnější... jestli chápeš, co tím myslím. A na nový design se těším! :)) Doufám, že ti nějaký anonymní, blbý komentáře nekazí náladu a neztrácej chuť do dalších článků, protože si myslím, že většině čtenářek to přináší radost :)) Měj se hezky!

  OdpovědětVymazat
 17. Jakmile jsem uviděla článek..tak jsem se lekla :DDD Nejsem zrovna někdo,kdo by rád četl..ale tak přinutila jsem se k tomu..a kupodivu..to zase tak strašné nebylo.:DDDD Hrozně se těším na nový design..:DD

  OdpovědětVymazat
 18. tak ja som to prečítala celé :-)...ja neviem, nemám čo tvojmu blogu vytknúť a páči sa mi práve to, že sa rada "rozkecávaš"...ja sama sa aj vďaka blogom ako je ten tvoj trošku lepšie orientujem v kozmetike aj keď ňou teda nie som nijako extrémne postihnutá :-D...teším sa na nový dizajn...a ešte som chcela, že mi pripadáš strašne milá, sympatická a úprimná a to a mi na tebe páči

  OdpovědětVymazat
 19. Skvělý článek, Rendy ! :)

  Na nový vzhled blogu se moc těším. Tvoje články mám moc ráda a že obšírně píšeš mi vůbec nevadí.
  Navíc tě opravdu obdivuji za to, že tu každý den najdu nový příspěvek !

  Určitě každá z nás pochopí, že je potřeba se věnovat škole a budem držet pěsti ! :)

  OdpovědětVymazat
 20. úplně ve všem s tebou souhlasím :) nejvíc s těmi kladnými recenzemi...já si také o daném produktu přečtu co nejvíce než si ho koupím...a pak mi logicky sedne, tak proč ho hanit...:)
  jen bych se chtěla zeptat jak se blokují ty fotky? připadá mi to jako super nápad :) děkuju

  OdpovědětVymazat
 21. Skvělé shrnutí :) Na Tvém blogu mám ráda právě to, že přispíváš úplně nejčastěji a že, i když někdo může říct, že je to namyšlenost...že když Ti třeba nějaký výrobek nevyhovuje, naférovku to řekneš. A že jenom proto, že je to paletka DIOR, tak ji nevychvaluješ až do nebes, když je to ten DIOR!!! ale prostě klíďo řekneš, že stojí za ho*no :D mimochodem...taky mi jejich paletky přijdou otřesné :D jen tak dál v blogování! :)

  OdpovědětVymazat
 22. Rozhodně s tebou souhlasím. Je úplně jedno jestli jsi výrobek dostala nebo koupila, hlavní je, že píšeš tak, aby se člověk sám mohl rozhodnout jestli výrobek vyzkouší nebo ne. Prostě shrneš plusy a mínusy a hlavně nikomu nic nevnucuješ. Já jsem za takové recenze ráda a už jsem si na jejich základně vybrala pár výrobků, které se mi opravdu osvědčily a používám je velmi ráda. Takže za to děkuju :)

  OdpovědětVymazat
 23. Ahoj Rendy,

  zajímavé zamyšlení. Na Tvůj blog chodím pravidelně, moc moc se mi líbí, že máš článek každý den.
  Myslím, že všichni pochopíme, když před státnicema psát nebudeš (nebo budeš, ale o něco míň).

  Jedinou výtku bych měla a to, že už jsem si několikrát všimla, že uděláš stejný článek jako jiná - méně známá - blogerka. Nemyslím tím testování nějakého kosmetického produktu, ale jakmile má nějaká slečna zajímavý nápad na netradiční post, uděláš ho taky. Přijde mi to škoda, to bych radši viděla na fb doporučení, abychom si ten a ten článek přečetly jinde...

  Měj se krásně a držím palce při přípravě nových stránek :-)

  Martina

  OdpovědětVymazat
 24. Čtu tvůj blog dlouho, aniž bych komentovala a musím podotknout, že snaha mít každý den článek se značně podepisuje na kvalitě blogu. S tím sponzorováním, mě nevadí, ale z posledních 10ti postů 5 sponzorovaných? Recenze ti zkrátka moc nevěřím. A XY blogerek, co nenapíšou, že jde o sponzor. produkt, možná jich sleduji málo, ale o koho jde?
  Naďa

  OdpovědětVymazat
 25. Upřímně ti mohu říct, že je tento blog, ještě s jedním, můj nejoblíbenější. Zvykla jsem si na to, že články jsou přidávané v 9 ráno a jsou pak dny, kdy koukám na hodiny a říkám si: "Už by tam měl být půl hodiny nový článek." :D divné, ne?
  A jediný můj záporný pocit z tohoto blogu je asi ten, že je občas vidět, že třeba nestíháš. Je to třeba jen pocit, ale i tak. Žádné inovace a občas mi přijde, že je z článků vidět tvá unavenost. (: Ale třeba je to jen pocit.
  Každopádně, jen tak dál! Karolína

  OdpovědětVymazat
 26. Ja mam vykecavacie clanky rada a mne osobne recenzie typu - fotka samponu a pod nim napisane "tento sampon odporucam, lebo mi dobre umyje vlasy a pekne vonia" nic nedavaju a nebavia ma. a s tym priznanim sa k daru mas uplnu pravu - ked clovek sleduje viacero blogov a na vsetkych sa v priblizne rovnakej dobe objavi ten isty produkt, tak je jasne, ze to dostali do daru. ale niektori ludia zaryto tvrdia, ze si to kupili sami a tym stracaju u citatelov doveryhodnost..
  co tym chcem povedat je, ze rob vsetko tak ako doteraz, ked treba, oddychuj a tesime sa na novy dizajn. a toto som nenapisala kvoli tej riasenke, ale preto, lebo som chcela pridat moj komentar do diskusie :))

  OdpovědětVymazat
 27. Skvěle si to sepsala. Já osobně nemám nic proti informaci o tom, že píšeš o darovaném produktu. Naopak, jsem ráda, že to "přiznáš". Nikdy mě to nezarazilo a nikdy jsem si neřekla, že si zkorumpovaná. Jak si sama řekla, určité části lidí budeš ležet v žaludku, ať uděláš cokoli. Zaměřila bych se na ty, které zajímáš čistě jen ty a tvoje názory. Rejpalové budou vždy, tak nakašlat na ně. Jinak na nový vzhled blogu se moc těším. Jediná výtka, co mě napadá, je možná vkládání malých obrázků. Větší by možná byly lepší. Ale fungovalo to doteď i s malými obrázky, tak se asi svět nezboří.:-)

  OdpovědětVymazat
 28. Působíš z blogu strašně mile a vstřícně :) A moc ráda si u tebe přečtu recenze a hlavně na dražší produkty, jestli se do nich vyplatí investovat a navíc máš podobný typ pleti jako já :)

  OdpovědětVymazat
 29. Já jsem s tvým blogem spokojená a nejvíc mě asi zaujal ten poslední bod - prostě klasika, která se teď řeší všude. Já jsem pro, aby jsi uváděla, že jsi zboží dostala k zrecenzování :) Moje reakce je vždycky akorát: Jéé ta se má, doufám, že jednou budu taky s nějakou firmou spolupracovat. A akorát mě to žene vpřed, snažit se více věnovat blogu.
  S délkou článků jsem spokojená, otevírám u tebe všechny, i ty, u kterých vím, že si produkt stejně nikdy nekoupím, ale líbí se mi právě tvé hodnocení.
  Design se mi taky líbí, tak jsem zvědavá, jaký další vymyslíš :)

  OdpovědětVymazat
 30. A ještě jedna malá připomínka - myslím, že by si Tvůj blog zasloužil vlastní doménu :-) Vypadá to mnohem profesionálněji a čtenáři si tak mnohem lépe zapamatují adresu blogu :-)

  OdpovědětVymazat
 31. Tse, tak to teda nechápu komu se deign blogu nelíbí, mě se třeba líbí moc!:D Já bych ho tak nechala a vyprdla se na nějakou zybtečnou práci s tim :-D. Jo a mám námět na článek, co třeba něco o pedikúře? Vim, že teď když se blíží zima už nohy nebudeme ukazovat v nějakejch sandálkách ale zase kdo chce mít pod ponožkou nějaký ,,plesnivý neupravený nohy" :-D.
  Jo a k těm darovaným produktům, nevim co říct, mě je nějak jedno, jestli jsi si to koupila sama nebo ti to někdo dal, ale jde mi o to jestli to za něco stojí a jestli bych si to chtěla koupit taky :D. Většina těch co k tomu mají námitky stejně jen závidí že ty jsi to dostala zadarmo a oni ne:-D

  OdpovědětVymazat
 32. Nevím proč, ale raději bych uvítala méně časté vkládání článů. Nějak nemám tu pravou důvěru věřit článkům blogerky, která píše každý den o novém produktu. Obecně nám nejraději články blogerek spotřebováno. Za poslední budu nej. článek - Rozhovor s tvůrci Lady Boxu. Za ten moc chválím.

  OdpovědětVymazat
 33. Simone: doménu bych ráda, ale přiznám se, že s tím taky budu potřebovat pomoc někoho dalšího, kdo s tím má již zkušenost :) Jinak co se chyb týče, klidně napiš pod článek, že tam nějaká je, já je sama po sobě často ani nevidím a nebo se prostě upíšu, takže budu ráda, když na to upozorníš :)

  Christina: já ho určitě nechci měnit kvůli někomu jinému, jen kvůli sobě :) mám v hlavě nápad, který se mi líbí, ale určitě je to moje vlastní rozhodnutí :)

  tapeta: tak příští týden budeš mít radost, protože budu pryč a článků tu moc nebude :) jinak jsem ráda, že se rozhovor líbil :)

  OdpovědětVymazat
 34. Ahoj Rendy :) Já si myslím, že změna designu blogu prospěje. Teď je to moc fajn, ale časem nějaká obměna neuškodí :) Já bych uvítala víc článků, kde uvádíš, co by sis od dané značky koupila a co už nikdy. A taky by se mi líbilo srovnání high end kosmetiky s tou z drogerie, či více cenově dostupnou. (fixační pudr od MUFE vs. Dermacol apod. ;)) Jinak, Tvůj blog je první záložka, která na mě vždy vyskočí, když otevřu prohlížeč :-D A když se stane, že některý den nevložíš článek, tak si procházím ty staré, abych náááhodou o něco nepřišla ;) Moc Ti fandím! Jen tak dál ;)

  OdpovědětVymazat
 35. Katze: moc děkuju a jsem ráda, že se najde někdo, kdo přečte občas ty mé litanie :)

  Klaudie: děkuji :)

  Brunette Doll: řeší se to všude, včera třeba u Petry (lovelyhair) a přijde mi to někdy fakt líto. A říct, každý může psát blog, věnovat mu čas a taky třeba pak něco dostávat, to spíš lidi ještě víc provokuje, protože jsou věci, co si přiznat nechtějí :)

  Adele: obrázky by teď měly být větší, tím jak se mi změnilo nastavení bloggeru. Snažím se je dávat pokaždé co největší. Pár starších článků co jsou nachystané jsou bohužel ještě menší a změnit to nejde, ale všechny novější už je mají nastavené na maximum :)

  OdpovědětVymazat
 36. Tak tomu se říká opravdu dlouhý článek ;) Ale je fajn, že si sem napsala tvoje názory:) Myslím si, že o těch darovaných věcech k recenzi, jen mnohé závidějí tu spolupráci. Co já bych dala za spolupráci s nějakou značkou. Já mám strašně ráda, když se o tom výrobku něco dozvím a to jestli sis ho koupila nebo si ho dostala nezáleží.

