pondělí 21. května 2012

Co mě už dlouho štve a co nechápu

Dneska výjimečně nebude žádná kosmetika, ale prostor pro velkou debatu. Nechci komentovat, co mě štve v politice, světě nebo mém životě, ale co mě štve v blogosféře. Za poslední dobu mám pocit, že se něco pokazilo a už to není takové jako v době, kdy jsem začala první blogy číst. Možná bude někdo považovat mé dnešní plkání a stížnosti za malicherné, ale to je jen jeho PROBLÉM :) Nicméně věřím, že je natolik inteligentní a nebude to číst. Takže když jsem se chvíli (výjimečně) zamyslela, vylezl mi tento seznam:

Vadí mi a nechápu že:

- když chci sledovat něčí blog a nemůžu najít "tu" tabulku, kde můžu odkliknout políčko sledovat. Jako já vás klidně sledovat budu i bez toho, ale je to vaše mínus, že nevidíte pravidelné čtenáře :)

- když chci komentovat nějaký článek, napíšu svůj názor a pak to po mě chce zadat nějaké idiotské ověřování slovem, které podle mě vytáčí více lidí než jen mě. Prosím všechny, buď to zrušte (já to na váš popud taky zrušila) nebo si dejte moderování komentářů, ale tohle je fakt k ničemu

- nějak nechápu, proč spousta blogerek ještě neobjevila kouzlo plánování článků. Nevidím smysl v tom za jeden den nacpat 3 články a pak zas týden nic. Samotnou mě mrzí, když u svého oblíbeného blogu prošvihnu nějaký článek, protože nemám čas na to všechny neustále sjíždět a kontrolovat. Jeden článek na den stačí, ne? Podle mě to není pro dobro čtenářů ani vaše, protože kdo to stihne přečíst, okomentovat a pokochat se tím? :) Pokud nevíte jak na to, ráda vám poradím, jak články plánovat...

- tohle je asi trochu mimo mísu, ale nemám ráda, když čtu článek, jsem skoro na konci a objeví se READ MORE. Jako proč má někdo ve zvyku články takhle krájet a dělit? Kvůli jedné větě nebo fotce ztratím čas s načtením stránky a ve výsledku se ptám proč a k čemu je to dobré?

- celkem nechápu někoho, kdo si založí blog a většina článků je ve stylu poraďte mi o čem mám psát? Když nemáte o čem psát, proč si zakládáte blog?

- u kosmetických recenzí celkem nechápu, když někdo použije obrázek z internetu a pod to napíše dvě slova. Něco jiného je, když se bavíme o nečem, co třeba zatím nevlastním, nebo tak podobně, to je jasné, že si těžko sama vyfotím, ale napsat recenzi na make-up, který dotyčná ani neukáže třeba na ruce a jen pod text šoupne staženou nicneříkající fotku. Mám pak dotyčné věřit, že recenzovaný make-up opravdu vlastní a nepíše si jen tak něco pro zábavu? 

- co mě občas dokáže trochu zvednout ze židle je, když o něčem píšu, hned v prvním odstavci zmíním, kde se dají věci koupit a někdo se mě v komentáři zeptá, kde že si teda tu věc může koupit? To mě pak napadají myšlenky jako čte někdo ten text, nebo si jen prohlédne fotky a prostě se zeptá? Toho si samozřejmě nevšímám jen zde, ale i jinde. Neberte to zle, já vám to ráda řeknu znova, nemám s tím problém, ale to to nečtete, nebo to zapomenete než to dočtete? :)


- občas si říkám, proč beauty blogerky fotí svou kosmetiku ve značně jetém stavu. Jako chápu, ne každý na to hledí, ale vyfotit třeba oblemcanou řesenku nebo jakoukoliv jinou kosmetiku, která je nějak zapatlaná nebo umazaná? To ta řasenka nejde třeba utřít? Alespoň pro účely vyfocení. Ale zase chápu vás všechny, kterým je estetické hledisko ukradené


- dále nechápu blogy založené čistě na přebírání cizích fotek, které pak dotyčné prezentují a zřejmě tím chtějí demonstrovat, že přesně takhle chtějí žít, že chtějí nosit kabelky od Chanelu a nosit růžové střevíčky. Trochu tuhle úchylku nechápu

- nechápu někoho, kdo přichází na blogy jen s úmyslem něco zlého pod text napsat. Nemyslím tím anonymy, ale řádně registrované ženy/muže. Nevšímám si toho jen u sebe, ale spíš u jiných blogů, čtu si ráda komentáře a můžu vám říct, že bych už měla pěkný seznam "čtenářů", kteří se ozvou jen když chtějí něco zkritizovat, udělat z někoho blbce, nebo říct, že vlastně vypadáte jako kráva. Baví vás to a dělá to váš život hezčí? :)


- trochu mi vadí ignorování komentářů. Neříkám, že se musí odpovídat nutně na všechny, ale když se mě na něco někdo zeptá, snažím se odpovědět všem. Vážně miluju, když se zeptám na něco ohledně produktu a nedočkám se ničeho. Myslím samozřejmě odpovědi na otázky, které se týkají daného článku. Ptát se někoho, na to co dělá nebo co studuje se asi nehodí, když blogerka píše o sprchovém gelu. Ale když se někoho zeptám, prosím tě, po jaké době vidíš první účinky a ona mlčí, takže mi buď záměrně nechce odpovědět, protože to neví a nebo jen kašle na své čtenáře. Samozřejmě pokud i já bych vás někdy uvedla do takového situace klidně mi napiště na mail nebo formspring, určitě mlčet nebudu, ale někdy se to stát může, že váš komentář třeba přehlédnu nebo se mi neobjeví na mailu :)

- nechápu, proč má někdo potřebu přes nekvalitní, rozmazanou a nic neříkající fotku dávat vodoznak nebo adresu svého blogu, v některých případech se obávám, že by fotku nikdo neukradl a jinde nepoužil. Navíc tím ještě víc znesnadní identifikaci vyfocených předmětů, takže někdy by to chtělo myslet a dát logo nebo znak někam, kde to nepřekáží a ne velikostí 26 plácnout něco do prostředka fotky


- začala jsem být alergická na používání označení high-end kosmetika. Nemůžu si pomoct, ale předtím tím, než to začaly používat Sofastars, tak to nikdo neříkal a najednou se všude dočteme o high-end tom a tom. Nejvíc mě pobaví, když 14ti letá blogerka prohlásí, že od teď už si šetří jen na high-end značky a nic od Essence jí nesmí přes práh. Ha, ha, ha dovolte, abych se pousmála, ne-li spadla smíchy ze židle. To musí všichni papouškovat po někom? Není jiné označení? Nestačí říct luxusní značky kosmetiky? Musí to být jen high-end? Od někoho zní toto označení vážně komicky a nikdo mi to nevymluví :)


- vážně hrozně mě baví takové ty přirozené pózy, když někdo předvádí nový svetr a stoupne si tak, že se snaží dát ruce za záda tak, že si je skoro vykloubí, aby pak působil drobnějším a štíhlejším dojmem! Začnu to asi taky praktikovat na svých fotkách a věřím, že všichni mou "přirozenost" oceníte :)


- nechápu někoho, kdo si vypůjčí kosmetiku od matky/kamarádky/babičky za účelem sepsání recenze. Teda když to veřejně napíše, když to nenapíše, tak to asi těžko zjistíme a já osobně si pak alespoň nemyslím něco špatného. Jako věty typu: byla jsem s mamkou na nákupu a ona si koupila tyhle oční stíny za 2000Kč, ale je tak moc hodná a půjčí mi je, abych si je jednou vyzkoušela a pak o tom mohla napsat, aby mi jiný holky záviděly. Asi tak to vidím

- pak taky nechápu tu posedlost, když má někdo ve zvyku fotit co za den jedl a pak to vydávat za plnohodnotný článek. Vás vážně baví se dívat na jídlo cizích lidí? Zvlášť, když je jak přes kopírák a všichni chtějí demostrovat jak strašně zdravě žijí a stravují se. Považuju to za pózerství první kategorie a kdykoliv něco takového vidím, tak se musím pousmát a řikat si, joo holka ty už nemáš o čem asi psát. Zajímá mě, kdo bude první a vyfotí, jak jídlo vypadá po tom, co prošlo trávicím traktem :)

- u toho zdravého stylu ještě zůstanu, všimly jste si jak se v poslední době jak mor rozšířilo cvičení s Jillian? Půlka blogo světa si fotí své tepláky a tenisky a přesvědčují nás, jak je to skvělé a bezvadné. Neměla bych proti tomu nic, kdyby dotyčné nepsaly ryze kosmetické nebo fashion blogy, ale opět mi to přijde jak pózerství a ukazování svého "zdravého" životního stylu všem. Nebo snad Jillian všem zaplatila, aby se její video lépe prodávalo? :)

- pak taky nechápu někoho, kdo dnes a denně nazývá "stylově" své články anglickými názvy. Jako chápu u těch, co anglicky i vážně píšou, že je to logické. Chápu, když někdo čas od času použije anglický název, nebo sousloví, protože se to třeba nedá přeložit, ale proč někdo píše REVIEW XY a pak je celý článek česky? Vám čeština není dost dobrá?

- mám fakt ráda články typu NEW IN. Všem nové věci ze srdce přeju  a většinou se pak i těším, až se podělí o své dojmy z nich. Ale co už nechápu, že dotyčná napíše: dnes jsem si koupila tohle, tohle a tohle a za dva dny se objeví recenze na krém, který si dotyčná koupila. Jako to považujete za recenzi něco, co jste si jednou nebo dvakrát vyzkoušely a píšete, hm krém hezky voní a dobře se roztírá. Achh, je mi to tak líto, a ještě víc je mi líto, když se zeptám, po jaké době se dostaví účinky a dotyčná neví. Jistě, jak by mohla, když krém dvakrát použila. Chápu, že rtěnku nebo lesk nikdo nemusí zkoušet měsíc a názor si udělá, ale tak chtělo by to trochu přemýšlet, když frknu v pondělí new in a ve středu se objeví recenze. Nebo nikdo z vás nad tím takhle neuvažuje a je mu to jedno? Přečte si juchání a utíká pro krém do obchodu?

-  nechápu potřebu některých se mě dokola ptát, kde na tu kosmetiku beru peníze. Asi vás zklamu, ale chodím normálně každý den do práce a vydělávám si je sama, takže nemám tajný fond ani nevykrádám banky :) Když budete taky chodit do práce, budete mít taky peníze na to si kupovat co budete chtít :)


-vadí mi, když si 13ti leté "holčičky" půjčí od své matky rtěnku zvučného jména a píší o ní recenzi. Jednak jím nevěřím ani slovo a opět si říkám, proč má zapotření skoro ještě dítě používat jednak rtěnky a jednak prohlašovat, že bez Dior/YSL nebo Chanelu se každopádně neobejdou. A dav malých čtenářek samozřejmě juchá a tajně přesvědčuje své matky, aby jim taky něco takového pořídily


- nemám ráda vlnu Romwe giveaway. Jednak vůbec nechápu, že mají fashion blogerky zapotřebí tohle podstupovat, aby jim pak asijský eshop poslal kus hadru (který si ostatní musí koupit značně předražený). Nevím jak vám, ale když se mi na seznamu blogů v jeden den objeví Romwe giveaway, ani to neotvírám a zase si říkám, jaká škoda...Bohužel se na scénu tlačí i další šuntské asijské eshopy a tak se podobných soutěží asi jentak nezbavíme...Zlatý Asos!


- nechápu, proč některé blogerky mají ve zvyku tvrdit, že si něco koupily/samy si na to našetřily, když moc dobře vím, že to dostaly (stejně jako já). Fakt mi to přijde děsně trapné a musím se smát a říkat si něco o chudinkách zakomplexovaných, protože když s někým spolupracujete, většinou se i dozvíte, kdo další také s firmou spolupracuje a přijde mi uhozené to tajit. Když devět holek napíše o krému, který není zrovna tak známý nebo prodávaný a desátá zarytě tvrdí, že si ho sama koupila, tak mám vždycky chuť napsat tak nám ukaž účtenku. Jako může mi to být úplně jedno, dotyčná se shazuje sama, ale jak takovým lidem pak mám věřit jejich výroky a doporučení když lžou od samého začátku (o tom, jak se k produktu dostaly). Takže tohle je podle mě taky na zamyšlení


- co mě vytáčí k šílenství a budu zřejmě jediná na světě, ale nemůžu si pomoct je fakt, když někdo hned pod fotku píše text. Jako fakt z toho mám osypky a většinou nedokážu celý text ani dočíst, protože mě to děsně irituje! Neznáte tu vymoženost jménem ENTER? Stačí jeden klik a dá se to hned číst i to  lépe vypadá. Naopak mi je celkem jedno, když se někdo překlepne, nebo si poplete y a i. Jsou sice případy, kdy to mlátí do očí, ale prostě blogy si většina píše ve volných chvílích a není potřeba mít profi korekturu. Takže radši sem tam nějaká hrubka, než text nalepený pod fotkou bez mezery


- nemám ráda články s jednou fotkou a jednou větou textu. Já vím, že každý má svůj blog jako prostor k tomu si vyjadřovat co chce, ale já to prostě nemám ráda. Přijde mi, že takovýmto způsobem poslední dobou odbývá své čtenáře víc a víc blogerek a u některých mě to trochu mrzí. Já si od toho založila facebook, kam takové krátké věty nebo poznatky píšu a bylo by mi hrozně blbé to psát do samostatných článků, protože to by asi moc dlouho nikoho neuspokojovalo (zejména mě ne).


- mrzí mě, že několik mých oblíbených blogů buď úplně zaniklo nebo tak nějak stagnují a nic se na nich neděje. Zklamání pak přichází zejména v jednom případě, kde se z blogu, který jsem ještě před rokem měla ráda stala spíš reklamní plocha k pronájmu a majitelka se chytne jajékoliv spolupráce s kde kým a pak místo zajímavých článků cpe jen soutěže nebo pozvánky na akce...


- nechápu všechny, co si myslí, že když mají "zrcadlovku", že jsou automaticky zručné fotografky a musí své fotky rozmazaných (rádobyuměleckých) květin nebo zvířat cpát všem a nazývat to random z minulého týdne. Jako mám fakt pár oblíbených blogů, které vesměs žijou jen z randomů (svých fotek),ale mají nějakou úroveň a vkus. Mám pocit, že občas někdo prostě nabude dojmu, že když má drahý foťák, tak jeho fotky jsou automaticky kvalitní a pro všechny neuvěřitelně zajímavé. 


- začínám sledovat, že hodně slečen se cítí na to prezentovat své každodenní outfity široké veřejnosti a když se na fotky podíváte, zjistíte, že nosí dokola to samé, žádný nápad nebo invence. Já sama bych tohle dělat nemohla, protože myslím, že je jen málo těch, kteří mají opravu originální styl, který může lidi inspirovat. Samozřejmě na to koukám ze svého pohledu, ale prostě mi přijde, že těch opravdu kvalitních fashion blogů není tolik. Samozřejmě to samé se dá řícti i o beauty blozích, které taky rostou jak houby po dešti.


- jako je mor Romwe giveaway, tak jsou trochu mor i hromadné fotoreporty z nově uvedených kolekcí (nejlépe z háemkového showroomu). V rozmezí tak tří dnů se všude rozlezou jedny a ty samé fotky a juchací komentáře, jak je nová kolekce bezva a super kvalitní. Sama jsem se přesvědčila na vlastní kůži naposledy při uvedení Marni kolekce, jaké šunty se na stojanejch objevily. A to téměř každý bloger zdůrazňoval, jak jsou jednotlivé kousky kvalitní. Takže jsou tak kvalitní, že když jsem si chtěla podívat na šátek, tak jsem nestíhala koukat na jeho kvalitu. Šátek byl v polovině okousaný, jak když ho někde přestřihnul napůl nůžkama a ještě hodně křivě! Hodně se o tom diskutovalo a bylo to pro mě vážně zklamání a utvrzení v tom, že někteří napíšou cokoliv, aby opak dostali pár hadříků na sebe...

- jsem alergická na kosmetiku Crabtree Evelynprotože jsem celých 7 let měla co dočinění s jejich jednou řadou, jejíž parfemaci nesnáším, je ohavná, nechutná a laciná. A pak si přečtu na X místech, že CE bomba, super, kupte si tenhle svěží a voňavý krém za 500. Tohle je jen můj osobní problém , ale kdyby někdo z vás chtěl na vlastní kůži vyzkoušet tuhle "bombu" napište mi, já vám snad pošlu vzorky, ať víte, jaký je to smrad, co mi obrací žaludek naruby. (No, tohle sem moc nepatří, ale měla jsem potřebu se k tomu vyjádřit).


- taky nechápu všechny, co si vyfotí své opatlané (okousané, nehezky nalakované) nehty a vydávají to za inspiraci všem. Nemyslím to zle, nejde o to, že by někdo měl hezké nebo ošklivé nehty, ale o to, co je na nich. Sama své nehty nerada fotím, protože mi nepřijdou hezké a nestíhám občas zírat, co je někdo schopen poslat do éteru a napsat pod to slogan typu: vaše letní inspirace. Fakt klobouk dolů, já bych na to odvahu neměla

- nedávno mi na mail přistál od anonyma zajímavý "vzkaz". Dotyčný měl zřejmě co dělat s nějakou typuju kosmetickou firmou a zřejmě ho trochu podráždila žádost od nejmenované blogerky. Dotyčná se v mailu nazývá přední českou blogerkou, uvádí počet návštěv svých stránek a prosí o zaslání kosmetiky pro recenze. No, teda koukala jsem jako puk, protože podle té sledovanosti mám dvakrát tolik a zřejmě teda budu ještě víc přednější česká blogerka :) Chápete, kde se tohle v lidech bere? Kdo se podle vás může nazývat přední českou blogerkou? Fakt by mě to zajímalo a doufám, že hodně z vás mi na to odpoví. Ponechme stranou to, že někdo si prosí o kosmetiku pro recenze, tak holt všichni nemají takové rozpočty, aby si jí nakupovaly samy a holt asi musí psát denně o něčem, takže to nikoho nesoudím :) Mě jen dostalo to sebenazvání přední blogerkou....Vážně mi napiště váš názor, děkuju :)


Už vás zřejmě k smrti nudím, že? Vylívám si tu své srdce a stejně se vsadím, že schytám jen kritiku sama na sebe :) Ale risknu to a počkám si na vaše komentáře a názory, protože tolik prostoru pro debatu tu zatím asi tolik nebylo. Doufám, že vzbudím pár emocí a dočkám se zajímavého počtení a hlavně vašich názorů na to, co štve vás. Neberte to z mé strany jako nějaké hejty a nenávistná zvolání. Čas od času má člověk prostě potřebu se vyjádřit a ne jen kladně. Očekávám doporučení typu, když se ti to nelíbí, tak to nečti. Ano, touhle větou se dá odbýt každý a se vším, takže to jako argument neberu :) 

Rtěnky a krémy budou zas příště ...

177 komentářů:

 1. Zajímavé počtení. A souhlasím s tebou. Hrozně mě štvala vlna Ziaji. To bylo x blogů s recenzí na víceméně stejné výrobky. Chápu že ty slečny za to nemůžou, že je to chyba PR oddělení firmy, že v jeden čas posílají výrobky. A nemyslím tím tebe, protože jsi s tím počkala až ta největší vlna opadne.

  OdpovědětVymazat
 2. super clanok a vo vela bodoch s tebou suhlasim. S tymi ostatnymi som sa bud este nestretla alebo som to ignorovala, neviem. Tie 13-14 rocne dievcata s ruzom Chanel a make upom dior, ktore odsudzuju drogeriovu kozmetiku iba z principu (alebo pre imidz) aj mna vzdy fascinuju - ja som v ich veku ani nevedela, ze take daco existuje! :)

  OdpovědětVymazat
 3. "Přední česká blogerka" :D Tak já, jako zadní česká blogerka s článkem plně souhlasím a mé drbavé já, by hrozně zajímalo, která blogerína se takhle titulovala.. N.

  OdpovědětVymazat
 4. nevim, já zas nemám ráda, když někdo do ostatních rejpe tímhle způsobem :D máš prostě pravdu, ale upřímně, že si dá holka na blog fotky okousaných nehtů a napíše letní inspirace pro vás, to mě nijak nerozruší, prostě vypnu a jdu si číst blog, který je kvalitní a tak... ty holky nejsou dokonalý a je dost velká šance, že si aspoň dřív uvědomí, co je trapný, každopádně nemůžeme zapomínat, že to pro někoho dost možná inspirace bude :D hlavní je, že to nemyslí špatně. a opisování kódů v komentářích je peklo..