  Mrzí mě, že ted blogerství je takové. Ale příjde mě to už jako boj o popularitu.

  Chválím tento blog, jelikož patří k mým oblíbeným a inspirativním :)

  OdpovědětVymazat
 37. ahoj, tvuj blog je muj nejoblibenejsi. slouzi jako tzv. "vychozi", kazdy den ho ctu jako prvni :-) to, ze pises delsi prispevky, mi hodne vyhovuje, mam radsi "okecavaci" clanky, obrazky mi rozhodne nestaci. a na tvoje doporuceni uz jsem si par produktu koupila. design blogu mi vyhovuje, ale zmena je zivot, takze se tesim na avizovane zmeny.drzim prsty a jen tak dal! verna ctenarka K.

  OdpovědětVymazat
 38. Petfruf: to jsem moc ráda. Klidně mi pak napiš mail, které produkty se ti osvědčily nebo mě, jsem moc ráda za zpětnou vazbu a těší mě, když je někdo taky spokojený :)

  K: to pravé nestíhání teprve začne. není to sranda chodit do školy, do práce, psát denně. já vím, nikdo mě do toho nenutí, ale na druhou stranu nikdy nepublikuju něco jen abych tu zaplácla místo a řekla si, tak to jim stačí :) spíš mě mrzí, že nemám pokaždé čas číst své oblíbené blogy a reagovat na každý komentář, ale tajně doufám, že se to po škole uklidní :)

  Petra Nagyová: opravdu nebudu nikoho jmenovat :) to si každý vydedukuje asi sám. Jinak někdy se nedá nic dělat, protože jsou určité termíny, které jsou potřeba stihnout a když se recenze nakupí, tak to pak působí asi hloupě, ale to je právě to o čem mluvím. Ty co to zapřou, tak hloupě nevypadají, ale já co to přiznám pak působím hloupě. Bohužel tak to je, ale je to na každém, co si o tom bude myslet :)

  M: třeba které? On je problém v tom, že mám často připravený článek a mezitím ho vydá někdo jiný. Např.včera - recenze na pánskou kosmetiku, měla jsem jí připravenou asi měsíc a půl dopředu, ale tím, že to přítel zkoušel, tak se samozřejmě čekalo, jak to bude fungovat. A mezitím vyšel vlastně podobně komcipovaný článek jinde, jen s jinou značkou. Pak to vypadá, že jsem se opičila, ale nebudu to nikomu jako obhajovat :) Jsou tagy, co se opakují všude, když se mi líbí, tak o nich taky třeba napíšu, ale jako nějaký vykradač nápadů se necítím :)

  OdpovědětVymazat
 39. Ahoj, já na tvůj blog začala chodit úplně zcela nenápadně a po přečtení článku mi došlo, že si vlastně říkám každý den - je po 9té, to bude určitě u Rendy článek. Tak na něj kouknu:-). Překvapuje mě a obdivuji tě, jak to se školou i prací stíháš. Já pouze studuji a stíhám si to akorát tak přečíst:-).Recenze jsou pro mě velice přínosné, jelikož nenecháš ani jednu nitku suchou:-). O tom, kde jsi k recenzovaným věcem přišla, ani nikdy nepřemýšlím. Je mi to opravdu jedno, vím, že to recenzi neovlivní a pokud jsi je dostala zdarma, tím lépe, aspoň si za ušetřené peníze koupíš něco jiného-jinou kosmetiku :-). Na vzhled blogu jsem si už zvykla, ale pokud přijde nový, pravděpodobně si zvyknu taky:-). Takže? Jen tak dál!
  J.

  OdpovědětVymazat
 40. milá rendy, z kosmetických blogů je ten tvůj můj nejoblíbenější, vyhovuje mi uplně všechno - jak píšeš, o čem píšeš, jak často zveřejňuješ posty. tvůj "vykecávací styl", jak to nazýváš, naprosto miluju a doufám, že se do budoucna nebudeš v tomhle nijak krotit :) co se týče štítků, ty moc oceňuju, hodněkrát jsem něco hledala a díky nim jsem se přesně proklikala kam jsem potřebovala. tak bych se přimlouvala, abys je nijak radikálně neměnila. a k darovaným produktům - prosímtě, vykašli se už na lidi, co maj potřebu to řešit. já myslím, že to děláš dobře - napíšeš, že jsi ho dostala ale zrecenzuješ ho podle pravdy. u některých blogerek je do očí bijící, že při recenzování darovaných produktů nejsou objektivní, ale u tebe nic takovýho nevidím a věřím ti, že píšeš pravdu.

  OdpovědětVymazat
 41. Mně se dobře čteš, i velikost článků mi připadá v pohodě. Fotky máš kvalitní. Vůbec mi nevadí, že dostaneš produkt k zrecenzování, alespoň my, jako čtenáři, si můžeme udělat o tom obrázek, zda koupit či nekoupit. A se školou to naprosto chápu, jsem někdy ráda, že jsem doma a nemusím nic dělat, zatímco ty, píšeš článek na blog. A těším se na nový design blogu :).

  OdpovědětVymazat
 42. Mám to tady u tebe moc ráda a moc ráda se sem vracím:-) Moc se mi líbí, že sem dáváš články každý den :-)
  Uvítala bych tady docela i recenze na levnější kosmetiku, ale pokud ji nemáš ráda, tak samozřejmě to je na tobě.
  Mám sice radši kratší články, ale tvoje si ráda čtu a hlavně jsem moc ráda, že nás na FB tak informuješ:-) Pěkný den

  OdpovědětVymazat
 43. Tenhle blog mám fakt ráda a vykecávací styl mi naprosto vyhovuje :) Co se týče darovaných věcí, tak proti nim v podstatě nic nemám, jen by se to nemělo přehánět, pokud je půlka článků o takových věcech, přijde mi to... zvláštní. Podle mě není až tak důležité mít doménu 2. řádu, páč proč měnit něco, co funguje... ale pokud s tou myšlenkou koketuješ, tak mohu doporučit Wedos, i na jejich FB jsou jen kladné odezvy :)

  OdpovědětVymazat
 44. Reny: moc děkuji a cením si toho, že mým slovům věříš :)

  TALL MAD GIRAFFE: ano, budou pokaždé a upřímně je mi někdy líto, když vidím i na jiných blozích, co je někdo schopný napsat. Pokaždé si pak řikám, tak proč sem chodíš a čteš to, když ti dotyčná přijde tak strašná, blbá a nemožná? :)

  tuttobene: moc děkuju. já jsem opravdu ráda za zpětnou vazbu, čas od času je to potřeba. Není nic horšího, když přijdeš na blog, kde víš, že je to prázdné a odpovědi na své otázky se nikdy nedočkáš :)

  shari:děkuju, ale teď se trochu bojím, až s tím novým vzhledem vyrukuju, jestli to nebude horší a pak si všichni neřeknou, si nám tady slibovala bůhví co a vypadá to blbě :)

  OdpovědětVymazat
 45. Ahoj, mě se to tu moc líbí. Tvůj blog byl jedním z prvních, které jsem začala sledovat a jsem mu věrná doteď. Souhlasím s tím, aby jsi zveřejnila, zda jsi výrobek dostala nebo si koupila za vlastní peníze. Nevidím rozdíl v tom, kdyby jsi ho koupila. Akorát bys víc utrácela. Nemyslím si, že bys měla potřebu tady lhát apod. Těším se na změny a na nový vzhled :)

  OdpovědětVymazat
 46. Já jsem za sebe zjistila, že mě nebaví číst o té nejlevnější kosmetice...jsem tedy ráda za jakýkoliv článek/recenzi, který/á se týká dražší kosmetiky a je mi úplně jedno, jestli jsi ten produkt dostala nebo koupila. Aspoň je těch článků víc! Co se týče psaní, musím se tě zastat- je jasné, že se čas od času nějaká ta hrubka, chyba či překlep objeví, ale tvůj blog je každopádně z těch lepších, co se pravopisu týče! Vzhled blogu se mi líbí, ale jako blíženec, který miluje změny, nový vzhled uvítám. Takže mě tyto stránky zkrátka baví..(PS: pokud je to možné, vyřaď mě, prosím, z losování o benefití řasenku, mám doma 2 a nemám ji ráda, tak ať dám případně šanci někomu jinému :)

  OdpovědětVymazat
 47. to je článeček :-) já naprosto chápu a souhlasím.
  k těm videím - myslím si, že články mají své kouzlo (a jsem na tvůj styl psaní opravdu zvyklá) a někdy mi i přijde, že videa to blogerkám spíš zjednodušší, protože něco popsat slovy je lehčí, než o tom napsat článek...
  moc se těším na nový vzhled blogu!!!
  a k těm darovaným produktům - přijde mi férovější, když to řekneš. a to už je pak na svědomí každého, jestli bude vychvalovat něco, co dostal zadarmo, jen proto, že to dostal zadarmo. všichni si to pořídí, tím to praskne a jeho recenze ztratí na věrohodnosti. myslím si, že tvé recenze patří mezi ty objektivní a proto se vůbec nemáš za co stydět!!! :-)

  OdpovědětVymazat
 48. Ahoj Rendy, na tvém blogu se mi moc líbí četnost a rozmanitost článků a hezké fotky. Obzvlášť ráda mám posty typu koupit-nekoupit nebo jiné porovnávání produktů. A skvělé je i množství odkazů na blogy kolegyň - používám vlastně Ordinary Life taky jako neocenitelný portál nejnovějších článků. Myslím, že ti řada blogerek vděčí za spoustu přístupů - minimálně ode mě. Smím-li i něco vytknout, tak na tvém psaní mi občas vadí, že své myšlenky poněkud zaobaluješ do mlhy, jako bys někdy neměla zcela jasno, co vlastně chceš říct. Kdybys kritiku i chválu napsala napřímo a jasně, bez vaty kolem, milovala bych tě bez výhrad. Každopádně díky moc za tvůj blog, hodně jsem se díky němu o líčení a kosmetice naučila.