  OdpovědětVymazat
 5. Naprosto s Tebou souhlasima a doufam, ze si to nekdo veme k srdci, co tu pises.
  Hezky den Rendi :-)

  OdpovědětVymazat
 6. Já musím ve valné většině souhlasit.. :D kde jsem se jenom našla je Jillian, prostě jsem to chtěla díky blogům zkusit a chytlo mě to.. a teda asi i ty nehty.. moje nehty nejsou nejkrásnější, ale zase myslím že krásné nehty bez chyby má málokdo tak je občas třeba ukázat, že nikdo není dokonalý, ne? :)

  OdpovědětVymazat
 7. Uff, dočetla jsem to.:-D A kromě popisků hned pod fotkami na mě nic nesedí.:-D Musím říct... super článek! V některých věcech mi mluvíš z duše, hlavně v "READ MORE" nebo "CONTINUE". To mi vždycky úplně zkazí chuť ke čtení. Když mě něco opravdu zajímá, řeším to tak, že si to prostě rozkliknu do nového okna. Jako fakt mě nebaví dávat pořád zpět.:-D Další věc, ve které s tebou souhlasím, jsou anglické nadpisy. Taky mě to rozčiluje. No prostě, fakt jsem si teď dobře početla. Někdo možná řekne "tak to nečti", ale já jsem ráda, že si to tady sepsala. Pro mě jsi jediná komercí neovlivněná blogerka, která normálně přemýšlí.:-)

  OdpovědětVymazat
 8. suhlasim... po tom, co Joll zacala robit reklamu na granule pre psov a romwe 2 krat tyzdenne ma to prestalo bavit ( uz nesledujem, takze neviem ci je to stale tak), dalej tu bola Lush, elf, ziaja mania.. 13ky s chanelom zabijaju system, hlavne ked nie su schopne sa poriadne namalovat, ked uz to chcu robit ( ruky nohy polamat za zrudnosti ktore pachaju :D)
  ale z druhej strany, sranda musi byt! :D

  OdpovědětVymazat
 9. Adelaide: ono těc vln různých spoluprácí je hodně, mě zas teď přijde, že frčí všude mojesminky.cz, ale to si člověk nevybere :)

  Katze: já byla ve 13 někde jinde a vrcholem pro mě byla řasenka z drogerie za stovku :) doba se holt asi změnila

  Naďa: no, ono to jednou na povrch stejně vyleze, ale nebudu tu nikomu dělat špatnou reklamu :)

  yas: tak já to záměrně zobecnila, nemám chuť rýpat do nikoho konkrétního

  Barushka: děkuji, pěkný den i tobě :)

  Skodulka: s těmi nehty si to asi pěkně vyslechnu, ale to nebylo ani tak zle myšleno, spíš jakože někdo nemá soudnost a fakt, co občas objevím je fakt síla. ale to se netýká nikoho, koho pravidelně sleduju, takže jsou to spíš takové náhodné objevy :)

  OdpovědětVymazat
 10. Rendy za tohle budeš hóóódně kamenovaná, ale rozhodně ne mnou!

  Jednou jsem se opovážila říct, žez random fotek, kde jsou kytky a tráva a stromy se mi chce zvracet a že to nepovažuju za nic random. Samozřejmě jsem dostala několik nenávistných reakcí, že jsem přinejmenším blbá a když se mi takové random nelíbí tak ať na ně nekoukám.

  Za druhé. Celkově mi přijde ujeté, že patnáctileté holčičky-bloggerky chodí v dnešní době zmalované víc než moje mamka. Jako sorry, ale mají vůbec nějaké dětství? Bezesrandy, já si ještě ve čtrnácti hrála s barbínama a myslím, že jsem nebyla sama. V šestnácti jsem měla první šuntskou řasenku, ale rozhodně jsem neřešila jestli je Chanel rtěnka, nebo Diorka lepší. Ty holky by se nad sebou měly zamyslet. Působí směšně. A ještě směšnější je recenze od 14ti leté holky na nějakou luxusní kosmetiku. Nehledě na to, kolik jejích dvanáctiletých čtenářek si ten produkt (který je sponzorovaný) taky koupí :-DDD

  No a vlna Jill + zdravá strava + focení jídla je kapitola sama o sobě. Jako je fajn, že všichni žijeme zdravě, to plně podporuju, ale musí se to horem dolem cpát na blogy a fotit si tenisky? Já mám taky tenisky tyvoe! Jenže prostě to jednou ty holky vidí u nějaké známé bloggerky, která určí jak je to cool. Já jsem teda taky jednou měla článek o stravování, ale protože mě o to dost lidí prosilo, takže v tomhle mám teda taky vroubek.

  Jo a ještě jsem se chtěla zmínit o romwe a všech těhlech sračkách. Já když se na ty jejich obchody kouknu tak jsou to normálmní asijské butiky, kterých je tam na každém rohu spousta a kvalitou rozhodně neoplývají. Mrzí mě k čemu se bloggerky snižují a zaprodávají jen aby dostaly něco zadarmo. V životě jsem se neúčastnila Romwe giveaway a ani to fakt neplánuju. Je to trapný.

  Bloggerky už nejsou sami sebou, ale jen takovou variantou toho prototypu ideální blogerky, která recenzuje cokoliv dostane zadarmo, žije zdravě, miluje zeleninu, showroomy jsou největší zábavou na světě a mohla bych pokračovat... Achjo to jsem se teda rozvášnila, ale naprosto s tebou souhlasím a už několikrát jsem na to ve svých článcích narážela, ale většinou jsem byla davem odsouzena :-)))))

  OdpovědětVymazat
 11. absolutv: teď jsem koukala, že zase frčí propagování zrní a cereálií :) jako já to beru od někoho, kdo píše o jídle nebo zdravém životním stylu, ale když někdo píše jen o krémech a rtěnkách a pak najednou obrátí, tak to nějak nechápu :)

  Adele: věta tak to nečti je klasika, co by pak ale měl člověk číst? :) jinak tedy děkuji za kompliment, moc mě potěšil a doufám, že nejsi jediná, co si to myslí

  OdpovědětVymazat
 12. Tak jsem to tu celý přečetla. Máš recht, Rendy... co se k tomu dá říct víc?! Snad jen to, že jsem se naučila přijímat, že né každý dělá svůj blog tak, jak si to já představuju. Všechny ty věci, který mi můžou na ostatních blozích třeba vadit, na tom svým prostě nedělám, to stačí.;-) Pokud si založím blog, měla bych si ho přece hýčkat, s radostí psát články, fotit svoje vlastní fotky, psát "s hlavou a patou" a hýčkat si i svoje čtenáře. Čtenáři to poznají, vrací se, komentujou, jsou milí a věrní. Každý je svého blogu strůjce ;-). Tak ať je takových "hýčkaných" blogů co nejvíc ;-).
  Vivi

  OdpovědětVymazat
 13. Rendy pobavilas!!!! I když já osobně blog nemám, v poslední době jich hodně pročítám a v hodně věcech máš pravdu. Já taky ráda říkám, co se mi nelíbí a často jsem díky tomu velmi nepopulární :-). Každopádně doufám, že budeš pokračovat ve svém blogu tak jak to děláš doteď = super články, poctivě vyzkoušené produkty (to se pozná), přemýšlíš nad tím co tam píšeš a líbí se mi, že u tebe každý den nějaký ten článeček najdu. Čtu si to u ranního kafe :-). Takže za mě jen tak dál a na ostatní kašli :-)

  OdpovědětVymazat
 14. Simbli: očekávám virtuální ukamenování, ale já neumím mlčet, když mě něco štve :) určitě neberu jako vroubek, když člověk napíše sem tam nějaký článek o něčem, co se netýká jeho zaměření. já taky psala o dovolené, protože si o to lidi psali, ale nikdy se ode mě nikdo nedočká focení mého jídla, tenisek nebo propagace něčeho, co nesouvisí s kosmetikou :)

  OdpovědětVymazat
 15. Musím souhlasit téměř se vším..pro někoho jsou to možná drobnosti, ale mě to občas také leze na nervy, a když už se těch "drobností" sejde více, odebírám si blog ze sledování - kdyby to tak udělal každý, blogerky by si asi hodně dobře rozmyslely změnu úrovně svých blogů. A co mi tedy hodně vadí, že majitelky některých blogů nesnesou jiné komentáře, než ty typu "úžasný, skvěloučký článeček" - jednou, při mánii se Ziajou, jsem si "dovolila" na jednom blogu napsat něco ve smyslu, že už by se také mohlo psát o něčem jiném, ale místo odpovědi, že třeba příště už bude článek na něco neokoukaného apod. jsem schytala "nejlepší obrana je útok". Myslím, že Tvůj blog patří k nejlepším právě proto, že o věcech přemýšlíš, promýšlíš je a dáváš si na tom záležet.

  OdpovědětVymazat
 16. No, jak začít. Ve spoustě věcí s tebou souhlasím, ve značné části si zase myslím, že je to zbytečné a je tam i pár věcí, které se dělají, protože to buď jinak nejde, nebo k tomu má dotyčný důvod :-)
  Chtěla jsem se postupně vyjádřit ke každému odstavci, ale to by vznikl komentářový článek, takže od toho upustím :-x :-)

  Začnu tím, kdy se nedá nic dělat nebo je to účelné: špatně viditelné sledování blogů - např. dynamic view od bloggeru neumožňuje vlastní nastavení, vše je nacpáno ve vedlejší objevující se liště a ne každý si toho všimne, u některých blogů se to prostě ztratí ve všem ostatním. Řešení je třeba google reader - zkopíruješ adresu, přihlásíš k odběru a nemáš pak ani povětšinou problém s oním - číst více (i to je někdy děláno právě kvůli vzhledu blogu, je to otázka preferencí, takže bych to nechala na každém zvlášť)

  Někteří třeba ani netuší, že vložení komentáře k jejich blogu vyžaduje opsání kódu (při jejich komentářích se to nepožaduje). Přecijen je třeba si pohrát s nastavením. Mnohdy stačí jen upozornit.

  Pak je tu spoustu věcí, se kterými jsem se nesetkala - umatlaná kosmetika, děti s drahými rtěnkami atd. K tomu se nebudu nijak zvlášť vyjadřovat :-) - nevídám to (asi i proto, že se o kosmetiku nezajímám tak do hloubky a stačí mi sledovat jen pár takto zaměřených blogů, protože na ostatních je pak víceméně to samé ;-) )

  Přívalové vlny zdravého životního stylu, hubnoucích blogů atd. - to je prostě potřeba ustát. Opět se to přežene :-). Hubnutí po létě, Zaia už asi brzy (co tak čtu, už toho všichni mají dost) a tak podobně. Tohle tu bylo už mnohokrát (LUSH atp.) a čeká nás toho ještě hromada.

  Focení jídla, "umělecky" zrcadlovkou, nebo postování přejatých fotek ala tumblr - do toho bych se již kriticky nepouštěla. Je každého věc, co a jak se rozhodl postovat, číst to přeci nemusíme ;-).

  Angličtina v postech - ani to mi nevadí. Vlastně se tomu ani sama nebráním a neřekla bych, že to znamená, že mi čeština není dost dobrá. Někdy se mi prostě líbí jiný výraz, někdy se to více hodí. Pro některé je to třeba pomalý přechod na vícejazykový blog, jen nemají dost odvahy a sebevědomí se do toho pustit pěkně od podlahy. Já osobně bych se toho taky bála - hlavně kvůli nevyhnutelným komentářům, co by s onou snahou pěkně zametly (už jsem pár takových pokusů i viděla)

  A už koukám, že můj komentář nabral nepřiměřeného počtu slov, tudíž zbytek nechám plavat :-). Chápu většinu tvé nelibosti, ale někdy ta kritika není třeba. Je dosti pravděpodobné, že se nyní zvedne vlna podobných článků o tom, co se blogerkám kde nelíbí hehe.

  Nejlepší bude, když budeš i nadále pokračovat ve své kvalitě a nebudeš si dělat těžkou hlavu z ostatních blogů - nedejbože se jimi rozčilovat ^_^ hezký den.

  OdpovědětVymazat
 17. eviah: Hlavně hnedka závidíš. Teda takhle to bylo u mě, když jsem řekla něco proti Ziaje a jiným značkám všude na každém blogu, nebo proti Marni showroomu. Tak jsem prý závistivá a kdyby to někdo nabídl mně tak to taky dělám a píšu o tom :-DDD Ty holky nechápou, že mám nějaké své hodnoty a že pro každého je pupek světa Marni :-DDD

  OdpovědětVymazat
 18. Vivi: přesně jak říkáš, blog je místo, které si člověk tvoří pro radost, ne z povinosti a taky věřím v to, že pár čtenářů, kteří to uvidí to i ocení a budou se rádi vracet :) děkuji za pěkný komentář

  Hana: to mě těší, že se i někdo pobavil a neberete to jen jako útok na druhé :) doufám, že nezklamu a bude tě to tu i nadále bavit :)

  eviah: děkuji, moc mě to potěšilo :) kritika se neposlouchá nikomu dobře, ale je něco jiného, když někdo napíše, že už je toho od jedné značky moc a když někdo zaútočí a dotyčné napíše, že vypadá třeba jak nějaké zvíře, to se musí prostě rozlišovat :)

  OdpovědětVymazat
 19. skvelé skvelé :D aj keď jasné, teraz tu pod článkom budú samé oslavné komentáre a každý sa bude tváriť, že to takisto neznáša a že jeho blog do tejto skupiny nepatrí. fakt som sa našla len v tom, že mám zrkadlovku, ale netvárim sa, že som fotograf. neviem fotiť to je fakt... nemám poňatia čo je clona a ako nastaviť objektív :D akurát chcem niečo ľuďom ukázať. ale nie za každú cenu. používam anglické názvy, ale "jesenné líčenie" znie niekedy dosť blbo :D často ma mrzí, že sa nelíčim a nefotím každý deň, že si nenakupujem haldy kozmetiky, aby som mala o čom písať, ale je to tak lepšie, ako nasilu pchať čosi. sem tam ponúknem neplnohodnotný článok na pár riadkov, ale väčšinou chcem odkázať na niečo zaujímavé, tak mi to snáď čitatelia odpustia. nebudem tiež na každý komentár odpisovať ďakujem ďakujem ďakujem, ale na otázky odpovedám. nemienim fotiť svoje jedlo, nearanžujem si ho na tanieri, je nezdravé a nezaujímavé, ale aspoň si to priznám a netvrdím, že žeriem zrno. ochvíľu sa tu premnožia články o istých musli, to som si istá... inak vďaka za objasnenie termínu high-end, ani som netušila, že niečo také je.. asi preto, že si kupujem "šunty" od essence :D ale veď aj tak je to väčšinou len mrhanie peňazí. to už radšej nejaký max factor alebo loreal... ja viem, že som totálne out, lebo som odmietla dať za YSL rúž sumu peňazí, ktorú zarobím na brigáde za 16hodinovú smenu, ale kto nepracuje popri VŠ, nevie.... a fakt ale fakt milujem fashionbloggerky, ktoré si dajú k rifliam tuniku a balerínky a sú obrovskou inšpiráciou pre dav. to som si mohla už aj ja založiť fashion blog namiesto kozmetického a mala by som enormný úspech, lebo ja si občas dám aj šaty, aj sukňu a vysoké opätky... holt, asi som módna ikona

  OdpovědětVymazat
 20. tak za prvé tohle mě vůbec nenudí, se čtením potíže ještě nemám:-) a za druhé - děkuji za zajímavé úvahy.
  s některými se sama osobně ztotožňuji a také mě napadají - např. romwe, rtěnka dior od mamky, bez které nelze žít, opatlané nehty (to měteda dokáže vytočit echt - i dyž teda já sama taky nevystavuju občas nic extra, že:D.
  a některé úvahy pro mě byly nové, a o to zajímavější:-). Třeba Crabtree evelyn vůbec neznám (a asi by mě to teda ani nemělo mrzet:D...)

  Naopak mi třeba vůbec nevadí označení "high-end", používám ho sama léta běžně ajsem na něj zvyklá. Do článků ho teda nepoužívám, ale jinak mě to vůbec neuráží. Jako někam, kam to nesedí, nebo je toho už moc, to asi nepatří, ale jinak s tímto spojením nemám problém.
  O kosmetice často píšu/mluvím v angličtině a někdy se mi prostě rychle český výraz nevybaví.
  (taky napsat příspěvek česky i bohužel zabere mnohem víc času než v angličině:((

  jo! a myslim, že si zaloužíš jednu echt milou a originální otázku na závěr - vrtá mi to totiž už dlouho hlavou:DD!!! prosim těěěě, kde jako bereš na všechnu tu kosmetikuuuu??? :DD to mi teda vysvětli !!!

  OdpovědětVymazat
 21. páni, přečetla jsem to na jeden zátah. ve spoustě bodech mi mluvíš z duše.
  jeden oblíbený blog, který se opravdu stal nástěnkou reklam a sbírkou Romwe giveaway jsem s těžkým srdcem vyřadila ze sledovaných :-/ a u některých to mám v plánu, protože mám každý den přeplněný reader něčím, co mě prostě nebere.
  a zatajování spolupráce mi taky vadí, je to tak trochu podfuk na čtenáře a pak u mě klesá obliba dané blogerky, protože jí nějak nedokážu věřit. stejně jako brzké recenzi s dojmy z pouze fyzikálních vlastností výrobku...
  sama moc zkušeností s reakcemi na blog nemám, ale v jiných blozích nemám ráda komentář typu:"Krásný článek, koukni ke mě!" nebo "Výborná recenze, jdu si to hned koupit." to druhé jsem si u jedné slečny přečetla v recenzi na zdravotní čaje asi patnáctkrát, přitom ona do článku napsala jen to, jak se ten čaj připravuje a jaké by měl mít účinky!! to souvisí i s tím, že když si přečtu nějaký článek, tak na prvním místě v komentářích je většinou ten stejný houf slečen s obdobou uvedených komentářů. musí prostě komentovat všechno a stejně. by mě zajímalo, co dělají kromě sezení u monitoru a komentování takovým způsobem, že to vypadá, že nemají co říct....

  OdpovědětVymazat
 22. "...kdo bude první a vyfotí, jak jídlo vypadá po tom, co prošlo trávicím traktem :)" :-D :-D :-D
  tak z toho fakt nemůžu :-D

  Rendy, přistihla jsem se na konci článku, jak je mi pomalu líto, že končí. Jo, mám asi trochu zvrácenou osobnost bo co, ale fakt jsem se u toho dobře bavila :o)

  Ještě info k prvnímu bodu (diskuzi se teprv chystám přečíst, tak nevím, jestli to tu už někdo nepsal - no kdyžtak to ignoruj). Jde o to, že Google "tu tabulku" od 1.3.2012 rušil pro všechny stránky, které nejsou hostované na blogspot. Takže možná proto někde chybí. Jasně, že to jde i tak obejít a umístit kamkoli, to jako ne že ne. Ale už je to kapku složitější :o)

  OdpovědětVymazat
 23. Rendy, rádo se stalo. Píšu jen, co si myslím. ;-) Kvalita blogu je pevně v rukách blogerky a pokud se na nějakým blogu objevuje většina z nešvarů, který jsi popsala, tak je docela možný, že takový blog nebude mít dlouhý trvání. Co já už viděla blogů s jepičím životem...Až mě to někdy mrzí. Ale všichni blogaři mají stejnou startovní čáru a stejný možnosti...je to fér.
  Vivi

  OdpovědětVymazat
 24. Já jsem se tak těšila, že s tebou pohádám a nic nebude:-D Bohužel musím jen souhlasit..možná až na ty náctileté holčičky co si půjčí od maminky drahou rtěnku bych nebyla tak přísná, ony z toho prostě ještě nemají rozum a chtějí zažít to kouzlo luxusu, to zase chápu..a že je dnešní doba rychlejší a děti dospívají dříve než naše generace, s tím bohužel nic nenaděláme. Jen bych ještě přidala, že mě osobně štve, když všechny (no dobře, většina) píšou, jak děsně stojí o konstruktivní kritiku, ale není to pravda. Párkrát jsem to zkusila, ale pak jsem buď závistivá, nepřející, nic nechápu nebo ať to prostě nečtu, když se mi to nelíbí..tak už jsem to vzdala a prostě to zavírám. Plus mi ještě vadí gramatika- podle mě, když už se někdo nějak veřejně prezentuje, tak by si to po sobě mohl aspoň jednou přečíst, případně prohnat nějakým "opravovačem". A to nemluvím o občasném spletení i/y, nikdo nejsme neomylný, ale, když je v textu x hrubek a překlepů, tak to prostě působí odfláknutým dojmem. A za "by jsi" a "by jste" bych osobně vraždila!

  P.S. Zajímal by mě ten vzoreček CE, jestli je ještě nabídka platná:-D

  OdpovědětVymazat
 25. Já myslím, že Tě tu nikdo kamenovat nebude, napsala jsi svůj názor, napsala jsi ho slušně a já s Tebou ve většině souhlasím. Mně ještě přijde vtipné, když 13 - 14 lété holky mají kabelku třeba Hermés nebo Céline, kterou jim koupil třeba tatínek. Zrovna nedávno jsem na jeden takový blog narazila a přijde mi, že se to k těm holčičkám vůbec nehodí.

  OdpovědětVymazat
 26. Wau, tohle je delší, než jsem čekala... A cítím naléhavou potřebu se k tomu vyjádřit, byť vlastně ve většině případů souhlasím. Tedy:
  - Ověřování slovem je vážně hrozné. Ale já jsem třeba ani netušila, že ho mám nastavené. Takže pokud to člověk vyloženě nezkoumá, nemusí na to ani přijít, kdyžtak zkus nějak jemně naznačit, že ti to vadí... ;)

  - Recenze o dvou větách a obrázku s internetu fakt není recenze. Nerozumím ani tomu, proč to někdo za recenzi vydává.

  - Oblemcaná kosmetika je kapitola sama pro sebe. Ale taky mi nepřipadá nějak kdovíjak náročné vzít vlhčený ubrousek / mokrý hadřík / cokoliv a utřít to z nejhoršího.

  - Co se týče "čtenářů se zlým úmyslem", tedy těch, kteří neustále jen kritizují... Je to prostě jistý druh uživatelů internetu, kteří se snaží někoho naštvat, trollovat a rozsévat své "činy" po internetu. Není to jen na blozích. Přítel provozuje jedny diskusní stránky, a tam jich je, to by člověk nevěřil. Taky moc nerozumím, oč jim jde, ale když jim to udělá dobře... :)

  - Asi čtu špatné blogy, nesetkávám se s označením high-end kosmetika a ani ho sama nepoužívám, protože je to pro mě jen další z anglických výrazů, které v českém textu vypadají divně.

  - "Přirozené" pózy jsou taky kapitola sama pro sebe, občas někde zahlédnu i slečny, které stojí tak, že budí dojem, že si prošly minimálně obrnou, nebo tak.

  - Možná jsem úchyl, ale baví mě dívat se na fotky cizího jídla. Vážně ano.

  - Cvičení s Jillian je docela dobrý cvičební program, ale taky nevím, proč ho najednou cvičí všichni. Ovšem tohle masové rozšíření mi naopak vzalo chuť to taky zkusit. (Vzhledem k tomu, že polovina bloggerek dává na tohle video odkaz na ulož.to, kvůli prodejnosti to asi nebude. ;))

  - Recenze po dvou dnech používání je divná. I po čtrnácti dnech mi to připadá fakt málo třeba u pleťového krému. Osobně psávám recenze, až když už jsem skoro u dna.

  - Třináctileté slečny s blogem o kosmetice, jsou vážně divný úkaz. Netvrdím, že jsem si ve čtrnácti nepůjčila občas tajně řasenku od mamky, nebo že jsem si v patnácti s velkou slávou nekoupila první šuntskou řasenku asi za 50 Kč, ale určitě jsem o tom nikam nepsala, a nepsala bych o tom ani teď, kdyby mi v dnešní internetové době bylo patnáct. Pořád mám takový, zřejmě falešný, pocit, že když chci o něčem psát, měla bych už projít nějakou dlouhodobější zkušeností. No, asi už jsou dnes mé názory zastaralé...

  - Asi vážně čtu špatné blogy, na Romwe giveaway jsem dosud nenarazila a ani nevím, co to je.

  - Mně třeba nevadí, když slečny napíší, že to a to dostali na otestování. Proč to proboha nepřiznat?

  - Nejsi jediná na světě, text hned pod fotkou je esence čirého zla!

  - Oni si lidé vesměs myslí, že když mají zrcadlovku, jsou automaticky umělec. Ale sem tam se na nějaký random ráda podívám. I nějakou tu kytku a zvíře si občas vyfotím a zveřejním.

  - Taky úplně nerozumí tomu, že si někdo obleče tílko, mikinu, ryfle a tenisky a říká tomu "outfit", dá toho deset fotek a tváří se, jaká je inspirace. Vážně tomu nerozumím.

  - Showroomy háem aj. tiše ignoruji. Nezajímá mě to, kolekce jsou někdy ušité snad ještě hůř než stálý sortiment (a i u toho musí člověk fakt dobře koukat na švy a tak...)

  - Označit se za "přední českou blogerku" je fakt odvaha. Zejména když to o sobě prohlásí sama. Ale lidé občas postrádají sebekritiku.

  Fuj, já končím, vyjádřila jsem se k čemu jsem chtěla.
  Mimochodem, když se ti nelíbí, tak to nečti. Stejně jim všem akorát závidíš! (Kdyby to nepochopil, poslední dvě věty jsou vtip. Mám ráda tvůj blog.)

  carre-de-sucre.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
 27. Fuuu, to je věru pěkný výčet! Za to by se tě jistá sorta internetu nebála označit za "hejtra" - to se teď taky nosí. :)

  Za sebe musím říct, že s tebou ve většině bodech souhlasím. Zlatý časy, kdy jsem měla svůj starej blog, všechno to bylo "jiný". Většina dnešních blogů mi přijde koncipovaná jako byznys a honba za sebezviditelněním, nemůžu si pomoct. Pravá podstata blogování je u většiny pryč. Ono se dneska musí fakt hodně vybírat z toho obrovskýho množství (protože 'mít blog' je tůze in), ale vybrat se furt dá...

  Neopodstatněné anglické názvy článků, 'New-in' (boože), romwe/vj-style hadry (na ebay je bez problémů najdete za pár kaček)... Je to zlo. :D

  S tvým 7. odstavcem ještě souvisí můj názor, že blogování dneska není primárně o textu (jako kdysi), ale spíš o fotkách. Mně to teda docela vadí. Přijde mi, že lidi jsou líní číst (radši mrknou na fotky s jednoduchým popisem) a koneckonců i psát (než aby fešnblogerky napsaly pořádnou recenzi o té 'slavné' nové kolekci, naflákají tam každá stejný fotky a dopíšou k tomu 3 věty). S textem je prostě víc práce a musí se u toho přemejšlet, žejo. :) Já mám psané slovo (:D) ráda, a tak tím trošku trpím. Fotky jsou fajn ilustrační, ale například u recenzí by to nemělo být naopak.

  Nevim, no. Každej to blogoprostředí vnímáme jinak, a z toho pak plynou tyhle seznamy štvacích věcí, který ale plně chápu :)

  OdpovědětVymazat
 28. tak prečítala som si celý článok...a mne sa teda veľmi páči...ja som len taká blogová čitateľka a aj to necelý rok...ale stihla som si všimnúť tie priepastné rozdiely medzi blogmi a takisto aj to, ako sa jednotlivé blogy menia...a niektoré vážne k horšiemu...ja si myslím, že je to hlavne o tom, že si tie mladučké dievčatá asi príliš veria, chýba im proste nejaká pokora a skúsenosti...myslia si, že každá z nich môže blogovať, lebo ich baví kozmetika, oblečenie a tak...v niektorých bodoch s tebou úplne súhlasím a v niektorých by som bola zhovievavejšia a s niektorými som sa ešte nestretla...však nesledujem zasa všetko...ale myslím si, že mnohým blogerom chýba sebareflexia,...a inak mňa teda strašne rozčuľuje ak sa ma ako čitateľa pýtajú stále, že o čom majú písať, čo majú vylepšiť....čo by som chcela čítať...ale veď potom už naozaj budú všetky blogy o tom istom

  OdpovědětVymazat
 29. Kateřina Pavlišová: já vím, že spousta věcí jsou jen subjektivní malichernosti a spousta lidí je neřeší nebo ani nevnímá. s tím sledováním je to jen drobnost, ale vím, že třeba ze začátku chce mít každý pravidelné čtenáře, aby měl pocit, že si nepíše sám pro sebe, často mi holky co začínají píšou, jestli bych nechtěla jejich blog sledovat atd. a pak když se podívám a chci ho vážně sledovat, tak to stejně nelze. ale to neberu jako tak hrozný problém, spíš jsem si toho všimla u více blogů...určitě si nic z výše jmenovaných žíly netrhám a můžu v klidu v noci spát, ale spíš jsem měla potřebu se k tomu vyjádřit

  nina: je tu prostor i pro negativní komentáře a ráda bych se dočetla, co števe ostatní nebo co si myslí :) s těmi zrcadlovkami to byla narážka na ty, co jen nabyly dojmy, že jsou automaticky umělci, když něco takového vlastní :) nechci tvrdit, že odsuzuji lidi, co mají kvalitní foťáky :) a co se anglických názvů týče, jak říkám, ne vždycky se hodí překládat do češtiny, mám na mysli spíš honosné dlouhé anglické názvy, protože když někdo napíše summer tipy, takto neberu ze svého pohledu jako něco honosného :)

  OdpovědětVymazat
 30. Hustý :D U mě třeba mojesminky.cz frčí hodně, ale až na tři rtěnky kdysi si fakt všechno sponzoruju sama a je toho u mě plnej blog jen proto, že jsem s jejich věcmi fakt dost spokojená :)
  Jinak víceméně souhlasím, ale já jsem člověk dost asertivní, takže hodně věcí přecházím a neřeším :)
  Rozčilují mě jen ošklivě nalakované a ohlodané nehty s přetahy až na kloubech :D, tebou zmiňované dotazy na věci zodpovězené hned v prvním řádku ( to má fakt člověk pocit, že kdyby si ušetřil práci s textem, vyjde to podstatně nastejno... ) a je fakt, že mě možná, spíš než vadí, mrzí, když napíšu pod článek dotaz a nikdo mi neodpoví...
  Fakt hodně mě pobavila myšlenka o tom, kdo vyfotí snídani po zpracování :D:D:D:D
  Přední česká blogerka by mě teda taky fakt hodně zajímala :D
  Jako dobrej článek, budu se snažit si z něj vzít i nějaký ponaučení, protože to takhle pěkně pohromadě vypadá fakt zajímavě :D
  A chválím za odvahu :D

  OdpovědětVymazat
 31. ještě jsem zapomněla na jednu věc a nejde mi vložit odpověď k mému příspěvku.... monotematicky zaměřené blogy mám moc ráda, hlavně ty kosmetické a čtecí, o knihách. a vůbec mi nevadí, když občas vybočí jinam. počtu si ráda. ale mrzí mě, že jsem zaznamenala už více reakcí takových, že je divné, když blog nemá zaměření..... trochu to popírá to, proč blogy vlastně vznikly... aby si každý sdílel, co chce. škoda no.

  OdpovědětVymazat
 32. Našla jsem se v používání high-end kosmetiky, ale budiž mi omluvou, že jsem stejně jako Nuf a Nik odchovaná makeupboxem a tam to bohužel tak je, ovlivňujeme se nejen v nákupech, ale i ve slovníku :-)

  Jinak s naprostou většinou bodů souhlasím, u některých mi i v hlavě naskakovaly konkrétní blogy, které těmito nešvary trpí :-) Osobně mě také nejvíc vytáčí, když je vidět, že si blogerka na svých příspěvcích vůbec nedává záležet - tzn. stažené obrázky, minimum textu, "recenze" ihned po nákupu, jenom abych honem měla co přidat na blog, neustálé dotazy na čtenáře, o čem by měla psát... A ověřovací slovo je skvělý způsob, jak se vytočit během pár vteřin, nejednou se mi stalo, že mi to 4x tvrdilo, že ho mám špatně, ačkoli jsem se opravdu snažila všechna písmenka identifikovat správně a zdálo se mi, že se mi to povedlo!

  OdpovědětVymazat
 33. Uff, clanek jsem precetla jednim dechem a naprosto s tebou souhlasim. Ve vsem. A jsem rada, ze na to mas stejny nazor a nektere popsane veci se u tebe neobjevi:)

  OdpovědětVymazat
 34. Bol to sice kilometrovy clanok, ale precitala som ho dokonca aj s komentarmi :D Pekne zhrnute, samozrejme, kazdy, kto mame blog, sme sa aspon v jednom bode nasli (a kto nie, podla mna klame sam seba). Ten posledny bol pre mna asi nazaujimavejsie, az by ma zaujimalo kto je ta "popredna ceska blogerka". U mna si top ty, adresu tvojho blogu viem naspamat a ked mam v praci alebo inde cas, tak vzdy idem pozriet ci nie je nejaky novy clanok :)
  Nikavero

  OdpovědětVymazat
 35. Hned na začátku článku jsem si myslela, že alespoň s polovinou s tebou nebudu souhlasit, ale opak se stal pravdou. Souhlasím s tebou ve všech bodech kromě jednoho (anglické názvy-někdy mi to zní lépe jak v češtině, ale neznamená to, že bych češtinu neměla ráda). Vím, že spousty chyb, které si tady napsala se dopouštím i já a nemám to ráda. Je pravda, že občas svoje čtenáře odbiju, ale kolikrát se zdá, že na můj blog chodí právě kvůli giveaway a pak když přijde na recenze tak už to takový humbuk není. Některé věci ohledně kosmetických blogů jsem četla poprvé, ale asi to bude tím, že čtu asi 4 kosmetické blogy (včetně s tebou), protože jiným nevěřím už kvůli zmiňovaných důvodů v článku.

  OdpovědětVymazat
 36. Hezký článek ;) máme na věc hooodně podobný názor. Jediné co se mi na článku nelíbilo, že jsem se v něm hodně ztrácela :D chtělo by to nějak třeba oddělit nebo tak nějak jednou jsem přečetla odstavec 2x a jeden jsem vynechala :D

  OdpovědětVymazat
 37. Bezvadný článek a jako by jsi mi většinu věcí vzala z pusy..
  - jak vidím Romwe, tak prchám
  - vlna Jillian už mi přijde hodně ohraná
  - a když vidím, na každém blogu v rozmezí týdne opěvné recenze (třeba Ziaju nebo Crabtree), tak rozhodně budu všem věřit, že je to perfektní (asi je to perfektní v tom smyslu, že dostaly krém za 500 zdarma... :()
  Souhlas, souhlas, bravo!

  OdpovědětVymazat
 38. Je to tvůj názor a já ho s tebou dá se říct sdílím ve všech směrech. Chtěla bych si přečíst blog přední české blogerky! Opravdu by mě to zajímalo, která slečna to o sobě napsala!

  OdpovědětVymazat
 39. Konečně blogerka, která přemýšlí! Musím říct, že tvůj blog miluju a po dnešním článku snad ještě víc. Je vidět, že tě baví, používáš při vytváření článků rozum a plánuješ. U tebe mám prostě jistotu, že tady najdu každý den jeden kvalitní článek a nikdy mě nezklameš. V tvém blogu články i čtu, je pravdou,že u mnoha ostatních jsem to vzdala, páč to se poslední dobou u některých jiných nedá..takže velké DÍKY!

  OdpovědětVymazat
 40. Sakra, nevím proč mi nejde kliknout na tlačítko odpovědět..! :D Já vím že jsi to s těma nehtama nemyslela špatně a taky to tak beru.. :) každopádně celé dopoledne o tvém článku přemýšlím a poctivě si čtu všechny ty reakce.. Donutila jsi mě zase se nad tím jednou zamyslet a vzít si z toho něco.. i když teda snad většinu těch věcí nedělám :D Děkuji za takový článek! :)

  OdpovědětVymazat
 41. ja suhlasim s každym jednym bodom a som rada že som sa v žiadnom nenašla...ak ano tak by som chcela aby mi to dali ludia vediet a aby som napravila svoje chyby....teda ak nepocitam to, že niektore clanky maju nazov po anglicky, ale to pre to že mne osobne je anglictina milsia a viac sa mi paci je to strucnejsie a vseobecne zauzivane slova ako giveaway a review... super clanok ja mam rozpisany podobny ale pisala som ho nasrana takze ho zatial nechavam tak lezat v ustraní :D

  OdpovědětVymazat
 42. Rendy, ja zacala hromadne cist blogy tak pred 14 dny, kdy si je hazu postupne do blogger ctecky. Co ale cestou potkal za hruzy, to mi nekdy hlava nebere. Je tu sice svoboda slova, ale nekdy bych obcas za cenzuru dala buhvi co :D. Tvuj blog stale povazuju za nejlepsi, o tridu lepsi nez jine a pochybuju, ze se to nekdy zmeni :).
  Vezmu to poporade :D. Ano, hledat policko policko Sledovani nebo Pripojte se k webu me vytaci. Zvlast kdyz to nema ani RSS jako nouzovku :(. Ano, overovani slovem je des bes :(. Divila jsem se, kdyz jsem narazila na uverejnovani komentaru po schvaleni, ale proc ne :). Lepsi nez to trapny opisovani toho paskvilu. Jo, s planovanim clanku souhlasim, je to fajn :). To jsem obcas delala, kdyz jsem neco tvorila na netu a zpetne to vidim jako blbost :). No, co se tyce READ MORE, tam jsem trochu jinde. Kdyz nekdo pise dlouhe clanky, tak se to hodne hodi :). Ale nechapu, kdyz je to mini clanek, rozkliknes to a tam jedna fotka a jeden radek. To je snad jen na nahnani zobrazeni reklamy :D. Ne ze bych to obhajovala, ale trochu chapu, kdyz blogerka misto fotky da fotku z netu. Treba nema kvalitni fotak. Ale tim to fakt neobhajuju. Je lepsi dat treba fotku z netu a vedle toho svou fotku. Kdyz uz. Jo, taky se mi stalo, ze jsem se nevsimla, ze v clanku je info, kde co koupit, ale to pro to, ze ja ctu rychlosti svetla a kolikrat neco prehlednu :(. Ale to je moje chyba. Ano, kosmetiku v jetem stavu ne. V pouzitem ok, ale aspon to ocistit a trochu upravit :). A k tomu treba fotku z netu, jak to vypada, kdyz je to nove :). Jo, nenaviste komentare taky nechapu. Podle me existuji uz od praveku internetu a nikdo s tim nic neudela. Jsou to proste zakomplexovani lide, kteri si musi ponizovanim a kritizovanim neco dokazovat a zvedat sebevedomi. Jo, ignorovani komentaru... s tim sem se uz obcas setkala a kdyz se na neco ptate, tak to neni zrovna fajn :). Fotky z vodoznakem, pokud jsou kvalitni, tak se to da jeste jakz takz pochopit, ale ty rozmazaniny fakt ne :D. Rendy, nastesti jsem o high-end kosmetice jeste neslysela :). Ja ji rikam luxusni :). A co se tyce pujcovani kosmetiky... chapu to obracenym smerem - neco jsem dostala/koupila a nevyhovuje mi to (z duvodu ze treba nepouzivam kulicky, ale tuhe deodoranty, priklad, nic jineho me nenapadlo ted) a tak to dam na otestovani kamosce/segra a poprosim ji, at neco o tom napise. Po delsim pouzivani (vyjimkou je samozrejme dekorativka, tak kolikrat uz opravdu po prvnim pouziti poznate, ze tohle fakt ne :D). Clanky s jidlem fakt nechapu, leda by to byla recenze restaurace. Ale na to jsem jeste v blogu nenarazila. Jillian me nastesti minula, nevim o co jde :D. New In jsou fajn, kdyz je pod tim info, ze brzy bude recenze. Chapu tu touhu se pochlubit :). Nebo spis vykricet to nadseni :). Pripadne recenze rtenky u toho :). Jo, Rendy, s tema penezma to asi neprestane. Vem si, ze to ctou i nactileti a ti zatim nevydelavaji, tak to nechapou. Nebo zensky, ktere maji rodiny a utraceji spis za deti (nic proti). A dalsim duvodem je, ze treba nesleduji akce a nenakupuji v zahranici/na netu a tak si mysli, ze vsechno kupujeme za plne ceny. Ja nejvic prachu utracim (aspon donedavna :) za knizky, cd a dvd. Ale fakt hodne :). A ted se k tomu pridala kosmetika. V trochu vetsim mnozstvi :). Proste pro nektere lidi to bude rozhazovani penez vzdy... Jo, to jsem nechapala uz pred 10 lety, jak mohou mit 13 lete slecny weby. Dneska maji blogy. Co z tech (tim nechci rict, ze hazu vsechny do jednoho pytle, to ne) nekterych slecen vyroste. Btw, dneska jsem v metru videla asi 10 "slecnu" v haremkach. No malem to se mnou seklo. Ale zas dneska je jina doba (nerikam ze lepsi), ja se i v 16 bala pouzivat rtenku, prislo mi to brzo...

  OdpovědětVymazat
 43. a co tu citam ze toto je dlhy clanok...toto je clanok tak akurat podla mna! ja tiez akonahle napisem dlhsi texttak to nikto necita a normalne stracam chut sa delit o moje pocity a myslienky ked to ludia nevedia ocenit a len sa stazuju...ked sa im nepaci nech to necitaju....ach no idem dalej pracovat lebo len budem mat nervy :Djaky su tu ludia nevdacní...česť vynimkam s velkym V :o)

  OdpovědětVymazat
 44. A druha cast, nechtelo mi to vzit tak obri text :D.
  Jo, uz jsem narazila na neco, co jsem videla v 14 dnech na jinych blozich s poznamkou, ze to slecny dostaly na testovani... no a slecna rika, ze si to koupila... Jako ta moznost tu je, ale fakt mala. Nadsenim si precte recenze a bezi si to koupit. Ale pokud vy, ktere to dostanete, vite kdo to jeste dostal, tak pak je to hodne blbe neuvest, ze jste to na testovani dostaly. Jinak neexistujici enter pod fotkou? Za to bych vrazdila :D. Jako da se u blogu leccos pochopit, preci jen to clovek nepise v html, ale kdyz neumi ani tohle? To me ale jeste vic neexistence diakritiky. Tecky za vetou a carky ve vete. To je na profackovani. Kdyz na to narazim, tak hned okamzite mazu pryc. Ja vim, ze psani bez hacku a carek (viz ja) je taky opruz, ale ja jsem na to uz za ty leta zvykla a tezko se preorientovavam. Klientum se snazim psat s diakritikou, ale komentare to fakt nedam :D. Nejhorsi je, kdyz zadnu bez a skoncim s diakritikou a musim to cele opravovat :D. Jj, clanek ma byt delsi, fotka s nejakym jedno vetnym slintem patri na FB. Outfity taky nechapu. Nektere nejsou spatne, ale malokdo vycniva. Romwe me nastesti minul :D. Na okousane, blbe nalakovane nehty jsem nastesti jeste nenarazila :D. Jo, vsad se, ze te predni ceske blogerce nebylo jeste ani 18, ne-li 15 let :D.
  Clanek moc fajn, krasne si to vse shrnula :) A klidne mohl byt i delsi :).

  OdpovědětVymazat
 45. Ve spoustě věcí s tebou musím souhlasit, například ty nehty, já sama jsem si založila blog nedávno, ale hodně dlouho jsem se rozmýšlela a taky čekala až moje nehty budou nějak vypadat. Některý holky, který maj krátký, okousáný nehty a nalakujou je tak, že lak maj všude kolem jen ne na nehtu, by se měly stydět, vždycky jen kroutím hlavou... Jsem teprve v začátkcích, ale vždycky se snažím psát o výrobku, který už mám vyzkoušený, a který je můj. Akorát mám smůlu, že mám klasický malý digitální foťák, se kterým toho moc nafotit nejde, proto taky občas musím použít fotku z netu, protože vyfotit například odstín makeupu je nemožné... A to neodpovídání na dotazy mi taky vadí, pak mi přijde, že ten autor o čtenáře vlastně nemá zájem....