  OdpovědětVymazat
 49. Na nový vzhled se moc těším, k tobě na blog zavítám pokaždé když je nový příspěvek, což je tady celkem často - nechápu jak to s prací a školou ještě stíháš, fakt klobouk dolů :) Jsem ráda za uvádění toho, že ti byl produkt věnován, je to fér vůči nám všem. Ráda si o kosmetice čtu i když některé výrobky jsou mimo mou cenovou relaci - to ti tady ale asi píše půlka holek.. což tě asi musí štvát a ani to vlastně neni tvoje věc..já nyní už také pracuji tak snad něco pořídím z první výplaty :)) Určitě zůstanu i nadále tvou věrnou fanynkou a je mi jasné, že nemáš v hlavě jen malovátka, ale to jsou prostě předsudky..

  OdpovědětVymazat
 50. Ahoj Rendy. Sleduju tě víceméně od začátku blogu a musím se přiznat, že už mě to stálo hodně peněz. =D Tvůj blog mám asi nejraději ze všech. Ať už kvůli kvalitě článků, přehlednosti a tomu že se můžu každý den těšit co nového napíšeš. Hodněkrát jsem si něco koupila na tvé doporučení. Co se týče darovaných věcí, tak si myslím, že je fajn, když přiznáš, že jsi produkt dostala. Nejde o to, že bych ti nevěřila, že jsi podplacená, to vůbec, ale že jsi férová a že to uvedeš na pravou míru. Nezbývá mi než ti jen popřát mnoho úspěšných článků a mnoho nových čtenářů.

  OdpovědětVymazat
 51. Ahoj Rendy. Sleduju tě víceméně od začátku blogu a musím se přiznat, že už mě to stálo hodně peněz. =D Tvůj blog mám asi nejraději ze všech. Ať už kvůli kvalitě článků, přehlednosti a tomu že se můžu každý den těšit co nového napíšeš. Hodněkrát jsem si něco koupila na tvé doporučení. Co se týče darovaných věcí, tak si myslím, že je fajn, když přiznáš, že jsi produkt dostala. Nejde o to, že bych ti nevěřila, že jsi podplacená, to vůbec, ale že jsi férová a že to uvedeš na pravou míru. Nezbývá mi než ti jen popřát mnoho úspěšných článků a mnoho nových čtenářů.

  OdpovědětVymazat
 52. Katy: děkuji. Já vím, že někdy svým způsobem vyjádřování můžu někomu ležet v žaludku, kdo si potrpí na vytříbený jazyk, tak má u mě asi smůlu :) Na druhou stranu nechci psát strojeně, sama nemluvím pořád spisovně a naopak mám ráda, když někdo píše trochu lidově :) proto miluju třeba blog Černé Moory, protože mě pokaždé pobaví a nebere si servítky :)

  Blondýna: děkuju :) jsem ráda, že se ti můj "styl" líbí.

  Nuff: věř, že kdyby to šlo, hned bych si pořídila lepší foťák :) sama mám ráda kvalitní fotky, užívám si je a u kosmetiky dvojnásob. s tím mým foto šmudlou moc zázraků nenadělám, ale slibuju, že tohle je jedna z oblastí, kterou bych chtěla určitě zlepšit a zapracovat na ní :)

  Tereza: s těma cenama to není záměr, napíšu kdykoliv cokoliv, určitě to není záměrné tajení. Problém je spíš, že to často prostě zapomenu a někdy se stane, že si cenu nepamatuju. Ale kdykoliv se připomeň komentářem a buď jí dopíšu, nebo se pokusím vzpomenout :) Ale je to spíš moje skleroza, než záměr :)

  OdpovědětVymazat
 53. Já sem chodím pravidelně nakukovat,co je nového.Bez mučení se přiznám,že ne úplně všechno čtu,protože pokud je to daná kosmetika kterou vůbec nikdy nepoužívám,tak to zkouknu,ale nijak to neštuduji.Naposled jsem si díky Tobě koupila dvě úžasná mýdla od manufaktury,meruňkové a pomerančové.A nakoukla do obchodu feelunique.com,zatím jsem ještě nic neobjednala,ale pořád tam nakukuji.Chodím sem ráda a Tvé názory beru jako objektivní,ať jsou věci podarované nebo kupované.Ale beru,že na závěr to píšeš jako poděkování firmě,která Ti kosmetiku dala k recenzi.Alespoň se takhle dostaneme k daleko více výrobkům a názorům na ně...Já jsem za to ráda.Pokračuj dál ve svém snažení.Myslím že pro kosmetické maniaky jsi přínosem :-D Fotky se mi líbí a styl psaní taky.Přijde mi,že jsi milá a vstřícná a pokud to jde snažíš se každému odpovědět.Mě se právě u Tebe zase moc líbí,že příjdu z práce a šup nový článek.Když máš stále o čem psát a je to zajímavé,tak proč bys plodila jeden článek týdně.(prosím to ne,bylo by mi smutno).Jinak za poslední dobu se mi u Tebe hodně líbil rozhovor o Ladyboxu a recenze na Clarins face & blush powder.Mám vždycky velkou radost,když si někdo něco moc přeje a ono se mu to splní.

  OdpovědětVymazat
 54. Rendy, tvůj blog je jeden z mých oblíbených, vím že když přijdu domů ze školy budu si mít vždy co přečíst a většinou i utratit dálší peníze za nějakou strašně důležitou kosmetickou věc ;) Všechny blogerky mají můj velký respekt. Já bych nezvládla pokračovat v blogování po přečtení nějakého anonymního komentáře. Myslím si, že by jsi měla uvádět od jaké firmy jsi kosmetiku dostala, přišlo by mi to neuctivé vůči nim kdyby jsi to nepsala. Staršně se mi líbí články typu miš maš, klidně by jich mohlo být i víc. Jak psala jedna slečna v komentáři o gramatických chybách, myslim si že toho si vetšina lidí ani nevšímá, já tedy určitě ne! každý se někdy přepíše. Desing tvého blogu je skvělý a jestli ten nový bude stejně jednoduchý jako tento tak to bude super. :)

  OdpovědětVymazat
 55. Michell: ještě že nemám anonymy povolené, protože to bych se asi dočetla věci :) ať mi nikdo netvrdí, že část z nich prostě jen nezávidí. to co někdy rozpoutají za diskuze, to je neuvěřitelné! jinak štěstí ke státnicím budu potřebovat asi tunu, fakt se strašně bojím :(

  Jeannette: jéé, teď jsi mě fakt moc potěšila! moc děkuju, ale myslím, že do nějakého beauty guru mám ještě hodně dlouhou cestu :)

  Sickie: taky se obávám reakcí, ale divočiny se bát nemusíš :) chtěla bych to naopak zjednodušit a ten můj nápad přesně vyjadřuje to, co mám ráda od mala, tak uvidíme, snad se bude líbit :) sle jak vidíš, tak na frekvenci i kvalitu článků se názory rozcházejí :)

  redflower22: a já moc děkuji všem vám za vaše názory a připomínky :)

  OdpovědětVymazat
 56. Já sem chodím pravidelně a koukám,co je nového.Přiznám se,že ne vždy všechno čtu,protože pokud to je kosmetika,kterou vůbec nikdy nepoužívám,tak to skouknu,ale neštuduji.Já jsem si díky Tobě v poslední době koupila dvě skvělá mýdla od manufaktury,meruňka a pomeranč a nakoukla do obchodu feelunique.com.Tvůj názor beru jako objektivní,ať je daná kosmetika podarovaná nebo koupená a beru,že na závěr píšeš jako poděkování dané firmě za kosmetiku k recenzi.Díky tomu máme možnost mít daleko více recenzí na kosmetiku a já jsem tomu ráda.Myslím,že jsi milá a vstřícná a snažíš se pokud to jde každému odpovědět.Já mám zase naopak ráda,když sem nakouknu a šup nový článek.Nechápu proč,když máš stále co říct a je to zajímavé,bys plodila jeden článek týdně(jen to ne,prosím,bylo by nám smutno).Za poslední dobu se mi asi nejvíc líbil rozhovor o Ladybox a Clarins face& blush powder.Mám radost,když si někdo něco moc přeje a ono se mu to splní.To je krásný...Pokračuj ve svém snažení,fotky se mi líbí a styl psaní taky,pro nás kosmetické maniaky jsi přínosem:-D

  OdpovědětVymazat
 57. Jak už jsem se jednou snažila říct, mám moc ráda tvůj blog, velmi mě inspiruješ ohledně skvělých produktů. Co se týče toho, když ti někdo něco daruje - ROZHODNĚ TO PIŠ, ale jinak - za prvé větším písmem. Za druhé v úvodu článku a ne jako p.s. Za třetí, nezdůrazňuj, že tě nikdo neuplatil. Je to divné a my čtenáři tvého blogu, bychom měli mít jasno v tom, že tě čteme proto, že píšeš své opravdové názory (což se mi u kosmetiky tebou doporučené vždy potvrdilo). Zůstaň taková jaká jsi teď, jen změň to s tím darováním :) Mužeš být přece hrdá na to, že ti známá firma daruje svůj výrobek, aby jsi jej posoudila!