  OdpovědětVymazat
 46. Rendy, po přečtení tvého článku tebe a tvůj blog mám ještě raději! A zároveň se mi potvrdilo, že ač jsem tvůj blog objevila v podstatě náhodou jen díky odkazu u Protivné blondýny, můžu směle říct, že čtu to nejlepší (i když nemám srovnání, resp. srovnání mít nechci - ze zvědavosti jsem klikla na několik blogů ze seznamu v pravém sloupci a nic si mě nezískalo už na první pohled tak, jako právě tvůj blog).
  Zkrátka, mám ráda lidi, co přemýšlí, co svou práci dělají poctivě a kvalitně. Mít blog neznamená ignororovat češtinu, stylistiku, kvalitu fotek a zdravý rozum. ;) Možná proto mám tvůj blog už od počátku ráda, že tam za tím vším tu poctivost a přemýšlení podvědomě vidím...
  Takže díky!
  Monika

  OdpovědětVymazat
 47. Popravde jsem nečetla všechny komentáře takže jestli se to tu uz objevilo tak se omlouvám:)
  Mám jen dvě věci:) pokud mas problem se sledovanim svých oblíbenych blogu nebo že ti utíkají članky co kdo napíše tak já třeba používám www.bloglovin.com Přijde mi to přehledné každý den ti chodí články co kdo napsal a je jen na tobe kdy si je prectes nebo jestli si je prectes kazdopádně az usoudís že je nechces tak je oznacis jako prectené. Takhle mi neutíkají žádné články a máš tam i vyhledávání blogů takže mužes najít spoustu dalších, které se ti budou libit:)

  No a pak mam jeste malou výtku k označení HI-end nemyslím si že by to byl jen nejaky boom nebo tak ale podle me je to prostě anglické označení pro tu jak ty říkáš "luxusní kosmetiku" na you tube to používá každý a řekla bych že už pěkně dlouho takže si nemyslim že je to jen záležitost toho že je moderní to říkat nebo tak.
  Jinak asi ve vetšině souhlasím zaprodané blogerky at tahnou a sláva těm podstivým:)

  OdpovědětVymazat
 48. Tak jsem dočetla a se spoustou věcí souhlasím :)

  OdpovědětVymazat
 49. :))) Co to, co to, PMS? :)OK, to bol vtip :P
  No, z mojho pohladu s tebou v niektorych bodoch uplne suhlasim (napr.ROMWE, HM, foto posty typu "random" vyskladane z totalnych banalit a nekvalitnych fotiek, zasvatene kozmeticke rady od 15 rocnych teens), v inych zas nie a niektore vobec nepovazujem za problem hodny povsimnutia, ale tak kazda mame inu optiku, ze jo :)

  OdpovědětVymazat
 50. Uf, dočetla jsem to. Upřímně nejdřív jsem začala asi tři odstavce a chtěla jsem Ti sem jít napsat, ,,že bych to zas tak moc neřešila", ale pak jsem si řekla, že je nespravedlivý to nedočíst (sama nemám ráda, když mě někdo na něco upozorní, nebo se zeptá na to, co v článků mám, jen ho evidentně ani nečetl :DD), takže jsem úspěšně dočetla. Skoro vše jmenované mi vadí taky. C&E jsem po delším uvažování odmítla. Opravdu nevím, proč bych měla doporučit obyčejný sprchový gel za 500, i kdyby mi vyhovoval, když mám ten nejvoňavější a nejoblíbenější z Douglasu za stovku. Ty Diorky, Chanelky, atd. mi ani tak nevadí. Kdybych to všechno měla, asi bych to taky ukazovala. Těžko říct. Romwe giveaway mi též vadí. Sama spolupracuji asi se třemi eshopy, ale nějak to moc svým čtenářům necpu. Spolupráce přiznávám a taky mi přijde vtipný, když některá slečna napíše megaodstavec o tom, jak výrobek kupovala. :DD (Např. voňavka Elite) Pokud ale autorka nezmíní nic, kde výrobek pořídila, tak mi to nevadí. Prostě pokuď nelže, je to její věc a její volba. Doufám, že žádný z odstavců se netýkal přímo mě, ale i kdyby jo, tak jsem se nad všemi zamyslela a myslím si, že je to pěkný článek, ač není pro Tvůj blog tipický.
  Mia :)

  OdpovědětVymazat
 51. úplne s tebou vo vačšine súhlasím ! podľa mna si to velmi pekne vystihla a napísala pravdu . Tvoj blog veľmi rada navštevujem a teraz sa mi to aj utvrdilo v tom že tu budem nadalej velmi rada chodit :)) drž sa !

  OdpovědětVymazat
 52. Tak toto je važne pravdive:D Uznávam nejaké fotky jedla som dala na svoj blog aj ja :D
  no romwe giveaway :D tych je na "kilá" :D kam sa pozrieš:D a obkusané nechty!:D nový trend :D
  Pekne si to napísala a myslím si ,že to tvoje čitatelky ocenia :) ja mam tvoj blog velmi rada a rada tu chodim čerpať inšpiraciu:)

  OdpovědětVymazat
 53. dejnicka: já ty pravé pecky očekávám ještě později odpoledne :) holčičky si to možná neuvědomují, i když napadá mě jedna, která si je toho určitě moc dobře vědoma a přijde mi, že se cítí hodně dospěle, když o tom píše :) ono je těžké, aby někdo přijalal kritiku, když je zvyklý denně třeba na 50 komentářů typu jůů tobě to ale sluší, to je jasný, že se pak dobře neposlouchá

  bebe: to mě těší, že ses i pobavila :) bála jsem se, že to většina vezme, jakože jsem zapšklá a umím jen kritizovat :)

  Simone: 13tileté školačky ověšené kabelkami od Diora nebo LV jsou taky kapitola sama pro sebe, ale to už zase zavání tím, že jim všichni automaticky závidí :)

  An: díky za tvůj názor :) nikdy si nenarazila na Romwe mor? tak to gratuluju, jsi štastný člověk a co se toho dostávání produktů týče, mě absolutně nevadí, když to dotyčná přizná, naopak, sama občas něco na vyzkoušení dostanu, ale mě vadí, že to naopak někdo nepřizná a zarytě mlží, že si to sám koupil a já to samé dostala od stejného sponzora, prostě zajímavé :)

  B: každý na to nahlíží jinak,nedivila bych se, kdyby se našel někdo, kdo takhle vůbec neuvažuje a bere blogy tak jak jsou napsané a nic okolo neřeší :) já tohle moc neumím

  Labradoora:jo, přesně to bylo to slovo - přetahy :) je mi jedno, jestli má někdo krátké, dlouhé nebo rovné nehty, ale když jsou fakt ošlivě nalakované a nedá se na to dívat, to nemám ráda

  viennettka: třeba konkrétně u tebe mě high-end nepřijde nepatřičný, ty jsi v mých očích jako někdo, kdo kosmetice rozumí a když to vyslovíš nepůsobí to směšně, jako od někoho, kdo používá Essence a Miss Sporty, ale teď už šetří jen na high-end :) a jinak taky občas narazím na slečny, co napíšou, tak jsem byla na nákupu, abych měla o čem psát, to je přesně to co mě trochu děsí a co nechápu, je to jak křeč...

  Einka: doufám, abych tu nekázala o tom, co mi vadí a zítra cpala třeba text hned pod fotky :)

  LadyZet:věřím, že by se našel někdo, kdo by můj blog přiřadil také k některému z odstavců :) no, slečnu blogerku asi nemá cenu prozrazovat, všem to přece musí být jasné, když je tak významná :)

  Teruška29: ty anglické názvy jsou opravdu myšleny spíš ve stylu: místo toho, aby někdo napsal, co jsem včera dělala, tak to píše anglicky, nebo takové ty zvolání, úryvky z písniček atd. že to třeba ani s textem nesouvisí :)

  Michalinda: děkuji, snažila jsem se text oddělit, ale je to těžké, když je ho tolik

  Skodulka: u mě to tlačítko jaksi nefunguje :) to mě vážně mile překvapilo, že to někoho donutilo přemýšletm klidně sepiš svůj vlastní "seznam", co tebe štve :)

  OdpovědětVymazat
 54. Tak ve většině s tebou souhlasím. Sama blog nemám, ale čas od času si pohrávám s myšlenkou že bych si jej taky založila. Ale už teď si říkám, že asi nebudu mít o čem psát, nebo budu psát o všem co už tady bylo. Takže zatím jsem vesměs tichý pozorovatel.

  Co mě vytáčí ze všeho nejvíce jsou ty anglické názvy/nadpisy článků. A text samozřejmě česky... Tak kde jsme? Když tam hodím anglický nadpis - očekávám i anglický text!!! Nebo blogerky nejsou tak kreativní, aby vymyslely chytlavý název v češtině?

  Fotky oblemcané upatlané kosmetiky mě taky někdy vytočí. Ale chápu, že někdo na to prostě nemá ten cit a přijde mu to v pohodě.

  OdpovědětVymazat
 55. Já tvůj blog prostě žeru, tohle je přesně to, co tě odlišuje od tuny ostatních blogů. Je mi hrozně sympatické, že sem píšeš své názory a nesnažíš se všem zavděčit. Jinak ta otázka typu: Kde bereš na dané věci peníze mi taky leze krkem a to i v normálním životě. Mé kamárádky mi vždycky řeknou: "No tak ty si to můžeš dovolit no, ty prachy máš" - jo mám, ale mám je jen díky tomu, že při škole mám dvě práce. Když budu sedět doma na prdeli a nic nedělat, tak mi v klíně nepřistanou - nebo aspoň o tomhle způsobu získávání peněz fakt nic nevím :D
  Sama mám také blog, ale teprve s ním začínám, při čtení tvého článku jsem si říkala..jo dobrý, tohle nedělám, tak snad to nebude tak hrozné nebo v tomhle bych se chtěla polepšit :) Tvůj blog je zkrátka super a myslím, že mě nikdy nepřstane bavit, tak doufám, že nemáš v plánu zmizet ze scény :)

  OdpovědětVymazat
 56. Jsem jen čtenářka, svůj blog nemám, ale skoro ve všech bodech si vystihla i mé pocity. Poslední dobou i na mých oblíbených stránkách pořád vidím jen jak se blogerka dnes oblíkla nebo recenzi na kosmetiku kterou dostala zadarmo tak ji chválí.. A to mě fakt nebaví. Na blogy blogerek pod patnáct radši ani nekoukám, to je většinou šílenost.
  Jillien mě zaujala protože, sem chtěla zhubnout.Ale spíš bych uvítala článek tipu cvičím už 30dní a výsledek je xy, a ne objevila jsem Jillian,článek o ní,vyfocená teplákovka, zítra začínám a pak už žádná zmínka:D
  A co dodat na závěr? Ty jsi prostě jedna z nejlepších a nejaktivnějších blogerek:)

  OdpovědětVymazat
 57. Skvělý, výstižný článek. Díky ti za něj. Považuji tě za jednu z nejkvalitnějších blogerek a mám tvůj styl blogování moc ráda :)

  OdpovědětVymazat
 58. Tak tenhle lanek sem opravdu docetla az do konce muzu rict ze supr >]

  OdpovědětVymazat
 59. Ty ses rozjela :)) Nicméně ve většině souhlasím a donutilo mě to se zamyslet, jestli něco z toho také nedělám, aniž bych si to uvědomovala.

  Jediné s čím možná trochu nesouhlasím je to plánování článků. Je pravda, že někdo přispívá dost nepravidelně, na druhou stranu...blog je práce zadarmo a člověk má v životě třeba jiné činnosti, kterým dává (musí dávat) přednost a tak se stane, že je období, kdy se dá psát více, kdy méně, kdy vůbec, kdy každou chvíli. Možná jsi to myslela tak, že by si holky měly napsat koncepty a pak články pouštět do světa průběžně? To asi jo... Ale pořád to vidím tak, že je to činnost zadarmo, je s tím spousta práce a že se prostě nedá nějaká pravidelná frekvence očekávat.

  Mně osobně na blogerkách nejvíce štvou komentáře, kam nacpou svůj odkaz na blog. Pokud něco okomentují (alespoň jednou větou a ne jen slovem "super") a pak tam prásknou odkaz, tak budiž. Ale jinak z toho rostu.

  A co mě dále vadí (s tím mám problém tak nějak obecně) je používání anglických názvů, zkratek apod. Jsme v Čechách proboha, tak proč je všude new in, DIY, wishlist... ? Jsme Češky, jsme v Čechách, čeština je krásná, tak proč jí prznit? Je to samozřejmě každého věc, jak si dělá blog, ale když už jsme u těch názorů, musela jsem se přidat, protože mně to přijde strašná škoda a snaha o hraní si na něco.

  A dále mi vadí psaní textů tak, že nejsou upravené - nějak zarovnané a členité - a je to jen jen špalek textu (plus jako bonus třeba špatně čitelné písmo). Přitom je blogerka bezva, ale kvůli té úpravě ten text moc nečtu.

  Jinak fajn článek k zamyšlení a těším se na další kosmetický :)

  OdpovědětVymazat
 60. hele ani jsem to nedočetla..je toho fakt dost..ale co mě fakt sere a na co jsem totálně alergická je označení maslíčkové stíny..to úplně pěnim...high-end mě nijak neuráží...já to sama používám už nějakou dobu..

  OdpovědětVymazat
 61. Rendy, prosímtě proč si u tohoto článku nemůžu nastavit odebírat komentáře e-mailem? Dřív to vždy fungovalo, ale dnes to "tlačítko" chybí a já jsem na to zvyklá...

  OdpovědětVymazat
 62. Harmony: teď jsi mi trochu vyrazila dech! Opravdu velice děkuji a cením si tvého názoru

  Mia:tvůj blog byl úplně první, který jsem začala sledovat a byla to pro mě inspirace, proč začít psát svůj vlastní :) takže věř, že ani jeden z bodů se tě netýká, protože jinak bych ho neměla tak ráda :) Elite voňavky jsou taky kapitola sama pro sebe, a když jsem se dočetla: koupil mi jí přítel k narozeninám, tak jsem málem spadla ze židle :)

  katusicek: velice děkuji, moc si toho vážím a budu moc ráda, pokud se ti tu i nadále bude líbit :)

  Ika: tak když si jednou člověk vyfotí něco jiného, než je jeho "zaměření" tak to není na škodu, ale když někdo 2x týdně fotí jahody s jogurtem a musli, tak mi to přijde uhozené :)

  OdpovědětVymazat
 63. Rendy, dočetla jsem to celé v kuse a souhlasím s tebou ve VŠEM až na jednu věc, a totiž gramatiku (sorry, já si fakt potrpím na dobré čtivo a hrubky a překlepy - zvlášť když jsou na každé řádce - mě prostě iritují a nemám pak chuť vůbec číst dál; to že se občas někdo jednou překlepne, to neřeším).

  Takže, kdo chcete Rendy kamenovat, pusťte se rovnou i do mě. Ale nevím, co tím získáte :D

  Vlastně by stálo za to tohle někde veřejně vyvěsit anebo povinně dát číst všem blogerkám. Nikdo není dokonalý, ale normální je se snažit zlepšovat a ne si tvrdošíjně stát za svým a oprávněnou a konstruktivní kritiku odmítat a naopak ještě útočit na kritizujícího. Samozřejmě se zástupem bodyguardů za zády 8-)

  Verunka

  OdpovědětVymazat
 64. No to jsem přesně myslela, jen jsem to nechtěla psát na ,,plnou hubu". :DD Pokud myslíš to, co jsem četla já, tak to snad nebyly narozky, ale dokonce 1.máj! On je celý ten blog dost kontroverzní.
  Každopádně děkuju, oddychla jsem si, protože i já mám Tvůj blog velmi ráda. :)

  OdpovědětVymazat
 65. původně jsem chtěla něco málo dodat k pár bodům tvého megadlouhého negativního článku, ale shrnu to. vážně toho bylo hodně, co ti všechno vadí :) to že ti tyto věci vadí, to ti nikdo nemůže mít za zlé, protože je to čistě tvůj názor. blog sleduješ, když se ti líbí, anebo necháš být a nechodíš na něj. jednoduché a prosté :) každý má nějaký blog, nějak se na něm vyjadřuje, o něčem píše, ať na jedno téma nebo na dvacet, nějak vypadá jeho design a úprava článků, vážně každého věc. pokud se někomu líbí články s random fotkami, na kterých fakt nic neni, k tomu jedna věta, design příšerný, tak ať. někdo si věří více, někdo méně.
  s několika body bych se ve svém názoru shodla, jako třebas to dotazování se, o čem mají psát, ověřování slova v komentářích, nereagování na komentáře, k čemuž bych ráda dodala, že já jsem zvyklá na to, na co se mě někdo zeptá, odepisovat přímo k dotyčným na blog /i když se to k poslednímu článku nehodí/ ale odpovědi se dočkají. když se někde něco zeptáš, a třeba ani blog nesleduješ a bloggerka ti odepíše na svůj blog, tak bys odpověď už nikdy nemusela dohledat .. u tebe jsem si na to už zvykla, chodím sem číst 95% všech tvých článků, takže už si sem chodím i pro odpovědi :)
  no ale upřímně, tvůj názor na můj blog bych snad raději nikdy nechtěla slyšet :D

  OdpovědětVymazat
 66. Souhlasim s tebou, ne uplne ve vsem, ale ve vetsine bodu ano a ve vetsine velmi vyrazne! A pekne jsem si pocetla (at zije prokrastinace, zejtra maturuju :D) :)
  Akorat fotky jidla mam fakt rada! :P

  Jinak dlouho jsem tu nekomentovala, ale kdyz uz pisu, tak bych chtela pripojit i pochvalu tvemu blogu, ktery je jednim z prvnich mnou sledovanych, uz vice nez rok ctu tvoje recenze a moc rada se sem vracim, protoze pises velmi kvalitni clanky! Takze dekuji za mnohe dobre rady a tesim se na vsechny nasledujici :)

  OdpovědětVymazat
 67. Lucifrid: děkuji za vyčerpávající odpověď :) jsem ráda, když se někdo zapojí do diskuze a jinak přední blogerce už není náct a o to je to smutnější :) a určitě bych nikoho neosočila bez důkazů, že si něco kupuje nebo nekupuje, kdybych nevěděla, že to určitě dostal :) vrcholem je, když napíšu do komentáře, že to dostal a dotyčná ho neuvěřejní, takže je jasné, že nemá čisté svědomí :)

  Miss: jsem ráda, že někdo oceňuje delší články a nespokojí se se dvěma větama :)

  Bára: já obdivuju všechny, které mají krásné a pěstěné nehty, u těch chápu, že si píšou blogy o nehtech, ale když si někdo nalakuje nehty a ani se neobtěžuje s tím odstranit přetahy a vystavuje to pak jako umělecké dílo :) já kdybych si je sem vyfotila, tak si taky půlka čtenářů poklepe na hlavu, proč je ukazuju :)

  OdpovědětVymazat
 68. Úžasný článek!! Tvůj blog mám strašně ráda, patří k mým nejoblíbenějším ;). Jinak s většinou bodů souhlasím, ale musím se přiznat, že v jednom bodíku (tedy alespoň doufám, že jen v jednom) jsem se našla :(.

  OdpovědětVymazat
 69. dejnicka: dneska mám výjimečně moderování komentářů, abych stíhala odpovídat na jednolitlivé komentáře, tak možná proto, jinak mě jiný důvod nenapadá

  OdpovědětVymazat
 70. Také přidám svou trošku do mlýna - nesnáším, když se bloggerky neumějí vyjadřovat. Gramatické chyby, věty jako od žáka základní školy, nepromyšlená argumentace...
  Tvůj blog mám ráda, ale bohužel se tě to týká také. Recenze se čte daleko lépe, pokud si dopředu promyslíš argumentaci a pokusíš se jí dodat trochu estetična - často se mi zdá, že prostě píšeš, jakobys zrovna o výrobku mluvila s kamarádkou - se všemi nedokonalými a nepromyšlenými větami, které k tomu patří. Bohužel, gramatické chyby děláš taky.
  Jinak je tvůj blog moc fajn,jen na tomto je třeba zapracovat. A klid, nejsi v tom sama a v blogosféře jsou i mnohem horší případy:)

  Inspiruj se třeba Daniou nebo Garance Doré, ty píšou krásně:)

  OdpovědětVymazat
 71. Mě zase fascinuje, že jsou úspěšné blogy, které si to ani "nezaslouží" (to není tvůj případ :DD). Uplně nejvíce mě zaráží úspěšnost A cup of style. Lucka je moc sympatická slečna, ale dle mého nemá ani ten "šálek" stylu. Takhle se obléká 95% mladých holek. Ale jo, je úspěšná. Budiž všechny otravné giveaway, které jsou tam dnes a denně.
  Lucce nezávidím, jak jsem řekla, je mi sympatická, ale tu úspěšnost blogu nepochopím....

  OdpovědětVymazat
 72. Mia: já myslím, že myslíme ten samý blog, jen jsem si nebyla jistá tou příležitostí :) no, s tím trochu souvisí i další z mých bodů, možná když si to dáš do souvislostí, tak ti dojde i něco dalšího :)

  Jája: přiznám se, že tento výraz taky nepatří mezi mé oblíbené, nicméně jsem ho už taky párkrát použila, protože mě lepší přirovnání nenapadlo :)

  Verunka:překlepů samozřejmě nesmí být moc, když je jich plný text, tak je to hrozné, ale když se občas někdo sekne, tak mi to nepřijde jako tragédie, často sama řeším třeba y i nebo s z :) a tentokrát jedenkompliment ode mě, jsem ráda, že jsem narazila na váš blog, protože je to pro mě něco nového a originálního, něco, co ještě v blogosféře není, takže za to díky vám :)

  OdpovědětVymazat
 73. Ve sposta věcech s tebou souhlasím. Možná bych nebyla natolik kritická k těm 14ti letým holkám. Žijí trošku jinak, část jejich života se jim odehrává na internetu (myslím, že většině) a potom v tom vidí vzory. Nedokáží si kolikrát domyslet, že drahé věci lze prezentovat, když si na to vydělám a i když je to dárek, tak drahá kosmetika není středobod světa. Myslím, že i u kosmetiky je potřeba projít vývojem a ony o něj přichází. Ale to je spíše jejich škoda.

  Co mně osobně nejvíc vadí jsou hrubky. Samozřejmě, občas se nějaká vloudí. Ale pokud na ně narážím pravidelně, tak ten člověk prostě nemá psát. Blogování není jen o tom něco zhodnotit, popsat, ale umět se i dobře vyjadřovat. Nedávno jsem viděla někde příspěvěk, kde věty začinaly malým písmenem. Já vím, je to maličkost, ale toto přesně vytáčí mě. Když neumím psát česky a kloudně, tak to nedělám.

  To, když se s nějakou značkou roztrhne pytel (naposledy Ziaja) mně nepříjde tak důležité řešit. Já si na takové doporučení krémy koupila, zrecenzovala a jsem s nimi spokojená stejně jako s Biodermou. A na blog jsem to napsala (kvůli tomu, že mě čtou i holky, které o blogovém světě nemají tušení a já jim touto cestou můžu doporučit něco, s čím jsem spokojená já).

  Tvůj blog patří mezi ty nejkvalitnější. Líbí se mi, jelikož je inspirační a lehce vzdělávací. Zastávám názor, že i v kosmetice se člověk může (a musí, pokud o ní chce psát) vzdělávat. A jelikož já jsem právě v období přechodu od dorgerie (kterou neodsuzuji a myslím, že se tam dá najít spoustu skvělých věcí) k té lepší kosmetice, tak tady hledám inspiraci, co koupit a čemu se raději vyhnout.

  Závěrem bych řekla, že blogování je (přesto všechno, co jsem zmínila) pořád svobodná záležitost. Někdy mám pocit, že blogerky ten svůj svět trošku přeceňují. Já když začínala psát, tak jsem o "blogovém světě" netušila zhola nic. Prostě jsem měla chuť psát. A věř, že na blogu se to vždy pozná (jak říkala Vivi), jestli jde autorce jenom o pozornost a nebo jí psaní dělá radost.

  Ať ti jde psaní dál a budu se těšit na další recenze.

  P.S. teď obzvlášť doufám, že se v textu žádná hrubka neobjevila :))

  OdpovědětVymazat
 74. A poslední věc, na kterou jsem zapomněla. Opravdu, ale opravdu nesnáším v textu tyto smajlíky ":D". Pokud to nemá opodstatnění (může mít, neříkám, že ne), tak nevím, proč bych měla mít při čtení textu pocit, že se dotyčná furt blbě hihňá.

  OdpovědětVymazat
 75. celkem taky se vším souhlasím, tak nějak jsem si všechno myslela v podstatě stejně :)
  A s tím zrním - třeba mixit je už populární dobré dva roky, takže to od těch blogerek není kdovíjaký objev, že :)
  Ale pěkně jsi to shrnula, mám tvůj blog ráda a líbí se mi, že po ránu na mě vždycky čeká nový článek :)

  OdpovědětVymazat
 76. Ivet: svých chyb jsem si vědoma, vím, že nejsem dokonalej češtinář a občas seknu nějakou hovadinu, nepíšu ani spisovně a taky jsem si vědoma, že občas jsou mé myšlenky značně neutříděné a rozházené. někdy to holt člověku tak nejde, nebo nemá jednoznačný názor a pocit :) tajně doufám, že mi tento neduh jiné čtenářky prominou.


  Blondie: takových bych mohla vyjmenovat více, lidé je sledují asi ze setrvačnosti (nebo ze škodolibosti), nevím, každopádně se s tvým názorem vesměs ztotožním :)

  Zdenda:jak už jsem dneska říkala, věřím, že někdo jiný by mé počínání taky v nějakém bodě viděl :) to neznamená, že i přes to, že mě některé věci štvou ty blogy nečtu, to určitě ne

  Daniela: nechci se stavět do role někoho, kdo by měl posuzovat blogy (ale mimochodem mám tvůj blog ráda :) jak píšeš, každý na to kouká jinak a to co vadí mě, nemusí vadit okolí. já nejsem zvyklá psát odpovědi někomu na blog, protože mi to přijde nepřehledé a předpokládám, když se někdo na něco zeptá, že se i později vrátí se podívat na odpověď

  OdpovědětVymazat
 77. uffffffff dočetla jsem to! Než jsem to ale dočetla celé tak jsem úplně zapomněla co jsem chtěla k těm bodům napsat :/ :D No prostě ve většině bodech s sebou souhlasím. Co mě osobně v poslední době štve nebo spíš "baví" jsou ty jak já jim říkám tzv. nepřizvané spolupráce. Přesně jak si napsala, když člověk začne s někým spolupracovat a pak vidí u některých slečen odkaz na stejný e-shop a vesele si píšou jak si to koupily???!!haha ... musím se fakt smát!:X Je to trapný! Osobně samozřejmě taky spolupracuji s pár e-shopy, ale u některých nejmenovaných mi to přijde v takové míře, že by snad za kdejaký šunt prodaly vlastní ledvinu je to sice nadsazený, ale někdy to na mě fakt tak působí :X a ty bloggerky se mi tím úplně zhnusily. Jinak já osobně jsem se poznala třeba v tom bodě anglických nadpisů ... k tomu se hlásím a přiznávám, že prostě anglicky mi to zní lépe než česky! Takže to píšu jak to píšu a nehodlám to (zatím) měnit :)
  PS. tu přední českou bloggerku bych teda chtěla vidět :))))))))))
  http://angellovely-things.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
 78. Přiznám se, že jsem se nejdřív mrkla na délku článku a příliš se mi do něho nechtělo. Pak jsem se ale podívala na hromadu učení vedle počítače a s radostí jsem zasedla k tvému článku. :-D

  Ve většině věcí naprosto souhlasím... co mě spolehlivě vytočí je ověřovací slovo. Kolikrát se naštvu a radši ten článek zavřu, než abych to opisovala, tudíž komentář nebude - smůla. Je to naprosto k ničemu, protože roboti zabývající se spamem tyhle kódy čtou naprosto přesně a spolehlivě - na rozdíl od člověka.
  Taky mi vadí odfláknuté články, celkově takové "nepěstěné" blogy :)) Stejně tak upatlaná kosmetika, to je vážně hrůza... kolikrát mi kamarádky řekly, že věci v mojí taštičce vypadají jak zrovna koupené, že to nemám vůbec upatlané... no, a já zase nemůžu pochopit jak to někdo zvládne tak upatlat, poškrábat a zničit během měsíce. :) Jako jasně, ne vždycky vyfotím novou věc, protože o ní přece píšu na základě nějakého používání a ne vždycky je čas fotit hned všechno co koupím, ale tak to dám alespoň do ukázáníhodného stavu. :-)

  Asi bych se viděla v bodech o mezerách pod fotkama, to se přiznám že moc neřeším, někde mezera je, někde ne, jak se mi to zrovna aktuálně líbí :), taky dávám pod první odstavec u dlouhého článku "read more", protože prostě někdy se to vleče a potom to zpomalí načítání stránky blogu a celkově rolovat pořád přes dlouhé články, když něco hledám, je otrava. Krátké nebo standardně dlouhé články nechávám na stránce celé.
  S nehty je to těžké, někdy je mám v dobrém stavu, někdy v trochu horším... co se dá dělat, lakování se snažím stále zlepšovat :-D

  Co se týká sponzorování a reklam, to je na úplně samostatnou diskuzi :) to, že si ale slečny píšou o kosmetiku přímo firmám a při tom svůj blog vychvalují, není (bohužel) tak úplně neobvyklé, dokonce už jsem i četla nějaký návod "jak na to". :-D Mně by teda bylo dosti trapně.

  No, snad se alespoň pár lidí (včetně mě) nad tvým článkem zamyslelo a dále budou k vidění jen krásné a dokonalé blogy. :-D

  OdpovědětVymazat
 79. Rendy, ja to nemyslela, jako ze bys nekoho obvinovala. Spis jde o to, ze kdyz vy (blogerky) vite, kdo vsechno dostal nejaky novy vyrobek na otestovani (napr. vsechny dostanete jeden mail a vidite se tam), tak bych se pak propadla hanbou do zeme napsat recenzi a uvest, ze jsem si to koupila, kdyz ostatni blogerky vi, ze bych kecala... Jinak fakt krasne sepsano a davala bych to jako takove "desatero" vsem povinne cist pri registraci na blogspotu i jinde :D.

  Btw, trochu z jineho soudku :). Potrebuju nejakou kosmetiku pro mamcu, ma desne citlivou plet a k tomu alergii na aloe vera. O vikendu jsem ji mela na navsteve a prolezly jsme drogerky (mimo jine :)) a zasly do Clinique. Nejake doporuceni? Rozhodne ne nic z luxusnejsich znacek, jedine do ceho pujde drazsiho, je Clinique krok 2, to uz testuje a ok. Takze, peeling (jemnejsi), odlicovac (bez oleje a alkoholu), korektor (radeji neco ve stylu rtenky, ale nebranime se cemukoliv :), ted jsem ji dala na otestovani Dermacoli cover, ale ten na ni asi bude moc hutny... ale potrebuje minimalne stredni kryti... o vikendu jsem na ni patlala docela dost Benefitu a hned prokoukla :). Nejake doporuceni na neco podobne Hervane? :) Pripadne that gal/high beam v levne drogerkove forme? Levne nemusi byt zrovna Essence (i kdyz taky uz jsem necemu prisla na chut), ale klidne i Rimmel, Loreal apod. Jsem slepa nebo na webu Ziajy nemaji popis co vyrobky obsahuji? Vzala bych na test tu micelarku. To by snad mamca zkousla :).

  Jaky pudr (spis tuhy, ale klidne tip na oba :) bys doporucila na kombinovanou plet (mastna t-zona a suche tvare - kremy a dalsi veci na to mam, ale zbavit se toho uplne neda :D), jak levny, tak drahy :). Pouzivam sice Benefiti Flawless, ale desne rychle se vypotrebovava..., k tomu mam nakoupenych (asi) 5 kousku Lorealiho True matche (jeste nez jsem objevila Benefit) v UK zalevno. Sypky mam ted avonacky (delala jsem cistku a nasla ho :D), ale radeji bych neco lepsiho, neprijde mi uplne ok. Ale zas nechci kupovat neco moc draheho, ted jsem utracela fakt festovne. Plus make-up? Mas nejaky levnejsi oblibeny? Dermacoli cover a mat 18 hodin me bohuzel zklamaly...

  Btw, nevim, zda uz jsem psala, ale uvitala bych (a to velmi) clanek (jako byla Balea) s Ryorem. Drive mnou opovrhovana znacka u me diky Tobe stoupla v cene :).

  Jsem desna, tolik dotazu, co :(

  OdpovědětVymazat
 80. Nesnáším větu, že "když se ti to nelíbí, tak to nečti", protože si myslím, že když člověk napíše něco na internet musí nějak vnitřně počítat s tím, že nemusí být všechny komentáře jenom pozitivní. Vytáčejí mě gramatické chyby. (Myslím, že to psala Ivet a pod to já se podepíšu i o půlnoci.) To, že lidi neví, kdy se píše čárka před než, už jsem se naučila tolerovat, "aby jste" už je hodně silné, ale třeba "sem" místo jsem je nepochopitelné! Dobře, vystudovala jsem češtinu, tak jsem tím trochu postižená, ale stejně si myslím, že by to blogování určitou úroveň mít mělo.
  Je super, že někdo píše i kritické věci, protože by to mohlo ostatní trošku nakopnout:-)) ale sranda je, že přestože jsi čekala několik hodů kamenem, zatím jich v komentářích moc nepřišlo. Nejsi zklamaná?

  OdpovědětVymazat
 81. Zajimavy clanek. To read more me taky dost stve. Vetsinou to pak ani nectu. Stejne tak nectu co me nezajima. Kazdy by mel uvedomit,co jeho ctenari chteji na blogu videt. A kdyz to jsou veci z jeho bezneho zivota a lide o to stoji,tak proc ne. Ale s tou Higt end kosmetikou mas uplnou pravdu. Ja jsem nad znackou Chanel v 15 letech pouze slintala a verim,ze spousta mojich kamaradek dodnes nevi,ze chanel nevyrabi jen kabelky. A mezi nama si zijou docela dobre. A co se tyce ten anglictiny,tak s tebou moc nesouhlasim,protoze kdyz se na toto tema zamyslim,tak prece protoze je cestina tak bohaty jazyk,tak nebudu mluvit pouze cesky. Prece pokud se to nekomu libi (a ty nazvy nekdy proste v te anglictine zneji i lip) a je to gramaticky dobre,tak proc ne. To jako si zacpeme usi,zavreme oci a protoze je cestina krasny jazyk,tak tu zlou anglictinu budeme ignorovat??? Nemyslim si,ze je to nejaka poza. A protoze se cestina taky vyvinula z nejakeho jazyka,tak nemuzeme rict,ze nepouzivame cizi slova....... Ja se proste vzdycky nejake nove slovicko reada priucim. Kazdopadne jinak objektivni kritika je vzdycky dobra,libilo se mi,ze ses toho nebala a pojala jsi to obektivne. I presto,ze by to nekoho mohlo nastvat. Drzim palce

  OdpovědětVymazat
 82. Taky napíšu svůj názor, ale předem říkám že já sama nejsem blogerka, jen čtenářka :). Článek jsem přečetla celý, s něčím souhlasím naprosto, s něčím méně (spíš je to případ kdy si řeknu že mě to tolik nežere a přejdu to :)). Vyjadřovat ke každému bodu se nebudu, jen k některým. Většinou k těm, které mě točí maximálně :D.
  Ověřování slovem u komentářů vysloveně nenávidím a když se mi tam objeví, znechuceně to celé zavřu a už nekomentuju :D. Ono je to taky tím že to někdy prostě nerozluštím... :D
  Naprosto mě irituje když u nějaké blogerky vím, že to read more tam je, jenže nikdy nevím kdy tam bude napsaná jen ta jedna věta nebo ne, protože si ho tam vždycky frkne kdy se jí zachce a já pak nevím jestli má nebo nemá cenu otevírat to.
  Jak už jsem psala, blogerka sice nejsem, ale když někdy pročítám komentáře, a vidím tam otázku týkající se celého článku, nejradši bych dotyčné nafackovala. Jde prostě vidět že ten článek NEČETLA! Tak ať si ten komentář radši strčí někam :D.
  A co mě štve asi nejvíc, ignorování komentářů. A co mě naštve nej nej nejvíc? Když čekám na odpověď, několikrát tam chodím, pod mým komentářem jsou také otázky ale blogerka si odpoví jen na to, na co chce. To se mi stalo u Ley (nejsem si teď jistá jestli se tak jmenuje) z Yesterday Morning. Ale jinak ji mám ráda.
  Pobavilo mě když Lucy recenzovala rtěnku od... Teď nevím jaké značky, plácnu, třeba Chanel. To jsem se jí docela musela smát no... :D Já se tak jako celkově někdy směju u ní.
  Na ROMWE giveaway jsem naprosto alergická takže na ty články už ani neklikám... Fuuuj.
  Ano, trend: koupím si zrcadlovku a budu nejlepší fotografka na světě, opravdu nechápu.
  Jojo, nehty... Kapitola sama o sobě. Nejradši bych se z toho někdy zeblila. A to doslova. Já vím, že každý nemá pěkný tvar nehtů, ale doháje, opravdu se za to ty holky nestydí, dát to na blog? Naprosto rostu vždycky u Chuckiny, a když si potom ještě přečtu ty komentáře jak jsou z těch "nádherných" nehtů na větvi tak to pak mám chuť se jít zastřelit... Ať žije přetvářka! Jinak ještě se trochu vrátím od Chuckiny (a ona není sama, to rozhodně ne). Opravdu je takový problém alespoň očistit tu kůžičku? Mně by dokonce ani nevadilo kdybyste měly tvar nehtů třeba do autíčka... Ale ať ten lak není zateklý k té kůžičce! Tohle prostě zveřejňovat někde... No to bych se šla zahrabat.
  No, to by byly asi všechny věci které mě točí nekonečně. Jinak souhlasím s více věcma, to já jen zas nechtěla všechno rozepisovat. Teď se do mě můžete pustit za to, že jsem v komentáři jmenovala.

  OdpovědětVymazat
 83. Jo a jeste jedna :). Jak se spravne pouziva fixacni pudr? Make-up nepouzivam, tak na korektor nebo az na pudr? Domalovavam si oboci a Benefitacky stay dont stray nepomaha. Doufala jsem ve fixacni dermacoli pudr a nic moc teda... Nejake doporuceni?

  OdpovědětVymazat
 84. pridávam sa ku komentárom, že tento článok sa ti veľmi podaril a s väčšinou bodov súhlasím a ostatnými som sa nesetkala.
  mňa poslednú dobu takisto zarážajú tie spolupráce a ako sú niektoré dievčatá ochotné vycháliť ten daný produkt do nebies a tiež vlna zdravého štýlu a Jillian, chápem že ide leto a treba sa spevnť do plaviek, ale vidieť to aj na módnych a beauty blogoch a niekedy čítať tie popisy k tomu...
  dúfam ale, že ti nevadia komentáre typu "super článok" pretože niekedy mám ja a určite mnoho ďalších ti napísať aspoň takto stručne, pretože tvoje články sú ozaj skvelé a zaujímavé.
  Tak len tak ďalej, je vidieť že ti na blogu skutočne záleží :)
  Ešte ma napadlo, že som sa nedočítala o bloggerkách ktoré dávajú pod svoje komenty odkaz na práve prebiehajúcu giveaway :D:D

  OdpovědětVymazat
 85. uf, článek dlouhej, takže budu reagovat jenom na pár bodů....
  co se týče toho opisování textu u komentářů, některý bloggerky o to mtřeba ani neví. Já taky nevěděla že to tam mám, až když mi to Černá Moora napsala.
  Ze srdce NENÁVIDIM random fotky. Ani to neotvírám už. Pochopím to, když si někdo píše blog jako deníček a nestihne přidat příspěvek, tak třeba dá random fotek co dělal o víkendu. Nechápu, proč ale na blogu o kosmetice vidim random fotky krajin, zvířat a....jídla. Momentálně nejvíc letí muffiny, hamburgery a pdobný věci (samozřejmě nakousnutý, aby nám všem došlo, že to fotografka fakt jedla).
  Cvičení s Jillian - taky nechápu, proč o tom každá bloggerka co se nevěnuje životnímu stylu píše...
  No a holčičky a drahá kosmetika, to je věčný téma. Mě vždycky strašně rozesmějou tutoriály desetiletejch holčiček na ,,večerní líčení". Jsem zvědavá, kdy jim dojde, že to líčení se nejmenuje podle doby, kdy jim maminka dává pusinku na dobrou noc...

  A prozradíš mi, jak nastavit články dopředu?

  OdpovědětVymazat
 86. Jo a jinak často se mi stane, že narazim na blog se sice pěknym designem, ale ,,články" obsahují 1-2 fotky, 3 věty textu a konec. tak si řikám, že třeba je to nějaký začínající blog, a enjhle, ono to má třeba 1300 čtenářů.... nepochopim.

  OdpovědětVymazat
 87. Jo a ještě! (promin za tři komentáře, ale mě vždycky ještě něco napadne :D). Nenávidim anglický názvy a jsem naprosto alergická na nadpis NEW IN.

  OdpovědětVymazat
 88. poslední, slibuju :D high end nepoužívám a Sofastars neznám, tak aspon s něčím si ušetřím nervy. Jo a nekvalitní fotky, to mě taky dokáže naštvat. Jako já taky nemám vdžycky fotky perfektní, i když bych teda měla, protože mám přece ZRCADLOVKU!! (ale nefotím se s ní v zrcadle :( ) , ale aspoň na mých fotkách odpovídá odstín toho co fotím, i když je to třeba jinak rozmazaný... fakt toho hodně vidim když je líčení oka vyfocené mobilem, který nezaostřil

  OdpovědětVymazat
 89. S Vivi naprosto súhlasím a z tvojou rekaciov na jej komentár si u mňa stúpla na hodnote snáď milionkrát ...nejdem ani komentovať ostatné veci poviem len to že ma to tu už prestáva baviť a polovicu blogou čo sledujem vlastne ani nesledujem preto že je na nich všetko to isté a to už nehovorím o tých " popredných blogeroch " to ani neriešim ... a som asi jediný človek ktorý na svojom blogu nemá inú fotku než svoju a na to som hrdá a nemienim to meniť ... myslím že blog je pre zábavu a tak to aj beriem ... a tak si vyberám blogy ktoré sledujem či komentujem
  aj deď ma mrzí že v poslednej dobe nemám ani čas komentovať aspoň svoje obľúbené blogy

  OdpovědětVymazat
 90. :-) Obávám se, že ty, kterých se popsané nešvary týkají, si to k srdci fakt nevezmou a(nebo) si pomyslí něco o zadku, ale jejich věc. Hlavně, že jim to blogování přináší radost, čtení už pak přece (a v některých případech naštěstí) není povinné :)
  Osobně mě taky některé věci točí: nejvíc ty anglické nápisy (proč? proč? proč???! Slečny se obávají, že české názvy nejsou tak "cool" ?) Vadí mi to věčné podléhání trendům a stádní chování (jsem už prostě taková).
  Opisování nečitelných rébusů při komentování je taky pěkně na prdku.
  Musím přiznat, že občas si ale taky lámu hlavu, kde na to do háje ty osoby berou prostředky, že pořád ZAHLCUJÍ svůj blog recenzemi a chlubením, co všechno nového si koupili - navíc, když to jsou ještě školou povinné žáby.
  Jinak jsem ale ráda (a hrdě se k tomu hlásím :) ), že MŮJ blog tebou zmíněné nemoci nemá :-D Asi proto, že nejsem úplně typická blogerka, nehodlám těžiště blogu přesunout na kosmetický stolek nebo do skříně. Sice si tak asi nezískám žádného čtenáře, protože materialismus hýbe světem, ale vem to čert, psaní mě baví a to je hlavní. Nicméně, kdyby se chtěl někdo kouknout (případně se dokonce stát mým prvním veřejným čtenářem - tabulka ke "sledování" na gfc i bloglovin je umístěna přehledně a hned praští do očí :-D ), nebudu mu bránit.
  Hezký den.
  placataplaneta.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
 91. Naprosto souhlasím, nejvíc mě (ještě víc než vlna Ziajy a C&E) dostal trend propagovat cereálie na "módních" blozích...to už jsem opravdu nevěřila vlastním očím, jestli to autorky myslí vážně :D

  Snad až na pojem "high-end kosmetika", což je aspoň pro mě zcela běžné sousloví a rozhodně ho používám a slyším používat mnohem déle, než znám blog Sofastars - tento bod jsem celkem nepochopila.
  Ale jinak fandím už za pěkné shrnutí, rozhodně je vidět, že ač součást blogosféry, máš na věci vlastní názor a nebojíš se ho prezentovat :)

  OdpovědětVymazat
 92. Rendy, souhlasím s tebou. Myslím, že nikdo tě tu za to kamenovat nebude, napsala jsi to výstižně. Já se snažím toho, co tu píšeš na svém blogu vyvarovat. Je jasné, že u fashion blogů se bude zdát, že je to jedno a to samé. Každopádně já mám třeba svůj styl, ze kterého sem tam vybočím a někomu se to může zdát nuda. Já si ale blog píši pro sebe a o tom, co mě baví. Je jen na čtenářích, zda se jim to berou nebo ne...