  OdpovědětVymazat
 58. Strašně moc dík za tak rozsáhlou recenzi:)
  www.myfashionlife4ever.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
 59. Color Beam: jde to, ale někdy je to záhul :) ono se to po novém roce právě zlomí a tady to budu muset trochu utnout :) ale všechno jde, když se chce, takže je to všechno jen o přípravě článků dopředu (a volným chvilkám v práci :) ale moc děkuju za takový komentář, moc mě to těší :)

  Klára: anonymové tu naštěstí nemají šanci, ale tak občas si o sobě člověk přečte něco "pěkného" jinde :) proto bych byla ráda, že pokud někomu opravdu něco vadí, ať napíše mě :) remcáním u cizích lidí ničeho nedocílí :)

  salome: moc děkuji a těší mě to :)

  Jaycee: no, návod jsem našla u Silvi na blogu, který je ale teď z nějakého důvodu uzavřený pro veřejnost. Musí se kopírovat nějaký kód, který bohužel nemám už nikde uložený, ale když trochu proješ Google, určitě na něco narazíš :)

  Tess: děkuji, jsem za to moc ráda :) ono moc nezáleží na značce a ceně, hlavní je, aby se mi produkt líbil a k něčemu byl :) u Diora mě to hodně nakrklo, protože za ty peníze to pro mě nestálo. Ale samozřejmě tím můžu popudit milovnice jejich paletek. Ale proč říkat, že je to skvělý, když není? sama mám ráda blogerky, které se s tím nepářou a napíšou, co si myslí :)

  OdpovědětVymazat
 60. Je hezké vidět, že tě zajímá, co si Tvoji čtenáři myslí.
  Já osobně musím pochválit za obratné odpovědi v e-mailu. Jednou jsem ti totiž psala jeden, který se vůbec netýkal kosmetiky(psala jsem ze staré emailové adresy)a ty jsi mi i přesto téměř ihned odpověděla.
  Co se týče tvého "vykecávácího" stylu psaní-je mnohem lepší než když někdo plácne jednu větu pod výrobek a dál už se o to nezajímá. Lépe se to čte a to i přesto, že to zabere více času.
  Absolutně nechápu negativní ohlasy na darované výrobky. Je to známka toho, že jsi něčeho dosáhla a že tě blogování vážně baví.

  OdpovědětVymazat
 61. Mě se tvůj design libí:)přiznám se, že jsem zpočátku nevěděla, jak vyhledávat starší příspěvky, ale rychle jsem na to přišla. Myslím, že se dočteš jen dobrých reakcí, protože tvoje příspěvky jsou kvalitní, přehledné a čtivé:)

  OdpovědětVymazat
 62. Blog máš krásny a každé ráno sa teším kedy bude 9 hodín aby som si mohla prečítať ďalší článok od teba. Čo sa týka produktov, ktoré si na recenziu získala, mne sa osobne páči, že to uvedieš a bola by som rada aby to tak aj ostalo. Veľa šťastia :)

  OdpovědětVymazat
 63. Rendy, přiznám se, že jsem neměla čas pečlivě přečíst článek a komentáře, tak pokud se to tam už někde objevilo, předem se omlouvám. Ještě předesílám, že nejsem ajťák, takže nejsem schopná nabídnout řešení - ale tvůj blog a jednotlivé články se načítají strašně pomalu - laicky si myslím, že už je toho tu zkrátka moc. Nevím, zda bys mohla přejít třeba na jiný systém nebo jak se toto řeší, ale fakt to běží pomaličku a je to škoda. Jo,jsem nedočkavá, to souhlasí :-)
  Přeju moc a moc dalších úspěchů!

  OdpovědětVymazat
 64. také bych chtěla na blogu udělat to, aby se na fotky nedalo klikat pravou myší, tj. aby si je nikdo nemohl "vzít" :) sice nefotím kdo ví jaké fotky, abych na ně měla autorská práva, ale stejně, jsou to prostě moje fotky. víš, jak to myslím. nesdílím je na weheartit, aby si je mohl každý kopírovat kam chce .. tak kdybys mi s tím poradila, jak to udělat, byla bych moc ráda :)
  za druhé jsem tam v průběhu čtení článku přemýšlela, co mi tady chybí. no na nic moc jsem nepřišla, ale můžu říci, že se těším na nový design blogu, jsem opravdu zvědavá. a za druhé mě napadlo, že bys mohla přidávat k dekorativní kosmetice fotografie sebe, př. děláš-li recenzi na stíny, tak prostě vyfotit oči nalíčené těmi stíny. to se mi vždycky nejvíce líbí, když vidím, jak produkt vypadá v realitě, tj když se s ním člověk nalíčí :)
  a teď jen takový osobní postřeh, nikoli výtka nebo nedostatek: když už jsi sem občas nějakou takovou fotku dala, přišlo mi, že se s líčením dvakrát nevyhraješ a vlastně to líčení je vidět jen málo - na to, jaké hromady kosmetiky vlastníš, čekala bych, že se budeš líčit víc, ne jen tak decentně. víš, co chci říci. tak by mě zajímalo, jak to vůbec je a obecně bych ráda na fotkách viděla, jak vypadá tvůj "daily make-up" a jak se nejraději líčíš, jestli někdy zaexperimentuješ a tak :) ale samozřejmě je to na tobě. mně se tvůj blog líbí i tak, recenze jsou super a často si z nich něco vezmu, nejde-li zrovna o nějakou Dior značku a podobně :)

  OdpovědětVymazat
 65. A teď ještě trochu kritiky - od té doby, co to tu čtu, mám povážlivě málo peněz! Rendy Rendy.... :-D

  OdpovědětVymazat
 66. Ja mam rozkezavaci clanky prave rada, takze se nemusis omezovat :) Jinak asi nemam, co bych dodala, libi se mi jak a o cem pises, takze jen tak dal a tesim se na dalsi clanky :)

  OdpovědětVymazat
 67. ahoj, jsem tvoje pravidelná dlouhodobá čtenářka, která si každé ráno místo novin nebo zapnutí televize jako první otevře tvůj blog a přečte nový článek. Je to vážně důvod na co se těšit a už mám takový reflex: 9 hodin -> novinka u Rendy. Takže se přimlouvám za (aspoň obdení) blogování.
  Jediná výtka je, že 9 je už na mě vcelku pozdě, kdybys články zveřejňovala třeba o pul osme, bylo by to pro mě ideální.
  Jinak věci do dostáváš k recenzování ti přeju a vidím jako fér, když to k věci napíšeš.
  Taky jsem ráda za "vykecávací" styl -- obrázek a pod tím jedna věta není článek, ale zoufalost.
  Nejvíc se mi líbily články, kde jsi porovnávala produkty od jedné značky a psala jsi, jestli doporučuješ nebo ne. :) Měj se a hlavně nepřestávej :)

  OdpovědětVymazat
 68. tak já musím hned na úvod říct, že si pro mě stále takový blogový vzor a rozhodně nejlepší blog v českém rybníčku. i tak bych se ale chtěla trochu rozepsat.
  pokud výrobek dostaneš, určitě to uváděj v článku stejně jako dosud. jak píšeš sama, je to především slušnost vůči firmě. I když musím říct, že v poslední době, když dojdu na konec článku a vidím, že si ho dostala, tak mě napadne ,,už zase", v poslední době máš těch darovaných produktů více než těch vlastních a i když nemám nic proti tomu, aby blogerky dostávaly výrobky zdarma, myslím že by to nikdy nemělo překročit tady tu mez, že většinu si dostala. a myslím si, že ty se už dost pohybuješ tady na té hraně a samotnou by mě to mrzelo, kdyby se tvůj blog zvrhl v jednu velkou reklamu a už by to nebylo tolik o tobě. sice stále tvým recenzím věřím a vím, že dokážeš zkritizovat i věci, co si dostala, tak tady ten posun za tu dobu, co tě čtu, vidím. co si tak vzpomínám, tak se mi třeba nelíbila nedávná recenze na tělové mléko Loccitane. Sama si v minulosti několikrát psala, že za tělové mléko nebudeš nikdy utrácet velké částky, že ti to přijde zbytečné a pak nám tady doporučuješ úžasné tělové mléko pomalu za šest stovek. nevyčítám ti, že si na recenzi kývla. To já bych upřimně udělala také, kdyby mi ho nabídli. Ale přímo v té recenzi mi chybělo něco v tom smyslu, že je to máslo sice super, ale že sama by sis ho za ty peníze nikdy nekoupila,že je předražené nebo něco takového.

  OdpovědětVymazat
 69. Milá Rendy, jsem tvůj pravidelný čtenář, ačkoliv nepíšu komentáře, dnes se tedy vyjádřím :) miluju tvůj blog, denně ho sleduji a jsi mi inspirací co se kosmetiky týče. Mně se naopak tvůj povídací styl velmi líbí, oceňuji, že články neflákáš, přestože tě to musí stát hodně času.
  Co se mi jen trošičku nelíbí, je styl písma, příjde mi takový strojový :D ale to je jen kapka v moři!
  Jinak nemám k blogu výhrady, je super, jen tak dál. Pěkný den :)

  OdpovědětVymazat
 70. Milá Rendy, jsem tvůj pravidelný čtenář, ačkoliv nepíšu komentáře, dnes se tedy vyjádřím :) miluju tvůj blog, denně ho sleduji a jsi mi inspirací co se kosmetiky týče. Mně se naopak tvůj povídací styl velmi líbí, oceňuji, že články neflákáš, přestože tě to musí stát hodně času.
  Co se mi jen trošičku nelíbí, je styl písma, příjde mi takový strojový :D ale to je jen kapka v moři!
  Jinak nemám k blogu výhrady, je super, jen tak dál. Pěkný den, Lucka.

  OdpovědětVymazat
 71. a tedy do třetice "kritika"... proč se komentář objeví až po schválení? Nemůžu tu být registrovaná nebo co se děje? Dík!