  Každopádně nesnáším oveřování komentářů, to je s prominutím šílený vose*. K tobě chodím ráda, ale nemám ráda, když se na blozích lže - viz. vůně od Elite. Podle mě není nic špatného, když autorka nepíše, že výrobek dostala nebo raději nenapíše, kde ho vzala.

  Každopádně mi to donutilo se zamyslet. :)

  OdpovědětVymazat
 93. Tak nejdřív se asi vyjádřím celkově k článku. Většina věcí mě už taky delší dobu štve a přemýšlím už u dost blogů, že si je odeberu ze sledování.
  Tvůj blog mám ráda, i když občas mám pocit, jak to vyjádřit, že jsi trochu útočná... Neber si to, prosím, zle. Ale poslední dobou mám pocit, že hned v úvodu dáš všem najevo, že tě jejich názor nezajímá, že jen ten tvůj je ten pravej a rozhodně tě o něm nikdo nebude poučovat.
  No a nakonec většina těch komentářů k tomuhle článku... To je zas samý: Jéžiš, ty jsi tak úžasná, že jsi to napsala. A přitom většina z nich píše právě o tom, jak taky nemají rády komentáře typu: Máš úžasný blog a blablabla. To není nic proti tobě, já mám tvůj blog taky ráda. Ale přijde mi to, jak když se slezou slepice, které se musí hned ve všem vzájemně ujišťovat...

  OdpovědětVymazat
 94. O ešte na okraj ... teda aby som to napravila tak pár popredný českých či slovenských blogeriek sledujem ... ale to len pre to že ich osobne poznám alebo pre to, že ich poznám už dlho a považujem ich za super baby ... nehrajúce sa na niečo čím niesu ...
  To len na okraj aby som niekomu neukrivdila .
  Prajem pekný deň Rendy

  OdpovědětVymazat
 95. ve většině věcí se s Tebou naprosto ztotožňuji!!!
  mého blogu se týká Tvoje kritika anglických nadpisů (a možná i něco dalšího... nedokážu posoudit) - já dříve psala texty česky i anglicky, pak jsem nějak přestala, s tím, že ponechám alespoň anglické nadpisy, aby se mohli trochu orientovat i zahraniční čtenáři, s tím, že když bude zájem začnu psát opět i v aj - jenže čtenářů moc nemám, tak zatím není důvod... další věc je, že je to praktičtější, protože aj nemá háčky a čárky, které by mi písmo, které mám nastavené v nadpisu nepřekousalo, takže ta aj tam prostě vypadá líp. a ano, mohla bych změnit styl písma nadpisu, ale pak bych musela překopat celý blog a to se mi zatím nechce. jen jsem chtěla vysvětlit, že třeba, co se mě týče, nejde o nějaké machrování, je to hlavně praktické!
  spolupráci s asijskými e-shopy jsem navázala a hned také ukončuji :-D je to fakt hrůůůza!
  a na závěr bych chtěla konstatovat, že mi přijde, že všechny ty "fashion blogy" jdou tak nějak do kopru! daleko víc mě teď baví blogy jako je Tvůj, Mii nebo Plum - tedy spíše o kosmetice nebo takové ty o všem... :-)

  OdpovědětVymazat
 96. florinka: to s tím přeskočením vývoje jsi to napsala pěkně, s tím musím souhlasit :) někdy mám pocit, že holky nabyly dojmu, že když si koupí Chanel automaticky s tím umí i pracovat a své umění musí náležitě prezentovat. Jinak co se smajlíků týče, používám jen :) a většinou to vyjadřuje úsměv v danou chvíli, že se u toho když to píšu i usmívám. jiné smajlíky nepoužívám a ani nebudu

  Mishaha: přesně tak, zmiňovaný mix it je docela už zavedený a nevím, že má zrovna teď potřebu se prezentovat. jako ať si o něm píše někdo, kdo se zabývá jídlem atd. ale proč někdo kdo píše o oblečení začne psát o tom, jakou úžasnou věc objevil...

  angellovely-things: asi tušíš, na koho a kdy jsem narážela s tím, že jsme něco dostaly jako dárek a jedna se o tom zmínila jakože si to koupila :) psala jsem pod tvůj komentář a slečna to ani nemoderovala a komentář smazala, protože by se čtenáři dozvěděli pravdu o tom, že věc dostala a nekoupila si

  OdpovědětVymazat
 97. No tak to šlo od srdce :)) Já svůj blog teprve buduji, bude to mišmaš, ale už ze začátku to flákám. Ale z důvodu, že nechci dělat věci napůl ;)

  OdpovědětVymazat
 98. Martina:já čekám, jestli se naše přední blogerka zúčastní debaty či nikoliv, tipuju, že asi radši ne :) já nikomu neberu kolik investuje do kosmetiky a jaké značky si pořizuje, ale když někde vidím dokola dvě tři stejné značky a jen chválu na ně, tak dotyčné nevěřím ani nos mezi očima. není pro mě věrohodné, že někdo na střední škole má na to, aby si kupoval týden co týden krémy a make-upy od Clinique nebo M.A.C. Já sama chodím do práce denně na plný úvazek a nemám na to, ale to se zase dostáváme jinam :) Chtěla jsem říct, že ať si kdo chce používá co chce, ale ať alespoň přizná, že to dostal

  Eiwen: mě to high-end spíš nesedí z úst některých slečen, ale nechci tím říct, že mi to vadí plošně. spíš jsem získala dojem, že najednou všichni tohle slovo používají i ty, které ho určitě předtím nepoužívaly (to mám zmapované :)

  Veronika:víš, že jsem ráno měla vážně divný pocit v žaludku, než se článek uveřejnil? nikdy jsem takhle "zlá" snad ještě nebyla a není to můj styl, na druhou stranu mě velice baví tato debata a jsem ráda, za všechny komentáře :)

  OdpovědětVymazat
 99. Ivet: Tak to já si mnohem raději přečtu Rendy, než často rádoby přechytralou Daniu :-)

  OdpovědětVymazat
 100. Mar: pro mě jsou anglické názvy praktické, když do fotek přidávám text a některé fonty neumějí ř, č nebo ž. to nikomu neupírám a buď to napíšu anglicky nebo to napíšu česky bez diakritiky :)

  Berdoska: jsem si vědoma toho, že někdy mé člányk mohou působit dojmem útočení, protože když si za něčím opravdu stojím, tak na tom i trvám a je to spojené s mojí povahou. samozřejmě zde prezentuji své názory a dojmy a vůbec nikomu neubírám možnost mi tu zanechat i jeho názor :) a myslím, že zrovna sem nechodí takový ten houf čtenářek, co píše jen jůů, tobě to ale sluší...opravdu mě zajímají názory druhých, jinak bych se nikdy nepouštěla do tohoto typu článku. když mi někdo napíše, že tomu nerozumím a že vypadám blbě, tak se nedá nic dělat, ale necenzuruju zde ničí komentáře :) jsem holt takovej tvrdohlavec a občas možná působím zle a nepříjemně, ale určitě mě zajímají názory druhých, ostatně každý článek končím tím, aby čtenářky vyslovily své dojmy nebo zkušenosti :)

  OdpovědětVymazat
 101. Těchto věcí si taky už všímám delší dobu, líbilo se mi, jak mě vždy napadlo u každého bodu hned pár blogů :D vidím, že na ten stejný myslíš i ty a Mia. :D Tam se toho hodí hodně.
  Jinak čtrnáctkám a podobným to asi nikdo nevymluví, budou prostě rády, když na blog vystaví svoji super novou Chanel rtěnku a všichni tam budou áchat, jak je to super:)) podle těchto recenzí se ani neřídím a moc jim nevěřím:)
  Jinak jsem ráda za Lily, že mě přivedla ke cvičení s Jillian, ale byla jsem celkem překvapená, jak se to potom rozmohlo. Ale přijde mi, že většina fotila tak možná po dobu toho prvního levlu a teď už ani nikdo nepíše výsledky a tak..:) čím to asi bude

  OdpovědětVymazat
 102. Lucifrid: napíšeš mi prosím mail? těch komentářů je tu strašně moc a špatně se v tom orientuju, tak ti to napíšu do mailu, ju? :)

  Limett: já mám zase úchylku na to, vyfotit všechno pokud možno nové, aby to pěkně vypadalo a pak to používat a až časem o tom něco napsat, takže když vidím oblemcanou rtěnku nebo lesk, tak si říkám, že to sakra stačilo jen otřít ubrouskem, než to obletělo celý svět po internetu. no, holt ne každý je estét :)

  Aja: nemám ani tak problém se sledováním jako s tím, že někdo vychrlí tři články za den. mě by ani nevadilo, že někdo přispívá jednou týdně nebo tak, ale proč to někdo nepřipraví dopředu a pak to postupně neuveřejňuje? jednak to čtenáře určitě potěší a jednak je to přehlednější. vím, že jsou všechny možné stránky na sledování, ale já tak nějak nemám čas pořád někam překlikávat a nejradši to mám pohromadě :)

  OdpovědětVymazat
 103. Mluvíš mi z duše! Navíc na co jsem teda ještě alergická já, je nadávání do přitakávajích ovcí. Proboha snad chodím na blogy, kde souhlasím s autorem a na jiný nelezu..

  OdpovědětVymazat
 104. holka já tě žeru, když jsem ten článek viděla nevěřila jsem, že ho celý přečtu ale světe div se nějak jsem se do tvého psaní začetla :) Kolikrát jsem chtěla začít s blogem (a i začala)ale nebylo to ono. Nemám ty správný slova pro kosmetiku ani jsem na to neměla náladu..takže z toho vyplynulo 0,0 nic.Ale o to nejde tvůj blog sleduji jako jediný pravidelně..a tvé názory a recenze prostě baštím..takřka ve všem s tebou souhlasím..ale pravda, že nějaké maličkosti jako upatlaná řasenka a podobně jsou mě volné ale co mě opravdu začíná štvát jsou ty holky co si fotí co měly na sobě u toho přímo funím vzteky..:D

  OdpovědětVymazat
 105. exxie: pořád čekám, že se dotyčná ozve a děsně mi to natře nebo mi bude chtít dokázat, že si to opravdu sama koupila :) já myslím, že pozorným čtenářům dojde o kom je řeč

  melanie: nejsem typ člověka, který by si liboval v negativních věcech, ale vážně jsem mile překvapená (nicméně den ještě nekončí, tak uvidíme) :) když nepřijde kritika dneska, přijde jinde, toho bych se nebála

  Iva: slečnu co jsi jmenovala neznám, nebo takhle podle jména si neuvědomuju, že bych jí i četla, takže to neposoudím, ale jsem ráda, že si takových "nešvarů" všímá víc lidí a že nejsou jen ty, co juchají a bez rozmyslu a přemýšlení píšou nějaké hovadiny

  OdpovědětVymazat
 106. Suzie: já sama nemám moc kvalitní techniku a vím, že někdy stojí mé fotky za prd, ale tak alespoň přes ně necpu adresu svého blogu nebo vodoznaky a hlavně se snažím nefotit s bleskem, protože to strašně zkresluje. lepší techniku bych si určitě přála a kytky ani stromy bych s ní zrovna nefotila :) tak jestli tvá žádost byla braná vážně a ne ve srandě, tak věř, že stačí při psaní článku kliknout na "možnosti příspěvku" (modrý text hned pod okýnkem na štítky) a u datum a čas zakliknout verzi "naplánováno na" a tam zadat kdy a v kolik se má článek uveřejnit :)

  darriabegiss: to mě vážně moc pobavilo, děkuju :)

  Myš: by ses divila kolik znám lidí, co chodí na blogy, které nemají rádi jen ze srandy, aby se autorovi vysmáli :)

  OdpovědětVymazat
 107. Lucifrid: fixační pudr se používá až na konec na zafixování líčení, někdo ho dává jen na pudr a make-up a někdo i přes tvářenku, záleží komu co vyhovuje :)

  OdpovědětVymazat
 108. Taky jsem to přečetla celé, a s něčím souhlasím a s něčím vyloženě ne. Já sama blog nemám, uvažuju, že bych si časem nějaký založila a vedla ho tak, aby mě bavilo na něj přispívat. Třeba u Tebe mi zrovna vadí, že není možné komentovat anonymně. Jak jsem už psala, blog nemám a než se přihlásím na google tak to zbytečně zdržuje a většinou už ztratím chut ti něco okomentovat. Nemyslím si, že všichni anonymové chtějí kritizovat, a já třeba osobně ani email na googlu neměla do doby, než jsem začala číst blogy.
  Já si třeba myslím, že každý by měl vést blog tak, aby ho bavil a hlavně podle sebe. Musím se přiznat, že ze začátku mě tvůj blog vůbec nezaujal. Zejména na první pohled. Design mi přijde hrozně amatérský (ty naskládané fotky kosmetických výrobků) a menu je extrémně dlouhé a chaotické. A to je samozřejmě jen můj názor, chápu, že tobě se nejspíš líbí a mnoho dalším lidem také :). Dle mého je v jednoduchosti krása.
  Ale časem jsem si Tvuj blog velmi oblíbila a těším se na nové příspěvky, jen prostě nějaký blog mě zaujme na první pohled a hned ho začnu navštěvovat, a Tvůj mě zaujal až asi po půl roce, kdy o Tobě často psala Simbli :).
  Otázky na peníze jsou hloupé, to ano. Ale zase mi přijde naprosto zbytečné mít 40 tvářenek, které se od sebe prakticky neliší. Tedka vůbec nenarážím na Tebe, ale tohle vážně náchápu. Sama mám docela hodně kosmetiky, ale zase bych si nikdy nekoupila několik stejných odstínů tvářenek/stínů atd.. nebo úplně stejné laky na nehty. Tohle zase zaráží mě :D Je to každého věc, ale mě to přijde hloupost :).
  Doufám, že se nenaštveš, ale také jsem chtěla vyjádřit svůj názor.
  Měj se,
  Natálie

  OdpovědětVymazat
 109. Natty: děkuji za tvůj názor, proč bych se měla naštvávat? :) přesně pro tohle je tu dneska prostor, takže jsem ráda, že jsi se zapojila do debaty. tak já jsem od začátku chtěla, aby komentovali jen přihlášení uživatelé, protože bohužel těch anonymních negativ je víc než těch pozitivních. mě by to ani nevadilo, ale většina lidí pod totální anonymitou napíše naprosto cokoliv urážlivého nebo ošklivého a většinou se to ani nemusí týkat daného článku. Takže buď povolím anonymy a dám moderování komentářů nebo dám komentáře registrovaným a bez cenzury :) jsem jsem pro tu druhou možnost. protože když jsem třeba celý den pryč, nemám jak komentáře moderovat a pak mi přijde k ničemu psát komentáře, když na sebe navzájem nemůžou čtenáři reagovat a já na ně až třeba večer :) navíc k tomu, aby tu člověk byl registrovaný nepotřebuje mail na googlu, já ho taky nemám :) čtenářky, co nejsou třeba registrované mi své názory píšou na mail a moc si toho vážím, že se chtějí podělit o své dojmy nebo reagovat na článek, takže klidně piš na mail, jestli chceš :) já vím, že se díky nemožnosti anonymů možná ochuzuji o spoustu komentářů, ale taky tím eliminuju to, aby tu někdo psal nesmysly nebo se do někoho bezdůvodně obouval (lidi umějí být hodně zlí)

  OdpovědětVymazat
 110. Pro zacatek bych ti chtela moc podekovat za to, ze reagujes na komentare ... Napadlo me to jeste pred tim, nez jsem se zacetla do clanku.
  Tohle me totiz tak neskutecne nasira ... snad uplne nejvic ze vseho. Kdyz mi pani blogerka ani neni schopna odepsat na otazku (dotaz k veci, samozrejme). Jeste kdyz vidim pod clankem max. 15 komentaru ... Tak co to je? To neni rada za ctenare? Nechapu.

  OdpovědětVymazat
 111. Zajímavé zamyšlení. Některé věci, které jsi vyjmenovala, mě také celkem iritují - ověřovací slova (tady stačí většinou autora blogu upozornit, něktěří tu funkci sice pak nemůžou najít, což chápu ještě méně, protože v nastavení je dobře viditelná, no nic), read more mi vadí čím dál víc, protože se to nenápadně rozšiřuje a mě často i od článků odrazuje, ale zase některým čtenářům to vyhovuje víc, začarovaný kruh. Vyžadování nápadů o čem psát mě občas také zaráží. Nekvalitní, tmavé, rozmazané fotky jsou bohužel také časté, ale na to jsem si už zvykla, zase chápu, že blogerky nejsou profesionální fotografky. Víc mě zaráží focení okousaných prstů a odloupaného laku na nehty - může se stát, ale přece to pak nebudu vystavovat na blogu.

  A co týče anonymů - myslím, že tady nejde tak ani o to, jaké komentáře píší (ono když si někdo napíše nějaké jméno/zkratku/přezdívku, k tomu šoupne nicneříkající fotku, jako já :-) tak je také víceméně anonymní), ale o to, aby se pak všichni lépe orientovali v komentářích, dokázali si jednotlivé příspěvky spojit s jedním nickem, zvláště v diskuzích se to hodí, než číst x komentářů pod sebou od anonymů, kteří se ani neumí podepsat! Přihlásit se na účet přece není takový problém, já na svém pc zůstávám například přihlášená neustále na blogger.

  OdpovědětVymazat
 112. Hmm, tak Romwe neznám, a to asi proto, že sleduju pouze tvůj blog. Narazila jsem na něj náhodou asi před 2,5 měsíci a od té doby se vždycky nemůžu dočkat, co nového a inspirativního se tu objeví. Jo a nejvíc mě dostalo, když se tu dennodenně objevovaly nové články, a to přesto, že jsi byla v USA! Prostě super a přeju hodně výdrže a dobré kosmetiky do budoucna!

  OdpovědětVymazat
 113. Rendy, jj, to s pudrem jsem pochopila na co je, ale na domalovane oboci mi to nefunguje :(. Nebo ho tam tupkam blbe :D.

  OdpovědětVymazat
 114. Jen ještě musim říct, že mě v poslední době štve hlavně blogger, kde mi mizí sledované blogy, i když si je přidám opakovaně. To v poslední době vytáčí nejvíc mě :))

  OdpovědětVymazat
 115. K tak zajímavému článku se musím ozvat, sleduju samé kosmetické blogy, tak je to příjemné zpestření:) Nemůžu říct, že bych s tebou souhlasila do puntíku se vším, ale tak v 90% ti musím dát za pravdu. Dobře, že si to napsala, až mě ale udivilo, na kolik si toho přišla:D každopádně věřím, že to někomu může otevřít oči, osobně si na některé věci dám pozor;)

  OdpovědětVymazat
 116. Barb: sama mám ráda, když mé oblíbené blogerky často píšou a přispívají na svůj blog. zatím mi nedělá problém denně přispívat, ale co já vím, třeba mi jednoho dne dojde inspirace a nebudu vědět o čem psát :)

  Eli:já si taky myslím, že není takový problém mít profil, když můžou mít lidé facebooky, maily a twittery, tak mít profil na sledování a komentování blogů mi přijde jako maličkost :)

  Amy:vím, že občas mi něco v komentářích unikne, ale věřím, že když někdo chce získat odpověď, že i tak napíše na mail/formspring, na nikoho se zlobit nebudu, naopak. ale jak tu někdo zmiňoval, vybrat si jen ty komentáře na které chci odpovědět, to se mi nelíbí

  OdpovědětVymazat
 117. Jak jsem psala, mám tvůj blog moc ráda, jen tohle mi trošku vadí. Ale zas na druhou stranu to beru jako část tebe. Já jsem znamením býk a docela to sedí, takže pokud ty si tady budeš tvrdohlavě stát za svými názory, já do tebe budu hustit ty svoje :D Ale nemyslím to zle.. :)
  A rozhodně jen tak dál. Já blog nemám, ale doufám, že si to tady přečte i mnoho blogů, kterých se to týká a taky tajně (a asi marně) doufám, že se u nich něco změní...

  OdpovědětVymazat
 118. tě to musí hodně štvát, že jsi se tak rozepsala :)
  ráda bych se vyjádřila k několika bodům:
  - ověřování slovem - myslím, že spousta blogerek neví, ze to tak má nastavené, já jsem to taky nevěděla, dokud jsem na to nebyla upozorněna a odstranit se mi to podařilo až ve starém rozhraní či jak se tomu říká, protože v tom novém to nikde není (nebo aspoň nebylo)

  - plánování článků - na to se musím zaměřit, díky za tip

  - romwe giveaway - to je nějaké sprosté slovo???? neznám.... ani spousta dalších výše uvedených výrazů není v mém aktivním slovníku :)

  upozorňuji, že jsem všechny komentáře výše nečetla, takže pokud se opakuji, tak se omlouvám.

  OdpovědětVymazat
 119. Pro mě jsi přední česká beauty, nebo jak přesně to vyjádřít, prostě kosmetická blogerka jednoznačně ty. Souhlasím se vším, co jsi napsala, sama jsem si blog založila před necelými 3 měsíci a mám se ještě hodně, co učit. Doufám, že budeš stále psát kvalitní a zajímavé články, jako doteď ! :) Fandím ti, at se daří :)

  OdpovědětVymazat
 120. Rendy:jojo myslela jsem to vážně :). Ani jsem nevěděla, jestli to na bloggeru jde nebo ne. Vím že kdysi na blog.cz mi to šlo... takže moc děkuju :).
  Jinak tvoje fotky mi přijdou naprosto v pohodě, ono se dneska dá už udělat hezká fotka i kompaktem a dokonce i nějakejma mobilama... jenže to si holt chce dát trochu práce a vychytat dobrý světlo a na to spousta bloggerek kašle

  OdpovědětVymazat
 121. Já tu dneska píšu komentář poprvé, taky mi trichu vadí možnost komentovat anonymně, protože čas na blozích omezuju na minimum a přihlašovat se mě štve, ale tak radši prostě oželím komentář. Chápu, že anonymita umožňuje lidem být opravdu zlí, ale pokud bych měla říct, co mě nejvíc štve na bloggerkách, tak když se veřejně prezentují a nedokáží odolat kritice.
  Teď tedy nemluvím o Tobě, důvodů proč lze komentovat jen přihlášený můžeš mít mnoho. Ale mluvím třeba o Mie. Já její blog mám strašně ráda, ale přeci pokud se veřejně prezentuji na internetu, ta kritika je logický důsledek, který prostě internet dovoluje. A prostě zakládat formspring a rušit ho pořád dokola jak zrovna anonymy prudí nebo neprudí je zvláštní, zvlášť u dospělého člověka.
  Ale spíš mám taky pocit, že si daleko více vážím bloggerek, které dokáží k tomuhle chování přistupovat jinak, než že se schovají. Třeba Petra z Lovely Hair. Prostě mi přijde lepší, třeba i ty anonymy ignorovat a tím dát najevo, že sem lepší, než jim ustoupit a podřídit se jim tím, že něco ruším atd. Třeba u Mii mi formspring dost chybí. Na druhou stranu já se veřejně neprezentuju, tak nechci nikoho soudit, jen to je věc, kterou v blogovým světě vídám často.
  A druhá věc, kterou nejvíc nesnáším je, když někdo napíše do komentáře jedno slovo a hned zve bloggerku a její čtenáře na svou Giveaway. Jako já čtu například tvůj blog z nějakého důvodu a nechápu, co mě má nějaká slečna zvát na giveaway, ještě když je podmínkou ji veřejně sledovat. To se prostě musím smát, to je tak ubohý!!!! A nechápu, kdo stojí o čtenáře, co přijdou jen kvůli giveaway. Jinak mi nevadí články jako Random, New in a tak. Já třeba si je na blog dávám taky. Ale právě proto, že se nepovažuji za buhvíjak inspirativní, mám blog neveřejný, jen pro sebe, je to pro mě takový deníček, který má ale výhodu, že můžu vkládat videa, fotky atd. Takže si ho píšu pro sebe, abych si sama pro sebe zachytila věci, který pro mě mají nějaký význam nebo který mě baví:)

  OdpovědětVymazat
 122. Rendy, možná ti dojde inspirace, možná ne, i kdyby, archiv blogu je hodně bohatý i pro případy, že nebudou články každý den! Jo a k tomu, co se mi nelíbí na vyfocených různých rádoby "seksi" a "in" outfitech, to jsou postoje se špičkami k sobě. Vždyť to je tak.... uááá!

  OdpovědětVymazat
 123. no mňa osobne vytáča aj to, keď nejaká blogerka posťahuje fotky z netu dá ich na blog pod názvom inšpirácia, ach... a aj to keď jedna blogerka vkuse píše pod každý jeden článok u každej jednej blogerky, že krásnej článok, alebo úžastnej outfit a pod.
  Lusinda

  OdpovědětVymazat
 124. Vůbec netuším, jestli si můj komentář přečteš, jelikož jich tady je spousta! Jen ti chci napsat, že naprosto souhlasím s každým tvým názorem. Blog mám chvilinku, ale blogy ostatbích projíždím už nějakou dobu... A pozoruju to co ty. A je mi z toho smutno a úzko. Pod tento článek bych se opravdu mohla podepsat! Vážím si tě za to, že jsi to dokázala hodit na "papír", zveřejnit to a podepsat se pod to!!!!

  OdpovědětVymazat
 125. S většinou věcí naprosto souhlasím :D Mě osobně teď nejvíc štve vlna Ziaji... Jakmile vidím fotku nebo jen název článku, okamžitě jdu pryč. Potom další jako Romwe atd atd... Jenže jakmile člověk řekne že ho to nebaví a nelíbí se mu to, tak automaticky blogerce závidí :D Jasně, komu by se nelíbilo mít věci zadarmo, ale nejsem nějak závistivej člověk a nedělá mi problém si na něco ušetřit :D
  Naopak třeba ale používám na blogu anglický názvy článků, nikdy jsem se nad tím ani nezamýšlela. Ale mám spíš dvouslovný a zkratkovitý názvy... ¨


  Prostě pěknej a výstižnej příspěvek :)

  OdpovědětVymazat
 126. Kromě toho upatlaného makeupu kery jsem přidala, jelikož mi nejde vyčistit, nedělám nic :D juch

  OdpovědětVymazat
 127. Jo a zapomněla jsem- mě přijde třeba trošku divný i schvalování komentářů :) Potom mám pocit (třeba u tebe ne, ale holky který nesleduju tak dlouho) že si schválej jen ty pochvaly :) Chápu že si nikdo nenechá nadávat od anonymů, ale vždycky to jde přece smazat

  OdpovědětVymazat
 128. Článek byl dobrý, hezky píšeš, myslím, že kritika je zdravá. To, kde daný bloger bere peníze na věci, které prezentuje je myslím každého věc. Každý by ve skrytu duše chtěl být tou malou holkou se Céline kabelkou, i když je to divné :) ale líbíš se mi o to víc, že pracuješ :) tvůj blog sleduju jen chvíli, ale moc se mi líbí, takže prosím pokračuj a kritizuj!! Je fajn, když to občas někdo udělá, slušně samozřejmě :)

  OdpovědětVymazat
 129. Super článek :). Akorát jsem zapomněla, ke kterým bodům jsem chtěla napsat. Jinak s těmi cereáliemi souhlasím. Nějak se ty cereálie rozmnožily. U tebe čtu každej článek a každej mám ráda :), jen nestíhám komentovat, protože se zrovna třeba učím na zkoušky a neměla bych tu co dělat.

  OdpovědětVymazat
 130. Zuza: je to každého věc a když mi někdo v komentářích začne tvrdit, že není možné pracovat, studovat a jezdit na dovolenou do Ameriky, tak se musím smát a ptát se, proč tohle lidi řeší? :) jestli si někdo myslí, že mi rodiče dávají peníze, abych si kupovala kosmetiku, tak je opravdu úplně mimo :) ale vyvracet to nikomu nemám zapotřebí

  Caroline: já mám schalování výjimečně jen dnes, abych stíhala odpovídat na komentáře a nějak se v tom neztratit, zítra zas bude všechno při starém :) ale je fakt, že raději komentuji tam, kde není schvalování a nehrozí, že se můj dotaz někde ztratí

  Evelins:snažím se číst úplně všechny, nevím jestli stihnu odpovědět na všechny, ale čtu a schvaluji všechny :)

  Riki: mě zajímalo, jaké má kdo parametry pro to, aby někoho nazval jako předního blogera :) děkuji za pěkný komentář, ale myslím, že přední česká beauty královna je na jiném blogu :)

  OdpovědětVymazat
 131. Beauty of Body..:já nikomu neberu tu možnost, aby si sám vybral, co zveřejní a co ne, koneckonců je to jeho blog. jestli čtenáři tenhle fakt vnímají neumím posoudit, ale občas se někde dočtu že ta a ta nikdy neuveřejní kritiku, ale to ví jen ten, co tu kritiku sám psal. někdo tím spíš zakrývá fakt, že nemá čisté svědomí a to co píše je lež..ale chápu holky, že když jsou populární a mají hodně čtenářů, tak mají i mnohem více odpůrců než někdo, kdo má např. 150 čtenářů a ne všichni jsou hodní, aby psali jen pěkné věci

  OdpovědětVymazat
 132. Ja jsem spis myslela ty "ustupky" tem anonymum.. Ze jako kdyz kvuli nim zrusim Formspring, tak jim dam najevo, ze me ta jejich kritika tolik vadi a neumim ji ustat. Ale mas pravdu s tou oblibenosti a poctem haterů, dukazem je treba prave Petra Lovely Hair. Ale prave se mi libi, ze jako se umi nad to povznest a treba i napsat, ze pokud ten clovek ma problem, rada mu pomuze. To je podle me obdivuhodny!

  OdpovědětVymazat
 133. Beauty of Body: přitom na formspring ty negativní hejty nemusí vůbec uvěřejnit a v klidu je přeskočit, tak nevím, proč to někdo ruší nebo znova zakládá, když se jde zlým lidem vyhnout bezbolestně :) Petru mám moc ráda, je vidět, že je to vyrovnaná a dospělá ženská, holt náctiletý slečny nerady čtou, že nejsou nejkrásnější :)

  OdpovědětVymazat
 134. s většinou tvých názorů v tomhle článku souhlasím. nadpis v angličtině a článek v češtině mi moc nevadí, ale nepřijdou mi logické. když je nadpis v aj, tak logicky čekám celé dílo v aj. nejspíš se chtějí prezentovat, jako že jsou světové a znají trochu angličtiny, nebo co. co mě naopak naprosto vytáčí, jsou blogerky, které dělají i videa a neumějí pořádně vyslovit některé anglické názvy.

  OdpovědětVymazat
 135. Presne :D Jo chtela jsem ti tam jeste pripsat, protoze komentuji poprve, ze tvuj blog mam velmi rada, nechapu tvoji schopnost pridat kazdy den smysluplny clanek :D a clanek o Inglotu jsem si precetla uz asi tisickrat a proste musim porad dokola:D

  OdpovědětVymazat
 136. Souhlas! :) Vadí mi ověřování komentáře slovem, continue u článků, nekvalitní fotky. Ale co mě nejvíc vytáčí, je špatné použití slova tip/typ. Každý den alespoň na jednom blogu to najdu! Dávám tip na dobrou rtěnku, tipnu si výsledek testování. Typ výrobku označuje druh, určitou skupinu. Takže například typ pleti-suchý. Prosím holky, hlídejte si to :)
  Jinak jsi to pěkně shrnula Rendy a rozjela pěknou diskuzi :)

  OdpovědětVymazat
 137. (musela jsem to rozdělit na dva komentáře, bylo to prý moc dlouhý :-/)

  - když chci sledovat něčí blog a nemůžu najít "tu" tabulku...
  Ano, to mě taky někdy vytáčí, protože se stane jednou za x měsíců, že najdu nějaký kvalitní blog, ale nemůžu tam nikdy najít právě tu tabulku, a když zvolím variantu, že si dám blog na internetu do složky, tak na něj potom buďto zapomenu, nebo ho uložim tak, že ho nenajdu :-D

  - když chci komentovat nějaký článek, napíšu svůj názor a pak to po mě chce zadat nějaké idiotské ověřování slovem....
  Grrrr.. Nejhorší věc, když vidím, že jsou komentáře na ověřování! Jsem potom líná vůbec tam ten komentář napsat (teď tedy doufám, že můj blog na ověřování není)

  - nějak nechápu, proč spousta blogerek ještě neobjevila kouzlo plánování článků.
  Ano, je to nevýhoda jak pro samotnou majitelkou toho blogu (protože další dny nemá nic, co by tam napsala) tak pro čtenáře toho blogu (právě kvůli tomu, že si to nestihnout přečíst, nebo většinou čtenáři kouknou na poslední přidaný článek a starších si nevšimají.

  - tohle je asi trochu mimo mísu, ale nemám ráda, když čtu článek, jsem skoro na konci a objeví se READ MORE.
  Na jednu stranu je to dobré, pro šetření místa na hlavní stránce (Jako to mám např. já, že mám hl. obrázek, text, "read more", další obrázky), ale na druhou stranu, je vážně k naštvání, když je druhá půlka textu až v celém článku.

  - u kosmetických recenzí celkem nechápu, když někdo použije obrázek z internetu a pod to napíše dvě slova.
  Někdy je to ale i tím, že nemá dotyčná foťák, a nechce mít nekvalitní fotky mobilem (to by v tomto případě musela mít sakra dobrou recenzi), ale když má někdo jak ty píšeš, fotku z internetu+ jednu/dvě věty, tak to je někdy až k pousmání.

  - nechápu někoho, kdo přichází na blogy jen s úmyslem něco zlého pod text napsat.
  Tento typ lidí si snad vyhledává celý den blogy, a kontroluje každé "íčko/ýčko", jen aby mohl něco urážejícího napsat. Ani nevědí, jak to může tomu autorovi srazit seběvědomí. Potom člověk ani nemá chuť něco dalšího psát.

  - začala jsem být alergická na používání označení high-end kosmetika.
  Abych se přiznala, tak jsem jednou tento pojem použila (a mám takový pocit, že text s tímto slovem měl vyznít ironicky).

  OdpovědětVymazat
 138. - nechápu někoho, kdo si vypůjčí kosmetiku od matky/kamarádky/babičky za účelem sepsání recenze.
  S tímto bodem se trochu ztotožňuji. Jednou jsem si vypůjčila máminu novou kosmetiku (většinu jsem si koupili na půl, protože jsem ji chtěli obě zkusit, ale nechtělo se nám jí kupovat dvakrát) za účelem napsat o ní recenzi. Nevidím na tom nic extra špatného ;-)

  - u toho zdravého stylu ještě zůstanu, všimly jste si jak se v poslední době jak mor rozšířilo cvičení s Jillian?
  Jelikož jsem to viděla na každém druhém blogu, tak jsem si cvičení také stáhla, ale neměla jsem potřebu o tom psát na blog (možná ale to bylo i kvůli tomu, že jsem cvičila jen dva dny, protože pro mě jako pro lenocha to byla vážně makačka :-D)

  - pak taky nechápu někoho, kdo dnes a denně nazývá "stylově" své články anglickými názvy.
  Jsem jedna z těch co své články nazívají anglicky (samozřejmě to neplatí pro recenze), protože to většinou zní v té angličtině lépe.

  - mám fakt ráda články typu NEW IN.
  sakra :-D

  - nemám ráda vlnu Romwe giveaway.
  Myslím, že dvakrát jsem se takovéhle giveaway účastnila (ani v jednom připadě jsem nevyhrála :-D), ale po měsící jsem si uvědomila (díky bohu za to) že eshopy typu romwe, vjstyle, a různe jiné s těmi divnými názvy, jsou vážně kapitola sama o sobě. PROSTĚ JEDEN VELKÝ KŠUNT.

  - nechápu, proč některé blogerky mají ve zvyku tvrdit, že si něco koupily/samy si na to našetřily...
  Jedna z mála věcí, které mě dokážou velice rozesmát :-D

  - taky nechápu všechny, co si vyfotí své opatlané (okousané, nehezky nalakované) nehty...
  Nehty moc nevyhledávám, ale pobavi mě, když na blogu narazím na nějaké "inspirační" fotky nehtů a lak je opatlaný po celých prstech.

  Na nějaké body jsem nevyjádřila svůj názor, protože jsem na to buď to ještě nenarazila, nebo jsem nevěděla co napsat :-D

  OdpovědětVymazat
 139. Nebudu se tu rozepisovat o tématu, to už jsem nedávno taky vylila na svůj pseudoblog. Verdikt ale je, že naprosto souhlasím téměř se vším, cos napsala. A čtení toho článku bylo pro mě jakýmsi zadostiučiněním.

  OdpovědětVymazat
 140. a já tě musím podpořit, protože kvůli tomu jaká jsi a že dokážeš říct svůj názor tě mám strašně moc ráda! :)

  článek jsem četla už ráno ve škole a celý den jsem nad ním tak jako přemýšlela a musela jsem jen v duchu souhlasit..

  je jasný, že se v některých bodech taky krapet vidím.
  třeba s těmi outfity. já je fotím proto, že mám ráda módu, baví mě to a čtenáři to vyžadují, tak proč ne? vím, že nenosím nic extra, čím bych inspirovala (i když to popravdě netuším, jestli někoho inspiruju nebo ne ), ale tady v Čechách dokáže člověk inspirovat už jen tím, že se umí obléct tak, aby mu to slušelo, co si budeme povídat.

  a to, že někdo nedokáže přiznat, že má kosmetiku nebo cokoliv od sponzora? no co to je? za prvé by mi to bylo trapné už vůči tomu sponzorovi (a myslím si, že ani on by už nechtěl dál s někým takovým spolupracovat), ale je jasné že čtenáři to, jak říkáš, stejně poznají.

  co například vytáčí mě je recenze na kosmetiku (tuplem ještě, když je sponzorovaná, protože pak nechápu, jestli tomu sponzorovi spadlo něco na hlavu nebo jak..), která se skládá z jedné fotky a jedné věty typu "krém je super, krásně voní, líbí se mi obal a pořídila bych si ho znova". "recenze" naprosto bezvýznamná :D

  mohla bych pokračovat do nekonečna, ale myslím, že to je zbytečné.

  OdpovědětVymazat
 141. Denn:děkuji za vyčerpávající komentář :) ale víš co mě pobaví? když slečna napíše, to jsem si koupila (vím že nekoupila) a všichni jí přitakávají, jak je to krásné a jak jí to závidí, a nikdo nenapíše, nemyslím si, že by sis to koupila, jako by se čtenáři báli vyjádřit názor. jinak co se týče půjčování kosmetiky/oblečení od někoho jiného, tak nic proti tomu, ale když to někdo dělá pořád a ještě to dokola zdůrazňuje, tak si vážně něco myslím :)

  Natálje: děkuji, cením si toho, že to někdo ocení :) já určitě nechci tvrdit, že ten kdo si fotí outfity a nemá 1500 čtenářů je automaticky nezajímavý a bez stylu, o tom to určitě není, ale někdy vážně slečny nemají soudnost a vezmou si na sebe něco úplně obyčejného a napíšou popisky, jakoby radily v módních časopisech minimálně :)

  Thetis: zrovna v tomhle případě se vsadím, že to někdy taky obrátím. někdy mě blbne angličtina s jejich tip. ale třeba tip pleti bych asi fakt nenapsala :)

  OdpovědětVymazat
 142. Jak jsem tak pročítala ty komentáře, tak mě pobavila vaše debata s Miou :D A já jsem si naivně myslela, že jí to vážně daroval přítel (doufám, že jsem to tedy správně pochopila :D)

  OdpovědětVymazat
 143. Moc pěkný článek! Sice dlouhé, ale přečetla jsem to celé a musím s tebou souhlasit :-) teda kromě těch anglických názvů - já studuju AJ na vysoké a automaticky mi to v hlavě přepíná čj-aj a aj-čj, takže si ani nevšimnu, že český článek má anglický název :-D ale to takový můj nedostatek...nebo výhoda? :-) asi jak v čem. Ještě bych ti ráda pochválila článek o Inglotu, moc mě to zaujalo :-D a ten krám je úplně užásnej, až se tam dostanu, tak tam budu celý den než si něco vyberu...jak se znám :-D :-D hodně oceňuju, jak jsi to tam celé nafotila! To je prostě paráda i když samozřejmě ty barvy nemusí úplně odpovídat reálu :-) člověk má minimálně představu jaký výběr tam mají a na co se připravit.

  OdpovědětVymazat
 144. Tak musím říct, že mě tvůj článek opravdu velice ovlivnil. Dokonce jsem si dnes raději několikrát kontrovolovala, zda a nakolik mám odentrovaný text od fotky. :)
  Tím chci jen říct, že nejen, že je tvůj článek zajímavý na čtení, ale já třeba jsem si z něj i něco vzala a budu se tak snažit dle něho činit. :)

  OdpovědětVymazat
 145. ó bože! Děkuju ti za tenhle článek! Tohle blogový svět potřeboval :) Vzpruha :D
  naprosto ti rozumím a cítím s Tebou. To mi věř :)

  Mně zase jedno období hrozně vadilo: "Tenhle svetr mě poslední dobou velice baví" ... CO TO DO HÁJE JAKO JE?! Zase s tim přišla nějaká Ejvi, nebo někdo takový. Jak tě to může "bavit"???
  Už jsem si na to docela zvykla. Ale jedno období jsem z toho byla fakt nasmrt :/ :D

  OdpovědětVymazat
 146. Kristýý: jéé, já zapomněla na slovní spojení "tohle mě poslední dobou baví" díky :) jo, mě to taky baví číst a vždycky si říkat, že dotyčnou to moc dlouho nebavilo, když už si stejnou věc na sebe nikdy nevzala :)

  Denn: jak jsem řekla, kdo si spojí jedno a druhé, vylezemu mu odpověď na některé otázky :) ale je to zajímavé že? 49 holek stejnou vůni dostane gratis a jen jedna má takovou kliku, že jí ji koupil přítel :) někdo se fakt má...