  OdpovědětVymazat
 72. Osobně si myslím, že patříš mezi ty nejlepší bloggerky – co se týče komunikace se čtenářkami. Odepisuješ rychlostí světla, upřímně se podělíš o svůj názor, dokážeš poradit . Sama jsem se o tom mohla přesvědčit, když jsme si vyměnily několik mailů ohledně BB creamu od Misshi : )

  OdpovědětVymazat
 73. Na tvůj blog se hrozně ráda vracím. Hltám každý článek a mrzí mě, když se najde nějaký anonym co má horu keců kolem věcí, co jsi dostala k zrecenzování. Já za tím vidím jen závist, nic víc. Nenech si tím zkazit náladu a jen tak dál! :)

  OdpovědětVymazat
 74. navlinka: taky v to doufám :) ráda bych všechno i více zpřehlednila, aby to bylo jednodušší, ale ohledně některých věcí bych potřebovala poradit od někoho zkušenějšího :) jinak takové malé porovnání se blíží v podobě Kosmetiky roku :) ráda bych tam měla zástupce dražší a levnější :)

  anna´s glamour: moc děkuji a jsem ráda, že tě blog inspiruje. to je pro mě největší odměna :)

  Jaňule: moc mě těší, že jste si zvykly na tu pravidelnost článků :) mě vždycky v práci praští do očí, že je po 9h a jaké budou dneska vlastně ohlasy :) je to pro mě už taky takový zvyk :)

  d: moc děkuju, vážně jsem hrozně ráda, že někdo mé dlouhé řeči baví :) sama ráda podobné články vyhledávám a většinou mi dvě věty nestačí :) jinak jsem ráda za vaše názory na darované produkty, zůstanu dál u zmínky na konci článku a dále ať si každý myslí své :)

  Nicky´sBook: pokouším se míchat značky a ráda zkouším jak levnou, tak drahou kosmetiku :) ale jsou určité druhy kosmetiky, u kterých se asi k levnějším značkám uchylovat nebudu :) ale i tak věřím, že to nebude čtenářkám tak vadit :)

  OdpovědětVymazat
 75. Pěkně napsané, ale myslím si, že se závistí nic neuděláš. Jsi úspěšná blogerka, proto dostáváš věci na recenze, tak to prostě je a pokud ti někdo závidí a má nemístné připomínky k velikosti písma kterým píšeš že jsi něco dostala zdarma:"Zkuste si založit blog, být dobré a pak se poštěstí i vám!"...

  OdpovědětVymazat
 76. Haru: děkuji za tip, bude mi ale stejně muset poradit někdo zkušenější :)

  Lucie Čechová: dobrá, kdyby na tebe náhodou padnul los, tak to budu ignorovat :)) děkuji, co se pravopisu týče, je mi jasné, že se chybka sem tam vloudí, ale od toho tu jsou komentáře a budu ráda, když mě na chybu někdo upozorní :)

  Mar: taky věřím, že kdybych o něčem záměrně napsala jen klady a sama nebyla spokojená, že by se to někde projevilo a čtenářky by mi pak nevěřily. samozřejmě to nejde aplikovat na všechno, ale každý má svůj rozum a snad pozná, kdo píše jen účelově :)

  ematurku: to je dosti možné :) někdy není úplně jednoduché napsat jednoznačně tohle je super, nebo tohle je úplně blbé :) ráda bych to někdy vyjádřila jednoznačně, ale tu "vatu" tam nacpat musím, protože sama trochu tápu :)

  Adriana: děkuji. já úplně chápu, že mladší slečny a studentky si nemůžou kupovat tvářenky za tisícovku každý týden, ale věřím, že až povyrostou a budou pracovat, tak si to už budou moc dovolit a do té doby si všude možně načtou, co by moc chtěly a pak si to koupí :) já bych si před pár lety taky nemohla dovolit dražší značky a Essence a Balea byla moje jediná výbava :)

  Adelaide: moc děkuju a jsem ráda, že tě čtení blogu stále baví a patříš mezi věrné čtenářky :) někdy mám pocit, jako bych si tu povídala s virtuálníma kamarádkama :)

  OdpovědětVymazat
 77. Tvůj blog je moc příjemný a ráda se sem vracím..Recenze jsou hezky napsané a ani by mě nenapadlo Tě podezřívat z toho, že některému produktu nadržuješ jen proto, žes ho dostala zadarmo..Co se mě týče tak jsem s obsahem tvého blogu naprosto spokojená. Jen by mě zajímalo jak se líčíš na různé akce, do školy, práce atd...tudíž něco jako : Jaký make up jsem dnes nahodila :D
  Krásný den :)

  OdpovědětVymazat
 78. Mám tvuj blog rada. Mas skvely recenze i kdyz je pravda ,ze nejsem moc na cteni dlouhych text a fotky jsou dobre jen obcas ted nevim kde ale byly rozmazanejsi :D Tvuj clanky mi vcelku vyhovuji a pokazdy se tesim :) Vubec mi kdyz nekdo dostava veci k recenzovani, jde mi hlavne o nazor na vyrobek a vubec si z tech anonymu nic nedelej:) a moc se tesim na novy designe :)

  OdpovědětVymazat
 79. A take my moc vyhovuje jak odpovidas na kazdy komentar u mnoho blogerek se odpovedi moc nedockas :D

  OdpovědětVymazat
 80. Každý den jsem zvědavá o čem zas napíšeš a popravdě se i divím, jak to zvládáš v denní frekvenci. :-) Dlouhé články mi nevadí, je to lepší než 10 fotek a ke každé dvě věty. Na videa zvědavá nejsem, většinou u nich neudržím dlouho pozornost. To s tím pravým tlačítkem mě dost štve, protože jsem zvyklá si dávat odkazy pravým tlačítkem do nového panelu. Ale co už. Musím se přizpůsobit.

  OdpovědětVymazat
 81. Každý den jsem zvědavá o čem zas napíšeš a popravdě se i divím, jak to zvládáš v denní frekvenci. :-) Dlouhé články mi nevadí, je to lepší než 10 fotek a ke každé dvě věty. Na videa zvědavá nejsem, většinou u nich neudržím dlouho pozornost. To s tím pravým tlačítkem mě dost štve, protože jsem zvyklá si dávat odkazy pravým tlačítkem do nového panelu. Ale co už. Musím se přizpůsobit.

  OdpovědětVymazat
 82. Betty Boop: úplně tě chápu, já taky nečtu 100% všeho, co sleduju, to ani není v mých silách :)

  žanetka: mě by anonymové taky akorát brali tu radost z toho, že si tu píšu a někdo si to třeba rád přečte :) já většinou vnímám jen když někdo prohodí písmenka ve slově nebo splete s/z, ale že bych někomu sledovala čárky ve větách, to vážně ne :)

  Klára: jak jsem ti už psala předtím, s velikostí písma není problém, klidně ho nechám stejně velké jako je zbytek textu. Ale psát to pokaždé do úvodu je mi trochu hloupé, přijde mi to zbytečně provokující a chlubící, abych tím pokaždé začínala :) ale na druhou stranu jsou tu možnosti značit darovanou věc i nějakým symbolem atd. :)

  Margie: byla bych moc ráda, aby se nikdo nebál psát své dotazy :) když mu nevyhovují komentáře tady, tak mail to jistí. Čas od času si někde přečtu, že si blogerky stěžují na přitroublé dotazy od čtenářů, ale mě nikdy nepřišel dotaz, nad kterým bych zakroutila hlavou a řekla si, bože proč se ptáš na takovou hovadinu? :))

  Lily: štítky bych ráda umístila ještě na viditelnější místo, ale jsou celkem obsáhlé, tak uvidíme :)

  Kamila: a jaký používáš prohlížeč? Já mám Chrome a funguje všechno normálně, ale třeba Explorer s tím má problém a taky se mi články dlouho otevírají. Já se v tomhle sice nevyznám, ale zkusím požádat o radu nějakého ajťáka :)

  OdpovědětVymazat
 83. Ahoj Rendy, nikdy jsem ti nic nenapsala, dneska poprvé :-), čtu tě asi přes půl roku a líbí se mi blog velmi, jak styl psaní, tak recenze, spoustu výrobků jsem si koupila jen kvůli tobě...a Lady box? já jsem si ho teďka objednala, ne kvůli obsahu a fotek kterých bylo na netu spoustu, ale kvůli rozhovoru, který si tady uvedla. Moc se teďka těším. A těším se na tvé další články a recenze, jen tak dál a nemusí to být nutně denně, i když je to moc příjemné. Za vše ti velmi děkuji.

  OdpovědětVymazat
 84. calm cat: jak jsem psala výše, postup byl u Silvi na blogu, ale má ho teď nějaký uzavřený veřejnosti a já si ten postup nepamatuju. úplně tě chápu, u mě taky jako není nic moc cenného, ale z principu mi to vadilo a nechci fotky překrývat vodoznaky nebo logem atd. a co se toho líčení týče, jsem si toho vědoma, ale občas je proti mě technika i čas :/ snažím se to fotit k co nejvíc produktům, ale někdy prostě než dát na blog fotku, na které stíny ani pěkně nevyniknou a jsou rozmazané, tak radši žádnou nedám

  kamila: takovou kritiku si nechám líbit :)) já taky chudnu kvůli jiným blogerkám :)) a asi dlouho budu. dneska jsou výjimečně komentáře na schválení, abych na ně průběžně stíhala odpovídat :)

  Vlasta: občas dám článek i o chlup dřív, ale devátá mi vyhovuje, protože ráno stihnu článek ještě přečíst a případně poupravit :) jinak rubrika koupit nebo nekoupit bude pokračovat, mám jednu značku rozepsanou, ale přiznám se, že stále není čas jí dofinišovat úplně :)

  Stannah: děkuji, nevím sice, jestli můžu být někomu vzorem, těch nedostatků je tu stále dost. Můžu tě ujistit, že si vlastní kosmetiku kupuju stále, jen se teďka sešlo více těch darovaných a kdybych to odkládala, tak by pak informace už nemusely být k ničemu. Věř, že když články plánuju, tak nad tímhle přemýšlím a nechci, aby obden něco takového bylo, ale i vůči tomu, kdo mi to poskytnul musím být fér a nepsat články po půl roce, jen aby se to tady rozprostřelo. Jako o reklamě můžeme hovořit i v případě, že si něco koupím sama, všechno je reklama, liší se jen to, zda jsem si to koupila já, nebo mi to někdo dal :) ale reklama je to stejná i když si to koupím sama, takže mezi tím bych byla ráda, kdyby čtenářky rozlišovaly :) neboj, ono to ustane a nikdo mi pak dlouho nic nedá :))  OdpovědětVymazat
 85. Přes překážky ke hvězdám :) Fandím Ti, píšeš skvělý a dlouhý (mě se to moc líbí :D ) články, které mi přijdou objektivní. Díky tvému blogu jsem si koupila už spousty produktů se kterými jsem byla spokojená. Jen tak dál :))

  OdpovědětVymazat
 86. sl.Jahodová: já děkuji tobě, za "pokec" o Misshe :) zrovna jsem si na to nedávno vzpomněla, protože mám i tu druhou, čeká na svůj článek a říkám si, která je vlastně lepší a pořád jsem se nedobrala výsledku :)