  Nikola:já tu angličtinu neberu ani jako jazykovou bariéru, spíš mi přijde, že někdo chce takhle upoutat pozornost. A jsem ráda, že se ti obchod líbí, já jsem byla vážně v nebi a hned po výplatě se chystám jít zásobit :)

  An.: nechtěla jsem moralizovat ostatní, jestli má někdo rád nalepený text pod fotkami, ať v tom klidně pokračuje. mě to holt bude vadit dál, ale nechci do toho jinejm kecat :)

  OdpovědětVymazat
 147. Me tvoje články baví ať jsou o čemkoliv, tenhle jsem zhltla jedním dechem a v mnoha bodech se s tvými názory ztotoznuju. Taky me hrozne stve ta slavna romwe giveaway rvouci z kazdeho druheho blogu. S temi anglickymi nazvy to nejak zasadne neresim, ja sama mam anglictinu pomalu vic rada jak cestinu, ale jsem lina psat clanky dvojjazycne i kdyz jich zatim moc nemam, pac neni cas ted kolem maturity :( Ale nekdy je celkem usmevne jak se nekdo snazi o anglicky nazev a chyby primo biji do oci.

  OdpovědětVymazat
 148. Tak tenhle článek jsem zhltla doslova s otevřenou pusou! Kdybych se nemusela jít učit na zkoušku, tak si ho snad přečtu ještě jednou. Skoro se všema bodama se shoduji, takže jsem moc moc ráda, že si to takhle sepsala a uveřejnila. Máš můj obdiv a respekt.

  OdpovědětVymazat
 149. A díky za krásný komentář směrem k našemu blogu, hrozně mě to od tebe těší - ani netušíš, jak moc! :-)
  V.

  OdpovědětVymazat
 150. A mě zas připadá, že to v nějakých bodech přeháníš.. :D Myslím, že blogerky to dělají, protože je to baví a dělají to tak, jak se jim to líbí..
  Ty máš svůj styl, oni mají svůj styl.. jestli přidávají fotky typu random z minulého týdne, na tom mi nepřipadá nic divného nebo pohoršujícího.. prostě se chtějí podělit se čtenáři.
  V některých bodech s tebou souhlasím - například s tou omatlanou kosmetikou. Nedávno jsem viděla u mé jinak oblíbené blogerky recenzi na řasenku, píše v ní jak je řasenka vyhovují a tak, akorát že musí pořát otírat ten nános na štětečku a pod tím fotka "zaprasené" tubičky.. a ještě tomu dodala třešeň komentářem "pardon to je od toho otírání" :D
  Tvůj blog mám ráda a často se sem vracím, protože publikuješ častěji než ostatní, takže je pořád o čem číst ;)

  OdpovědětVymazat
 151. Jsem si vzpomněla na tvůj článek, když jsem včera projížděla tenhle blog :))
  http://princessofprague.blogspot.com/
  Tam jsou všechny nadpisy v angličtině a všechny články v češtině :D
  Ačkoliv jsem to nikdy neřešila, tak teď uznávám, že je to fakt divný :D

  OdpovědětVymazat
 152. No, půlku věcí, co píšeš, asi ani nevnímám, možná jsem je jednou zahlídla....a druhou půlku dělám taky :)
  Hodně se tu diskutují anglické nadpisy - já si na blog "šikovně" nastavila na nadpisy font, co nepodporuje diakritiku a jestli mě něco nejvíc vytáčí, tak holky, co mají na blogu super ozdobný písmo, co jim nebere diakritiku. To většinou ani nečtu, neb mě to rozčiluje...Proto mám nadpisy většinou anglicky, prostě se mi písmo líbí a nehodlám to měnit. A taky je to deformace z toho, že české blogy tu nejsou tak dlouho a mám mega pojmů osvojených z ajiny od cizích blogerek, který buď nejdou přeložit, nebo se mi jejich překlad nelíbí...viz swatches, crease, waterline, finish, blend(it)...atd. High end mi taky přijde jako úplně normální pojem. Nevím, jak to přeložit, protože slova jako luxusní nebo drahý mě nevystihují můj osobní pocit z high end kosmetiky :)

  A už se u mě na blogu párkrát objevila recenze na věc, která není moje, ale mamky (makeup a řasenka Lancome :) Když ji používám a mám pocit, že svoje dojmy chci ventilovat světu, proč ne?

  Co mě vyloženě vysírá, je když někdo nenapíše původ kosmetiky, že ji poslala firma zadara. Tady ani nejde o samotnou recenzi, ale mě třeba zajímají i motivy nákupu, jestli někde byla třeba nějaká akce nebo tak....A taky mám radost, když se dozvím o nějaké kosmetice, kterou dotyčná sama objevila, není tak známá a je super...to vídám třeba i u tebe, Plum, Viennettky, Dayah....jako že je někdo bez invence a recenzuje jen to, co dostane, nezájem :)

  Jo a ten vzkaz mě velice zajímá, ale asi nám to nepráskneš, co? Kdo je přední blogerka? :)

  Jinak žádný random a new in mi asi ani tak nevadí, romwe si nevšímám....
  Jo a taky mě štve, když se blogerky na něco zeptám a ona to ignoruje...já se taky snažím na všechny dotazy odpovídat, pokud mi něco unikne, tak to spíš přehlídnu, ale neignoruju to :)

  OdpovědětVymazat
 153. ála: to mě moc těší :)

  Dashulka: ty anglické názvy jsem myslela spíš ve smyslu, že někdo napíše anglickou větu, jak kdyby se chtěl jen předvést, že umí anglicky a pak je článek o úplně něčem jiném a je to prostě jak pěst na oko :) možná to jen neumím správně definovat a nechci opisovat konkrétní nadpisy, aby se někdo neurazil :) a přední blogerku možná vystopuješ z komentářů s Miou výše :) zamysli se, kdo dokola píše o dvou značkách a máš to :) a hlavně, kdo nejspíš ani nepracuje a píše o "high-end" :))) a jinak jak už jsem říkala, když ty nebo kdokoliv z těch, o kterých si myslím, že kosmetice vážně rozumí použijí slovo swatch nebo high-end, tak mi to nepřijde vůbec blbý, ale jak říkám, od malých holčiček to zní směšně, protože většinou ani neví, co to znamená a jen to někde četly a chtějí taky znít tak světově :)

  OdpovědětVymazat
 154. Článek jsem si celý přečetla, bavil mě a vůbec mě nepřekvapuje, co je tady ohlasů.
  Prakticky ve všem souhlasím, co mně vadí na beauty blozích nejvíce je "vděk za spolupráci". Doufám, že to napíšu tak, jak to chápu já, nerada bych někoho urazila, nebo mystifikovala. Hodně mi vadí, když někdo v rámci spolupráce přidá fotky, základní informace o produktu, napíše, že je supr a že na něm funguje, že ho doporučuje a konec.
  Já osobně jsem nikdy neměla produkt, na který bych neměla alespon jednu mouchu (byt by to byla jen cena, obal...) a vadí mi, když blogerka získaný produkt "recenzuje" (ani se tomu snad tak nedá říkat) jen pozitivně, jenom aby třeba zase něco někde dostala...

  A co se týče sousloví "přední česká blogerka", osobně si myslím, že takhle titulovat by se (hlavně sám od sebe) neměl nikdo. Je spoustu vážně dobrých blogů, jen nejsou natolik úspěšné, jako některá z nejmenovaných blogerek, která má milionšest čtenářů a její články jsou naprosto o ho*ně. Nevidím důvod, proč blogy škatulkovat. Ok, pojem "známý bloger" bych pochopila (= má hodně čtenářů, ale rozhodně to neznamená, že musí být také kvalitním blogerem), ale fakt, že si někdo o něco napíše a takhle se tituluje? Hanba by mě fackovalam, vážně.

  Ohledně recenzování "mamčiných věcí". Já osobně do budoucna několik takových příspěvků mám v plánu, protože moje mamča má pleť a kůži obecně úplně jinou než já, ale rozhodně bych článek nepsala jako "používám ho, pomáhá mi", ale spíš s osobou posedím, pokecám o produktu a pak také tak promítám dál. Ale pravdou je, že konkrétní příklady, které jsi zmínila, mi taky vadí.
  Ale co bych vyzvedla do výšin je část o nehtech. Já osobně mám svoje nehty ráda, pečuji o ně, chci, aby mi byly vizitkou a chápu, že někdo to tak nebere, vůbec mi ani nevadí dívat se na fotky laků s ne-příliš dokonalou manikůrou, každý má co k tématu říct, že, ale jakmile je lak pomalu až u kloubů, zatrhané záděry, nehty okousané, nebo naopak dlouhé (ale každý s jinou délkou), článek křížkuju a nevracím se k němu, popřípadě ani k blogu samotnému. Nějaká soudnost musí být.

  Omlouvám se za (pravděpodobně) velmi dlouhý komentář, nějak jsem to musela všechno vyblít. :D

  OdpovědětVymazat
 155. Mimchodem - vůbec mě nenapadá, kdo by "slečna blogerka" mohla být, myslím, že jsem několikrát zmiňovaný Elite článek někde zahlédla, ale kdo ví, kde to bylo... :D

  OdpovědětVymazat
 156. Kyky: díky za komentář. já jsem taky ohromena množstvím komentářů, ale jsem moc ráda, že se k tomu čtenářky vyjadřují. já taky koukala, když se mi to dostalo do rukou, že má někdo takovou drzost na to se tak nazvat! to si někdo holt věří. ještě když vidím počty těch návštěv, že jsou prostě 2x menší, tak kde se to v dotyčné vezme a myslí si, že je tak dobrá? lidi jsou vážně zvláštní no...ale jak jsem říkala, když se zamyslíš, přijdeš na to, kdo je to :) protože všechny blogerky Elity vůni dostali a přiznali to, jen jedna jí dostala od přítele :))) zajímavéé

  OdpovědětVymazat
 157. krutá pravda, bohužel... neříkám, že nějakou z těchto věcí, které popisuješ nedělám, ale musím říct, že u mnoha musím jedině přikývnout a občas jsem se i škodolibě usmála, protože jsem také narazila na několik blogů, které se mi díky některým z výše uvedenýc důvodů zhnusily. spousta těch bodů je hold ovlivněná masovou kulturou, která je internetem bohužel hodně rozšiřována. každá holka, chce být "in" a podobat se té další, to je vlastnost lidí prostě - chovat se jako ovce. s tím už dnes člověk musí počítat na každém kroku, originalita je hodně řídce viděný jev. nakonec chci říct, že tleskám, že jsi tento článek sepsala, máš můj velký obdiv!

  OdpovědětVymazat
 158. Tak teď jsem celkem překvapená, že ta "přední česká blogerka" je ta, o které jsme se tu už bavily. Achjo, to je fakt.. přehnané. Já ten blog čtu taky, ale spíš jen ze zvědavost, protože jsem onu zmíněnou četla už asi 5 let dozadu a nepřestávám se stále divit s čím novým přijde.. a je to tu zase :) Spíš se divím, že se tu ještě neozvala. I když ono to možná přijde na jejím blogu.

  OdpovědětVymazat
 159. Super článek!!! Když se nad tím zamyslím, řekla bych, že skoro každá z nás nějaký ten minus sebere...ale i člověk je tvor chybující :) Jen je potřeba umět se ze svých chyb poučit a pak mají i nějaký smysl. Já mám blog poměrně krátce a určitě dělám taky spoustu chyb.Ale když už jsem se do toho ve svém věku pustila, jsem tak trochu nad věcí...dělám, co mě baví a mám radost z každé návštěvy či komentáře :)
  Jen mám neblahý pocit, že ty, kterých se to týká nejvíc ani okem nemrknou a naopak holky, které jsou zbytečně sebekritické si to budou brát k srdci zase až příliš...Ale to je bohužel realita, která je všude kolem nás i v reálném světě, nejen tom blogovém...

  OdpovědětVymazat
 160. Když už jsme u té kritiky, tak mi vadí, když někdo neumí používat zalomení textu (říká se tomu tak, ne? Taková ta věcička, která způsobí, že se ukáže kousek textu a více po rozkliknutí). Zvláště, pokud je to takhle dlouhý článek, který někoho třeba nezajímá a chce číst další, než se dostane přes celý článek, přejde ho chuť něco vůbec číst :). Další věc, co mi vadí, je používání slova "recenze" v případech, kdy to absolutně neodpovídá významu slova (recenze na řasenku se opravdu nedělají, recenzi můžeš udělat leda na umělecké dílo). A pak samozřejmě pravopisné chyby, okousané nehty končící dříve než začaly, a blogerky "koupila jsem si jednu řasenku u vietnamců, takže pochopitelně všemu rozumím". Ale jinak s tebou souhlasím :)

  OdpovědětVymazat
 161. No toľko pravdy naraz...musím s tebou súhlasiť asi so všetkým...read more - ani nepozerám ďalej...
  no a tá popredná blogerka, klobúk dole pred jej gurážou, trošku skromnosti nezaškodí...
  http://lifeismystyle.blogspot.com/

  OdpovědětVymazat
 162. Ahoj, já jsem se našla jen v popiscích pod fotkama a jsem za to ráda :) Každopádně máš asi pravdu. Romwe giveaway mě taky rozčiluje a pravda je, že třeba joll burr blog tím u mě dost utrpěl.

  OdpovědětVymazat
 163. Mňa si neunudila, prečítala som na jeden dych. No a minimálne som sa našla v bode - najprv nič a potom aj dva-tri články za deň :-(

  OdpovědětVymazat
 164. READ MORE je sice hrozná otrava, ale sama jsem to dlouho dobu používala jako opatření proti krádeži RSS blogu, což se mi dělo a bohužel stále děje. Další důvod proč používat READ MORE je ten, že když si někdo prohlíží archiv článků blogu za nějaký měsíc, tak by se stránka s články plnými fotek měla s useknutím asi načíst rychleji. Ale na podrobnosti k mým vysvětlením se mě raději neptej.

  Já jsem si dlouhou dobu myslela, že New In znamená změnu vzhledu blogu, třeba novou šablonu, dokud mě pátý článek nevyvedl z omylu.

  A na závěr, uvědomuješ si, že jsem kvůli tomuto článku odbyla své pracovní povinnosti?! :)

  OdpovědětVymazat
 165. Ahoj Rendy, s dovolením si vypůjčím několik tvých myšlenek a přetvořím je do podobného článku, protože si mi byla velkou inspirací !! Samozřejmě uvedu zdroj !!

  OdpovědětVymazat
 166. tieto články úplne zbožňujem, a súhlasím asi s každým bodom.. akurát musím povedať, že napríklad ja neznášam, keď niekto odpisuje viacerým ľuďom do jedného komentára :D ..rada si prečítam aj reakciu druhého človeka na daný komentár, no takto na to absolútne nemám chuť a strašne ma to zdržuje,
  ale zas tebe to vyhovuje tak, a aj iným.. nemôže každý každému vyhovieť :)

  OdpovědětVymazat
 167. jaj a ešte ma niečo napadlo... na môj blog dávam prevažne DIY príspevky a podobne, častokrát sú to čisto moje vlastné nápady, všetko sama vyrábam, fotím, hodiny uploadujem a potom k tomu píšem postupy... no a vie ma neskutočne (s prepáčením) nasrať keď u nejakej "všestrannej" malej blogeríny vidím ako medzi pokusy o outfit a recenziu pridá tutorial, ktorý je buď okopírovaný z inej stránky alebo tak strašne primitívny že ani len nemá cenu na niečo také robiť návod... no a ten jej príspevok má asi tak +- milión komentárov aké je to úžasne a ja, čo sa s mojimi vecami babrem stokrát dlhšie mám tých komentárov okolo 15 :D

  ja viem viem, treba si vážiť všetko, a ja si mojich čitateľov naozaj neskutočne vážim a veľmi sa z každého komentára tešim, lebo vidím že mi ich píšu ľudia, ktorí aj majú čo to povedať a nie je to len obyčajné áchanie... no aj tak, človeka to aj napriek tomu občas zamrzí, a v mojom prípade hlavne nahnevá :D

  OdpovědětVymazat
 168. Ahojky, tak myslím, že jsi tady šikovně sepsala všechno, co si myslí víc z nás...A ano, nejvíc mě fakt dostávají malé holky, které ani neumí pořádně číst a rozumují o rtěnkách a dělají tutorialy na líčení na party (na kterou je pustí tak za 8 let)... a nebo taky holky co se vyfotí v zimní sportovní bundě, riflích a sněhulích a píšou sáhodlouhý článek o svém dnešním "outfitu"..

  OdpovědětVymazat
 169. Tak tenhle článek je opravdu úžasný. Máš naprostou pravdu s tim co píšeš. A ten kdo ti tady napíše nějakou kritiku, tak si myslim, že je jeden z těch lidí co tady píšou. Jednou jsem se taky zastyděla, a to když jsem se "pokoušela" blogovat, tak jsem na blog vystavila opravdu ošklivé fotky svých nechtů.
  Ale brzy jsem to smazala :D Teď blog nemám a nevím jestli se k tomu někdy vrátím. Myslím, že bych byla blog outsider :D Chci ti jenom říct, že tě mám moc ráda. Každý dem se těším na tvůj článek a nejvíc mě na tobě baví tvá profesionálnot a to že říkáš pravdu. Někdy se mi poštěstí koupit něco na tvé doporučení a jsem vždy spokojená. A nejvíc jsem ti vděčná za to, jak každý den máš nový článek. Takže ti moc děkuju za to že jsi. Moc a moc mě bavíš. Barča
  P. S. Nebor to jako pochlebovní, opravdu jen vyjadřuji pocity, které cítím.

  OdpovědětVymazat
 170. Ahoj. opravdu zajímavý článek. Já s blogem začala teprve v březnu, takže jsem vlastně nováčkem... a tohle mi dost pomohlo utřídit myšlenky ohledně tvorby. Asi bych se v nějakým bodu našla, ale vesměs s tebou souhlasím!!!

  www.mishastyle.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
 171. ani neviem, ci je tento moj komentar este potrebny, lebo už tu asi bolo povedane vsetko, ale predsa :)
  velmi zaujimae a aj poucne citanie :)

  len jedna pripomienka... ked tie baby pisu o veciach, ktore dostali, alebo "zapredaju dusu aj diablovi" - cize spolupracuju s kadekym, len koli vidine nejakych veci zadarmo, to uz je ich vec. V dnesnej dobe by ma asi celkom potesilo, keby mi niekto nieco dal len tak, za nejaky trapny clanok na blogu. A myslim, ze stale je vela ludi, ktori si to precitaju, hlavne tie male baby, co pisu recenzie na Diro ruze, a potom si idu kupit essence makeup :D

  a inak uz fakt nemam co dodat :)

  OdpovědětVymazat
 172. Didka: mě nejde o to, že někdo něco dostane zadarmo, to je v pořádku, ale má to narovinu říct a ne trapně říkat, že si to sám koupil, když si to nekoupil :)

  OdpovědětVymazat
 173. myslím že ten zdravý styl by tam neměl dávat nikdo protože když někdo chce hubnout ať jde za odborníkem a ten mu řekne odborně jak má hubnout něco to stát bude ale zase hubnete zdravě a nemusíte se bát jinak článek super protože tyhle 13 blogy se jen opičí od blogerek starších a zkušenějších :))

  OdpovědětVymazat
 174. Ve spouste veci, o kterych pises se da najit kompromis, si myslim. Ale diky paneboze, ze nekdo zminil romwe giveaway!!!! Diky ti!

  OdpovědětVymazat
 175. Téměř se vším souhlasím, ale něco co tu píšeš mi je uplně jedno a moc se s tím nezaobírám, nicméně romwe giveaway nesnáším a přesto se jich zůčastňuju a na blog píšu anglické nadpisi kvůli kamarádce co má blog se mnou, jí se to líbí a mě je jedno jak bude název jde mi spíš o text pod tím a výslovně trapné by mi bylo psát kde na to blogerka bere protože je to čistě její věc a jak si řekla může mi to být uplně jedno.
  omlouvám se za dlouhý komentář P.

  OdpovědětVymazat
 176. Jsou věci, se kterými se úplně ztotožňuji a jsou věci, které mi přijdou, k tomu aby byl člověk rozzlobený, úplně zbytečné =) Je mi například jedno, o čem má kdo blog, buď se mi prostě líbí a dobře čte a nebo ne =) Pokud chtějí psát o svém hubnutí, ať píšou, třeba se jim tak hubne lépe =) Ale děkuji za super článek, alespoň vím, že prostě nejsem divná, ale že to tak cítí víc lidí =)

  OdpovědětVymazat
 177. Moc pěkný článek.
  Ještě bych dopsala, že lidi ani nechápou jak se blogerka někdy s článkem doslova se*e, fotí to, potí krev, aby napsala něco smysluplného a nakonec to skončí tak, že komentáře žádné, žádná aktivita, ale když se dá giveaway, to jsou hned všichni aktivní. Celkem mě to mrzí ...

  OdpovědětVymazat

Děkuji za vaše milé komentáře! Blogger mi bohužel technicky neumožňuje odpovídat na komentáře jednotlivě, proto odpovídám vždy hromadně. Pokud se stane, že vám na váš dotaz neodpovím, kontaktujte mne prosím mailem, děkuji :)