  Levandule: tohle bych pokaždé rána všem napsala, ale pak zas budu za nafoukanou blbku :) ale jak říkáš, je to tak jednoduché a může to mít každý :)

  dahilla: podobné články bych ráda realizovala s lepším vybavením. zatím se nemůžu zbavit dojmu, že s tím mým foťákem to pokaždé vypadá stejně a blbě :) fakt musím toho Ježíška ukecat, aby mi nadělil foťák :))

  Sue: snažím se odpovídat na všechny otázky, ale na každý jednotlivý komentář to asi není možné :)

  Katka B: tak to mě moc těší! ještě víc, že to bylo na základě rozhovoru a ne jen fotek boxu :) myslím, že tvůrci by z toho měli radost :)

  OdpovědětVymazat
 87. skvělej článek, souhlasím stebou... Nejvíc mi neleze do hlavy to jak někdo může chtít po bloggerce at mu něco objedná z eBay nebo jak se někdo může furt ptát kde bereš na kosmetiku peníze :D

  OdpovědětVymazat
 88. Já rozhodně souhlasím s uváděním toho, že kosmetiku dostaneš. Přijde mi to tak k nám více fér, i když i tak si samozřejmě férová, a říkáš pravdu, ať je to koupené za tvé peníze nebo ne. :) Vždycky mě překvapí/pobaví když se na 5 stránkách dočtu, že to slečny dostaly zadarmo a pak přijde jedna, které to úplně náhodou koupil přítel a je to hrozně super :))

  OdpovědětVymazat
 89. Ahoj Rendy, tvůj blog čtu už velice dlouho a stále se na něj ráda vracím. Na tvoje doporučení jsem si koupila už XY produktů a snad ani jedné koupě jsem nelitovala, takže tvoje práce určitě není marná :-) co se týče toho, že někdo nadává na to, že dostaneš produkty zadarmo a on ne,tak to je zase jen o tom, že tohle je tvůj koníček, děláš ho pořádně a s láskou,tak si myslím,že je jedině dobře, když tě za to někdo odmění. Místo toho, abys měla další brigádu a musela si na další věci vydělat,tak sedíš u blogu a připravuješ pro nás články, zatímco ty dotyčné slečny, co si stěžují, by si tu brigádu skutečně mohly najít a ty dané věci si taky dopřát :-) osobně je mi informace, jestli jsi produkt dostala nebo ne úplně jedno a myslím, že tvé názory budou tak jako tak objektivní, ale je pravda, že když to uvedeš, tak dané firmě aspoň vyjádříš, že si toho vážíš, že si něco dostala :-) závěrem jen tak dál, tvoje práce a snaha se opravdu vyplácí :-)

  http://fashionbeautyloverxy.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 90. mne je teda smiešno, to sa ozaj nájdu ľudia, ktorí na KOZMETICKOM blogu rýpu do teba, že nič iné v hlave nemáš? :D
  to akože učiteľ matematiky nevie vymeniť žiarovku a doktor nevie variť? či ako? obmedzené názory môžu mať len obmedzení jedinci :( bojuj ďalej rendy!

  OdpovědětVymazat
 91. exxie: ale víš co je zajímavé? že se pod takovým článkem nikdy takový komentář neobjeví. Takže buď ho dotyčná blogerka raději neschválí (a tím pádem je jasné, že nemá čisté svědomí), nebo mají okruh čtenářů, kteří netuší, že to dostalo dalších 5 blogerek a ty to přiznaly :)

  Lúca: moc mě těší, že jsi byla zatím s doporučenými produkty spokojená. Ono to vážně zní jako klišé, ale pro mě je to největší pocta a radost :)

  OdpovědětVymazat
 92. Ahoj, ja mam rada tvoje vykecavaci clanky. U nekterych blogerek, ktere pisou recenzi a napisi k ni 2 vety mi prijde, ze snad ten produkt ani netestovaly, kdyz k tomu nemaji co rict. Takze v tomhle stylu urcite pokracuj:)
  Ohledne toho psani ci nepsani jestli jsi vyrobky dostala..libi se mi treba napad, tusim Lili, ktera u nazvu udela hvezdicku. Predtim poznamenala, ze clanky s hvezdickou jsou sponzorovane a od te doby to tak proste je.
  Tak, urcite vblogovani pokracuj takhle i nadale, rada sem chodim znovu a znovu:)

  OdpovědětVymazat
 93. Tvoj blog sledujem už veľmi dlho a musím povedať, že určite patrí medzi moje najobľúbenejšie, čo sa týka kozmetiky a to hneď pre niekoľko dôvodov:
  1). vždy nádherné kvalitné fotky produktov, navyše vždy nových :) určite to robí oveľa lepší celkový dojem recenzie, keď je produkt nový, čistý, nerozrýpaný, či špinavý.. a kvalitné fotky sú základ, mobilové a rozmazané fotky ma odradia niekedy od celého článku..
  2). recenzie sú úžasne detailné, vždy mi toho dajú neuveriteľne veľa a na ich základe som si už kúpila niekoľko produktov, s ktorými som veľmi spokojná :) a takisto mi pomohli vyvarovať sa niektorým, ktoré som si plánovala kúpiť, takže za to veľké ďakujem! :)
  3). vlastne všetko je na tvojom blogu skvelé, ja nemám čo vytknúť, len držím palce, nech to takto pokračuje naďalej! :)

  Točenie videí mi inak vôbec nejak nechýba, páči sa mi tvoj písaný prejav, ako som už písala, recenzie sú písané kvalitne a detailne, ja som spokojná :)
  Na nový dizajn blogu sa veľmi teším ;)
  A k tým produktom, ktoré dostaneš na základe spolupráce.. ja som určite za to, aby si zverejňovala, že boli darované, veď sa vôbec nemáš za čo hanbiť a skrývať to :) Nechápem hlupákov, čo stále závidia a musia rýpať.. Proste máš kvalitný blog, dávaš do neho veľa práce a zaslúžiš si nadväzovanie spolupráce.. + my môžeme byť len rady, že sa takto môžme dozvedieť niečo o danom produkte, ja ti v tomto určite fandím! :)
  Inak by ma celkom potešilo, keby si častejšie pridávala fotky svojho líčenia s produktom, ktorý recenzuješ, pokiaľ je to možné.. vždy ma to príjemne poteší, ak sa takáto fotka objaví :)

  OdpovědětVymazat
 94. Ahoj, já tě čtu už dlouho (asi nekomuentuju často, protože se v kosmetice nevyznám, ale o to víc se sem chodím "Radit" a hledám v příspěvcích dozadu), blog se mi líbí včetně grafiky a věci dané ke zrecenzování.. chápu, že je chceš označovat, taky bych asi měla tu potřebu, ale myslím, že tvoje postavení mezi blogerkami už je takové, že by tě nikdo nemohl doopravdy podezírat z nějakého lhaní, aspoň já tě považuju za odbornici :-) A proto bych ti pro klid duše klidně doporučila na označování věcí darovaných se vykašlat.
  Minulá recenze byla moc pěkná, moc se mi líbí různé přehledy a srovnání (víc než obyčejné články na 1 produkt, i když chápu, že to dá víc práce), nebo když se občas objeví něco neobvyklého jako rozhovor okolo boxů. Takže v podstatě jen chválím a přeju pevné nervy :D

  OdpovědětVymazat
 95. ja mám tvoj blog veľmi rada sledujem ťa dlho ale niekedy neprečítam celú recenziu lebo to je fakt predlhé. o jednom produktu toho toľko nakecať ufff. :) ale aj tak si superná baba :)

  OdpovědětVymazat
 96. Ahoj :) sleduju tvůj blog už celkem hodně dlouho a líbí se mi, že každý den uveřejníš nový článek, a že se zaměřuješ i na levnější (rozuměj "drogerkovou") kosmetiku.. navíc máš i pár článků, ve kterých srovnáváš různé produkty od jedné značky, což mi připadá fakt super. V něčem se rozcházíme a já pak nadávám na vyhozené peníze (mě třeba tvůj milovaný Clinique na akné skoro vůbec nepomáhá), něco mi naopak velmi sedlo (jako ten nový make-up od Max Factor, o kterém jsi nedávno psala recenzi), holt sto lidí, sto pletí :). Psaný projev je rozhodně lepší, než videa, často totiž čtu blogy v autobuse, kde mi připadá nevhodné rušit ostatní zvukem, když sluchátka nejsou po ruce a uvádění darovaných produktů mi připadá fér vzhledem k firmám. Co by se mi líbilo a co znám z jiných blogů-v závěru každé recenze by bylo fajn vypíchnout plusy a mínusy.. víceméně to v posledním odstavci děláváš, ale v kladech a záporech by to bylo přehlednější :) to je vše, co jsem měla na srdíčku a tak mi zbývá jen popřát, aby tě blog i nadále takhle bavil a aby se mu dařilo tak, jako doteď :)

  OdpovědětVymazat
 97. Renduš - ti co za něco stojí tu o tobě nemůžou napsat nic špatného, protože ty patříš mezi ty opravdu skvělé bloggerky a když něco napíšeš, tak tomu zkrátka věřím.

  a s těmi sponzorovanými věcmi - já si toho třeba už ani nevšímám u tebe, protože jak jsem už psala - já ti věřím a je mi fuk, jestli jsi to dostala nebo ne. některé věci, o kterých jsi tu psala, jsem zkoušela a nikdy mě nic z toho nezklamalo. ale jinak jsem taky pro to, to napsat. už kvůli těm, kteří ti něco dali. je to slušnost :)

  a musím znova zopakovat že jsi fakt strašně milá, sympatická a hodná a já mám tvůj blog moc ráda! :)

  a těším se na nový vzhled blogu ;)

  OdpovědětVymazat
 98. Musím říct, že jsi to napsala hezky Rendy, s tvými názory souhlasím, hlavně vítám to, že čtenářky mají možnost napsat ti jakýkoliv dotaz nebo se zeptat na další informace :-)

  OdpovědětVymazat
 99. Všechny kritiky ze kterým přímo srší závist ignoruj!
  Je to ubohé a je dobré když někdo dává i kritiku,ale to samozřejmě pokud jsou pádné důvody,které tady zcela chybí :). Prostě závist,jelikož kdo by nechtěl kosmetiku dostávat a nekupovat ji?!:)

  OdpovědětVymazat
 100. Ahoj:) Musím říct, že tvůj blog patří mezi moje oblíbené blogy anačuila jsem se takovou jednu věc, že když pokaždé si chci něco koupit tak nahlídnu k tobě? mie nebo k Plum a podívám se, jak jste byli s danou věcí spokojené. Jinak tvůj vykecávácí styl mám ráda, je to rozhodně lepší než když někdo o produktu napíše dvě, tři věty a člověk pak ani neví, jestli byl s danou věcí spokojený. Další věcí, která mi u tebe příjde super, že nepíše jen o dražších značkách, ale i o levnější kosmetice z drogerie. Prosím, zůstaň taková jaká jsi, chápu, že asi každému nevyhovuje to, jakým způsobem bloguješ. :) Doufám, že ti to dloho vydrží a bude tě to bavit.
  PS: a nic si nedělej z anonymu, jsou to akorát závistivci ;)

  OdpovědětVymazat
 101. dPRave taketo clanky mam rada . Mama rada kozmetiku a pre to sledujem aj blogy tohto typu , ale je dobre ak blogerka ukaze ze vie aj nieco viac nez len vyskusta ten ci onen produkt a napisat o nom par riadkov . Ty si prave tymto clankom dokazala ze si ne inej urovni a velmi ti zalezi na tvojom blogu a neodflakujes to , tak ako to niektore kedysi dobre blogerky zial zacinaju robit ...

  OdpovědětVymazat
 102. Tvůj blog byl první, který jsem začala sledovat a denně jsem ho navštěvovala. Ale pak jsem objevila i další blogy, kde holky ukazovaly produkty přímo v akci. Ne jen fotku, jak produkt vypadá na kterou se můžu podívat na oficiálních stránkách. Například Plum taky nemá kdovíjak kvalitní fotky a radši se budu řídit její recenzí, než tvou. Protože mi článek pak přijde osobitější a že mi produkt doporučuje blogerka, kterou "znám".. u tebe mi občas přijde, jako kdyby mi to doporučoval článek, internet a ne ty.. nebo abych se nevyjádřila špatně :D samozřejmě u tělové péče ne. Je to jen u dekorativní kosmetiky. Sleduju tě opravdu dlouho a myslím, že bych tě ani na ulici nepoznala a to je podle mě špatně, pokud už se do toho dáš, tak se vším všudy a ne jen na půl :) do drogerky, nebo do parfumerky na ruku si to taky můžu jít vyzkozšet, ale namaluju se tam s tím těžko :)

  OdpovědětVymazat
 103. Mne nevadí tvoj ukecaný štýl. Ale tiež sa niekedy priznám, že ma na darované veci dávaš prílišnú chválu. Ako keď to zoberiem z pohladu čitateľa príde mi to divné ale keď to zoberiem z tvojho podľadu, tak je mi jasné, že keď máš mastnú pleť si nezoberieš nečo na suchú. A keď je to určené pre mastnú pleť tak ti to asi zafunguje. a potom nemáš dôvod napísať, že nie. Z tejto stránky som sa nato nepozerala. Díkes za rozšírenie obzorov :)

  OdpovědětVymazat
 104. Ahoj, Rendy... Ja mam tvoj blog rada, velmi, vlastne ma asi najviac motivoval k zalozeniu vlastneho... Trosku sa pohybujem vo svete medii a internetu aj v ramci prace a tvoj blog sa rozhodne nestrati, zboznujem ho z viacerých dovodov: vizualne mi pride akuratny, nie je "preplacany", ale ani nenudi, skvele su stitky aj zoznam inych blogeriek, plus mas skvele fotky, na mna je ich niekedy mozno az prilis, ale su naozaj kvalitne, niektore aj naozaj popularne blogerky ich maju naozaj nepekne, neostre... plus velmi sa mi paci jednotna linia clankov aj tvoj styl pisania, mas talent a to nehovorim len tak, si ozaj sikovna, zamyslas sa nad tym, co pises, nevadia mi ani dlsie recenzie, sama sa cudujem, ze to niekedy vyjde na tak dlho, ale ked chce stratka clovek napisar vsetko, vyzaduje si to priestor... A desne sa mi paci, ze sa drzis linie beauty blogu, ze je to stale blog o kozmetike a nie len akasi velka reklama tvojej osoby (aj ked mozno by som rada o tebe vedela viac, ako viem (:) A velmi si cenim tvoju aktivitu, pisat denne je velmi narocne, si v tom skvela... zelam ti vela uspechov s blogom, v praci, v skole aj v osobnom zivote :)

  OdpovědětVymazat
 105. Ahoj, tvůj blog mám ráda, začala jsem ho sledovat jako jeden z prvních a líbí se mi, že často přispíváš :) Design blogu bych neměnila ale těším se na ten nový. Tvé recenze mi přijdou dost dlouhé, některé ani nečtu, lépe by se mi četlo kdybys zvýraznila nějaké body, chapeš mě snad:)) Připadá mi, že musíš mít na kosmetiku snad skříň!:D Díky tobě jsem si začala víc všímat produktů v parfumerkách :) Toť asi vše. Ať se daří :)

  OdpovědětVymazat
 106. na nový design se mega těším, zrovna před přečtením článku jsem si říkala, jestli bude nějaká aktualizace designu :))

  OdpovědětVymazat
 107. Rendy, mě jsi svým blogem otevřela kosmetické oči. Nikdy ze mě nebude přeborník, ale musím říct, že miluju tvoje štítkování - když pak potřebuju něco sehnat, udělám siu tebe takový přehled a s tím jdu zkoušet do obchodu.

  Už se těším na nový design i když tento mi nevadí, jen bych se v článcích přimlouvala za to, aby byly větší mezery mezi fotkami a textem, aby bylo jasné, jestli se text vztahuje k fotce nad nebo pod... občas se mi stávalo, že mi to nebylo jasné...

  a otázka na konec - v čem je tak skvělý fixační pudr od dermacolu? Na to jsem ještě nepřišla...ať o použiju nebo ne, žádný rozdíl.. :o)

  OdpovědětVymazat
 108. Natálje: děkuju moc :) tohle si snad vytisknu a budu se na to dívat, až mě chytne nějaká tvůrčí krize :)

  Aneta:bohužel, je to tak a bude to tak i nadále. jsem pro konstruktivní kritiku, nic není dokonalé a bez chyby, ale někdo mezitím neumí rozlišovat a napíše někdy fakt peckové vzkazy :))

  An:děkuju moc za podporu :) vážím si všech věrných čtenářek, které se sem rády vracejí. a to, že v moje (a ostatních) názory a recenze věříš, mě vážně moc těší :)

  Eve: určitě vím, co myslíš :) můžu na tom zkusit zapracovat :) ale samozřejmě jsem ráda, že si někdo přečte od začátku do konce celý článek a nepodívá se jen na fotky a přečte poslední odstavec :)

  dada: moc moc děkuju za tak vyčerpávající komentář! opravdu mě to velice potěšilo a mile překvapilo :) zpětná vazba od čtenářek je pro mě opravdu důležitá, protože čtenářky jsou hlavní součást blogového světa, bez nich by tu nic nebylo :) takže opravdu moc děkuji a cením si tvého názoru

  OdpovědětVymazat
 109. Napíšu jen jedno: jiný blog o kosmetice nečtu. Není potřeba :) Díky za všechny tipy a recenze

  OdpovědětVymazat
 110. Michaela: děkuji za tvůj názor. Upřímně nemám potřebu vystavovat svůj obličej denně, protože se to lidem taky přejí. moc ráda bych líčení více ukazovala, ale moje chabá technika mi to moc neumožňuje. Ber to klidně jako výmluvu, ale je to tak :) Některé blogerky holt nechodí do práce a mají čas na to se celé dopoledne fotit své líčení i obličeje. Když přijdu v 7 večer z práce vyfotím upřímně prd. Měla jsem už x článků s líčením, ale nedala jsem je do éteru, protože mi přišlo, že nejsou podle mých představ. Prostě na nich nevynikne to, co by mělo. Až našetřím na nové vybavení, ráda to změním a budu na tom pracovat. Ale nijak ti to neberu a na druhou stranu je internet plný slečen, co se ukážou v jakékoliv situaci i stavu :) btw. je několik blogerek, co nikdy neukázalo svou tvář a stejně jím jejich slova věřím a podle jejich recenzí se řídím, ale je to jen tvoje věc a neberu ti to :)

  Darinka: no, jsem teda moc zvědavá, co na to budete říkat :) doufám, že mi pak každá druhá čtenářka řekne, že se jí to nelíbí :))

  efCza: to určitě není problém, zkusím si na to dát pozor :)

  OdpovědětVymazat
 111. Martina: jsem vážně polichocena! nic lepšího si blogerka asi přečíst ani nemůže. vážně moc děkuju :)

  OdpovědětVymazat
 112. Můžu rovnou říct, že tvůj blog je jedním z mých nejoblíbenějších, obsahem i tím, jak to tu vypadá. Moc se mi líbí tvůj dizajn a fotky, kterými provázíš články :-) A dle mého názoru, komu se nelíbíš, tak ho nikdo nenutí, aby tě četl, takže nemáš žádný důvod jakkoli se omlouvat za to, jak to tu vedeš či nevedeš nebo co děláš či neděláš :-) Haters gonna hate... ale tomu bohužel nepomůže žádná diskuze, jelikož oni to dělají z principu :-D

  OdpovědětVymazat
 113. Rendy, to nejlepší, co můžeš udělat pro blog a čtenářky, je pokračovat v tom, co děláš, přesně tak, jako dosud.
  V té větě je mimochodem neuvěřitelné množství čárek! :D Měj hezký víkend!

  OdpovědětVymazat
 114. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 115. No, rozhodně bych zapracovala na vzhledu blogu, ale jak sama říkáš, máš ho už v hlavě dlouho:) což se mi líbí, je důležitý nechávat si tyhle věci projít hlavou!

  anna.kaplanova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 116. Ahoj, jsem ráda, že jsi upřímná, a že si na nic nehraješ jako některé blogerky. Tenhle článek je hrozně hezky napsanej, a myslím si, že díky němu si tě věrné čtěnářky budou ještě víc vážit:) A na kritiku kašli, nestojí ti to za to. Užij si víkend:)

  OdpovědětVymazat
 117. Ahoj, co se týče vzhledu určitě se na nový moc těším. Dále jsem moc ráda za ty štítky a pokud to bude více přehlednější tak to bude jedině super. Vždy k tobě ráda koukám, jestli si náhodou nezrecenzovala produkt, který si chci koupit. Jelikož bych řekla, že máme podobný typ pleti, tak k tobě chodím častěji, abych zjistila nějaké informace- například o make-upech, pudrech a tak. Jelikož jsem studentka, tak jsem ráda za každou tvou recenzi na drogérkovou kosmetiku, bohužel si drahou kosmetiku nemůžu dovolit, takže už se těšim na další recenze. Když mluvíš o těch sponzorovaných věcech, určitě bych to dál uváděla, kašlala bych na nějaký závistivce, aspoň máš to srdce napsat, že ti to někdo dal. Ostatní ze sebe dělaj, jak si kupují bůhvíjak drahou kosmetiku, přitom jsou stejně sponzorovaný. Upřímnost nadevše. Kromě vzhledu bych asi nic neměnila, líbí se mi to jak to děláš a proč to děláš. Mám moc ráda tvůj blog! :)) soo never give up!

  OdpovědětVymazat
 118. to, že neděláš videa, mi naopak vyhovuje, protože patřím k těm, co je videa vůbec nebaví - přijde mi to jako strašná ztráta času na ně koukat, zvlášť pokud to je jen kecací video místo článku a ne třeba sestříhaná ukázka konkrétního líčení/postupu na max. 3 minuty (ale radši míň) ...
  fakt nesleduji jediný vlog - občasná výjimka je jen petra z lovelyhair, kterou si pustím, když mám zrovna dost času a i tak jen kvůli tomu, že má výrazně příjemný projev a hlas

  jinak když to je článek o názorech, tak mám aspoň možnost ti napsat, že opravdu obdivuji to, že dokážeš mít na každý den připravený článek - tím, že máš ještě školu a práci, tak mi opravdu zůstává rozum stát, jak to stíháš - přiznej se, že nejsi člověk, ale utajená wonder woman :D
  musí to sežrat strašně času a už jen za tohle nasazení si fakt zasloužíš každý jeden výrobek, který dostaneš k recenzi ;)
  (btw. někdo nabízí recenzi obojků? pošli ho ke mně, zrovna by se mi nějaký hodil :DD)

  OdpovědětVymazat
 119. Mne sa tvoj blog páči a to, že nerobíš videá mi nevadí...nerada pozerám videá, radšej čítam:)A z kritiky si nič nerob, nikdy všetkým nevyhovieš:)

  OdpovědětVymazat
 120. Páni, to je pořádný článek :). Když jsem objevila tvůj blog, trvalo mi několik dnů než jsem přečetla všechny články až do začátku a skoro všechny mě bavily. Jsem ráda, že když dostaneš výrobky zadarmo, tak to napíšeš. Je aspoň vidět, že si svých čtenářek vážíš a jsi upřímná. Na nový vzhled se těším, ale dávej si prosím pozor na mezery mezi textem a fotkou (moc nevím jak to popsat :-D), občas není poznat jestli text patří k fotce nad anebo pod ním. A ještě - videa nedělej, mám radši články, je to mnohem pro mě pohodlnější a ne vždy mám čas na 20 minut dlouhé video, které třeba bude o ničem :)

  OdpovědětVymazat
 121. Hezký článek a musím říci, že si to napsala moc hezky. A pokud budeš dělat desingové změny na blogu, prosím, neměň písmo, tenhle styl písma se strašně dobře čtě :)

  OdpovědětVymazat
 122. Ufff, zvládla jsem to dočíst až na konec :-)
  Hezky napsané, souhlasím a moc se těším na nový design :-)
  Žádné nápady na vylepšováky ani kritiku nemám. Mám právě ráda, když je blog odrazem osobnosti blogerky a ne když jej přizpůsobuje tomu co se líbí ostatním :-)
  http://justbeyourselfbypetra.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 123. Rendy, docela tě obdivuju za to, že ještě čtenáře vyzýváš k tomu, aby ti psali i negativní ohlasy :) To já bych asi nikdy nezvládla, chtěla bych se naučit přijímat kritiku jako ty :))
  Jináč je fakt, že občas tvoje články nečtu úplně celé, protože mi přijde, že třeba u recenzí máš trochu víc "omáčky" než je potřeba :D ale zas tak mi to nevadí, na VŠ jsem se naučila číst rychle a přeskakovat to méně podstatné :D Takže klidně pokračuj v tomto stylu dál, věrnou čtenářku jako jsem já neztratíš.

  OdpovědětVymazat
 124. Tentokrát jsi se s psaním rozšoupla, ale čas od času je to na místě :).
  Tvůj blog mám moc ráda, byla jsi snad jedna z prvních, které jsem sledovala. Líbí se mi, že prokládáš recenze dražších produktů s těmi levnějšími a hlavně tě obdivuji za to, jak často přispíváš.
  Videa by se mi do budoucna určitě líbila, ale když nebudou, tak se svět nezboří. Alespoň by třeba bylo pěkné, kdybys někdy vyfotila svoje líčení, třeba i běžné denní, jen tak pro inspiraci ;).

  OdpovědětVymazat
 125. Sakra ! myslela jsem, že včera, když jsem si to asi v jedenáct večer četla .. že jsem přidala komentář a on nikde? každopádně,jsi jedna z mých prvních a zároveň nejnejnejoblíbenějších blogerek vůbec:) hrozně dávno jsem na tebe narazila díky benefit giveaway (kterou jako všechny ostatní jsem nevyhrála , škoda..) a od té doby sleduju poctivě každý den:) miluju to tady, jsi taková ukecaná, přátelská, každý den nějaký fajn origoš článek... sleduju tě všude kde se dá a pořád tě cpu kamarádkám,až už si o mně myslí bůhví co :D
  přečetla jsem si každé písmenko a za sebe gestikuluji HLASITÝM KÝVÁNÍM HLAVY JAKOŽE ANO ! máš recht,recht,recht :) A mělas i delší články, takže délkou textu se nevzrušuj:) no, články moc nekomentuji nikde, takže se nezlob, že můj komentář najdeš tak ve dvou z milionů článků no... a i když je teď má šance na výhru opravdu velmi, ale velmi mizivá, o to tu přeci nejde, že:D nečetla jsem to kvůli tomuhle (i když They're real bych si moc prála vyhrát, ale na tohle já štěstí nemám) , tak jsem ani netušila, že v článku se odměna skrývá, nadpisy nečtu :D
  Jinak pokračuj v tom co děláš a jak to děláš, protože to děláš výborně a máš ode mně ten největší palec nahoru, fandím ti, protože i přestože patříš mezi známější blogerky, jsi pořád svá a snad i zůstaneš:) jinak na design se moc těším,chce to změnu... kritiku snad nemám žádnou, ale mrzí mě ta videa, snad někdy najdeš chuť a dispozice :)
  Ať se ti stále daří v blogové sféře, pac a pusu bez rámusu, věrná čtenářka Rebecca Fuhller (Pauline) :)♥
  Rebecca.fuhller11@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 126. Milá Rendy, je fajn, že o blogu takhle přemýšlíš a snažíš se ho pořád zlepšovat. Bravo! Myslím, že není důležité každodenní přispívání, lidi sem budou chodit pořád, ať už budeš přispívat denně nebo obden (poslední ročník vysoký školy je hodně náročný, to určitě každý pochopí. Myslím si, že je vždycky důležitější kvalita než kvantita. Tématicky zaměřené blogy jsou těmi nejlepšími blogy a komu se to nelíbí, tak ať si klidně najde jiný blog s jiným tématem. ;-) Já osobně sem chodím moc ráda, obvykle si dvakrát týdně přečtu všechny články a dělám si seznamy, co si mám koupit. Mě by třeba nikdy nenapadlo rozlišovat mezi výrobky koupenými a darovanými, protože vždycky dělám recenze jen na výrobky a značky, se kterými jsem absolutně spokojená (pokud mi něco nevyhovuje, tak to prostě nepoužívám a vyhodím do koše nebo daruju - na svým blogu chci psát jen o věcech, ze kterých jsem nadšená a který mě baví). Proto je pro mě absolutně nedůležitý, jestli sis výrobek našla na zemi, koupila v DM, v Sephoře nebo ti ho firma poslala. A pokud tohle na tvým blogu někdo někdy řešil, tak zřejmě jen proto, že sám nic nedostává :-).
  Ať se ti blogování pořád tak daří! ;-)
  Vivi

  OdpovědětVymazat
 127. Zkousela jsi nekdy kosmetiku Alcina nebo Forlife? Jake se Ti zdaji jejich vyrobky?
  PS: Jinak toto je muj nejoblibenejsi blog ;-)

  brilliant brunette

  OdpovědětVymazat
 128. Já myslím, že pokud sama víš, že to jsou tvoje názory a nejsi uplacená, pak to tak prostě je a nemusíš nikomu nic dokazovat.:)
  Ale je škoda, že videa nebudou, já bych je ráda.:)

  OdpovědětVymazat
 129. Zalíbila ses mi právě díky těmto vykecávacím článkům. Jsem ráda, že se našel někdo, kdo dokáže napsat souvislý a čtivý text delší než dva odstavce. Jen tak dál Rendy, fandím Ti! :)

  OdpovědětVymazat
 130. Prď na ty rýpaly, my tě máme rádi! :)

  OdpovědětVymazat
 131. Výborný článok. Súhlasím s tvojimi názormi, hlavne o anonymoch, ktorí robia len neplechu. Našťastie s nimi osobné skúsenosti nemám, ale ja ani nie som tak známa ako ty. Tvoj blog je krásny a tak leží mnohým ľuďom v žalúdku, hold závisť v dnešnej dobe prekvitá. Čo sa týka vylepšení blogu, tak mne vlastne tvoj blog vyhovuje presne takýto aký je. Články si čítam veľmi rada, ale bohužiaľ tiež som v poslednom ročníku na Bc. štúdiu, takže sa ani na svoj blog nedostanem tak často, ako by som si predstavovala. Ale vždy keď sem zavítam, tak ma tvoje články zaujmú, aj keď je pravda, že tie drahšie kúsky kozmetiky asi nikdy v živote nevyskúšam - jedine, že by som vyhrala v lotérii :D V každom prípade by som ti chcela popriať mnoho úspechov aj v budúcnosti ako v blogovom svete, tak i v súkromnom živote.

  Prajem ti krásny deň :)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za vaše milé komentáře! Blogger mi bohužel technicky neumožňuje odpovídat na komentáře jednotlivě, proto odpovídám vždy hromadně. Pokud se stane, že vám na váš dotaz neodpovím, kontaktujte mne prosím mailem, děkuji :)